Jump to content

Hitler ve Stalin'e rağmen neden ateistsiniz? Argumentum ad Stalinum

Recommended Posts

Herkesin hep yaptığı eleştirilir. Bu heriflerin ne özelliği var? Herhalde sen eleştirinin mantığından habersizsin ki bazı adamlara dokunulmazlık atfediyorsun.

Dokunulmazlık vermiyorum.

Vaatlerini gerçekleştiren adamlar eleştirilemezler.

Bunlar eşitlik vaad ettiler.

Güç vaad ettiler.

Her alanda dünyanın en iyisi olmayı vaad ettiler.

Bunlar da gerçekleşti.

Neyi eleştiriyorsun onu anlamıyorum?

Eleştir buyur bakalım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 279
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dokunulmazlık vermiyorum.

Vaatlerini gerçekleştiren adamlar eleştirilemezler.

Bunlar eşitlik vaad ettiler.

Güç vaad ettiler.

Her alanda dünyanın en iyisi olmayı vaad ettiler.

Bunlar da gerçekleşti.

Neyi eleştiriyorsun onu anlamıyorum?

Eleştir buyur bakalım.

Bu adamlar hakkında bilgim yok, ama bilgisi olup da eleştirmek isteyen eleştirir, herkes senin gördüğün gibi görmek zorunda değil.

Sitelerde Paylaş

Bu adamlar hakkında bilgim yok, ama bilgisi olup da eleştirmek isteyen eleştirir, herkes senin gördüğün gibi görmek zorunda değil.

Gibi yok.

Veirler ortada.

Vaadler gerçekleşmişse eleştiriye kapalıdır.

Stalinden sonrasını eleştirebilirsin.

Onlar taviz vermişti.

Onlar yıkıntıya sürükledi.

Gorbaçovu eleştir git.

Hruşevi eleştir.

Devrim liderleirni eleştirme.

Adamlar vaad ettikleri herşeyi eksiksiz yerine getirdiler.

Sovyetler 1960'lara kadar dünyada her alanda liderdi.

İlk aya gidenler, ilk uydu fırlatanlar

Sporlarda tüm madalyaları toplayanlar

Kış olimpiyatları, futbol

Sanatta da iyiydiler.

Balede, operada, tiyatroda, müzikalde üstlerine yoktu.

Eğitimde de iyiydiler.

Çöpçüsüne varana kadar üniversite mezunu.

Neyi eleştirdiğinizi söyleyin bana.

Bakın bunlar Çar zamanı insanlar perişan halde iken insanlara vaadde bulundular.

Sizi bu durumdan kurtarıp refaha ulaştıracağız ve her alanda lider olacağız, güçlü olacağız dediler.

Bunu da yaptılar.

Daha ne istiyorsunuz adamlardan ki eleştiriyorsunuz?

Eleştirilecek yeri yok.

Alışveriş yaptığın mağazadan kaliteli ürün alıp, parasını verip faturayla ürünü alıp kapıdan çıktıktan sonra

Ben sizin bana kaliteli ürün satmanızı eleştireceğim denir mi?

Mantıksız bu.

Boş küme.

Dürüst insanlardı.

Dediklerini yaptılar.

Dedikleirni yapmak için gece gündüz çalıştılar ama dedikleirni yaptılar.

Defter kapandı.

Daha eleştiremezsin onları.

Sitelerde Paylaş

Stalin dönemine ilişkin sağlam bilgilere ulaşmak kolay değil ne yazık ki, çünkü çok fazla dezenformasyon ve efsane var. Soğuk Savaş döneminde CIA, FBI gibi USA mahreçli entelijans ajansların propage ettiği yanlış bilgilendirme ve fabrikasyon haberler sağlıklı bir değerlendirme yapmayı güçleştiriyor.

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Bir insanın ahlaki davranışları; anlayışa, eğitime ve sosyal bağlara dayanmalıdır; devletin yasal dayatmalarına gerek yoktur. Suç işledikten sonra ceza korkusu veya zaferden sonra ödül iştahıyla hareket eden kişi zavallıdır."

diye modifiye ettim.

Ne diyorsunuz?

Aman putuma laf gelmesin de geri kalan her şey yansın havasında olduğunu düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Son iki satır, kısa ama etkileyici olmuş, teşekkürler.

:)

Bir bahçeye giremezsen

Durup seyran eyleme

Bir binayı yapamazsan

Yıkıp viran eyleme

Bir güzeli sevipte alamazsan

İsmini aleme destan eyleme

Manevi açıdan (Düşünsel putperestlik)Putperestlik yapanlara söylüyor. Ve çoğu zaman farkında olmadan yaparız bunları.Bunlar İnsanlığın mutluluğunu engelleyen kadimden beri var olan hastalıklarıdır.

Sitelerde Paylaş

"Muhammediler 8. yüzyıl boyunca Fransa ötesine, Avrupa'nın merkezine girmeye girmeye çalıştılar Tours'dan geri püskürtüldüler. Araplar bu savaşı kazansalardı bugün tüm dünya Muhammedi olurdu. Onlar için inanç kılıçla yayılan ve diğer ulusları zapteden, buyruğu altın alan bir dindi. Alman Halkı bu dinin mirasçısı olmuştur. Böyle bir iman Alman mizacına son derece uygundur." (Adolf Hitler, Inside the 3rd reich, sayfa 96)

Almanca geniş bir dil. Ayrıca zor. Kavgam'ı Almanca metinden okursak anlayabiliriz. Himmler'e göre Nasyonal Sosyalizm aslında barış ve kardeşlik ideolojisidir. Ahmedinejad'a göre 3-5 yahudi öldü diye masonlar hep karalamışlar, kötülemişlerdir.

Düşünmeden edemiyorum Hitler, Stalin (ya da burada adını bahsetmeyeceğim hitabet gücü yüksek günümüz diktatörleri) eski bir çağda, ticaret ile uğraşan bir kabilede doğsalar bugün kendileri peygamber, "kavgam" kutsal kitap kabul edilir miydi?

Sitelerde Paylaş

Nasyonel Sosyalist Parti neymiş aslında?

Komplo teorilerini yazacaksan hiç yazma.

Hoşlanmıyorum böyle şeylerden.

Teoriye gerek yok ki ; Almanya - Filistin hattanına kurulan Banka ne iş yapar araştırıp öğreneceksin.

Sen Hitlerin yerinde olsan yaktığın kişilerin paralarını Filistine mi sevkedersin :)

Hegel çözmüş ama senin sorununu ;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Georg_Wilhelm_Friedrich_Hegel

tarihinde -AKHENATON- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:)

Bir bahçeye giremezsen

Durup seyran eyleme

Bir binayı yapamazsan

Yıkıp viran eyleme

Bir güzeli sevipte alamazsan

İsmini aleme destan eyleme

Manevi açıdan (Düşünsel putperestlik)Putperestlik yapanlara söylüyor. Ve çoğu zaman farkında olmadan yaparız bunları.Bunlar İnsanlığın mutluluğunu engelleyen kadimden beri var olan hastalıklarıdır.

Binlerce yıllık bir inanç biçimi dna lara işlemiş, salgın gibi hücrelerde dolanıyor putperestlik inancı. Şuan yaşayan isanlar ''hayır'' dese bile bu inanç çok yaygın durumda, insanların put yapıldığı, takımların put yapıldığı, şarkıcı,sanatcı vs lerin put yapıldığı bir dünya...

Ama dizeler güzel...

Sitelerde Paylaş

Binlerce yıllık bir inanç biçimi dna lara işlemiş, salgın gibi hücrelerde dolanıyor putperestlik inancı. Şuan yaşayan isanlar ''hayır'' dese bile bu inanç çok yaygın durumda, insanların put yapıldığı, takımların put yapıldığı, şarkıcı,sanatcı vs lerin put yapıldığı bir dünya...

Ama dizeler güzel...

Burda hemfikiriz.

Sitelerde Paylaş

"Bir insanın ahlaki davranışları; anlayışa, eğitime ve sosyal bağlara dayanmalıdır; devletin yasal dayatmalarına gerek yoktur. Suç işledikten sonra ceza korkusu veya zaferden sonra ödül iştahıyla hareket eden kişi zavallıdır."

Yasalar toplumsal anlayışa, eğitime (bilime) ve diğer sosyal bağlara dayalı yapılır. Uydurmacıların uydurdukları putlara çorap kuklası konuşturur gibi söylettikleri zırvalara göre yapılmaz.

Yasalarla belirlenen cezalar öldükten sonra sadist işkencelere uğrayacaksın hezeyanları ile asla bir tutulamaz. Uydurma putun yazdığı iddia edilen kitaplarda onun psikopat olduğu iddia ediliyor, o işkenceleri bir psikopattan başkası yapmaz. Modern hukuka göre ise beden bütünlüğünü bozan, işkence niteliğinde ceza verilemez. İkisini bir tutmak dogma bataklığında boğazına kadar batmış olmak, pis çamurlar ağzından içeri doluyor, boğulmak üzere olmak demektir.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Stalin dönemine ilişkin sağlam bilgilere ulaşmak kolay değil

Niye, 2. Dünya Savaşı sonrası doğu Avrupa Sovyetlerce işgal edilip Sovyet zulmünden kurtulmak isteyen doğu Avrupa halkları tanklarla acımasızca ezilip katledilmedi mi? Stalinci olmayanlar Sibirya'ya ölüm sürgününe gönderilmedi mi? Utanç duvarını aşıp özgür olmak isteyenler makineli tüfeklerle öldürülmedi mi? Gestapo'nun aynısı KGB insanlara kan kusturmadı mı? Bunlar herkesin apaçık bildiği konular...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aynı inanca sahip olmak zorunda değiliz. Fakat aynı eşit hak ve özgürlüklere sahip olmak zorundayız.

İşte bunu sağlayacak olan laik, demokratik ve insan hak özgürlüklerine sahip bir sistemdir, İslam gibi insan hayatının her safhasına burnunu sokan arap zihniyeti değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...