Jump to content

"Kader" konusunu burada tartışalım

Recommended Posts

Her iki konunun başlığı aynıydı;Kader!!

Bu konuların birleştirilmesini ben talep ettim.Fakat sizin tartıştığınız konu sapmış malesef.Bence konuların ayrıştırılması yerine konunun özüne dönülmesi.Çünkü bir çok başlıkta konu başka yönlere çekildiğinden başlığı görüp konuyu okuyanlar başka bilgilerle karşılaşıyorlar.Özden çıkmamalı, diye düşünüyorum!!

ileti 66 ya kadar, kader din degil bilimi sözkonusu alarak tartisiliyordu...

Neyse yakinda zaten yeni Kader diye baslik acilir. Eski basliklari okuyan yok ki!

Ben bile ilk geldigmde eski basiklari okumadim.

Ben ama aciklayabilirim neden okumamistim, cünki ben herkezden daha iyi biliyorum ya (!) :blink:

Konuya geri geleyim, Kader yüzünden de okumamis olabilirim... ;)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 141
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kader kavramı, Din adamlarının bile içinden çıkamadığı, bir çok gez dolambaçlı uydurma tanımlarla mantığa büründürmeye çalıştığı bir kavramdır...

Bir insanın iyi biri mi kötü biri mi olacağı, Yaşamı boyunca neler yapacağı, başından neler geçeceği madem belliyse o zaman o insanların sözde cennetle ödüllendirilmesi veya sözde cehennemle cezalandırılması adalet midir?

Kader kavramından çıkarılacak sonuç şudur : " İnsan robottur"..

Ne yapacağı ne edeceği önceden zaten bellidir..Sözde Cennete gidip gitmeyeceğide bellidir..O zaman bu durumda Tanrı hangi egosunun tatmin etmekte ; insanları sözde cennete veya cehenneme atarken?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...