Jump to content

ALEM BİLİYOR ADAM DEĞİLSİN(ALLAH VERSİN)...(HAKDİNİSLAM)...

Recommended Posts

Allah kitaplarda yazılanlar gibi değil evrenin anlattığı gibi bir Allah.

Komik göründüğünün farkında değilsin. Allah Arap putudur. Evrenin senin anlayışına göre allahı değil tanrıyı anlattığını iddia edebilirsin ancak. Biz de seni haaa panteistmişsin der, anlarız.

Böyle olunca ise müslim olduğun öyle sırıtıyor ki, bir trollüğü dahi beceremediğini söylemekte haksız olmuyorum.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 259
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Amma yılışık adamsın be, yoksa kadın mı? Bana cilve yapma, git kendin gibilere yap.

Senin gibi salakların kafasına yüz kere, bin kere tekrarlamakla belki giriyor gerçekler, bir kere söyleyince kafan basmıyor. Zeka seviyen, cehaletin zaten mesajlarından da belli oluyor, daha yazdığın kelimelerin ne anlama geldiğini bilmiyorsun, aklına gelen kelimeleri peşpeşe yazınca bir fikir mi belirttiğini sanıyorsun?

Daha önce de defalarca Allah bir sıfattır diyerek cehaletini, bilgisizliğini ortaya koymuştun, sana Allah'ın sıfat değil de isim olduğunu öğretmek için yüz kere göstermek lazım, belki anlarsın.

Ohhh sen yoksa saklasın,cübbesiz uçkurculardanmısın lafı nereye çekiyorsun, nerden çekiyorsun pes. Yanak gelmedi buzmu tutun suratına yoksa :D

Allah kelime anlamına bak bana deki Allah isim

İlah keleme anlamına bak bana deki ilah isim

Rab kelime anlamına bak bana deki rab isim

Sağduyu kelime anlamına bak bana deki sağduyu isim

Modest kelime anlamına bak bana deki modest isim

Ama sen bakmasın sen çünkü herşeyi biliyin ayaklı gazete seni gidi seni

Ben birşey demeyim sen büyüksün başkan sen bir numarasını herşeyi bilen adamsın bu arada konuyu açmamışsın hayırdır ilham mı gelmeyi.

Sitelerde Paylaş

Komik göründüğünün farkında değilsin. Allah Arap putudur. Evrenin senin anlayışına göre allahı değil tanrıyı anlattığını iddia edebilirsin ancak. Biz de seni haaa panteistmişsin der, anlarız.

Böyle olunca ise müslim olduğun öyle sırıtıyor ki, bir trollüğü dahi beceremediğini söylemekte haksız olmuyorum.

Hee gardaş Heee sende bilen adamsın hepiniz bilen ben trol

Iyi eğlenceler kötü kötü adamdan sizlere.

Sitelerde Paylaş

Ohhh sen yoksa saklasın,cübbesiz uçkurculardanmısın lafı nereye çekiyorsun, nerden çekiyorsun pes. Yanak gelmedi buzmu tutun suratına yoksa :D

Allah kelime anlamına bak bana deki Allah isim

İlah keleme anlamına bak bana deki ilah isim

Rab kelime anlamına bak bana deki rab isim

Sağduyu kelime anlamına bak bana deki sağduyu isim

Modest kelime anlamına bak bana deki modest isim

Ama sen bakmasın sen çünkü herşeyi biliyin ayaklı gazete seni gidi seni

Ben birşey demeyim sen büyüksün başkan sen bir numarasını herşeyi bilen adamsın bu arada konuyu açmamışsın hayırdır ilham mı gelmeyi.

Sen bu kafayla nasıl Türkçe dersini geçtin, ana baban Türkçe öğretmenine para mı verdi yoksa? Ya da İlkokuldan postaladılar mı seni? Hiç mi doğru dürüst bir şey öğrenmedin derslerde?

Sitelerde Paylaş

Sen bu kafayla nasıl Türkçe dersini geçtin, ana baban Türkçe öğretmenine para mı verdi yoksa? Ya da İlkokuldan postaladılar mı seni? Hiç mi doğru dürüst bir şey öğrenmedin derslerde?

Benden aldığını bana satma ayıp oluyor bak biraz üretke ol hazıra konma. Ben güldürdün ya eh yani :D

Sitelerde Paylaş

Din ile bilimi karşı karşıya getiren ateist felsefesine sahip kişilerdir. İnsanlara bir seçenek vermek zorunda bırakıyorlar. Din ne bilime ne evrime karşı değildir. Din, bir inanç biçimidir, bilim ise bir zorunluluk.

Dinin kendi iddiaları vardır. Mantıklı yada mantıksız bu iddialar bir noktada bilim ile çelişir ise mecburen karşı karşıya gelirler. Örneğin sen miras paylaşımında matematiksel hata yaparsan bilim ile çelişirsin, spermin bel kemiği ile kaburga arasından geldiğini söylersen bilim ile çelişirsin, her canlıyı çift (dişili erkekli) yarattık dersen bilim ile çelişirsin, önce yeri sonra gökleri yarattı ilk göğü de kandillerle süsledi dersen bilim ile çelişirsin vs... Bilimle çeliştikten sonra sıra insani değerler ile çelişmeye gelir, Kızlar mirastan yarım pay alırsa, kadını dövmek emredilirse, kölelik ve cariyelik serbestse - yasaklanmamışsa, hırsızlık yapanın ellerinin ayaklarının kesilmesi emredilirse vs... Evrensel değerler ile çelişirsin. En sonunda kendinle çelişirsin, bir surede kimse kimseye şefaat edemez bir diğerinde edebilir dersin, iblise bir surede melek anlamı verip bir diğerinde cin dersen vs....... kendinle de çelişirsin. Tüm bunları ve çok daha fazlasını her ne hikmetse çelişkiye ve yanlış anlaşılmaya yer vermeyecek şekilde belirtmek yerine tefsircilere ,mealcilere aşırı ve mantıksız zorlamalar ile anlattırırsın daha sonrada birisinin şöyle dediğini görürsün:

"Din ile bilimi karşı karşıya getiren ateist felsefesine sahip kişilerdir. İnsanlara bir seçenek vermek zorunda bırakıyorlar. Din ne bilime ne evrime karşı değildir. Din, bir inanç biçimidir, bilim ise bir zorunluluk."

Korkularınızın esiri olmaktan kurtulmanız ve bir gün özgür olmanız dileği ile sayın Bershan.

Sitelerde Paylaş

Dinin kendi iddiaları vardır. Mantıklı yada mantıksız bu iddialar bir noktada bilim ile çelişir ise mecburen karşı karşıya gelirler. Örneğin sen miras paylaşımında matematiksel hata yaparsan bilim ile çelişirsin, spermin bel kemiği ile kaburga arasından geldiğini söylersen bilim ile çelişirsin, her canlıyı çift (dişili erkekli) yarattık dersen bilim ile çelişirsin, önce yeri sonra gökleri yarattı ilk göğü de kandillerle süsledi dersen bilim ile çelişirsin vs... Bilimle çeliştikten sonra sıra insani değerler ile çelişmeye gelir, Kızlar mirastan yarım pay alırsa, kadını dövmek emredilirse, kölelik ve cariyelik serbestse - yasaklanmamışsa, hırsızlık yapanın ellerinin ayaklarının kesilmesi emredilirse vs... Evrensel değerler ile çelişirsin. En sonunda kendinle çelişirsin, bir surede kimse kimseye şefaat edemez bir diğerinde edebilir dersin, iblise bir surede melek anlamı verip bir diğerinde cin dersen vs....... kendinle de çelişirsin. Tüm bunları ve çok daha fazlasını her ne hikmetse çelişkiye ve yanlış anlaşılmaya yer vermeyecek şekilde belirtmek yerine tefsircilere ,mealcilere aşırı ve mantıksız zorlamalar ile anlattırırsın daha sonrada birisinin şöyle dediğini görürsün:

"Din ile bilimi karşı karşıya getiren ateist felsefesine sahip kişilerdir. İnsanlara bir seçenek vermek zorunda bırakıyorlar. Din ne bilime ne evrime karşı değildir. Din, bir inanç biçimidir, bilim ise bir zorunluluk."

Korkularınızın esiri olmaktan kurtulmanız ve bir gün özgür olmanız dileği ile sayın Bershan.

Kuran ile ilgili yazdığın örneklere fırsat buldukça tek tek yanıt vereceğim. Şimdi miras konusu ile ilgili ayeti örnek olarak sunmak istiyorum.

Çocuklarınız konusunda Allah, erkeğe iki dişinin hissesi kadar tavsiye eder. Eğer onlar ikiden çok kadın ise (ölünün) geride bıraktığının üçte ikisi onlarındır. Kadın (veya kız) bir tek ise, bu durumda yarısı onundur. (Ölenin) Bir çocuğu varsa, geriye bıraktığından anne ve babadan her biri için altıda bir, çocuğu olmayıp da anne ve baba ona mirasçı ise, bu durumda annesi için üçte bir vardır. Onun kardeşleri varsa o zaman annesi için altıda bir’dir. (Ancak bu hükümler, ölenin) Ettiği vasiyet veya (varsa) borcun düşülmesinden sonradır. Babalarınız, oğullarınız, onların hangilerinin yarar bakımından size daha yakın olduğunu bilmezsiniz. (Bunlar) Allah’tan bir farzdır. Şüphesiz Allah, bilendir, hüküm ve hikmet sahibi olandır.(4 Nisa-11)

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İddia da şöyle bir örnek veriliyor “Bir adam ölür ve geride bir anne, bir baba, üç kız evlat ve bir de eş bırakır. Miras nasıl paylaşılacak?”. Yukarıdaki ayette verilen oranlardan yola çıkarak bir hesap yapılıyor. “1/6 + 1/6 + 2/3 + 1/8 = 1,125”. Oranların toplamı 1,125 çıkıyor. Yani oran 1,0 dan büyük, bu durumda Kuran’da matematiksel bir hata olduğu iddia ediliyor.

Bazı meallerde (Ölenin) Bir çocuğu varsa” ifadesi “(Ölenin) çocuğu varsa” olarak çevriliyor. Ayette geçen ifade “Veledün” dur. Bu bir çocuk demek. Eğer iki çocuk kastedilseydi “Veledeyn”, ikiden fazla çocuk kastedilseysi “Evladun” ifadesi kullanılırdı. Burada bir çocuk kastedilmektedir. Dolayısıyla eğer tek bir çocuk varsa, bu durumda anne ve babanın herbirisine 1/6 hisse vardır. Fakat yukarıdaki iddia için kullanılan örnekte üç kız çocuğundan söz edilmektedir. Dolayısıyla bu durumda anne ve babaya 1/6 hisse kalmaz. Buna göre yapılan hesapta ise yukarıdaki gibi oranlar toplandığında 1’den büyük bir oran çıkmaz.

Sitelerde Paylaş

Şimdi yer ve gök konusuna küçük bir açıklama getirmek istiyorum.

Naziat ve Fussilet surelerinde geçen ifadelerden yola çıkarak iki farklı yerde yerin ve göğün yaratılışıyla ilgili farklı bir sıralamanın olduğu iddia edilmektedir. Bu farklılığın bir çelişki olduğu söylense de, gerçek iddia edildiği gibi değildir. Aslında yerler ve göklerin yaratılmasında bir sıralama yoktur. İkisi de aynı anda yaratılmıştır. Enbiya suresindeki bir ayette şöyle bildirilmektedir:

O inkâr edenler görmüyorlar mı ki, (başlangıçta) göklerle yer, birbiriyle bitişik iken, biz onları ayırdık …. (21 Enbiya, 30)

Sitelerde Paylaş

İddia da şöyle bir örnek veriliyor “Bir adam ölür ve geride bir anne, bir baba, üç kız evlat ve bir de eş bırakır. Miras nasıl paylaşılacak?”. Yukarıdaki ayette verilen oranlardan yola çıkarak bir hesap yapılıyor. “1/6 + 1/6 + 2/3 + 1/8 = 1,125”. Oranların toplamı 1,125 çıkıyor. Yani oran 1,0 dan büyük, bu durumda Kuran’da matematiksel bir hata olduğu iddia ediliyor.

Bazı meallerde (Ölenin) Bir çocuğu varsa” ifadesi “(Ölenin) çocuğu varsa” olarak çevriliyor. Ayette geçen ifade “Veledün” dur. Bu bir çocuk demek. Eğer iki çocuk kastedilseydi “Veledeyn”, ikiden fazla çocuk kastedilseysi “Evladun” ifadesi kullanılırdı. Burada bir çocuk kastedilmektedir. Dolayısıyla eğer tek bir çocuk varsa, bu durumda anne ve babanın herbirisine 1/6 hisse vardır. Fakat yukarıdaki iddia için kullanılan örnekte üç kız çocuğundan söz edilmektedir. Dolayısıyla bu durumda anne ve babaya 1/6 hisse kalmaz. Buna göre yapılan hesapta ise yukarıdaki gibi oranlar toplandığında 1’den büyük bir oran çıkmaz.

1'e eşit mi çıkar?

Sitelerde Paylaş

ömer görememiş mi bu senin gördüğünü ?...neden avliye diye bişi uydurmuş ?

Sitelerde Paylaş

Ayet, tartışmaktan hep kaçındım, nedeni ise çok açık. Arkadaş yazmış, çizmiş bende duruma bir örnek verdim. Yazılan otada, okursan ne dendiğini anlayabilirsin.

Niye ayet tartışmaktan kaçınıyorsun? Kafan mı karışıyor?

Anladığım, 1'den büyük oran çıkmaz demişsin, geriye 2 seçenek kalıyor ya 1'e eşit çıkar ya da 1'den küçük.

Sitelerde Paylaş

Niye ayet tartışmaktan kaçınıyorsun? Kafan mı karışıyor?

Anladığım, 1'den büyük oran çıkmaz demişsin, geriye 2 seçenek kalıyor ya 1'e eşit çıkar ya da 1'den küçük.

Bu zemin ayetlerin konuşulacağı bir platform değil. Herkes küçümseyerek dalga geçip yazı yazıyor. İnanmak ada inanmamak değil, sorun şuki, saygı yok.

Sitelerde Paylaş

Neyi bilirdi :)

Hz Adem bundan 2 milyar yıl önce yaşadı, herkes bunu biliyor, peki değişen ne olacak?

Neyi mi bilirdi?? Altılı ganyanda hangi atın geleceğini bilirdi... :)

Yahu biz ne konuşuyoruz ki?

Bak Xerşan, (adın bile "X" yani bilinmeyen) seviyorsunuz bilinmeyenleri. Size kalsa hiçbirşeyi araştırmayacak, soru sormayacaksınız. Çünkü sorarsanız, araştırırsanız inanacak "şey" leriniz azalacak...Aynı yıldırımların sadece bir doğa olayı olduğunu "bildiğimizde" Thor tanrısının uçması gibi.

İçin için bundan korkuyorsunuz. İnanacak şeylerin azalmasından...

Sorsan mesela; Hiç, bir peygamber, rüya gördüğü için çocuğunu keser mi? diye. Cevap verdiğiniz anda İbrahim uçar... :)

Yine sorsan; Hiç bir peygamber, yaşadığı bir toplumda (üstelik 950 yıl yaşamış) eşcinsellik var diye tüm toplumu hatta tüm Dünyayı çoluk çocuk öldürür mü? diye.. Cevap verdiğiniz anda Nuh uçar...

Mesela diğer peygamberler hatta babadan oğula geçen peygamberler...(Yahu peygamberlik babadan oğula geçer mi? deseniz bile tüm peygamberler uçar...

Adem'e gelirsek; çamuru, elmayı, şeytanı, kaburgasını, 40 mt. olan boyunu bir tarafa koyarsak :) ,

sırf ne zaman Dünya'ya geldiğini bilmemeniz bile bunun sadece bir masal olduğunun kanıtıdır...

Hala "bilsek ne olur, değişen ne olur" diye sorabiliyorsun. İbretlik bir durum.

Bilsen ne mi olur?... Bilirsin... Bilirsin işte.

Ancak sen ve senin gibiler bilmek istemezler, bilmekten nefret ederler, bu yüzden bilimden de bilim adamlarından da nefret ederler. Sadece inanmak isterler; zikir, iman, teslimiyet isterler. Kul olmak isterler, yalvarmak isterler, acındırmak isterler, şefaat isterler.

Bilmek istemek ile inanmak istemek arasındadır asıl mücadele.

Sitelerde Paylaş

Mesela diğer peygamberler hatta babadan oğula geçen peygamberler...(Yahu peygamberlik babadan oğula geçer mi? deseniz bile tüm peygamberler uçar...

bu zaten uçup gidiyor kendiliğinden.....

peygamberlik babadan oğula geçen bişey ise....diğer kavimlere peygamber gelmesi (çin-amerika-mayalar-aztekler--asyada türkler - japonlara ) peygamber geldi iddiası çöpe gitmiştir....

peygamberlik adem ile başladı....oğluna geçti--onun oğluna--onun oğluna....vs. derken...aynı dönemlerde sadece 1 peygamberden söz edilebilir........bu tek peygamberler dünya seyehati mi yaptılar ? nasıl tebliğ ettiler insanlara islamı ( islama göre tüm dinler islam üzeredir) ????

:D herşey aslında ortada net...komedi....ama ANLAYANA :)

Sitelerde Paylaş

bu zaten uçup gidiyor kendiliğinden.....

peygamberlik babadan oğula geçen bişey ise....diğer kavimlere peygamber gelmesi (çin-amerika-mayalar-aztekler--asyada türkler - japonlara ) peygamber geldi iddiası çöpe gitmiştir....

peygamberlik adem ile başladı....oğluna geçti--onun oğluna--onun oğluna....vs. derken...aynı dönemlerde sadece 1 peygamberden söz edilebilir........bu tek peygamberler dünya seyehati mi yaptılar ? nasıl tebliğ ettiler insanlara islamı ( islama göre tüm dinler islam üzeredir) ????

:D herşey aslında ortada net...komedi....ama ANLAYANA :)

Anlamadıkları için insanları direk olarak suçlayamıyorum çünkü forum gibi yerlerde insan savunma psikolojisine girip sürekli cevap yetiştirmeye çalışabiliyor. Asıl önemli olan kendisi ile başbaşa kaldığında buradaki fikirleri kendi kendisi ile tartışabilecek bir kişiliğe sahip olup olmadığı insanın.

Sitelerde Paylaş

Kimsenin, en yanlış fikre sahip olanların bile bir anda ikna olup yön değiştirmeleri beklenemez. Fikirler yayılmaya devam edilir. Sonucunu anında görme beklentisi gerçekçi değildir.

Özellikle son derece normal olduğu halde, dogmatik saplantılar yüzünden çok radikal gelen ateizmi, bir teistin hemen kabullenmesi olasılık dahilinde olamaz. Bir süreç geçirmesi muhakkaktır.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...