Jump to content

ALEM BİLİYOR ADAM DEĞİLSİN(ALLAH VERSİN)...(HAKDİNİSLAM)...

Recommended Posts

Gerçeğe yakın sonuçlar olması gerçek olması anlamına gelmez.Bilim bile ateist felsefenin elinde, fosilleri bile ateizme göre şekillendiriyorlar. Sahte fosiller kullanıp, tarihi çarpıtanlarda hep bu darwinciler oldu. Verilen yanıt ne tuhaf, ortaya çıkaran yine bilim insanları olmuştur. Tabi bilim insanları ortaya çıkaracak, maden işçilerinin ortaya çıkaracak hali yok.

bilimde sahtekarlık olursa bunu yine bilim insanları çıkarır yani bilimde sahtekarlık çok zordur. Bunu bir müslümanda kabul eder.

Baştan sona sahtekarlık olan dinde ise bu görev kimindir? Din adamının mı? Din adamı bu masalları zaten kabul ettiği için din adamı olmuştur o halde bu sahtekarlığı kim ortaya çıkaracaktır? İş yine bilim adamlarına kalır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 259
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayır.

Darwin sadece doğal seçilimi bulmuştur. Evrim zaten biliniyordu. Mevlana bile biliyordu evrimi.

Evrimi hindu rahipler de biliyordu? Kainattaki elementler keşfedildikçe evrim konusu tabiki şekillenecek, bunun bilinmesi ayrıdır, inanç gibi felsefe olması ayrıdır.

Sitelerde Paylaş

bilimde sahtekarlık olursa bunu yine bilim insanları çıkarır yani bilimde sahtekarlık çok zordur. Bunu bir müslümanda kabul eder.

Baştan sona sahtekarlık olan dinde ise bu görev kimindir? Din adamının mı? Din adamı bu masalları zaten kabul ettiği için din adamı olmuştur o halde bu sahtekarlığı kim ortaya çıkaracaktır? İş yine bilim adamlarına kalır.

Din konusunda yapılan bir sahtekarlığı, din adamı da ortaya çıkarır, sıradan bir inanç sahibi insanda, bir bilim insanıda. Dinde belli bir kısıtlama yoktur. O açıdan din ve bilim çok ayrı kategorilerdir.

Sitelerde Paylaş

Evrimi hindu rahipler de biliyordu? Kainattaki elementler keşfedildikçe evrim konusu tabiki şekillenecek, bunun bilinmesi ayrıdır, inanç gibi felsefe olması ayrıdır.

Darwin'in teorisinin sadece evrimin bir mekanizması olduğunda anlaştığımıza göre, evrimi reddetmen için sebep kaldı mı?

Sitelerde Paylaş

Darwin'in teorisinin sadece evrimin bir mekanizması olduğunda anlaştığımıza göre, evrimi reddetmen için sebep kaldı mı?

Bana göre kainatta herşey evrimleşiyor. Uzunca sürelerle şekillenen bir kainat ve içerisinde olan bizler...Evrim ismini vermemiz, kainatın evrimle var olduğunu göstermiyor, evrimin bir süreç olduğunu ben kabul ediyorum. Heryerde evrim var, eğer gözlemlenebilirse...

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bana göre kainatta herşey evrimleşiyor. Uzunca sürelerle şekillenen bir kainat ve içerisinde olan bizler...Evrim ismini vermemiz, kainatın evrimle var olduğunu göstermiyor, evrimin bir süreç olduğunu ben kabul ediyorum. Heryerde evrim var, eğer gözlemlenebilirse...

Yani insanın evrimle oluşmasına bir şey demiyorsun?

Sitelerde Paylaş

Din konusunda yapılan bir sahtekarlığı, din adamı da ortaya çıkarır, sıradan bir inanç sahibi insanda, bir bilim insanıda. Dinde belli bir kısıtlama yoktur. O açıdan din ve bilim çok ayrı kategorilerdir.

hayır anlatamadım. Kendisi saçmalık olan dinde bu nasıl ortaya konabilir? Neyi test edeceğiz?

Az önce belirttiğim gibi bilim verileri test edilebilir verilerdir ve bilim açısından din konuşmak tamamen yok hükmündedir.

Din açısından ise bilim vardır ancak bilimin kanıtları ile ortaya koyduğu ve henüz yanlışlayamadığı evrime yoktur der. Bilim evrimi körü körüne savunmaz, evrimi yanlışlayabilecek her ihtimali değerlendirir çünkü değerlendirmezse bilim olmaktan çıkar ve inanca dönüşür.Ancak evrim, dinin savunduğu bilgilere terstir. Evrim varsa dinin olmaması gerekmektedir. Din için bundan sonrasının bir önemi yoktur. Artık evrimi yok sayar. Hatta bilim adamlarını düşmanı olarak görmeye başlar, onların hepsi birleşmiş dine karşı savaşmaktadırlar. Bunların hepsi dinin hayatta kalması için zayıf insan beyninin kurguladığı ve sonrada inandığı fikirlerdir. Dine göre ilk insandan beri insan insandır. Evrime göreyse ilk insan diyebileceğimiz bir varlık yoktur geçiş sürecinde tam şu noktada "işte bu insandır" diyemeyiz.

.

Sitelerde Paylaş

güzel bir çalışma olmuş. Crocoduck a bayıldım :D evrimden demekki bunu anlıyor insanlar.

Crocoduck BASİT...... her eğitim seviyesinden bir insana anlatabilirsin....anlarlar ve inanırlar....

EVRİM.....karmaşıkdır....anlatman çok zordur....anlamak için belli bir kapasite ve zeka gerekir.......herkese anlatamazsın...çoğunluk da inanmaz.

Sitelerde Paylaş

Buna şöyle bir örnek vermek istiyorum. Şuan normal bir insan yaşadığı yerkürede, yerkürenin şartları neticesinde yürüyor, konuşuyor, soluk alıyor, kısaca insana has olan herşeyi vücudu yapıyor. Bu zaman diliminde birçok insan bunları yaparken ''nasıl yapabiliyorum'' demez. Akıp giden hayatta doğa ile insan ortak olarak ilerliyor. Bu zaman zarfında küçük değişiklikler gözlemlenemiyor, 1 milyon yıl sonra yerküredeki, iklim, ısı, kıtaların durumu gibi birçokşeyin değişmesi ile, var olan insanlık zamanla bu değişimlere uygunluk sağlayıp belkide görünür bir şekilde fiziklerinde bile değişimler yaşayarak, uyum sağlayabilirler.

Sitelerde Paylaş

hayır anlatamadım. Kendisi saçmalık olan dinde bu nasıl ortaya konabilir? Neyi test edeceğiz?

Az önce belirttiğim gibi bilim verileri test edilebilir verilerdir ve bilim açısından din konuşmak tamamen yok hükmündedir.

Din açısından ise bilim vardır ancak bilimin kanıtları ile ortaya koyduğu ve henüz yanlışlayamadığı evrime yoktur der. Bilim evrimi körü körüne savunmaz, evrimi yanlışlayabilecek her ihtimali değerlendirir çünkü değerlendirmezse bilim olmaktan çıkar ve inanca dönüşür.Ancak evrim, dinin savunduğu bilgilere terstir. Evrim varsa dinin olmaması gerekmektedir. Din için bundan sonrasının bir önemi yoktur. Artık evrimi yok sayar. Hatta bilim adamlarını düşmanı olarak görmeye başlar, onların hepsi birleşmiş dine karşı savaşmaktadırlar. Bunların hepsi dinin hayatta kalması için zayıf insan beyninin kurguladığı ve sonrada inandığı fikirlerdir. Dine göre ilk insandan beri insan insandır. Evrime göreyse ilk insan diyebileceğimiz bir varlık yoktur geçiş sürecinde tam şu noktada "işte bu insandır" diyemeyiz.

.

Din ile bilimi karşı karşıya getiren ateist felsefesine sahip kişilerdir. İnsanlara bir seçenek vermek zorunda bırakıyorlar. Din ne bilime ne evrime karşı değildir. Din, bir inanç biçimidir, bilim ise bir zorunluluk.

Sitelerde Paylaş

Din ile bilimi karşı karşıya getiren ateist felsefesine sahip kişilerdir. İnsanlara bir seçenek vermek zorunda bırakıyorlar. Din ne bilime ne evrime karşı değildir. Din, bir inanç biçimidir, bilim ise bir zorunluluk.

alakası yok.....

fark :

din mecburi koşar.... zorunludur inanmak iman etmek....başka türlü var olamaz din ....

bilim...ister inan ister inanma der....inananı alır uzaya götürür......inanmayanı çöllerde süründürür.

Sitelerde Paylaş

Bu derin ve çıkmazlarla dolu bir konudur. Benim için soruyorsan, şahsım olarak bir sıkıntı yok. İnsanlar evrimlede oluşabilir ama bu Darwinizmin evrimi gibi olan bir evrim değildir.

Sitelerde Paylaş

Araplar yanlış, peki doğru olanı söyler misin?

Zamanında Söyledim ama anlayamadın. Senin dogruların sapa sağlam herkez gibi.

Resul yanına kadar sokulsa anlatsa anlayamasın. Senden çok farklı sözler söyler senin dogruların bu işi anlamana engel olur.Temel yanlış olunca herşey yanlış oluyor.

Sitelerde Paylaş

Neden balıklar bu kadar benziyor, neden kuşlar bu kadar benziyor, neden balinalar karadaki memelilere bu kadar benziyor?

O kadar çok neden varki, neden kainattaki elementlerr bizde de var, toprakta da var, canlılarda var, cansızlarda var. Taş,toprak,bitki,hayvan,insan...

Sitelerde Paylaş

Zamanında Söyledim ama anlayamadın. Senin dogruların sapa sağlam herkez gibi.

Resul yanına kadar sokulsa anlatsa anlayamasın. Senden çok farklı sözler söyler senin dogruların bu işi anlamana engel olur.Temel yanlış olunca herşey yanlış oluyor.

İddia eden sensin ben deği, bilmem farkında mısın?

Sitelerde Paylaş

İddia eden sensin ben deği, bilmem farkında mısın?

Bu nedemek şimdi!!!

Yukarda yazdım işte sen dini araplardan daha iyi bilemesin,yaşayayamasın onlar bu dini peygamberler peygamberi olan miraçla Nail olan Muhammed den öğrenmiştir. Kıyamete kadar bozulmayacak olan bir din yani yaşam biçimi. Bu sözün üstüne birşey demek iddalaşmak pek yanlış olur.

Tabi senin din anlayışın 32 farzdan ibaretse ben Allah'ı bilir ibadet yaparım diyorsan 32 farzında onlar yazmıştır. Unutmaki hesap Kur'an üzeri olacak yazılmış bir kitap üzerine değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...