Jump to content

Gökten ayet inmesi ne demek?

Recommended Posts

:) Her kim neye inanıyorsa inansın, Allah'ın eseridir. Şayet bir putperest taptığı put 'un Allahtan olduğunu bilse yine de isyan eder miydi. İster Bilime inan istersen bir Puta, ister sen eğer bir felsefeye veya tanrıya, Allah'ın halk etmediği hiç bir şeye tapmış olamazsın. Neye inanıyorsan inan veya nereye dönersen dön, Allah'ın halk ettiğinin dışına çıkamazsın...
Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:) Her kim neye inanıyorsa inansın, Allah'ın eseridir. Şayet bir putperest taptığı put 'un Allahtan olduğunu bilse yine de isyan eder miydi. İster Bilime inan istersen bir Puta, ister sen eğer bir felsefeye veya tanrıya, Allah'ın halk etmediği hiç bir şeye tapmış olamazsın. Neye inanıyorsan inan veya nereye dönersen dön, Allah'ın halk ettiğinin dışına çıkamazsın...

puta tapan senin allahını tanımıyor ki isyan etsin iyi de ?

biz tanıyoruz ve isyan ediyoruz :)

bilime inanılmaz....güvenilir....bilim değişkendir..değişime her zaman açıktır...değişim olduğunda sen değişmiyorsan tapmaya başlamışsındır bilime.....

putları allah haketmişmidir ? haketmemiş ise bu varsayımın çöpe gidiyor...

hak etmiş ise eğer ses etmesin....putlara tapan gene tapsın..nasılsa o da müslüman ? :)

Sitelerde Paylaş

Şeytan dejenere olmuş akıldır.Kendinde hem pozitif düşünceyi hemde neghatif düşünceyi barındırır. Ve Yaptığınız herhangi bir işde ikiside birlikte çalışarak sizi nötürlerler. sonuç ya Gereken Randımanın alınmaması yada Başarısızlıktır. Buda sizin Cehenneminiz olur. Çünkü Emekleriniz hebaya gider.

Cebrail ise İradeyi cüziye yani Tek yönlü akıldır. Pozitifdir.Verdiğiniz emrin tek yönlü olarak diğer kuvvelere ulaşmasıdır.

Ters düşünceyi yenmek bizim elimizde. Dediğiniz gibi bu aile egitimden başlayıp git gide büyüyor peyine yerleşen bilgiler bir süre sonra orada sabit kalıyor yaş değilde bu isteğe,güvene bakar. Yoksa eğer bu düzelmesi zor.

Yazı yada cümle mühim degil. Mana anlatımı aldık cümleye takilmadik.

Yanlız hızırın çocuğu öldürmesi okadar kolay yorumlanacak bir konu olmaması gerek. Nasılki adem ve eşinden erken,kadın manası çıkarmiyorsak orada anlatılan çocukda bilinçin topladıkları olabilir.

Öldürmek sadece kan dökmekle can almakla tanımlanmamalı.

Örneğin,

Ben burda bir şeyler yazıyorum bildiklerim bunlar,doğrularım bunlar diye. Sizde benim doğrularımın yanlış olduğunu söylediniz ve ıspat ettiniz. Ben düşündum,taşındım gerçekten benim yanlış yaptığımı anladım ve sizin doğrularınınzı aldım. Benim doğrularım ölmüş oldu. Ben yerine daha güzelini,yenisini koymuş olurum.

Sitelerde Paylaş

Bilimsellik 'BİL'mek ten gelir. Bildiğimiz ölçüde yaşarız. Bilmediğimiz ölçüde de cahiliz. Bilmek sadece kitabi bilgi okumakla da olmuyor. Bazen tecrübe ederiz, öyle olduğunu görürüz. İşte burada düşünmek gereklidir. Düşündüğümüz müddetçe sorgularız ve sorguladığımız müddetçe ise cevap ararız. SEMAVİ din yani göksel din kavramı da burada gelir. Sema, senin başın, aklındır. Düşünmek yani tefekkür seni sen yapar..

Merhaba Bakifani. Evet Sema senin seman yani senin yukarındır oda akıldır.

Sitelerde Paylaş

Ters düşünceyi yenmek bizim elimizde. Dediğiniz gibi bu aile egitimden başlayıp git gide büyüyor peyine yerleşen bilgiler bir süre sonra orada sabit kalıyor yaş değilde bu isteğe,güvene bakar. Yoksa eğer bu düzelmesi zor.

Yazı yada cümle mühim degil. Mana anlatımı aldık cümleye takilmadik.

Yanlız hızırın çocuğu öldürmesi okadar kolay yorumlanacak bir konu olmaması gerek. Nasılki adem ve eşinden erken,kadın manası çıkarmiyorsak orada anlatılan çocukda bilinçin topladıkları olabilir.

Öldürmek sadece kan dökmekle can almakla tanımlanmamalı.

Örneğin,

Ben burda bir şeyler yazıyorum bildiklerim bunlar,doğrularım bunlar diye. Sizde benim doğrularımın yanlış olduğunu söylediniz ve ıspat ettiniz. Ben düşündum,taşındım gerçekten benim yanlış yaptığımı anladım ve sizin doğrularınınzı aldım. Benim doğrularım ölmüş oldu. Ben yerine daha güzelini,yenisini koymuş olurum.

Bir kitapta o çocuğun adının METRUK olduğunu yazar.O sizin yazdığınızda doğrudur Yani Bilincin topladıkları. Ama O bilincin topladıklarında yanlışlarda olabilir. İşte iyi bir aile eğitimi küçük yaştan alındığında O korkular öldürülebiliniyor. Ama Onlar belli bir yaştan sonra yok edilemiyorlar. Sadece geçici olarak yok ediliyorlar.Oda kişinin üstün emek ve gayretleriyle.

Sitelerde Paylaş

Merhaba... Her insan Canlı KUR'AN'dır. Bu suretle KUR'AN evrenseldir. Her an yeni bir şan da, yeni bir şen de bir şeyler kuruyoruz işte. Vahiy akıl Melaikesi ile nuzül eder. İlhamdan tek farkı üzerinde kalem bile kıpırdatamazsınız. Kısaca cuk diye oturmuştur.

Bakiciğim Vahiy kendimden kendimedir.İlham ise senden bana benden sanadır. Baki selamlar.

Sitelerde Paylaş

Gökten ayet inmesi ya da bir yerlerden Cebrail vasıtasıyla Muhammed'e ilham edilmesi.Kuran'ın kendi mantığı içinde dahi çelişki oluşturan bir durum.Alllah insana şah damarından daha yakınsa, evrenin ne içinde ne dışında her yerde ise, bir yeri yoksa ve bir işi yaptırmak için aracıya ihtiyacı yoksa Cebrail niye var, Cebrail Allah'tan aldığı sözleri '' getiriyorsa'' bir yeri var ki Allah'ın oradan getiriyor anlamı var ki ayetlerlerde de geçiyor, Cebrail'in Allah'a dünya yılıyla belli bir sürede ulaştığı, Allah'ın arşının, tahtının olduğu bu durumda Allah'ın yeri de var, yurdu da tahtı da, ne zamandan münezzeh ne mekandan, şah damarından yakın olduğu kuluna ulaşmak için de başka bir aracı yaratmak zorunda olan bir güçle sınırlı ve çelişik bir yaratıcı. Kuran'ın tarif ettiği yaratıcı bu.

Allah'ın zamandan ve mekandan uzak sıfatlarda olduğunu neye göre söylüyorlar bu durumda?Uzaksa ortaya çıkan yukarıdaki bu hâl ne?

Sitelerde Paylaş

Gökten ayet inmesi ya da bir yerlerden Cebrail vasıtasıyla Muhammed'e ilham edilmesi.Kuran'ın kendi mantığı içinde dahi çelişki oluşturan bir durum.Alllah insana şah damarından daha yakınsa, evrenin ne içinde ne dışında her yerde ise, bir yeri yoksa ve bir işi yaptırmak için aracıya ihtiyacı yoksa Cebrail niye var, Cebrail Allah'tan aldığı sözleri '' getiriyorsa'' bir yeri var ki Allah'ın oradan getiriyor anlamı var ki ayetlerlerde de geçiyor, Cebrail'in Allah'a dünya yılıyla belli bir sürede ulaştığı, Allah'ın arşının, tahtının olduğu bu durumda Allah'ın yeri de var, yurdu da tahtı da, ne zamandan münezzeh ne mekandan, şah damarından yakın olduğu kuluna ulaşmak için de başka bir aracı yaratmak zorunda olan bir güçle sınırlı ve çelişik bir yaratıcı. Kuran'ın tarif ettiği yaratıcı bu.

Allah'ın zamandan ve mekandan uzak sıfatlarda olduğunu neye göre söylüyorlar bu durumda?Uzaksa ortaya çıkan yukarıdaki bu hâl ne?

güzel bir okuma ama sana ve diğerlerine saçma abuk sabuk gelse de çok muhtemeldir ki muhammed UFO larla bir temas yaşadı.yani dünya dışı bir varlık yada varlık gruplarıyla sözk konusu bir teması ŞOK yaşaması oldu.bunu diğer hindi tibet iskandinav ve ibranı dinlerindeki peygamberim diye ortaya cıkan herıflerde yaşadı...Yoksa allah tanrı cok yuce askın bır güçlu YARATICI ne diye dunyadakı bır takım cahıl çoban tıpındekı adamlarla muhatap olsun?ınsan aklı allah tanrı neyse artık onun adı kavrayamaz onu onu tanımlayamaz eğer varsa oyle bır AŞKIN YUCE GÜÇ...

freud ve gustva jungun bır makalesınde okumustum u ıkı üstadda muhammed ve diğer ıbranı çobanlarının ileri dunya dısı bır VARLIK GRUBU YADA GRUPLARIYLA temas yasadıklarına daır gorus belırtmıslerdır.NECM-YILDIZ SURESI(BÖLÜMÜ) aslında muhammedın o cebraıl denen varlık ıle karsılasmasını anlatır.onu gercek goruntusuyle gorur ve saskınlıgı anlatılır.

Sitelerde Paylaş

Çelişkiyi görmüş fişi çekmiştiniz. Peki aradınızmı çelişkileri.

Cebrail size anlatıldığı gibi birşey degilse.

Muhammede ilham gelip kitapmı yazdı,Cebrail aracılıkmı yaptı.

Mushafı Muhammed yaşadımı,yazdımı,yazdırdımı yazdıysa 23 yıl niye bekledi ve o zamanda ne yaptı.

Amcası kabenin sahibi elinden gidecek serveti neden sezemedi muhammedi neden öldürmedi.

Bussuru soru var. Ama Allah bu gibi noksanlıktan münezzeh böyle kitap yazdırmaktan uzak..

Sitelerde Paylaş

Çelişkiyi görmüş fişi çekmiştiniz. Peki aradınızmı çelişkileri.

Cebrail size anlatıldığı gibi birşey degilse.

Muhammede ilham gelip kitapmı yazdı,Cebrail aracılıkmı yaptı.

Mushafı Muhammed yaşadımı,yazdımı,yazdırdımı yazdıysa 23 yıl niye bekledi ve o zamanda ne yaptı.

Amcası kabenin sahibi elinden gidecek serveti neden sezemedi muhammedi neden öldürmedi.

Bussuru soru var. Ama Allah bu gibi noksanlıktan münezzeh böyle kitap yazdırmaktan uzak..

Cebrail'in benim anladığım Cebrail olmadığını senin anladığın Cebrail olduğunu ve senin anladığın Cebrail'in doğru Cebrail olduğunun kanıtı ne?Ben bana anlatılan Cebrail'den mi bahsediyorum yukarıda Kuranda geçen Cebrail'den mi yoksa?Senin Cebrail'in hangi kitaptan?

Sitelerde Paylaş

Cebrail'in benim anladığım Cebrail olmadığını senin anladığın Cebrail olduğunu ve senin anladığın Cebrail'in doğru Cebrail olduğunun kanıtı ne?Ben bana anlatılan Cebrail'den mi bahsediyorum yukarıda Kuranda geçen Cebrail'den mi yoksa?Senin Cebrail'in hangi kitaptan?

Ben birşey demedim :D

Benim Cebrail musaftan çıktı. Hadislerden yada atalarımdan değil.

Benim Cebrail'in kanatları yok gökyüzünden de inmiyor herzaman yanımda doğruluğu budur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...