Jump to content

Gökten ayet inmesi ne demek?

Recommended Posts

Muhmmet şairleri çok severdi.

Şuara, 224: Şairler(e gelince), onlara da sapıklar uyarlar.

Şuara, 225: Baksana onlar her vâdide şaşkın şaşkın dolaşırlar.

Şuara, 226: Ve onlar yapamayacakları şeyleri söylerler.

Pek sevdiği söylenemez. Kendisini övenler müstesna, tabii.

tarihinde asinar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şuara, 224: Şairler(e gelince), onlara da sapıklar uyarlar.

Şuara, 225: Baksana onlar her vâdide şaşkın şaşkın dolaşırlar.

Şuara, 226: Ve onlar yapamayacakları şeyleri söylerler.

Pek sevdiği söylenemez. Kendisini övenler müstesna, tabii.

536282_426668330723646_852283693_n.jpg

Ebû Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

"Sizden birinin içine onu bozacak irin dolması, şiir dolmasından hayırlıdır." [buhârî, Edeb, 92; Müslim, Şiir 7, (2257); Ebû Dâvud, Edeb 95, (5009); Tirmizî, Edeb 71, (2855).]

El-Hudrî'den Müslim'in kaydettiği bir diğer rivayette şöyle denmiştir: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) yürümekte iken karşısına şiir inşad eden bir şâir çıktı. Efendimiz: "Şeytanı tutun" veya "Şeytanı yakalayın" diye emretti.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zavallı, hepsi demiş diyor ya dememişse !!!

Bu şuna benziyor misket arkadaşın,kan kardeşin senin hakkında bana onca şey soylediki ben seni onlarla tanıyorum. Duruma göre ya severim ya soverim.

:D

sizin islam çorba olmuşsa..bi dediği bi dediğini tutmuyorsa biz napalım ?

398441_424104144313398_1888794424_n.jpg

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

He gardaş he beni yendin he :D

528740_422680597789086_1502294475_n.jpg

Epeydir bu kadar çok şey anlatan bir fotoğraf görmemiştim. Yer Afganistan yerel halktan biri Abd askerlerinin yaktığı Kuran'a üzüntülü gözlerle bakıyor. Samimi söylüyorum üzüldüm. Sen yıllarca ezil,dayak ye. Ezildikçe Allah'a sarıl dayak yedikçe Kuran oku. Dine yaklaştıkça fakirlikten,ezilmişlikten kurtulurum san . Allah'ın gücü her şeye yeter, Allah bizimle de. 7/24 Allah'a yaranmaya çalış sonra 15000 km öteden Joni gelsin kutsal kitabını yaksın. Sen de kitabını bile koruyamayan aciz tanrının kulu olarak otur ağla.

İslam dünyası geri kalmışlıktan kurtulmak için bilimi kullanması gerektiğini bunun için de kadınları (toplumun yarısı) sosyal hayattan silen,soru sormayı engelleyen, özgürlük düşmanı islamdan kurtulması gerektiğini ne zaman anlayacak?

https://www.facebook...pg&size=610,441

Sitelerde Paylaş

Öldürülmesine hükmettiği Kaab bin Zuhayrı Kasideyi Bürdeyi(Suat Banet) yazmasından dolayı affettiği gibi birde Hırkasını vermişti?Kasideyi Bürdede Peygamber övülmüyorda neden?

Bu çelişki birazda İstanbulu çok seven birinin

İstanbulu İstanbulu artık sevmiyooooruuum .Diye şarkı söylemesine benziyor.

Sitelerde Paylaş

Ben birşey demedim :D

Benim Cebrail musaftan çıktı. Hadislerden yada atalarımdan değil.

Benim Cebrail'in kanatları yok gökyüzünden de inmiyor herzaman yanımda doğruluğu budur.

Gerçekten de bir şey dememişsin ama ben birçok şey söyledim modest. :)

Senin Musaf'ı Allah mı gönderdi, sen mi kendine göre bir Musaf oluşturdun? :)

Sitelerde Paylaş

Gerçekten de bir şey dememişsin ama ben birçok şey söyledim modest. :)

Senin Musaf'ı Allah mı gönderdi, sen mi kendine göre bir Musaf oluşturdun? :)

Anlayışınızı sevdim, benimde kendimi överek bir iki cümle yazma hakkım vardı ama gerek yok bir formda iki çok söyleyeni kafası kesilir miş.

Allah kitap yollamaz 4 kitap değil bir kitap bile. O bu tür noksanliktan uzaktır. Ben dünyaya geldim muhammedin musafı, isa,nin musafı vardı okudum fikir aldım. Şimdi farkına vararak kendi musafımı yaşıyor,yazıyorum herkez gibi.

Sitelerde Paylaş

Anlayışınızı sevdim, benimde kendimi överek bir iki cümle yazma hakkım vardı ama gerek yok bir formda iki çok söyleyeni kafası kesilir miş.

Allah kitap yollamaz 4 kitap değil bir kitap bile. O bu tür noksanliktan uzaktır. Ben dünyaya geldim muhammedin musafı, isa,nin musafı vardı okudum fikir aldım. Şimdi farkına vararak kendi musafımı yaşıyor,yazıyorum herkez gibi.

İlk cümlene bir şey demeyeceğim, diyerek bir şey söylemiş olayım.

Tarif ettiğiniz inancın bir adı var mı?

Sitelerde Paylaş

İlk cümlene bir şey demeyeceğim, diyerek bir şey söylemiş olayım.

Tarif ettiğiniz inancın bir adı var mı?

Anlattığım bir inanç değil yaşam biçimidir.

Size adı islam desem birçok sorun çıkacak. Sizin islam anlayışınızla benim bakış açım farklı. Oyuzden ad koymuyorum bölücülük olmasın ben sadece verilen bir yaşamı anlaya bildiğim bilgilerle adalet,eşitlik,güzelikler le kapatmak istiyorum. Benden sonra gelenlere de güzellikler,adalet, bilgi bırakmak için yaşıyorum

Sitelerde Paylaş

Anlattığım bir inanç değil yaşam biçimidir.

Size adı islam desem birçok sorun çıkacak. Sizin islam anlayışınızla benim bakış açım farklı. Oyuzden ad koymuyorum bölücülük olmasın ben sadece verilen bir yaşamı anlaya bildiğim bilgilerle adalet,eşitlik,güzelikler le kapatmak istiyorum. Benden sonra gelenlere de güzellikler,adalet, bilgi bırakmak için yaşıyorum

Alkışlıyorum sizi.Düşünce olarak bu seviyeye gelebilmeniz için epey bir zaman tekamül geçirmiş olmalı,sizi sınırlandıran zincirleri birbir kırmış olmalısınız.

Sitelerde Paylaş

Bilgi sadece kitap okuyarak öğrenilmez.Yaşayarak deneyerekde öğrenilir. Zaten Yaşam ve deney bilginin labarutuvarıdır.

Hele hele sofizim Kitaplardan ansiklopedilerden hiç öğrenilmez.Onları tanımak hatta çok iyi tanımak lazımdır.Onları tanımadan kitaplardan okuyarak yaşamınızı sınırlandırmak yani bir şekle sokmakta gereksizdir.Bir teist Bektaşi Canı Baba erenlere dedi. Baba erenler ben Rakıyı sadece Muhabbetlerde içerim bunun dışında aslaa vede kata içmem!Baba erenler ona cevap verdi:"Niye öyle güzel evladım? Senin hiç kendine öz bir şahsiyetin yokmu?"

Yaşamınızı asla din saiki ile sınırlandırıp şekillendirmeyin.Bir defa geldik bu dünyaya onu olduğu gibi neyseniz yaşayın.Ha tek istisnası şudur: Gayelerinizi gerçekleştirmek için çok çalışın!Onlardan kolay kolay vazgeçmeyin.Bu içinizdeki kız ve erkek(Onlar sizin maneviyatınızdır .) evlatlarınızı diri diri toprağınıza gömmek gibidir.Vee şayet Yaşamdan memnun değilseniz onunla fazla dargın durmayın!Her ne olursa olsun güzel yönlerini bulup mutlu olmaya bakın. Çünkü bu keredir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...