Jump to content

Ezeli Olan Nedir?

Recommended Posts

Paralel evrenler karadeliklerle bağlantı oluşturduğumuz evrenlerdir...

Ama paralel evren var demek sonsuz evren ve sonsuzdan beri var olan evren var demek değildir...

Paralel evrenler eğer varsa bigbang anında ki ilk oluşumun sonuclaridir...

Yani paralel evrenler de başlangictan kurtulamazlar yani sonsuz değillerdir...

Sitelerde Paylaş

hiç kimsenin bilmediği ama herkesin merak ettiği başlıca konular bunlar herkes soruyor ama kimse cevaplayamıyor bence bizim bildiğimiz fizik ve kimya kanunlarının üstü kanunlar var ama henüz keşfedemedik bu başka bir enerji boyutu da olabilir gördüğümüz evren ve bigbang bilmediğimiz ikinci boyutun sadece doğal bir hareketide olabilir aslında bigbang herşeyin başlangıcı değilde bilmediğimiz bir enerji boyutunun sonu da olabilir evrenimiz gibi sonsuz evrenler ve sonsuz bigbanglerde olabilir dünya fizik kurallarını kapsayacak kadar dar düşünmemek lazım böyle düşünürsek ancak bigbange kadar gider ve orada tıkanırız dünyamızdaki fizik kuralları üstünde ve şimdilik anlayamayacağımız kurallar neden olmasın bizim bilmediğimiz çok özel enerji şekili veya boyutlar neden olmasın

Sitelerde Paylaş

Çocukluğumda bazı durumları, aklım almadığı için anlayamazdım. Dünya'nın nasıl yuvarlak olduğunu bir türlü anlayamazdım. Dünyanın altındaki insanlar, aşağıya neden düşmezlerdi? Bir de Dünya çok hızlı dönüyorsa, neden bir turu 24 saat sürerdi? Demek ki yavaş dönüyordu ki bir dönüşünü ancak bir günde bitirebiliyordu.

Ancak bunlar fiziksel dünyayı tam olarak anlamayan bir beynin düşünceleri. Şimdi nedenleri daha iyi anlıyorum çünkü daha fazla bilgim var. Artık Dünya'nın altındaki insanların aşağıya neden düşmediğini biliyorum. Ortada bir aşağı yok çünkü.

Evrenin kökeni konusunda da aynı şekilde yanlış algılara sahibiz bana göre. Evren konusunda, varlık konusunda nerede ise hiçbir bilgimiz yok ve yanlış çıkarımlar yapıyoruz. O yüzden ezeli bir şeyler arıyoruz. Sonsuz diyoruz vs.

En basit örneği zamansal değil mekansal vereyim. Uzay sonsuz mu? Sonsuz değil ise dışında ne var? Sonsuz ise nasıl genişliyor? Zaman konusunda da aynı hatayı yapıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Evren madde ve enerjiden oluşmuştur.

Uzay bile tam anlamı ile bir boşluk değildir. Bir dokuya sahiptir.

Evrende şu anda mevcut madde ve enerji daha önceden de var mıydı? Hep var mıydı?

Hep var olan nedir?

Asıl şunu çözmek lazım. Evren büyük patlama ile oluştu deniyor. Peki büyük patlamanın oluşması hangi mekanda oldu? O patlayan milimetrenin belkide milyarda biri küçüklüğe sahip madde nerde patladıda evren oluştu?

Büyük patlama teorisini kabul edebilen bir beyin, ilerde heşeyin yok olacağınıda kabul etmeli.

Asıl soru şu herşey nasıl yok olacak?

tarihinde KAROAS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Paralel evrenler teorisini kastetmiştim.

Paralel evrenler bir bilim kurgu ürünüdür.

Her evrende insanın bir başka benzerinin olduğu ve o benzerin başka şeyler yaşadığı üzerine kurulu bir bilim kurgu.

Meraklısınız böyle şeylere.

İnanabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Paralel evrenler bir bilim kurgu ürünüdür.

Her evrende insanın bir başka benzerinin olduğu ve o benzerin başka şeyler yaşadığı üzerine kurulu bir bilim kurgu.

Meraklısınız böyle şeylere.

İnanabilirsiniz.

Sana sormadım, dikkat ettiysen hacı yazmışım?

Sitelerde Paylaş

Bence evrenin ya da evrenlerin en temelindeki yapı boşluktur,

yani içinde hiçbir şeyin, en ufak bir parçacığın bile bulunmadığı,

tam simetrik boşluktur. Ve bu boşluğu sınırlayacak başka bir ortam

bulunmadığı için sınırsızdır, saltdır.

Ama bu boşluk şimdilik bilemediğimiz,

bizce soyut diyebileceğimiz bir enerji barındırır.

Hatta, Einstein’ın çalışma arkadaşı olan

ve zeka canavarı da denilen fizikçi John Wheeler

1 cm küp boşlukta bulunan enerjiyi,

10 üzeri 94 gram olarak hesaplamıştır ki, bu,

tüm evrende bulunan maddenin toplamından daha çoktur.

Bir atom çekirdeğinde bulunan enerji boşluk enerjisi ile

karşılaştırılırdığında çok küçük kalır.

1 cm küp çekirdekte bulunan enerji 10 üzeri 14 gramdır.

Günümüzde boşluğun fiziği ile uğraşan bilimciler de vardır.

VE boşluk bence en doğal durumdur; yani hiçbir otantik özelliği yok

ve belkide bütün özelliği matematiksel olmasıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...