Jump to content

Afrika'da Kimse Açlıktan Ölmüyor (Şakirt Bilimi)

Recommended Posts

Fatih Yağcı - Afrika'da Kimse Açlıktan Ölmüyor (Şakirt Bilimi)

http://alkislarlayas...r-sakirt-bilimi

Hayata dair tüm bilgileri, risale-i nur gibi süpersonik kaynaktan öğrenen şakirt abimizin, bu bilgiler ışığında; biyoloji, coğrafya, sosyoloji ve ekonomi gibi konulara getirdiği ilginç bakış açısı.

ölenler MARAZ yüzünden ölüyorlarmış.....RIZKSIZLIKDAN değil (7:00)

afrikada ölenlerin ölüm sebebi ...(10:00)

ölenler açlıkdan ölmüyorlarmış afrikadakilere de allah rızk gönderiyormuş....ama onlar hastalıkdan ölüyorlarmış

maraz neyse artık ??? kendi de bilmiyor bence :)

1828_501490123241466_585863468_n.jpg

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben direk dersini dinlemiştim bunun abilerde. Açlıktan ölmeyi yediremiyorlar. Allahın rızık vermesine ters görüyorlar. Ama şu Hadisleri inkar ettiklerinin farkında değiller. Bu hadisler direk açlıktan ölmenin olduğunu söylüyor. Adamlar peygambere değil Said Nursi ye inanıyor. :

(Azapla korkutulduğunuz şeylerin hepsini, şu

kıldığım namazda gördüm. Aç ve susuz bırakıp,

böcek bile yemesine mani olmak için, açlıktan

ölünceye kadar kedisini bağlayan kadını da

gördüm.) [Müslim]

(Şu üç kişiden başkası dilenemez: 1- Açlıktan

ölecek olan, 2- Borca boğulmuş kişi, 3- Diyet

vermek zorunda olan.) [Nesaî]

Bir şehrin bir köşesinde, bir Müslüman açlıktan

ölse, şehirdeki zenginlerden birinin, az bir zekât

borcu kalsa, onun katili sayılır. (S. Ebediyye)

Açlıktan ölmek üzere olan, leş de yoksa, başkasının

malını, ölmeyecek kadar yiyebilir. (Muhit)

Bu hadisler sahih mi bilmiyorum ama dinimizislam. com dan kopyala yapıştır yaptım.

Sitelerde Paylaş

Alimlerimiz ne demiş ona bakmak lazım

dinimizislam.com açlıktan ölünür diyor. Bak oradaki Hadisleri de buraya koydum.

Bir de şunu söylemeden rahat edemeyeceğim : Arkadaşım yapma ya, bu kadar mı bağımlı yaşıyorsunuz. Açlıktan ölünebilir mi gibi basit bir soruyu da mı alimlere(!) soruyorsunuz? Lütfen yapmayın ya, Allah aşkına. Yeminle Muhammed kalksa gelse Müslümanların yüzüne tükürür.

Sitelerde Paylaş

Hindistan’ın bağımsızlığı için açlık grevine giren 70 yaşındaki Gandhi, sadece su içerek ama hiç bir şey yemeden açlığa 21 gün dayanabilmişti.. Eskiden toplama kamplarındaki kişilere bakıldığında da bu insanların su içerek ama aç kalarak 40 güne kadar yaşayabildikleri tespit edilmiştir. Çünkü metabozlizma hızını gıda almadığında yavaşlatır ve eğer vücudunda yeterli yağ miktarı varsa bu duruma ayak uydurabilir. Dünyada doktorlar bir insanın aç kalarak ama su içerek 8 haftaya kadar yaşayabildikleri konusunda hem fikir.

yukardaki yazı benim değil bir bilgi sitesinden,, demek rızıksızlıktan kimse ölmüyor,, 40 günde bir yemek yese yetiyor,, bulgular bunu söylüyor..

Sitelerde Paylaş

Hindistan’ın bağımsızlığı için açlık grevine giren 70 yaşındaki Gandhi, sadece su içerek ama hiç bir şey yemeden açlığa 21 gün dayanabilmişti.. Eskiden toplama kamplarındaki kişilere bakıldığında da bu insanların su içerek ama aç kalarak 40 güne kadar yaşayabildikleri tespit edilmiştir. Çünkü metabozlizma hızını gıda almadığında yavaşlatır ve eğer vücudunda yeterli yağ miktarı varsa bu duruma ayak uydurabilir. Dünyada doktorlar bir insanın aç kalarak ama su içerek 8 haftaya kadar yaşayabildikleri konusunda hem fikir.

yukardaki yazı benim değil bir bilgi sitesinden,, demek rızıksızlıktan kimse ölmüyor,, 40 günde bir yemek yese yetiyor,, bulgular bunu söylüyor..

8 hafta yemek yemeden durunca ölmesin diyelim. 9.hafta ölünce açlıktan öldü demiyor musun ona?

Ayriyeten bildiğim kadarıyla sade şu içmiyorlar. Su şekerli ya da bazı katkılarla içildiğini biliyorum.

Sitelerde Paylaş

şakirt arkadaş maraz diyor işte:):) ordakilerin ölümü dediği gibi hastalıklardandır.. 8 hafta boyunca illaki yemek buluyorlardır.. ama böyle hijyenik olmayan ortamlarda birsürü hastalık oluyor.. ayrıca kişinin alışkanlıklarını değiştirmesinden dolayıda ölüm olur,, o da açlıktan olmaz alışkanlığın değişmesinden olur,, mesela biz 40 günde bir yemek yemek yeterliyken günde 3 defa yemek yemeye alışmışız, alışkanlığımızı bozarsak, 3-5 günde ölürüz çünkü vücut alışmış,, gene açlıktan ölünmüş olmaz, alışkanlığın değişmesinden ölünmüş olur...

Sitelerde Paylaş

şakirt arkadaş maraz diyor işte:) :) ordakilerin ölümü dediği gibi hastalıklardandır.. 8 hafta boyunca illaki yemek buluyorlardır.. ama böyle hijyenik olmayan ortamlarda birsürü hastalık oluyor.. ayrıca kişinin alışkanlıklarını değiştirmesinden dolayıda ölüm olur,, o da açlıktan olmaz alışkanlığın değişmesinden olur,, mesela biz 40 günde bir yemek yemek yeterliyken günde 3 defa yemek yemeye alışmışız, alışkanlığımızı bozarsak, 3-5 günde ölürüz çünkü vücut alışmış,, gene açlıktan ölünmüş olmaz, alışkanlığın değişmesinden ölünmüş olur...

ee ozaman afrikada ölenlere acımamak lazım ?

hep bizlere açlıkdan öldükleri söleniodu ? KANDIRILDIK :angry: :angry: :angry:

Sitelerde Paylaş

acıyorsunda ne yapıyorsun,, onların açlıklarını kendi birşeye yaramayan ideolojine alet etmek için kullanıyorsun.. bilmeyen de ateist formu afrikadaki açlara yardım toplama merkezi zannedecek.. :)

yardımsal kampanyalara katılmadığımı ne bilion ?

ille afrikaya mı gitmem gerekiyor ?

Sitelerde Paylaş

dünyada ki müslümanlar sadece 1 yıl hacca gitmese mesela ve o parayı araplara yedireceğine açlık içinde ki bölgelere yardım etseler

allahları buna kızar mı lan nıye bu sene hacca gelmediniz diye ?

yada müslümanlar bunu yapabilir mi var mı o cesaretleri ?

ha unutmadan bu dinde şöylede bir şey var

komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir

e hadi buyrun,sadece 1 yıl hacca gidilmesin,o para buralara aktarılsın

müslümanlar ne diyor bu işe ?

Sitelerde Paylaş

dünyada ki müslümanlar sadece 1 yıl hacca gitmese mesela ve o parayı araplara yedireceğine açlık içinde ki bölgelere yardım etseler

allahları buna kızar mı lan nıye bu sene hacca gelmediniz diye ?

yada müslümanlar bunu yapabilir mi var mı o cesaretleri ?

ha unutmadan bu dinde şöylede bir şey var

komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir

e hadi buyrun,sadece 1 yıl hacca gidilmesin,o para buralara aktarılsın

müslümanlar ne diyor bu işe ?

orda açlıkdan ölen yok....

izlemedin mi videoyu ?

Sitelerde Paylaş

orda açlıkdan ölen yok....

izlemedin mi videoyu ?

zavallı,konuyu okuduktan sonra inan izlemeye değer bulmadım

göndercen bu itleri oralara 40 gün aç bırakcan anca o zaman anlarlar.

iftarı bile gözü saatte bekleyenler çıkmış açlık yok,40 yemeselerde bişey olmaz diye saçmalıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Eski Müslüman kafamla bakıp yorumladığımda Afrika'daki insanların aç olması,sefalet içinde olması sınavın bir parçası.O insanlar o durumda olmayan Müslüman insanlar için bir sınav konusu Kuran'ın sınav mantığına göre.Müslüman o insanlara yardım edecek mi etmeyecek mi diye sınanmak için Afrika'daki insanlar aç olmayan Müslümanlar'a gebe bırakılmış başka bir ifadeyle.Bu şekilde kurgulanmış bir sınav ne kadar vicdanî,mantıklı ya da gerçekten sonsuz vicdan,merhamet ve akıl sahibi bir yaratıcı tarafından kurgulandığı düşünülebilir mi, sorusu/ları sorulduğunda ise bu şartlar ve mantıkla oluşturulan bir sınavın ve sınavı oluşturduğu düşünülen yaratıcının çok da merhametli,adil ve akıllı olduğu söylenemez.

Cemaatçi arkadaşın oradakiler açlıktan ölmüyor, marazdan veya başka bir ifadeyle hastalıklardan ölüyor yaklaşımı Allah'ı bu görüntülerin sebebinin o olmadığı şeklinde göstermeye çalışarak, kendi vicdanını rahatlatma,inancının sarsılmaması ve durumu Allah'ın merhametsizliği zemininden uzaklaştırıp bir nebze mantığa uydurma çabasından kaynaklanıyor.

Afrika'daki, dünyanın birçok yerindeki bu görüntüler bu düzeni kurana lanet okutturacak acılar barındırıyor.Afrika'daki durumu değiştirmeye gücü yeten ya da o görüntüleri ortaya çıkaran güçte bir insan olsaydı Müslüman o insana lanet ederdi; gerçekte o görüntünün sebebi İslamî açıdan bakıldığında Allah olduğu için Allah'a bir Müslüman'ın söyleyebileceği bir şey yok.Dolayısıyla suçlu maraz(!).

Sitelerde Paylaş

dinimizislam.com açlıktan ölünür diyor. Bak oradaki Hadisleri de buraya koydum.

Bir de şunu söylemeden rahat edemeyeceğim : Arkadaşım yapma ya, bu kadar mı bağımlı yaşıyorsunuz. Açlıktan ölünebilir mi gibi basit bir soruyu da mı alimlere(!) soruyorsunuz? Lütfen yapmayın ya, Allah aşkına. Yeminle Muhammed kalksa gelse Müslümanların yüzüne tükürür.

Açlıktan ölünür değil, rızıksızlık diye bir mesele var mıdır, onun rızkı, işte 20 yaşına kadar (misal veriyorum adam 20 yaşında açlıktan öldü) veya rızıktan kasıt nedir onların hepsini sormak lazım

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...