Jump to content

Muhhammet diye bir kişi yoktur

Recommended Posts

• İleti 521
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arkadaşım neden cevap vermek yerine alakasız şeyler yazıyorsun?

Çünkü, her yazdığım iletiye saçma sapan yanıtlar veren bu kişi artık sinirlerimi bozuyor, hangi konu olursa olsun, hangi başlık olursa olsun sürekli gelip yazıyı alıntılayıp, saçmalıyor. Adam gibi birşey sormasını arzuluyorum ama aylardır bu eleman böyle, değişmeden devam ediyor. Çok defa rica ettim, mantıklı bir cümle kur, mantıklı birşey sor hep alttan aldım yanıt verdim, yanıtları alıp hakaret ederek, karşılık veriyor.

Bu 1 değil 10 değil 100 değil sürekli aynı, hep böyle, benimde bir dayanma sınırım var.

Sitelerde Paylaş

peki bu kadar okuma yazması olan bir topluluk---hiç mi içinden birini çıkarıp da arşivci yapmaz ? yaptıysa bu belgeler yazılar nerdedir ?

İlk yazılı hadisler 650 senesinde ortaya çıkmaya başlamış. 20-40 yıl boyunca hadisler ezberde duruyormuş. Ezberleyen de ne kadarını unutmuş belli değil. Örneğin Ayşe hadislerinden sadece 7 sure kalmış. Ama orijinali 200 sureymiş. Kayıp. Bunun gibi çok kayıplar var. Yazılı hadisler ilk olarak 690 senesinde bir araya getirilmeye çalışılmış. Daha önce böyle bir şey yokmuş.

Sitelerde Paylaş

Çünkü, her yazdığım iletiye saçma sapan yanıtlar veren bu kişi artık sinirlerimi bozuyor, hangi konu olursa olsun, hangi başlık olursa olsun sürekli gelip yazıyı alıntılayıp, saçmalıyor. Adam gibi birşey sormasını arzuluyorum ama aylardır bu eleman böyle, değişmeden devam ediyor. Çok defa rica ettim, mantıklı bir cümle kur, mantıklı birşey sor hep alttan aldım yanıt verdim, yanıtları alıp hakaret ederek, karşılık veriyor.

Bu 1 değil 10 değil 100 değil sürekli aynı, hep böyle, benimde bir dayanma sınırım var.

hWBFeKq.jpg

Sitelerde Paylaş

Lütfen konuyu dağıtmayalım.

adam her başlığa gelip zıçıp zıçıp gidiyor bilader....mesnetsiz iddialarla ortaya çıkıyor...töhmet altında bırakıyor adamı.....okuyan da gerçekten benim klonlarım var...farklı nicklerim var sanacak....

getirsin göstersin bu aşağıdaki maddeleri :

1--- sınavdan 460 aldım atanırmıyım diyorsun, sonra bir başka konuda babam baskı yapıyor yurt dışında eğitim alabilirmiyim diyorsun, (nerde demişim böle bişey ?)

2----Göktürkler Türk değil diyorsun (nerde demişim böle bişey ?)

3- farklı nicklerim hangileri----klonlarım yada neyse...hangileri...göster....

Sitelerde Paylaş

aşağıdaki maddeleri :

1--- sınavdan 460 aldım atanırmıyım diyorsun, sonra bir başka konuda babam baskı yapıyor yurt dışında eğitim alabilirmiyim diyorsun, (nerde demişim böle bişey ?)

3- farklı nicklerim hangileri----klonlarım yada neyse...hangileri...göster....

ahmaklığın da mı sınırı yok ????

Sitelerde Paylaş

ya 37 yaşındayım hayla bekarım evlenmeyi düşünmüyom çünkü a sexuselim. :) Yani sexsten hoşlanmıyom. Yanlış anlamayın ha sapına kadar erkeğim .

erkeklik kuvvetim yerinde yani

ama yanlızlıktan hoşlanıyom ben.

ee cennettede sex yapıp yemek yemek var ben ne yapam cenneti huriyi...... :)

yemeğide boşver dünyada yiyeceğimiz kadar yedik bişey istemiyom ben allahtan :huh:

ben ne yapacam beyler cok sıkılıyom ölümden sonraki hayat beni korkutuyo ha cehennem korkusu değil. allaha inanıyom ben. :huh:

ama cennet bana göre bi yer değil asexuselim ben dediğim gibi yanlızlıktan hoslanıyom :huh:

Sitelerde Paylaş

ya 37 yaşındayım hayla bekarım evlenmeyi düşünmüyom çünkü a sexuselim. :) Yani sexsten hoşlanmıyom. Yanlış anlamayın ha sapına kadar erkeğim .

erkeklik kuvvetim yerinde yani

ama yanlızlıktan hoşlanıyom ben.

ee cennettede sex yapıp yemek yemek var ben ne yapam cenneti huriyi...... :)

yemeğide boşver dünyada yiyeceğimiz kadar yedik bişey istemiyom ben allahtan :huh:

ben ne yapacam beyler cok sıkılıyom ölümden sonraki hayat beni korkutuyo ha cehennem korkusu değil. allaha inanıyom ben. :huh:

ama cennet bana göre bi yer değil asexuselim ben dediğim gibi yanlızlıktan hoslanıyom :huh:

Cennette asexsual- bsexsual- csexsual vs her kes için bir dünya var. Cennet burada tanımlanan, hurilerle alem yapılan, içki içilip sarhoş olunan bir mekan değil.

Sitelerde Paylaş

Biraz araştırdım Youtube'da. Yokmuş.

Özetlemek gerekirse söylenen şey şudur: Kuranın dünyaya inmesi 610 ile 632 yılları arasında olduğu tahmin edilmiştir. 650 senesine kadar yazılı bir hali yoktur. Hafızlar tarafından ezberlenmiştir. 690cı senesinde ilk tarihi kanıtlar görülmeye başlamış. Bu zamanda bile Arap istilacılar yeni bir dine sahip olduklarını ve peygambere sahip olduklarını iddia etmemişlerdir. Ne Arap istilacılar, nede istila edilen Hıristiyan halklar böyle bir durumdan asla bahsetmemişlerdir. Sonuçta böyle olsaydı, Hıristiyan halklar yeni bir dinin geldiğini, ve sahip oldukları dinlere karşı yeni bir din geldiğinden ilk farkında olacak kilşiler olurlardı. Böyle bir şey yok. Ne İslam denilen bir konu var ortalıkta. Ne yeni bir din adı altında hareket ettiklerine dair iddialar var. Nede bu istilacılar kendilerine "Müslüman" demektedirler. Sadece yakıp yıkıp istila etmek var. Daha sonraki yıllarda bu Arap istilacılar birbirlerini kötü yola yönlendirmek için Kuran ile ilgili uydurma hadisler yazmaya başlarlar. Birbirilerin altını kazımak için. Yanlış yola düşürüp birbirini yok etmek için. İşte böyle bir zamanda Muhammet diye bir peygamberden ilk bahsedilmeye başlanıyor. Bugüne kadar Muhammet ile ilgili 1 tane kelime bile yok. Bu bahsedilen zaman 8ci yüzyılın başında olur. Yani Kuran dünyaya indikten 100 yıl sonra. Bugüne kadar Muhammet diye birisinden hiç bahseden yok. Böyle bir şey olur mu. Ancak işte böyle bir zamanda Muhammet adlı bir peygamberden bir biyografi denilecek kadar bir yazı ortaya çıkıyor. Eğer bu yazılar gerçek bir kişi tarafından ortaya çıkarılmış olsaydı...yani gerçekten Muhammet diye birisi olsaydı, böyle bir kişilik hakkındaki bilgi zaman geçtikçe artmazdı. Azalırdı. Sonuçta her geçen nesil peygamber hakkında daha az bilgiye sahip olurdu. Ama tam tersi oluyor. Demek ki bu işin içinde başka bir iş var. Muhammet diye bahsedilen ilk tarihi kayıtlar da zamanın para biriminde varmış. Muhammet ismi ve altı haç işareti. Herkes tarafından biliniyor ki Muhammet haç işaretinden nefret ederdi. Ama tarihi kayıtlar böyle. Elbet ki Müslümanlar tarihi kanıtlar için Kuranı kullanılar. Ama Kuranın kanıtı yine Kuran olamaz. Bu döngüsel bir mantık hatasıdır. Kuranın kanıtı Kurandan ayrı bağımsız kaynaklarca olur ki...8 yüyıla kadar Muhammet hakkında en ufak bir bilgi yoktur.

Şimdi soracağım soruları gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Arapları veya Muhammedi savunduğumdan değil.

1-8. yüzyıla kadar muhammedden bahseden yoktur fakat bunun nedeni arapların devletleşmemesi olabilir mi? Yani Muhammed zamanında sonuçta hala şehir devleti halindeler. Pek gelişmemişler .Ancak Emevi devletiyle sistemli bir devlet yapısına geçiyorlar. Zaten genel olarak islami kaynaklar bu zamanlarda yazılıyor. Sizce kaynakların gecikme sebebi bu olabilir mi?

2- O zamandaki biyografilerin zaman geçtikçe genişlemesinin sebebi yeni rivayetler bulmaları olamaz mı? Sonuçta sahabeler tek bir yerde değiller. Bu rivayetlerin güvenilirliğini tartışmıyorum. Sahabe kafasından da sıkmış olabilir fakat bu Muhammedin yaşamadığını gösterir mı?

Sitelerde Paylaş

Cennette asexsual- bsexsual- csexsual vs her kes için bir dünya var. Cennet burada tanımlanan, hurilerle alem yapılan, içki içilip sarhoş olunan bir mekan değil.

sen bırak millete laf atmayı yetiştirmeyi de....

aşağıdaki maddeleri :

3- farklı nicklerim hangileri----klonlarım yada neyse...hangileri...

göster....

ahmaklığın da mı sınırı yok ????

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar konuya zıçtınız. administrator müdahale lütfen.

özür dilerim herkesten...

ama...haklılığım da ortada....okuyanlar sanırım anlar durumu....

bu adam her konuya böyle yapıyor...

yazacak bişeyleri yok...bari başlığı açana saldırayım modunda kendisi.....böyle olmasını istemezdim ama....adam bi rahat durmuyor ki kardeşim....

Sitelerde Paylaş

yazacak bişeyleri yok...bari başlığı açana saldırayım modunda kendisi.....böyle olmasını istemezdim ama....adam bi rahat durmuyor ki kardeşim....

önemli değil. Dediğin gibi yaptığını ben de farkettim. Ben de özür dilerim kaba bir tabir kullandım fakat konu araya kaynamış oldu. Bu yazdığım zıçtınız degetulan a. Tamamen farklı bir yerden girdi olaya. Asexüel falan. Dağıttı konuyu

Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş

konunun tartışalacak bi tarafı yok.

Muhammed yaşamıştır bu kesin.

Asıl tartışalacak konu muhammed peygerbermi sahtekarmı budur?

bu konuya kesin bir şey söylenebilse...ben de çok merak ediyorum

yaşamış diyenlerin de kendilerine göre kanıtları var....yaşamamış diyenlerin de...

peygamber mi ? :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...