Jump to content

bu yıl hac iptal

Recommended Posts

öncelikle bu konuda müslümanlardan ve süslümanlardan yorum bekliyorum ama konu tabi ki herkese açık

dünyanın pek çok yerinde açlık,kuraklık,yoksulluk hüküm sürüyor

ve bu din diyor ki '' komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir''

bende diyorum ki madem müslümanlar bu kadar hayırsever insanlar,melek gibiler vs

sadece 1 yıl hacca gidilmesin ve o para karılarla,yatlarla arap şeyhlerine yedirileceğine bu sıkıntılı,açlık olan bölegelere aktarılsın

bu duruma allahları ne der ?

lan bu yıl hacca niye gelmediniz gözüm yollarda kaldı hepinizi cezalandırıcam mı der ?

yoksa müslümanlar aman bişey mişey olur neme lazım ben yinede hacca gideyim mi der ?

allah ne kaybeder 1 yıl hac yapılmasa ve o para daha hayırlı işlere harcansa.

bunu kabul edecek müslüman sayısı oranı ne kadar olur ?

hadi bakalım görelim nasıl müslümansınız nasıl paylaşımcısınız.

Sitelerde Paylaş

Arapları zaten eleştiriyoruz lüks içinde yaşıyor ama yardım etmiyorlar. Siz de bir sene boyunca barlara diskolara gitmeyin, dansözlere içkiye vereceğiniz parayı Afrikaya verin olmaz mı?

ben razıyım sayın imanlı ve pek çok ateistin de bana destek vereceğini düşünüyorum

peki siz müslümanlar 1 yıl hacca gitmemeyi ve bu paraları taşa taş atmak yerine açlara göndermeyi kabul ediyor musunuz ?

bir din görevlisi çıkıp bu öneriyi sunsa sence sonu ne olabilir ?

Sitelerde Paylaş

Arapları zaten eleştiriyoruz lüks içinde yaşıyor ama yardım etmiyorlar. Siz de bir sene boyunca barlara diskolara gitmeyin, dansözlere içkiye vereceğiniz parayı Afrikaya verin olmaz mı?

biz dinsiziz....yardım etmeyi sevmioz....şeytana tapıoz....içioz zıçıoz....inanmadıımız için de kimseye yardım etmeyoz....

ama senin inancın var ? bile bile cehenneme mi gidecen ? açlar var? hacca gitsende boş yane ?

hadi ben inanmıom da yapmıom....

e sen hem inanıon hem de yapmıon ?

Sitelerde Paylaş

Ben, tam 10 yıl 1 ay 10 gün diskoya-miskoya gitmedim. Memnun musun?

Araplar, dînin gereği olan zekâtı fakir toplumlara ödeseler, yeryüzüne tek aç insan kalmaz! Ama Arap'ın dölü ne anlar zekâttan!!!!!

Sitelerde Paylaş

peki siz müslümanlar 1 yıl hacca gitmemeyi ve bu paraları taşa taş atmak yerine açlara göndermeyi kabul ediyor musunuz ?

Müslümanların şeytan taşlama ayini bumerang etkisi yaratıyor. :) Şeytan müslümanların hunharca taşladığı kadınların intikamını bu yolla alıyor diye fantastik bir düşünce geldi aklıma.

VKltGN0.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben, tam 10 yıl 1 ay 10 gün diskoya-miskoya gitmedim. Memnun musun?

Araplar, dînin gereği olan zekâtı fakir toplumlara ödeseler, yeryüzüne tek aç insan kalmaz! Ama Arap'ın dölü ne anlar zekâttan!!!!!

Zekat veren müslümanlar da var. Vermeyenlerin kendi günahı.

Sitelerde Paylaş

biz dinsiziz....yardım etmeyi sevmioz....şeytana tapıoz....içioz zıçıoz....inanmadıımız için de kimseye yardım etmeyoz....

ama senin inancın var ? bile bile cehenneme mi gidecen ? açlar var? hacca gitsende boş yane ?

hadi ben inanmıom da yapmıom....

e sen hem inanıon hem de yapmıon ?

Sitelerde Paylaş

soruma hala cevap alamadım sayın imanlı

diğer müslümanlar bu tür konulardan kaçtığı için bari sizden cevap alalım

evet böyle bir durumu müslümanlar kabul eder mi ?

yada siz kendi adınıza kabul eder misiniz ?

Sitelerde Paylaş

evet bu konu da bir delildir

ülkem müslümanlarının müslümanlıktan ziyade birer süslüman olduğunun göstergesidir.

lafa gelince kardeşlikten,yardımdan bahsederler ama taşa taş atmayı çok değil 1 sene yapmayın dendiğinde ortalıkta müslüman falan bulmak çok zor.

Sitelerde Paylaş

Burdan benim anladığım;

Ateistin içmesi, bar-disco gezmesi = müslümanın hacca gitmesi

Sitelerde Paylaş

soruma hala cevap alamadım sayın imanlı

diğer müslümanlar bu tür konulardan kaçtığı için bari sizden cevap alalım

evet böyle bir durumu müslümanlar kabul eder mi ?

yada siz kendi adınıza kabul eder misiniz ?

Senede bir kez gidilen haccı cok mu görüyorsunuz. Zaten biz müslümanlar zekat veriyoruz. Siz niye vermiyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Senede bir kez gidilen haccı cok mu görüyorsunuz. Zaten biz müslümanlar zekat veriyoruz. Siz niye vermiyorsunuz?

habergt7uTk.jpg

Eşimi ve iki kızımı Roma'ya bir haftalığına tatile gönderdiğimde aklıma cinsel saldırıya uğrayacakları gelmiyor. Çünkü orada öyle bir problem olmadığını biliyorum. Ama fakültemdeki kız öğrenciler, umreye giderken Mekke'deki otelin Kâbe'ye yakın olmasında ısrar ettiler. Otelden gittikleri bizim Harem dediğimiz, her türlü kötülük yapmanın haram olduğu bir mahalde cinsel açıdan kendilerini güvende hissetmiyorlar. Meğer çocuklar başka şeylerden korkuyormuş. Orada kaçırma, tecavüz olayları var.Eşimi ve iki kızımı Roma'ya bir haftalığına tatile gönderdiğimde aklıma cinsel saldırıya uğrayacakları gelmiyor. Çünkü orada öyle bir problem olmadığını biliyorum. Ama fakültemdeki kız öğrenciler, umreye giderken Mekke'deki otelin Kâbe'ye yakın olmasında ısrar ettiler. Otelden gittikleri bizim Harem dediğimiz, her türlü kötülük yapmanın haram olduğu bir mahalde cinsel açıdan kendilerini güvende hissetmiyorlar. Meğer çocuklar başka şeylerden korkuyormuş. Orada kaçırma, tecavüz olayları var.

http://konyatakip.co...korkuyor_1961_0

:D :D :D muehueheuheuh euheuheuhe muaHUAHAUHUHA

GİDİN GİDİN :)

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hacca gidilsin gidilmesinede, hac icin yaptıkları hazırlıkların ve birikimin aynısınıda fakir fukaranın eğitimi için yapsalar. Jeeplerle yatlarla gezip dolaşacaklarına hem hac ibadetlerini yapsınlar hemde bu söylediklerimizi. Eğitime harcanacak para 100 kere hacca gitmekten ve milyarkere namaz kılmaktan daha faydalıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...