Jump to content

ALEM BİLİYOR ADAM DEĞİLSİN(ALLAH VERSİN)...(HAKDİNİSLAM)...

Recommended Posts

Ben dörtdörtlüğüm iddiam yok zaten insan ne kadar gayret etse de dörtdörtlük olmayacak olamayacak..

Şefaati Allah ona bahşeylemiş Allah;'ın izniyle kısmını ben atlamıyorum zaten ezan okunuca ben o söz yerine

Aziz Allah İlahe İllallah Muhammeder Rasulullah

Cümlesini tercih ediyorum aklıma düşerse Allah'ım Peygamberimizi Makam-mahmut derecesine yükselt derim binde bir..

Yani asıl kendi kendinizi öveceğinize karşınızdakinin ne dediğini anlamaya çalışırsanız diyalog ve anlaşma açısından güzel olur..

Sizin doğrularının yıkılmayı bırak yerinden bile oynamıyor.

Neyse gün geli daha sağlam vuran biri karşınıza çıkar umarım.

Hıristiyanlar isa allahın oğludur dediler. Boşuna demediler bunu bilesin. Aynını sende yapıyorsun.

Ben kendimi övmedim,yaptıklarım senin yaptıklarından güzel demedim. Sadece birşey anlatıyorum ama bunu yanlış yerlere çekip konuyu dağıtılıyorsun.Seni gayet iyi anlıyorum kendimden biliyorum durumunu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 259
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sizin doğrularının yıkılmayı bırak yerinden bile oynamıyor.

Neyse gün geli daha sağlam vuran biri karşınıza çıkar umarım.

Hıristiyanlar isa allahın oğludur dediler. Boşuna demediler bunu bilesin. Aynını sende yapıyorsun.

Ben kendimi övmedim,yaptıklarım senin yaptıklarından güzel demedim. Sadece birşey anlatıyorum ama bunu yanlış yerlere çekip konuyu dağıtılıyorsun.Seni gayet iyi anlıyorum kendimden biliyorum durumunu.

Beni anlamanız imkansız çünkü ben sizi anlayamıyorum ... Allah'ın oğlu muhammed demedim ben sen dağıtıyorsun ama farkında değilsin neyse bitirelim nasıl olsa normal bir konuşma değil..

Aferim, güzel laf koydun. şimdi git diğer kızlara anlat, götünüzü yırtarak kahkaha atın hep beraber lisenin koridorunda.

Hâla 2 seçeneği seçiyorsunya helal olsun...

Sitelerde Paylaş

Ebu Leheb bir amca olarak hata yapmamalıydı aslında ibret olmalı peygamberin amcasının bile torpili yok ne adalet ya...

Muhammed kızlarını Ebu Leheb'in oğullarına verirken araları çok iyiymiş ama. Attığı palavralara inanmayınca ne amcalık ne dünürlük kalmış. Dine bak, amca ile yeğen arasına bile kin ve nefret tohumları ekiyor.

Muhammed diğer amcası kendini kollayıp gözeten Ebu Talip'i bile cehennemlik ilan etmekten çekinmemiş. İnsanda biraz vefa, biraz minnettarlık duygusu olur ama din uğruna bunlar bile çöpe atılıyor.

Sitelerde Paylaş

Muhammed kızlarını Ebu Leheb'in oğullarına verirken araları çok iyiymiş ama. Attığı palavralara inanmayınca ne amcalık ne dünürlük kalmış. Dine bak, amca ile yeğen arasına bile kin ve nefret tohumları ekiyor.

Muhammed diğer amcası kendini kollayıp gözeten Ebu Talip'i bile cehennemlik ilan etmekten çekinmemiş. İnsanda biraz vefa, biraz minnettarlık duygusu olur ama din uğruna bunlar bile çöpe atılıyor.

Din dediğiniz gibi Hz.Muhammedin uydurması olsaydı inanın bu çilelere katlanılmaz bu tür mevzular olmazdı İslam her seferinde Allah'ın dini olduğunu kanıtlıyor...

Sitelerde Paylaş

Din dediğiniz gibi Hz.Muhammedin uydurması olsaydı inanın bu çilelere katlanılmaz bu tür mevzular olmazdı İslam her seferinde Allah'ın dini olduğunu kanıtlıyor...

Ne çilesine katlanmış? Dünyada ne çilelere katlanmış insanlar var, Muhammed'in katlandıkları onlarınkinin yanında hiç bir şey.

Bir insan iktidara talip olunca elbette bazı zorluklara katlanacak, kimseye bedava verilmez iktidar.

Sitelerde Paylaş

Ne çilesine katlanmış? Dünyada ne çilelere katlanmış insanlar var, Muhammed'in katlandıkları onlarınkinin yanında hiç bir şey.

Bir insan iktidara talip olunca elbette bazı zorluklara katlanacak, kimseye bedava verilmez iktidar.

İnanç konusunda özgürsün karışmıyorum neye inanıyorsan inan ben zorlamıyorum ben inan demiyorum nasıl biliyorsan öyledir...

Sitelerde Paylaş

Beni anlamanız imkansız çünkü ben sizi anlayamıyorum ... Allah'ın oğlu muhammed demedim ben sen dağıtıyorsun ama farkında değilsin neyse bitirelim nasıl olsa normal bir konuşma değil..

Hâla 2 seçeneği seçiyorsunya helal olsun...

Şimdi sarsıldın işte :D

Neyse madem anlamiyorsunu anladiklarinizdan hazırda öğrenin ozaman!!!

Bir baba diyerek beklenti içine girmek vardır.

Birde baba demeden beklenti içine girmek vardır.

Onlar baba dedi ben demiyorum demek seni ayirmaz onlardan. Isa allaha baba diye hitap ederdi. Bizim anladığımız baba değil bu rızık veren anlamında. Hıristiyanlar isa allah katında söz sahibidir,şeffatcidir anladı. Sizde isa babasız doğdu ondan öyle dediler anladınız. Doğal olarak bu mümkün değil zaten. Şimdi sizin baba dememeniz sizi kurtarmayacak mana dediğinizi gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

Şimdi sarsıldın işte :D

Neyse madem anlamiyorsunu anladiklarinizdan hazırda öğrenin ozaman!!!

Bir baba diyerek beklenti içine girmek vardır.

Birde baba demeden beklenti içine girmek vardır.

Onlar baba dedi ben demiyorum demek seni ayirmaz onlardan. Isa allaha baba diye hitap ederdi. Bizim anladığımız baba değil bu rızık veren anlamında. Hıristiyanlar isa allah katında söz sahibidir,şeffatcidir anladı. Sizde isa babasız doğdu ondan öyle dediler anladınız. Doğal olarak bu mümkün değil zaten. Şimdi sizin baba dememeniz sizi kurtarmayacak mana dediğinizi gösteriyor.

Anladıysam arap oluyum....

Fethullah Bey'in sözleri daha eski olmasına rağmen daha anlaşılır ..

Sanırım siz şefaat fikrinde takıntılısınız merak etmeyin peygamberin özel gücü falan yok Allah izin variyor o da şefaat etme nailine kavuşuyor..

Dediğim gibi anlaştığımızı zannetmiyorum en iyisi iletişimi kesmek..

Sitelerde Paylaş

Anladıysam arap oluyum....

Fethullah Bey'in sözleri daha eski olmasına rağmen daha anlaşılır ..

Sanırım siz şefaat fikrinde takıntılısınız merak etmeyin peygamberin özel gücü falan yok Allah izin variyor o da şefaat etme nailine kavuşuyor..

Dediğim gibi anlaştığımızı zannetmiyorum en iyisi iletişimi kesmek..

Hay hay kafanız karışıyorsa tabiki kesmek en doğrusu.

Ben dini öğrendiğiniz o sevgili büyüklerinizin yerinde olabilseydim eminimki anlayana kadar bırakmazdınız...

Selam

Sitelerde Paylaş

Hay hay kafanız karışıyorsa tabiki kesmek en doğrusu.

Ben dini öğrendiğiniz o sevgili büyüklerinizin yerinde olabilseydim eminimki anlayana kadar bırakmazdınız...

Selam

Ben kolay pes etmem ama cidden anladığım konuyu bana düşündürüyorsunuz katkıda bulunmuyor yoksa ben kesmezdim neyse .. Allah'a emanet ol..

Sitelerde Paylaş

Varsayalım senin bu hipotezin doğru olsun. Peki bunu bir insan neden yapar? Bahsi geçen konuları hayata geçirmek bir günlük yada bir anlık değil seneler isteyen bir planlama ve emek isteyen konular. Muhammed a.s bu uygulamaları yaparak, neyi hedefledi? Zenginlik mi? Kralık mı? Nedir amacı?

Nedeni, yaşadığı hayattan belli değil mi?

25 Yaşına kadar bekar, yani evde kalmış bir erkek olarak, üç kocadan arta kalan 40 yaşındaki Hatice'yle evlenmek zorunda kalmış. Ki, buna evlilik de denemez gibi... Günümüz de, bu tür ilişkilerde, yani genç erkek ve zengin dul kadın evliliğinde/ilişkisinde, erkeğe hiç de hoş olmayan bir terim kullanılıyor.

Muhammed kırkına geliyor, Hatice altmış beşine, yani, Muhammed'in cinsel isteklerini karşılamayacak yaşa geliyor. Hayat güzel, ömür kısa, geldi geçiyor. Geçmişte, neredeyse yaşanmamış kırk yıl var, gelecek ise iyice kısalmış, geçmişin acısını da çıkaracak biçimde yaşamak gerek... Bir şeyler yapmak lazım, mesela peygamber olmak gibi, ki, bunu -yaşlı kadının genç zavallı kocası psikolojisiyle kurgulamış olmalı. Peygamberliğini kırkında ilan etse de, yeterince taraftar bulamayınca ve dolayısıyla güç sahibi olamayınca, Hatice'nin ölümüne kadar onun kahrını çekmek zorunda kalır. Hatice'nin ölümü ve hicretle birlikte istediği güce ulaşmıştır artık. Ganimetlerin, kölelerin, özellikle cariyelerin, evlilik olarak haremine kattığı kadınların hesabını tutmak bile zordur artık.

Atalarımız "Kırkından sonra azanı teneşir paklar" demişler, ama yanılmışlar. Kırkından sonra azanı peygamber yapıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Ya sana ne adamın ne içtiğinden? Bu kafa yapısıyla bir adım ileri gidemezsiniz. Bilim adamı değilmiş, yahu sizin gibi cahil fanatiklerin ne düşündüğü bilim dünyasının çok umurunda sanki? Hristiyan, yahudi ve müslüman cahiller biraraya geldiniz, topluca adama saldırdınız da ne oldu? Yavaş yavaş Darwin'in çncülüğünü yaptığı evrim teorisine boyun eğmeye başladınız.

Sizin bilim adamlarınız atomlar parçalanamaz derken küfür ettiğiniz nesillerin yetiştirdiği alimler atomların bile parçalanacağını ve bunların çıkaracakları enerjiye kadar açıklamalar yapmışlardır, hemde bin yılı aşkın bir süre önce, ifade edilmiş. Cahilin cahil demesi, cehaletini gösterir.

Sitelerde Paylaş

Allah kendi içinde çeliskili olma, yalan söyleme gibi özgürlüklere sahiptir.

Ne ki, hal böyleyken bizim de ona tapmama özgürlügümüz, çeliskilerini ortaya çikarma hakkimiz dogar.

Zaten bütün tartistigimiz da budur aslinda.

Yalan nedir? Bilmediğiniz olguları yok sayıp ifadeleri yalanlamanız o bilinmeyenleri ifade edenin alan söylemesimidir?

Sitelerde Paylaş

Evrimi Darwin bulmadı. Doğal seçilimi Darwin buldu. Mevlana'nın evrim hakkında bir şiiri bile var.

Şarap içiyorsa bize ne? Doğru söylemiş mi, söylemiş. Şarap içiyorsa söylediği yanlış anlamına mı geliyor?

Mesele şarap içmesi değil, alkolik bir Türk düşmanının yapabilecekleridir.

Sitelerde Paylaş

Sizin bilim adamlarınız atomlar parçalanamaz derken küfür ettiğiniz nesillerin yetiştirdiği alimler atomların bile parçalanacağını ve bunların çıkaracakları enerjiye kadar açıklamalar yapmışlardır, hemde bin yılı aşkın bir süre önce, ifade edilmiş. Cahilin cahil demesi, cehaletini gösterir.

atom bombasını siz yapaydınız da ataydınız avrupaya - israile madem ?

Sitelerde Paylaş

Şarap içen gelip geçici bir sarhoşluk içindedir. Eğer aklı çalışıyorsa madde etkisinin ardından bilgilenmeye,paylaşmaya devam eder.

Birde fanetizim şarabı vardır. Onu içen hep sarhoş gezer. Onun etkisi aklı kullanmadan geçmez. Aklı baş örtüsü ile kapatan bir insana ne söylesen anlamaz.

O gene fanatizimi okur...

Baş örtüsü ifadenizle, alkol içeren maddeleri mi yoksa türban gibi Kuranda yazmayan ama kabul gören olgularımı kastediyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Nedeni, yaşadığı hayattan belli değil mi?

25 Yaşına kadar bekar, yani evde kalmış bir erkek olarak, üç kocadan arta kalan 40 yaşındaki Hatice'yle evlenmek zorunda kalmış. Ki, buna evlilik de denemez gibi... Günümüz de, bu tür ilişkilerde, yani genç erkek ve zengin dul kadın evliliğinde/ilişkisinde, erkeğe hiç de hoş olmayan bir terim kullanılıyor.

Muhammed kırkına geliyor, Hatice altmış beşine, yani, Muhammed'in cinsel isteklerini karşılamayacak yaşa geliyor. Hayat güzel, ömür kısa, geldi geçiyor. Geçmişte, neredeyse yaşanmamış kırk yıl var, gelecek ise iyice kısalmış, geçmişin acısını da çıkaracak biçimde yaşamak gerek... Bir şeyler yapmak lazım, mesela peygamber olmak gibi, ki, bunu -yaşlı kadının genç zavallı kocası psikolojisiyle kurgulamış olmalı. Peygamberliğini kırkında ilan etse de, yeterince taraftar bulamayınca ve dolayısıyla güç sahibi olamayınca, Hatice'nin ölümüne kadar onun kahrını çekmek zorunda kalır. Hatice'nin ölümü ve hicretle birlikte istediği güce ulaşmıştır artık. Ganimetlerin, kölelerin, özellikle cariyelerin, evlilik olarak haremine kattığı kadınların hesabını tutmak bile zordur artık.

Atalarımız "Kırkından sonra azanı teneşir paklar" demişler, ama yanılmışlar. Kırkından sonra azanı peygamber yapıyorlar.

İddianızı savunmaya başlangıç cümleniz bile çok tuhaf, 25 yaşında bir delikanlı evde kalmış mı oluyor? Amacı zenginlik yada hükümdarlık olsa zaten kabilesi mekkenin en güçlü ailesiydi. Bu kadar zor bir yola girip kendini perişan etmeden de gayet rahat ve fazlasıyla güçlü ve zengin olabilirdi.

Sitelerde Paylaş

Ne sayıklıyorsun sen ya? Kim neyin açıklamasını yapmış? Ayrıca bilime katkı yapan herkese saygım vardır, inanıyormuş, inanmıyormuş, beni ilgilendirmez. Bir kaç değerli müslüman bilim adamı çıkması da İslam'ı aklamaz. İslam dogmaları sebebiyle bilime terstir. Dünyayı düz, güneş ve ayın dünya etrafında döndüğünü sanan, eskilerin masallarını gerçek diye sunan bir kitaptan ne beklenir ki?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...