Jump to content

Hızır'ın Çocuk Öldürmesi ve Musa'nın Buna Seyirci Kalması

Recommended Posts

Körü körüne inanan için elbette mantıklı gelir, hele ki kendi beynini kullanmayı, düşünmeyi araplara bırakmışlar için. Adama bak, kendi düşünmeye bile korkuyor, gidip dinci bir site ne demiş ona bakıyor.

bilmeyende ateistler burda habire beyinfırtınası yapıyor zannedecek.. çaylak ateistler abilerinden öğrendikleri argümanları tekrarlayıp duruyorlar.. aynı soruları aynı tarzda farklı birsürü ateistin ağzından duyuyorum.. hep aynı.. eğer buysa kafa kullanma bize lazım değil sizin olsun:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 298
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arapların masalları bilgi mi oluyor şimdi?

Dinler insanlık tarihi kadar eski.

Daha iyi bir masal üretilmiş olsaydı, şimdi onu tartışıyor olacaktık.

Elinde hiçbir şey olmayanların, başkalarının elindekileri beğenmemeleri ironik.

Osho anlatıyor bir kitabında: "Gençliğimde gerçeği ararken farkettim ki, gerçeği arayanlar hep kendilerini belli disiplinler içinde tanımlıyor, o disipline bağlanıyor, gerçeğe onunla ulaşmaya çalışıyorlardı. Ne kadar ararsam arayayım, bunun istisnasını bulamadım. O zaman mecbur kaldım, din oyununa girdim."

Osho kardeşim sonradan kendi çevresini oluşturdu.

Göğsünü gere gere de bir Tanrı tanımadığını beyan etti.

Ama onun gençliğindeki tespiti hala geçerli.

Bazen dini sohbetlerde etrafıma bakıp düşünüyorum.

Edebiyatın, felsefenin, tarihin, duyguların, bilimin konuşulduğu, tartışıldığı, harmanlandığı başka bir ortam var mı acaba.

Sitelerde Paylaş

Burak Özdemir kardeşimin tespiti de güzel:

"Tanrı'dan nefret eden çok insan vardır, ama Tanrı'ya duyarsız insan yoktur."

Ateist kardeşlerim sağolsunlar. Tanrı'ya o kadar duyarlılar ki...

Bu sayede edebiyat, felsefe, tarih, duygular, bilim harman oluyor,

Sohbet oluyor, güzellik oluyor.

.

tarihinde ozkanates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Elinde hiçbirşey olmayanların, başkalarının elindekileri beğenmemeleri ironik.. bu lafın doğru.. bu sitedeki ateistlerde bunu teyid ediyor zaten.. elinizde bir şey yok bir gerçek yok anlatasınız.. başkalarının elindekini beğenmemezlik ediyorsunuz.. elinde ne var diyecem.. dine karşı bana diyeceksinki kural tanımama yani anarşi başka ne var evrim ee niye malınızı satmıyorsunuz.. satılacak tarafı yok ki.. madem din masal,, sabahtan akşama kadar masalları niye eleştiriyorsunuz.. eğer din divanelikse divanelikle uğraşan da divanedir..

Sitelerde Paylaş

bilmeyende ateistler burda habire beyinfırtınası yapıyor zannedecek.. çaylak ateistler abilerinden öğrendikleri argümanları tekrarlayıp duruyorlar.. aynı soruları aynı tarzda farklı birsürü ateistin ağzından duyuyorum.. hep aynı.. eğer buysa kafa kullanma bize lazım değil sizin olsun:)

Hiç olmazsa senin gibi arabın kıytırık masallarına inanmıyorlar, bu masala inanmayınca bir tanrının kendisini sonsuza kadar yakacağını sanmıyorlar. Sende hiç akıl fikir yok mu, bir tanrı neden seni arabın masallarına inanmadığın için yaksın ki? Nasıl bu kadar sadist, zalim ve adaletsiz bir tanrı hayal edebiliyorsun?

tesadüf rüzgarları (doğal seçilim:) :)) bilgi oluyorda arabın masalı niye bilgi olmasın...

Sende kafa bu kadar işte, bilim gözlem yapıyor, araştırıyor, deney yapıyor, yanlışını düzeltiyor, ortaya bir takım izahlar koyuyor, arap ise al buna inan diyor. Sen de kukla gibi araba boyun eğiyorsun.

Sitelerde Paylaş

senin bu yukarda yazdıklarını defalarca farklı tarzda cevapladım.. anlama kabilyetin kıt senin:) tekrar tekrar soruyorsun.. belkide band kaydıdır:) istersen kendimi yormayıp eski cevaplarımdan kopyala yapıştır yapayım:)

Sitelerde Paylaş

Akıl kadını güzeldir hoştur ama onun birde doğurduğu korku evladı vardır.İşte o korku çocuğu daha küçükken başı ezilip öldürülmelidir! Aksi takdirde o korku büyüdüğünde akıl kadınınıda esir alır. Kafirdir Çünkü Olacak şeyi bile gizler daima olmaz der.

Onun için Özgüven ailelerimiz tarafımızdan bizlere Altı yaşına kadar verilir. Ondan sonra neysek oyuz.

Sitelerde Paylaş

Osho anlatıyor bir kitabında: "Gençliğimde gerçeği ararken farkettim ki, gerçeği arayanlar hep kendilerini belli disiplinler içinde tanımlıyor, o disipline bağlanıyor, gerçeğe onunla ulaşmaya çalışıyorlardı. Ne kadar ararsam arayayım, bunun istisnasını bulamadım. O zaman mecbur kaldım, din oyununa girdim."

Osho kardeşim sonradan kendi çevresini oluşturdu.

Göğsünü gere gere de bir Tanrı tanımadığını beyan etti.

Ama onun gençliğindeki tespiti hala geçerli.

Bazen dini sohbetlerde etrafıma bakıp düşünüyorum.

Edebiyatın, felsefenin, tarihin, duyguların, bilimin konuşulduğu, tartışıldığı, harmanlandığı başka bir ortam var mı acaba.

İnsanlık tarihi kadar eski olması masal olmaktan çıkarmıyor. Olayların sebebini bilmeyenler uydurur, ölümden, doğanın acımasızlığından sığınacak bir liman arar, böylece din masalı ortaya çıkar. Daha sonra insanların bu zaafını keşfeden bazı sahtekarlar, çıkarcılar da bu zaafı alabildiğine sömürür mesela Muhammed ve çevresindeki araplar gibi. Bu pislikler sizler gibi insanların elleri üzerinde yükselir, onlara bu sömürü ortamını hazırlarsınız.

Sitelerde Paylaş

ha sağduyu şunu da söyliyeyim.. bir arap lafıdır ağzında.. arapsa arap ne olmuş,, çölde çok susamışsın arap sana su getirdi içmezmisin.. yoksa arap suyu bu içilmezmi dersin.:) ne kadar yoz ve dar düşünceler.. arapları beğenmeme.. kafatasçı bir düşünce,,

Sitelerde Paylaş

senin bu yukarda yazdıklarını defalarca farklı tarzda cevapladım.. anlama kabilyetin kıt senin:) tekrar tekrar soruyorsun.. belkide band kaydıdır:) istersen kendimi yormayıp eski cevaplarımdan kopyala yapıştır yapayım:)

Senin hayatın arabın bant kaydını dinlemekle geçmiş, senin gibilere bazı gerçekleri göstermek için bir şeyi devamlı söylemek lazım başka türlü kafanıza girmiyor çünkü. Size bir şey ne kadar çok söylenirse o kadar gerçek sanıyorsunuz, artık bu yönteme adapte olmuş birine bir kere söylemek yeter mi sanıyorsun?

Sitelerde Paylaş

ha sağduyu şunu da söyliyeyim.. bir arap lafıdır ağzında.. arapsa arap ne olmuş,, çölde çok susamışsın arap sana su getirdi içmezmisin.. yoksa arap suyu bu içilmezmi dersin. :) ne kadar yoz ve dar düşünceler.. arapları beğenmeme.. kafatasçı bir düşünce,,

Hiçbir millet araplar kadar sapık olamaz. Çünkü onlar sapık bir adamı kılavuz edinmişler.

Sitelerde Paylaş

ha sağduyu şunu da söyliyeyim.. bir arap lafıdır ağzında.. arapsa arap ne olmuş,, çölde çok susamışsın arap sana su getirdi içmezmisin.. yoksa arap suyu bu içilmezmi dersin. :) ne kadar yoz ve dar düşünceler.. arapları beğenmeme.. kafatasçı bir düşünce,,

Ne oldu, dinin kaynağını duymaktan mı bıktın? İslam bir arap dinidir hinduizmin hint dini olduğu gibi, ne yani İslam tartışılırken hintlilerden mi çıktı bu diyeceğiz? Hinduizmi tartışsaydık onun da bir hint dini olduğu gerçeğini vurgulamam gerekecekti. Bu basit gerçeği kafan almıyor mu?

Sitelerde Paylaş

Hiçbir millet araplar kadar sapık olamaz. Çünkü onlar sapık bir adamı kılavuz edinmişler.

çok yanlış birşey toplu hüküm vermek.. eğer aralarında bir kısmı iyi ve bir kısmı kötüyse sen iyi olanlara haksızlık yapmış oluyorsun.. bunun için keskin cümleler kullanmamak lazım bence..

Sitelerde Paylaş

Akıl kadını güzeldir hoştur ama onun birde doğurduğu korku evladı vardır.İşte o korku çocuğu daha küçükken başı ezilip öldürülmelidir! Aksi takdirde o korku büyüdüğünde akıl kadınınıda esir alır. Kafirdir Çünkü Olacak şeyi bile gizler daima olmaz der.

Onun için Özgüven ailelerimiz tarafımızdan bizlere Altı yaşına kadar verilir. Ondan sonra neysek oyuz.

"Korkunun kendinden başka korkacak birşey yok" ise,

Korku kafir değil ilüzyon olur.

"Kafir ilüzyon" dersek orta noktayı buluruz. :)

Sitelerde Paylaş

çok yanlış birşey toplu hüküm vermek.. eğer aralarında bir kısmı iyi ve bir kısmı kötüyse sen iyi olanlara haksızlık yapmış oluyorsun.. bunun için keskin cümleler kullanmamak lazım bence..

Kendini aşıyorsun H-D kardeşim.

Sitelerde Paylaş

özkancım sen agnostiksin,, tanrının olup olmaması mümkün diyorsun.. peki tanrının olmaması kanadına seni iten bir şey varmı, niye ortadasın gerekçeni öğrenebilir miyim?

"Tanrı yoktur" demiyorum,

"Varsa o aşktan ibaret" diyorum.

Aşkın olduğu yerde,

Ne sen, ne ben, ne O.

Bir.

Sitelerde Paylaş

Kendini aşıyorsun H-D kardeşim.

O insanlığını sadece dinine ve kaynağına laf geldiğinde hatırlar, eğer yahudileri yerseydim hoşuna gidecekti, çok haklısın kardeşim diye beni pohpohlayacaktı.

"Tanrı yoktur" demiyorum,

"Varsa o aşktan ibaret" diyorum.

Aşkın olduğu yerde,

Ne sen, ne ben, ne O.

Bir.

Neden bir, 40 veya 99 değil?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...