Jump to content

ALEM BİLİYOR ADAM DEĞİLSİN(ALLAH VERSİN)...(HAKDİNİSLAM)...

Recommended Posts

Allah sistemini, kanunlarını, yasalarını senin fikrine ve düşüncene göremi koyacak?

Allah kendi içinde çeliskili olma, yalan söyleme gibi özgürlüklere sahiptir.

Ne ki, hal böyleyken bizim de ona tapmama özgürlügümüz, çeliskilerini ortaya çikarma hakkimiz dogar.

Zaten bütün tartistigimiz da budur aslinda.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 259
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bütün bilim saygı duyuyormuş, tuzlayayımda kokma, şarapcı Darwin Türklerden nefret eden bir insandı, öyleki nefretini açıkca deklare etmekten çekinmeyen bir kişiydi. Araştırmacı bir insandı. Bilim adamı değildi. Şarap içer dünyayı gezerdi. Sanırım Galapagos adası sonlara doğru geliştirdiği teorilerine yardımcı olmuştu. Masalbilimci desek daha doğru olur.

Evrimi Darwin bulmadı. Doğal seçilimi Darwin buldu. Mevlana'nın evrim hakkında bir şiiri bile var.

Şarap içiyorsa bize ne? Doğru söylemiş mi, söylemiş. Şarap içiyorsa söylediği yanlış anlamına mı geliyor?

Sitelerde Paylaş

Şarap içen gelip geçici bir sarhoşluk içindedir. Eğer aklı çalışıyorsa madde etkisinin ardından bilgilenmeye,paylaşmaya devam eder.

Birde fanetizim şarabı vardır. Onu içen hep sarhoş gezer. Onun etkisi aklı kullanmadan geçmez. Aklı baş örtüsü ile kapatan bir insana ne söylesen anlamaz.

O gene fanatizimi okur...

Sitelerde Paylaş

Evrimi Darwin bulmadı. Doğal seçilimi Darwin buldu. Mevlana'nın evrim hakkında bir şiiri bile var.

Şarap içiyorsa bize ne? Doğru söylemiş mi, söylemiş. Şarap içiyorsa söylediği yanlış anlamına mı geliyor?

mevlana? evrim ? şarap ???

iyimisin sen ?

Sitelerde Paylaş

mevlana? evrim ? şarap ???

iyimisin sen ?

Siz gerçekten yüzbinlerce yıllık insanlığın böyle bariz bir gerçeğin farkına hiçbir zaman varmadığını mı düşünüyorsunuz?

Cansız maddeydim, bitki oldum.

Bitki olarak öldüm, hayvan oldum.

Diye giden bir şiiri var. Yanlış bilgi içerse de evrime dokunduran nitelikte. Sorun şu ki, o dönemde mi yazıldı bilmiyorum. Yoksa sonradan mı uyduruldu?

Sitelerde Paylaş

Siz gerçekten yüzbinlerce yıllık insanlığın böyle bariz bir gerçeğin farkına hiçbir zaman varmadığını mı düşünüyorsunuz?

Diye giden bir şiiri var. Yanlış bilgi içerse de evrime dokunduran nitelikte. Sorun şu ki, o dönemde mi yazıldı bilmiyorum. Yoksa sonradan mı uyduruldu?

he mevlana evrimciydi..kurana da ters düşmüştü....hatta darwinin mevlanadan kopya çektiği rivayet edilir...

lan gidin işinize yaw.

Sitelerde Paylaş

Bence sen biraz karıştırıyorsun.. elbette cansız maddeydim, bitki oldum. bitki olarak öldüm, hayvan oldum.. doğru bir tespittir.. ama evrimi kanıtlar bir tespit değil.. çünkü kainatta elementler sabit (sayı olarak, azalma veya çoğalma yok, form değiştirme var) bunun için şiir doğru.. şu anda da geçerliliğini koruyor.. şimdi ya diyeceksin ki bu elementler çok zeki tesadüf rüzgarlarıyla her vücuda girebiliyor, aynı elementler biktiyken bitkinin vefatıyla başka bir hayvanda kulak oluyorlar o hayvanın ölümüyle başka bir şekle giriyorlar.. ya da diyeceksinki ilmi sınırsız bir zat aynen bir aşçının yemek yapması gibi malzemeleri elementler olan maddelerle sanatını icra ediyor.. aklınıza havale ediyorum..

Sitelerde Paylaş

Bence sen biraz karıştırıyorsun.. elbette cansız maddeydim, bitki oldum. bitki olarak öldüm, hayvan oldum.. doğru bir tespittir.. ama evrimi kanıtlar bir tespit değil.. çünkü kainatta elementler sabit (sayı olarak, azalma veya çoğalma yok, form değiştirme var) bunun için şiir doğru.. şu anda da geçerliliğini koruyor.. şimdi ya diyeceksin ki bu elementler çok zeki tesadüf rüzgarlarıyla her vücuda girebiliyor, aynı elementler biktiyken bitkinin vefatıyla başka bir hayvanda kulak oluyorlar o hayvanın ölümüyle başka bir şekle giriyorlar.. ya da diyeceksinki ilmi sınırsız bir zat aynen bir aşçının yemek yapması gibi malzemeleri elementler olan maddelerle sanatını icra ediyor.. aklınıza havale ediyorum..

Şiirin devamı da var.

İnsan olarak öldükten sonra melekler aleminde olacağını, ondan sonra da hayal edemeyeceğimiz bir şey olacağını söylüyor. Yani bizzat tekamülü anlatıyor.

Sitelerde Paylaş

Şiirin devamı da var.

İnsan olarak öldükten sonra melekler aleminde olacağını, ondan sonra da hayal edemeyeceğimiz bir şey olacağını söylüyor. Yani bizzat tekamülü anlatıyor.

Evrimi kabul ettin ve tasavvufa geçirdin onu da ahiretle bağlıyorsun süpersin eee...

Sitelerde Paylaş

Evrimi kabul ettin ve tasavvufa geçirdin onu da ahiretle bağlıyorsun süpersin eee...

Bunca kanıta rağmen kabul etmemek için kör olmak gerek. "Beyninizin" mühürlenmiş olması gerek.

Tasavvuf öyle sınırlanacak bir şey değil. Ben onu sınırlayamam.

Düşüncen nedir?

Sitelerde Paylaş

Bunca kanıta rağmen kabul etmemek için kör olmak gerek. "Beyninizin" mühürlenmiş olması gerek.

Tasavvuf öyle sınırlanacak bir şey değil. Ben onu sınırlayamam.

Düşüncen nedir?

Tasavvuf Allah için yanıp yok olmak demektir fenifullaha ulaşmak demektir..Herşeyde Allah'a ulaşmak demektir. Nefsini alt etmek demektir arzularını bitirmek demektir..

Söyler misin evrimin e si ile ilgili ne var burda?

tarihinde hakdinislam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tasavvuf Allah için yanıp yok olmak demektir fenifullaha ulaşmak demektir..Herşeyde Allah'a ulaşmak demektir. Nefsini alt etmek demektir arzularını bitirmek demektir..

Söyler misin evrimin e si ile ilgili ne var burda?

ben söliyeyim...

bilim geliştikçe ve kuran bilimle ters düştükçe....bunlarda piyasaya çıkıp islamı kurtarmaya çalışıyorlar....kuranı da deiştiriyorlar....islam anlayışını da

olay bu :)

Sitelerde Paylaş

Evet farkındayım başlıklarım konudan çok şarkının adı oluyor ama ben böyle seviyorum ...

Şimdi bir zamanlar sizinde müslüman olduğunuzu farzederek İslam'ın güzel yanlarını sormak istiyorum?

Benim inancıma göre kötü yönü yok dinin zaten kötü yönü olması demek o dinin HAK olmadığını gösterir ve ben HAK Din İSLAM dediğime göre bunu diyemem.Çelişirim zaten..

Hep kötülüklerinden bahsediyorsunuz(olmayan kötülüklerinden) Ben bu geleneği bozmak istiyorum... Artık herşeyi iyi yanından görebiliriz diye düşünüyorum..

Diyeceksinizki ne halta yarayacak iyi yanı vs.

Cidden merak ediyorum bir ateistin iyi yönü diye gösterilebilecek yön var mı acaba yoksa külliyen nefret mi ediyorsunuz...?

Ama böyle yapıp sadece laf eden yazı yazan doturup kin kusanlara ise başlığı iletiyorum...

Elbet müslüman bir çevreniz var ama onlara yapılan saygısızlığı hak ediyorlar mı bilemiyeceğim..

İSlama bu kadar nefret duymanızı kınıyorum..

Sizin hiçbirinizin canını yakmayan şefkat dağıtan dine böyle yapılması bu sizin adamlığınızı gösteriyor..

Allah Versin :

http://www.youtube.com/watch?v=y6AxsmMF-z8

dinin iyi faydali yonlerinin olmasi kapkac in iyi ve faydali yonleri olmasina benzer. kapkacci kapkac yaparken iyi bir mesafe kosar bu kosu kalbi hizlandirir ve kalori yakimi artar. damar ceperlerinde birikmesi muhtemel yag dokularini azaltir. kapkac yapan kisinin vucudunda mutluluk hormonu salgilanir. ayrica kapkac kondisyonu artirir ve diger kapkaclar icin tecrube kazandirir. gordugun gibi kapkac ta cok faydalidir ayni din gibi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...