Jump to content

KIRCA VS BAŞÖRTÜSÜ

Recommended Posts

Selamun Aleyküm Sayın Arkadaşlar :D Neden güldüğümü videodan sonra anlarsınız. Bir türbanlı ile neden bu kadar uğraşılır hemen sayılır nedenler

En popüler neden:

1: Siyasi bir simgedir ve takılamaz.

Diğer bir neden :

2: Kuran'da kapanma örtünme yoktur..

Bunu diyen fazla az değil ama yinede diğer 2 görüşten az

3: Çalışmaya engel teşkil eder..

Nerde başörtülü bir hanım görse sanki öcü görmüş gibi olur bu 3 nedenden birine inanan kişiler. Hiç mi çevresinde kapalı bir bayan yok da böyle şaşar abes görür anlamam cidden bir akrabasına bu görüşünü beyan etse anlatsa sanırım o kişi sizden soğur çünkü bu ona örgütçü demekten kuranı anlayamayan demekten aciz cahil çalışamayan demekten farksızdır.

Hâla bugün türban konuşuluyorsa bunun suçlusu halkın laiklik ile din arasındaki çizgiyi anlamamış olmasıdır. Eğer bir insan ben laikim diyorsa hayatına din sokmuyorum demenin başka deyişidir. Nerdeyse dine karışmamanın eş anlamlısıdır. Çünkü Laiklik Devlete has bişeydir Türkiye devleti laiktir dini yoktur Türkiye devletinin ama halkının dini yok demek değildir dinle devleti karıştırmıyor demektir. Sanırım video pek güzel mesajlar iletebilecekken bunu başaramaması beni üzdü Halbuki mesaj dinin ne güzel kullanıldığı olabilirdi türban takma selamun aleyküm deme öğle namazı kılma besmele olmayabilirdi....

Şunu da not etmek istiyorum Levent Kırca 2. nedeni savunuyor kapanın ayeti yoktur diyor...

http://videonuz.ensonhaber.com/izle/

tarihinde hakdinislam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Saçmalığın daniskası. Bir de özgürlükten bahsederler. Farzedelim İslamda baş örtme yok. Ee adam belki İslam'ın başörtmeli versiyonuna inanıyor? Hani herkes istediği dine, inanca uyabilir ve yükümlülüklerini yerine getirebilirdi? Ayrıca hiç kimsenin hakkına tecavüz de yok burada. Yani amaç din düşmanlıgı başka bir şey değil.

Sitelerde Paylaş

Saçmalığın daniskası. Bir de özgürlükten bahsederler. Farzedelim İslamda baş örtme yok. Ee adam belki İslam'ın başörtmeli versiyonuna inanıyor? Hani herkes istediği dine, inanca uyabilir ve yükümlülüklerini yerine getirebilirdi? Ayrıca hiç kimsenin hakkına tecavüz de yok burada. Yani amaç din düşmanlıgı başka bir şey değil.

Yok hayır dediğiniz gibi hadi diyelim yok eee kişi ona inanıyor inanma özgürlüğü varsa eğer hiç sanmıyorum ama buna saygı duyulmalı hadi din diye saygı duymuyorsunzu kadın neyi giyineceğine karışmakta güzel bir özgürlük cidden ...İnsan sırf yakıştığı için bile takabilir...

Sitelerde Paylaş

Ahlaksızlık yapmayacak ve türban pisliğini başörtüsü diye kakalamayacaksınız millete! Pabucumun müslümanı önce dürüst ol.Bin yıllık başörtüsünü cemaatin sapık üniforması türbanla bağdaştiriyor reziller.Başka kapıya.

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mesaja baksanız diyorum hani...

Sitelerde Paylaş

Benim gozlemime gore 30 yas alti turbanlilar bunu aileden aldığı gelenek ve kültürden yapiyor. Bunu doğal olarak benimser ve icsellestirirler.ve kapanmanin dini kilifida onlara hem bahane hem mazeret sağlar. Aileyle beraber sosyal çevrede etken tabi. Cogu zaman ndn kapali olduklarini blmezler bunu sorgulamamslardir da. Sorgulayanlarda zaten tutarsizdir.findik kddr dunyalarimdan,diger milyonlarca çeşit yasam tarzinada bok atarlar ustelik

Sitelerde Paylaş

Benim gozlemime gore 30 yas alti turbanlilar bunu aileden aldığı gelenek ve kültürden yapiyor. Bunu doğal olarak benimser ve icsellestirirler.ve kapanmanin dini kilifida onlara hem bahane hem mazeret sağlar. Aileyle beraber sosyal çevrede etken tabi. Cogu zaman ndn kapali olduklarini blmezler bunu sorgulamamslardir da. Sorgulayanlarda zaten tutarsizdir.findik kddr dunyalarimdan,diger milyonlarca çeşit yasam tarzinada bok atarlar ustelik

Eğer bir anket yapılacak olsa şu sonuçlar çıkar :

%65 Dinim için örtünüyorum...

%15 Erkeklerden dolayı/Namus için...

%10 Ailem İstediği için...

%10 Çevremde bu tür giyinilir...

Sitelerde Paylaş

Samanyolu da başörtüsüz kadınlarla fena dalga geçiyor. Ona ne diyorsunuz?

İzlemediğim için ne ilgileniyorum ne de çok önemli bir konu

Ona kalınırsa birçok şeyde aykırı işler yapılıyor...

Sitelerde Paylaş

Selamun Aleyküm Sayın Arkadaşlar :D Neden güldüğümü videodan sonra anlarsınız. Bir türbanlı ile neden bu kadar uğraşılır hemen sayılır nedenler

En popüler neden:

1: Siyasi bir simgedir ve takılamaz.

Diğer bir neden :

2: Kuran'da kapanma örtünme yoktur..

Bunu diyen fazla az değil ama yinede diğer 2 görüşten az

3: Çalışmaya engel teşkil eder..

Nerde başörtülü bir hanım görse sanki öcü görmüş gibi olur bu 3 nedenden birine inanan kişiler. Hiç mi çevresinde kapalı bir bayan yok da böyle şaşar abes görür anlamam cidden bir akrabasına bu görüşünü beyan etse anlatsa sanırım o kişi sizden soğur çünkü bu ona örgütçü demekten kuranı anlayamayan demekten aciz cahil çalışamayan demekten farksızdır.

Hâla bugün türban konuşuluyorsa bunun suçlusu halkın laiklik ile din arasındaki çizgiyi anlamamış olmasıdır. Eğer bir insan ben laikim diyorsa hayatına din sokmuyorum demenin başka deyişidir. Nerdeyse dine karışmamanın eş anlamlısıdır. Çünkü Laiklik Devlete has bişeydir Türkiye devleti laiktir dini yoktur Türkiye devletinin ama halkının dini yok demek değildir dinle devleti karıştırmıyor demektir. Sanırım video pek güzel mesajlar iletebilecekken bunu başaramaması beni üzdü Halbuki mesaj dinin ne güzel kullanıldığı olabilirdi türban takma selamun aleyküm deme öğle namazı kılma besmele olmayabilirdi....

Şunu da not etmek istiyorum Levent Kırca 2. nedeni savunuyor kapanın ayeti yoktur diyor...

http://videonuz.ensonhaber.com/izle/

Hakdinislam kardeşim,

Ben bir türbanlı gördüğümde, kafasını bağlamış olarak değil de, beynini bağlamış olarak görüyorum.

Laiklik konusuna gelince de; yine dininizin suçu değil mi?

Böyle inancı, yaşamın içine dahil etmeseydiniz bir sorun çıkmazdı. Herkes kendi içinde yaşasın inancını...

Sembollere takılmamalı. Sakalı uzun yada cübbeli görünce de iğreti oluyorum. :)

tarihinde sanalkabus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kur'an'da yani İslam'da kadına başını örtmesi emredilmiyor.Bu apaçık bir şey.Fakat Sünnilik dininde emrediliyor.Hatta peçe takması da emrediliyor.Ben insanları din konusunda zorlamam yani istedikleri dine uyabilirler.Bu nedenle sunnilere başlarını örtme özgürlüğü verilmesini savunuyorum.

Başlarını kapatanların yaklaşık %80'i kendisiyle çelişiyor.Çünkü başı kapalı olmasına rağmen makyaj yapıyor veya güzel kıyafetler giyiyor veya parfüm sıkıyor.Hani sadece kocaya güzel görünme kuralına ne oldu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...