Jump to content

ALEM BİLİYOR ADAM DEĞİLSİN(ALLAH VERSİN)...(HAKDİNİSLAM)...

Recommended Posts

Tasavvuf Allah için yanıp yok olmak demektir fenifullaha ulaşmak demektir..Herşeyde Allah'a ulaşmak demektir. Nefsini alt etmek demektir arzularını bitirmek demektir..

Söyler misin evrimin e si ile ilgili ne var burda?

Yani burda da kamil insana gidiş, gelişim var değil mi? Bu da tekamül değil mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 259
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

dinin iyi faydali yonlerinin olmasi kapkac in iyi ve faydali yonleri olmasina benzer. kapkacci kapkac yaparken iyi bir mesafe kosar bu kosu kalbi hizlandirir ve kalori yakimi artar. damar ceperlerinde birikmesi muhtemel yag dokularini azaltir. kapkac yapan kisinin vucudunda mutluluk hormonu salgilanir. ayrica kapkac kondisyonu artirir ve diger kapkaclar icin tecrube kazandirir. gordugun gibi kapkac ta cok faydalidir ayni din gibi.

Temizlik, Zekat ,Oruç Namaz ibadetlerinin faydasını bırak kapkaçcının o geçici hatta pişmanlık yarattığı sevincini bir ülkedeki kral bile yaşayamaz ...

Sitelerde Paylaş

Yani burda da kamil insana gidiş, gelişim var değil mi? Bu da tekamül değil mi?

Ne yani nefisini temizledi diye evrimmi geçirdi manevi bir evrim desen benzetme yapsan neyse ama bildiğimiz fiziki evrimden bahsediyoruz..

Sitelerde Paylaş

Ne yani nefisini temizledi diye evrimmi geçirdi manevi bir evrim desen benzetme yapsan neyse ama bildiğimiz fiziki evrimden bahsediyoruz..

Dünya gözünün önünde.

Gözlerini kapamak sana kalmış. Daha da bir şey diyemem.

Sitelerde Paylaş

Dünya gözünün önünde.

Gözlerini kapamak sana kalmış. Daha da bir şey diyemem.

Ben yine gözlerimi kapamışım siz ise derin bir uykudasınız

NOT : Uyurken gözleriniz dış dünyayla ilişkisi kesilmiş durumdadır..

Sitelerde Paylaş

Bütün bilim saygı duyuyormuş, tuzlayayımda kokma, şarapcı Darwin Türklerden nefret eden bir insandı, öyleki nefretini açıkca deklare etmekten çekinmeyen bir kişiydi. Araştırmacı bir insandı. Bilim adamı değildi. Şarap içer dünyayı gezerdi. Sanırım Galapagos adası sonlara doğru geliştirdiği teorilerine yardımcı olmuştu. Masalbilimci desek daha doğru olur.

Sevgili Xerşan. Darwin'in içtiği bizi ilgilendirmez. Türkler'den nefret ettiği yalanına yıllarca inanan bir inanandım ben de. Tüm İslami sitelerde bulunan o meşhur mektubunda açıkça şöyle yazıyordu:

"doğal seleksiyona dayalı kavganın, medeniyetin ilerleyişine sizin zannettiğinizden daha fazla yarar sağladığını ve sağlamakta olduğunu ispatlayabilirim. Düşünün ki, birkaç yüzyıl önce Avrupa, Türkler tarafından işgal edildiğinde, Avrupa milletleri ne kadar büyük risk altında kalmıştı, ama artık bugün Avrupa’nın Türkler tarafından işgali bize ne kadar gülünç geliyor. Avrupa ırkları olarak bilinen medeni ırklar, yaşam mücadelesinde Türk barbarlığına karşı galip gelmişlerdir. Dünyanın çok da uzak olmayan bir geleceğine baktığımda, bu tür aşağı ırkların çoğunun medenileşmiş yüksek ırklar tarafından elimine edileceğini (yok edileceğini) görüyorum."

Sonra kaynağına bakmak geldi aklıma. Bizim dürüst islam yazarlarımızın çarpıtmış olmasına ihtimal verdiğimden değil, mektubun tamamını okuyup Darwin'in ne kadar rezil bir adam olduğunu anlayacak ve anlatacaktım. Türklerle ilgili meşhur kısımda şunu yazmıştı:

"Lastly I could show fight on natural selection having done and doing more for the progress of civilisation than you seem inclined to admit. Remember what risks the nations of Europe ran, not so many centuries ago of being overwhelmed by the Turks, and how ridiculous such an idea now is. The more civilised so-called Caucasian races have beaten the Turkish hollow in the struggle for existence. Looking to the world at no very distant date, what an endless number of the lower races will have been eliminated by the higher civilised races throughout the world. But I will write no more, and not even mention the many points in your work which have much interested me. I have indeed cause to apologise for troubling you with my impressions, and my sole excuse is the excitement in my mind which your book has aroused."

Naçizane çevireyim:

"Son olarak, doğal seçilim adına yapılan mücadelenin, sizin kabul etmeye çekindiğinizden daha fazla medeniyetin ilerlemesine katkısı yaptığını gösterebilirim. Hatırlayın, yüzyıllar evvelinde değil, yakın zamanda Türkler tarafından alt edilmiş Avrupa milletlerinin ne riskler aldığını ve artık bunun ne kadar gülünç geldiğini. Daha gelişmiş sözde beyaz ırklar var olma mücadelesi adına Türkleri yendiler. Dünyanın çok da uzak olmayan geleceğine baktığımda düşük seviyeli ırkların, daha yüksek seviyeli ırklar tarafından ortadan kaldırılacağını görüyorum."

1-Son olarak, doğal seçilim adına yapılan mücadelenin, sizin kabul etmeye çekindiğinizden daha fazla medeniyetin ilerlemesine katkısı yaptığını gösterebilirim: Bilim insanı olarak teorisine örnek teşkil edecek bir olay sunacak.

2-Hatırlayın, yüzyıllar evvelinde değil, yakın zamanda Türkler tarafından alt edilmiş Avrupa milletlerinin ne riskler aldığını ve artık bunun ne kadar gülünç geldiğini: Türkler daha önce güçlüydü ve kazanıyordu. Avrupalılar gülünç önlemler alıyor ve kaybediyordu.

3-Daha gelişmiş sözde beyaz ırklar var olma mücadelesi adına Türkleri yendiler.: Teorisine örneği sundu; Avrupalılar daha çok ilerlediler, geliştiler ve medeniyet yarışında öne geçince galip gelmeye, alt etmeye başladılar.

4-Dünyanın çok da uzak olmayan geleceğine baktığımda düşük seviyeli ırkların, daha yüksek seviyeli ırklar tarafından ortadan kaldırılacağını görüyorum.: Konu Türk Avrupalı değil. Gelişen, gelişmeyen konusu

Nerede yazıyor Türk barbarlığı? İslamcı çeviriyle, standart çeviri arasında kelime ve tabii anlam farkı var. Önce Türkler kazanıyordu, sonra Avrupalılar gelişti, toplumları daha medeni bir hale geldi onlar kazandı. Gelecekte de bu böyle olmaya devam edecek. Türkler olsun başka millet olsun kim gelişirse gelişsin, öne geçecek ve diğerini alt edecek.

Tamamen bilimsel bir yazın. Teorisine örnek olsun diye 2 cümle Türk'ten bahsetmiş. Bulunduğu dönem için müthiş bir örnek. 500 yıl öndeyken Türkler bugün arkadalar. Nedeni; teorisine uygun. Irkçılık doğal seçilimimin ne olduğunu bilmeyen için mevcut. Konu ırk bile değil. Tüm canlılar. Şöyle diyor Darwin: "Sadece güçlü olan türler hayatta kalmaz, değişmeyi, adapte olmayı başaranlar hayatta kalır."

İslamcı propagandada ırkçı ve Türk düşmanı anılan Darwin'in Beagle yolculuğu sırasında kız kardeşi Catherine'e yazdığı 1833 tarihli mektupta yer alan bir paragrafına göz atalım:

" Seçimlerde de görüldüğü gibi, köleliğe karşı yaygın duyarlılığın, sürekli arttığını gözlemekteyim. İngiltere köleliği tamamen kaldıran ilk Avrupa ulusu olsa, bu onun için ne kadar övünülecek bir şey olur! İngiltere'den ayrılmadan önce, köleliğin olduğu ülkelerde yaşadıktan sonra tüm düşüncelerimin değişeceği bana söylenmişti; şu an farkında olduğum tek değişiklik, zenci karakteri hakkında bende çok daha yüksek bir takdirin oluştuğudur. Böyle neşeli, içten, dürüst ifadeli ve böylesine sağlıklı, kaslı bedenlere sahip bir zenci görüp de, ona karşı sevecenlik duymamak olanaksızdır".

Türkleri barbar (!) gördüğü mektubun orjinali şurada: http://darwin-online...rs_F1452.1.html

Bakın bakayım ırkçılık var mı?

tarihinde Deschain tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben yine gözlerimi kapamışım siz ise derin bir uykudasınız

NOT : Uyurken gözleriniz dış dünyayla ilişkisi kesilmiş durumdadır..

Sen Allah evrimleştirerek yaratmaz gibi düşünüyorsun diye Mevlana bu sözü diyemez mi? İlla senin gibi mi düşünmesi lazım adamın?

Sitelerde Paylaş

Sen Allah evrimleştirerek yaratmaz gibi düşünüyorsun diye Mevlana bu sözü diyemez mi? İlla senin gibi mi düşünmesi lazım adamın?

Batınilikte ol dedi hemen olduya inanmaz sanırım o yoldasınız..

Sitelerde Paylaş

Temizlik, Zekat ,Oruç Namaz ibadetlerinin faydasını bırak kapkaçcının o geçici hatta pişmanlık yarattığı sevincini bir ülkedeki kral bile yaşayamaz ...

bunlari yapinca neden cok seviniyorsunki?

ayrica kosu yapmakta cok faydali neden kuranda "kosun ve yuruyun" gibi bir ayet yok? dunyada insana faydali olan veya olabilecek milyon tane sebepten 3-5 tanesini yazdigi icin mi kurana inaniyorsun?

Sitelerde Paylaş

yok da doğru yolda...tabi kendisine göre...tıpkı senin gibi..

ap açık kuranı okuyan herkes nedense farklı şeyler anlıyor ondan.....nasıl ap açıklıksa artık....

Sen malsan Kuran'ın suçu ne?

Sitelerde Paylaş

ayrica kosu yapmakta cok faydali neden kuranda "kosun ve yuruyun" gibi bir ayet yok? dunyada insana faydali olan veya olabilecek milyon tane sebepten 3-5 tanesini yazdigi icin mi kurana inaniyorsun?

Ne güzel günde 5 kere yatıp kalkıyor 60 yaşındaki amcalar bundan güzel egzersiz mi var :D

Sitelerde Paylaş

Sana koşma demiyor canım istediğin kadar koş

Kuran sağlık kitabı spor kitabı bilim kitabı değil o içten bir nasihat bir ikaz kitabıdır..

Sitelerde Paylaş

ben demiyorum ki islamda evrim var diye....

o var diyor sen yok diyorsun

ikinizde malsınız ben ne yapayım :)

O ile beni anladımda sen 3. kişi olarak napıyosun ?

Hem sözcüklerden 2.mana arayan ben değilim O ..

Ol dedi oldu

Burda ne anlaşılır Allah'ın istemesiyle hemen oluverir.. ama Batınilik bu lafı süreçlere ayırıyor yok evrimi katıyor falan mal olan onlar ve sensin..

Sitelerde Paylaş

Ol dedi oldu

Burda ne anlaşılır Allah'ın istemesiyle hemen oluverir.. ama Batınilik bu lafı süreçlere ayırıyor yok evrimi katıyor falan mal olan onlar ve sensin..

iki müslümanın atışmasını seyrediyorum

arada da sana laf sokuyorum

ama anlamıyorsun :)

Sitelerde Paylaş

iki müslümanın atışmasını seyrediyorum

arada da sana laf sokuyorum

ama anlamıyorsun :)

Sen ve laf sokmak bana inan bunlara laf sokmak diyorsan benim ağır eleştirilerime katlanamazsın..

Sitelerde Paylaş

Ol dedi oldu

Yavaş yavaş fanatizm ortaya çıkmış :)

Sevgili ileri zekalı arkadaşım, Allah yaratımı 6 evrede, 4 evrede yapıyor ona inanıyorsun. Buna niye inanmıyorsun? O mal dediğin insanlar arasında Şems de var, Mevlana da var.

Sitelerde Paylaş

Allah, doğru olanı gösterir, Hak olanı belirtir. Gerisi insanlara kalmıştır. Siz ne sanıyordunuz? Bu dünya bir mukayese ve imtihan yeridir. İnsan doğru olanı bulunca, olmayana yönelirse, kimse müdahale etmez. Allah bu durumlar için bu dünyada vadedilen hayatın sonunda, gerçek adaletin insanlara tecelli edeceğini bildirmiştir.

Hak olanı, doğru yolu gösterir diyorsun. Peki kölelik doğru yön mü?

İmtihansa yasaklar arasında neden cariye-köle edinmek yok.

İçki haram mesela. Faiz yersen cehennemliksin.

Cariye ve köle edinmek, onları satmak. Cariyelerinden sex için faydalanmak. Bunlar yasak diyebilir misin?

Bunları yapana neyle karşı çıkacaksın? Adam Kuran ayetlerini, hadisleri getirdiğinde ne diyeceksin?

Sitelerde Paylaş

Yavaş yavaş fanatizm ortaya çıkmış :)

Sevgili ileri zekalı arkadaşım, Allah yaratımı 6 evrede, 4 evrede yapıyor ona inanıyorsun. Buna niye inanmıyorsun? O mal dediğin insanlar arasında Şems de var, Mevlana da var.

Tamam sen evrime inanabilirsin ama islamda evrim arama kafi...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...