Jump to content

NEDEN İSLAM TOPLUMLARININ TÜMÜ DÜNYA UYGARLIĞINDA GERİ KALDI

Recommended Posts

Okusalar bile korkarak okuyorlar.Başta abdest alıyorlar.Ondan sonrada kafalarını çalıştırmadan ön fikirle beyinler kasılmış bir halde okuyorlar. Bu yüzden anlamadıklarını dahi kendilerine itiraf edemiyorlar. Halbuki sabit bir düşünce olmadan rahat rahat ayak ayak üstüne atıp rölaks olarak okusalar sıkıldıklarında birde sigara tüttür.Yanında şöyle bir duble rakı ve leblebi . Ne dersiniz?

Musaf özel gecelerde,ölmüşün arkasından,mezarlıklarda,mevlütlerde,yarışma programlarinda birde ramazanda okunuyor. Bunların dışında başka maksatla okunmuyor. Nedeni 32 farz yeterli geliyor onun dışındakileri sen anlamasın hocalar anlar demelerinden kaynaklanıyor. Bir bakimada doğru demişler aslında ama neyse.

Musafı abdesti siz eline bile almayan bir kişiye bu şekilde oku derseniz o kişi birdakine sizi dinlemez. Ne kadar doğruda söyleseniz duymaz,görmez bunun usulü onun değerlerini incitmeden okumaya,düşünmeye teşvik etmekle olmalıki kişi kendi gönül rızasıyla isteyerek başlasın.

Rakı,leblebi ile kitap değilde güzel bir filim,maç,maç geyiği iyi gider.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 405
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yüksek medeniyet aşağı medeniyeti kendi kültürünüde aşılayarak yok ediyor.Aşağı medeniyetin insanı ise o zaman medeni dahi olsa artık kültürünü kaybediyor. Zira onun kültürüde alt kültür olarak kabul ediliyor. Yada daha acısı kendi topraklarında ikinci sınıf insan kabul ediliyorlar.

Dogrusunuz.

Yapacak birşey yok. Anlayacak,Anlayış gösterecek akıl yok. Herkez kendi doğrusunu empozi ediyor. Bu insanın doğasında olan birşey. Önemli olan gittiğin yerlere güzellikler götürmek alan alsın onların kendimiz gibi yapmak değil.

Sitelerde Paylaş

Musaf özel gecelerde,ölmüşün arkasından,mezarlıklarda,mevlütlerde,yarışma programlarinda birde ramazanda okunuyor. Bunların dışında başka maksatla okunmuyor. Nedeni 32 farz yeterli geliyor onun dışındakileri sen anlamasın hocalar anlar demelerinden kaynaklanıyor. Bir bakimada doğru demişler aslında ama neyse.

Musafı abdesti siz eline bile almayan bir kişiye bu şekilde oku derseniz o kişi birdakine sizi dinlemez. Ne kadar doğruda söyleseniz duymaz,görmez bunun usulü onun değerlerini incitmeden okumaya,düşünmeye teşvik etmekle olmalıki kişi kendi gönül rızasıyla isteyerek başlasın.

musaf kuran değildir demiştin hani ?

kuran musaf oldu şimdi ? karar versen artık ?

Sitelerde Paylaş

Korkuyorlar ama. Rölaks hale getirmek lazım onları.Teistken bana Bektaşi babasının ilk yaptığı şey :Sofra kurdu Rakıyıda Peymaneye koyarak önüme sürdü. İç bakalım evlat. Neden içmiyorsun? Yoksa sen bir yobazmısın güzel evladım? Öyle hastayım mastayım rejim yapıyorum ben anlamam! Dudaklarına değecek o dem! Ben göreceğim! Bir güzel rahatladım keyiflendim.

Sitelerde Paylaş

Bence geri kalmışlığın sebebi ahlaksız toplum olmalarındadır. Sonuçta becerikli ve yetenekli insanlar ahlaksız bir toplumda barınmazlar.

Ahlaksızlığın sebebi İslamlar mı alakalı? Yoksa ahlaksız oldukları için mi İslamı benimserler? Bence bunun farkını anlamak zor. İşin içinde bir de zeka katıldı mı olaylar tamamen dengeden çıkar. İnsanların islamdan ahlak almaları, yada ahlakı düşük olduğu için islama yönelmelei pekala düşük zekayla açıklanabilir. Sonuçta Afrika kıtası da hep savaş içerisinde. Zeka ve ahlak seviyesi de malum orada.

Sitelerde Paylaş

Senin kuran dediğine ben musaf diyorum. Sen yazıldığı gibi okuyorsun ben ise fikir üretiyorum güzel olan faydalı olan neyse onu yaşıyorum.

Sitelerde Paylaş

İşte İslam toplumlarının en kötü taraflarından biride şu.İçkiyi Rakıyı edepsizlik kabul ettiklerinden dolayı şayet onu içeceklerse muhabbetler hep basit ve belden aşağı oluyor. Halbuki Batılı öyle değil. Atatürkte Devlet meselesi konuşurken akşam sohbetlerinde davetlilerin önüne Rakıyı sürerdi. Bu Yüzden İnönü ile aralarında sürtüşme bile çıktı.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence geri kalmışlığın sebebi ahlaksız toplum olmalarındadır. Sonuçta becerikli ve yetenekli insanlar ahlaksız bir toplumda barınmazlar.

Ahlaksızlığın sebebi İslamlar mı alakalı? Yoksa ahlaksız oldukları için mi İslamı benimserler? Bence bunun farkını anlamak zor. İşin içinde bir de zeka katıldı mı olaylar tamamen dengeden çıkar. İnsanların islamdan ahlak almaları, yada ahlakı düşük olduğu için islama yönelmelei pekala düşük zekayla açıklanabilir. Sonuçta Afrika kıtası da hep savaş içerisinde. Zeka ve ahlak seviyesi de malum orada.

Şuda olabilir İncil Birden fazla kadın almaktan ,İnsanları cariye ve köle yapmaktan bahsetmez.Aksine tek eşliliği savunur. Ama Mushaf öyle değil.Bundan olabilirmi?

Ama o zaman Museviler neden ileri? Tevrattada var bunlar fakat Tevratın bir özelliği var orada geçen her şahıs Peygamber değil.Davut Yahuda Lut bunlar peygamber değil. Ama ya İbrahim peygamber ? Oda Anlatımlarda pek ahlaklı bir şahıs değil.Malum ya Karısını firavuna peşkeş çekti

Sitelerde Paylaş

Korkuyorlar ama. Rölaks hale getirmek lazım onları.Teistken bana Bektaşi babasının ilk yaptığı şey :Sofra kurdu Rakıyıda Peymaneye koyarak önüme sürdü. İç bakalım evlat. Neden içmiyorsun? Yoksa sen bir yobazmısın güzel evladım? Öyle hastayım mastayım rejim yapıyorum ben anlamam! Dudaklarına değecek o dem! Ben göreceğim! Bir güzel rahatladım keyiflendim.

Ikimizde aynı şey için konuşuyoruz. Fakat hiçbirşey yapamıyoruz. Bektaşi babası,hoca olmadığım içinmi yoksa gerçekten onların anlaya bilcegi bir anlatımla yaklaşamıyormuyuz bilemiyorum. Beni bir kaç kişi dinledi onlarda sadece dinledi. Gerisi din konusunda ancak cumaya davet eder başka konulara girmez. Uzak durur..

Sitelerde Paylaş

Mübarek beni zorlama..

Senin kuran dediğine onlarda kuran diyor. Okuyorlar işte sihirli bir söz diye tanridan geldi diye. Ben sizin dediginize musaf derim Bukadar.

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar...

artık bazı şeyleri görün yaw...lütfen müslüman kardeşlerim...insan kardeşlerim......azcık düşünün yaw sorgulayın.....neden geri kaldık ?

düşünemediğimizden olabilir mi ?

kuranı - dini olur olmaz her yerde hayatımızın içine soktuğumuzdan olabilir mi ?

her şeyi dine göre açıklamaya çalışmamızdan - kurandan şaşmamamız gerektiğinden yola çıkarak hayatımıza ona göre yön vermemizden olabilir mi ?

buyrun...bakın bakalım

fethullah-gulen-tesetture-girmek-istiyormus-1402141200_m.jpg

http://www.odatv.com/n.php?n=fethullah-gulen-tesetture-girmek-istiyormus-1402141200

Sitelerde Paylaş

Mübarek beni zorlama..

Senin kuran dediğine onlarda kuran diyor. Okuyorlar işte sihirli bir söz diye tanridan geldi diye. Ben sizin dediginize musaf derim Bukadar.

musaf alelade herhangi bir insan yazması - kitap -- kutsiyeti de yok senin için öle mi ?

o kitapdan ilham alamazsın o zaman....ancak okuyup öğrenebilirsin....adına ilham değil - öğrenme denir. 7. yy dan kalan bir kitapdan ne öğrenebilirsin? ne gibi bilgileri olabilir bu kitabın ?

Sitelerde Paylaş

musaf alelade herhangi bir insan yazması - kitap -- kutsiyeti de yok senin için öle mi ?

o kitapdan ilham alamazsın o zaman....ancak okuyup öğrenebilirsin....adına ilham değil - öğrenme denir. 7. yy dan kalan bir kitapdan ne öğrenebilirsin? ne gibi bilgileri olabilir bu kitabın ?

Musaf insan yazımı kutsal falan da değil. Sadece geçmişten günümüze gelen bir birikim boş değil yani. Birşey anlatıyor herkez ondan bir pay alır. Kimi yazıldığı gibi okur kutsal der,tanrı var der. Kimi yazıldığı gibi okur yalan der,tanrı yok der. Kimide işte benim gibi süsler süsler durur. :D

Sen hiç kitap okumaz misin bunca bilgiye nasıl ulaştın bu ilhamın kaynağı neresi!!!

7.yüzyıl dan gelen bilgileri sen bazılarını kabul ediyor bazılarını ret ediyorsun. Sen kendi durumunu görmüyorun o ilham aldıklarınla burda birşeyler yazıyorsun.

Kitaplar yazıldığı gibi olunursa yazarın kafasını kopyalamiş onu yaşamış olursun. Yani sen aslında hiç yaşamamışsındır.

Ne gibi bilgi bulabilirsin, insan herşeyden bilgi alır. Ama doğru ama yanlış. Bilim Bukadar ilerlediyse geçmiştekilerin sayesinde azda olsa aldıkları emaneti geliştirip ileriye götürenler var.

Sitelerde Paylaş

Musaf insan yazımı kutsal falan da değil. Sadece geçmişten günümüze gelen bir birikim boş değil yani. Birşey anlatıyor herkez ondan bir pay alır. Kimi yazıldığı gibi okur kutsal der,tanrı var der. Kimi yazıldığı gibi okur yalan der,tanrı yok der. Kimide işte benim gibi süsler süsler durur. :D(musaf yada kuran---23 yıllık bir birikim.......

git dünya tarihini konu alan bir kitap oku....milyarlarca yıllık birikim....daha çok şey öğrenirsin emin ol)

Sen hiç kitap okumaz misin bunca bilgiye nasıl ulaştın bu ilhamın kaynağı neresi!!! (ilham vs. yok....araştırma var...öğrenme var)

7.yüzyıl dan gelen bilgileri sen bazılarını kabul ediyor bazılarını ret ediyorsun. Sen kendi durumunu görmüyorun o ilham aldıklarınla burda birşeyler yazıyorsun. (neyi kabul etmişim? ne zaman kabul etmişim? ilham vs aldığım yok..saçmalama...kuranı okuduk onun saçmalıklarını yazıyoruz burda sizler görün diye)

Kitaplar yazıldığı gibi olunursa yazarın kafasını kopyalamiş onu yaşamış olursun. Yani sen aslında hiç yaşamamışsındır.(kitaplar aynen de yazıldığı gibi okunur...ne o? kitaplar bulmacamıdır? )

Ne gibi bilgi bulabilirsin, insan herşeyden bilgi alır. Ama doğru ama yanlış. Bilim Bukadar ilerlediyse geçmiştekilerin sayesinde azda olsa aldıkları emaneti geliştirip ileriye götürenler var.(işte ona EVRİM deniyor....bu evrim heryerde var...bilimde de var...birikimler sonucu daha ileriye gidiyor....yanlışlar arada eleniyor...sürekli gelişme...bunun adı ilham alma değil---EVRİMDİR)

Sitelerde Paylaş

Pekiyi ya sonra ne oldu da İslam Bu İnsan uygarlığı ve Medeniyetinde geri kaldı?

Uygarlığın gelişimi:

5.000 yıl önce Doğu, verimli Mısır deltası sebebiyle.

2.700 yıl önce Batı, Antik Yunan.

1.700 yıl önce Doğu, İslamın geniş toprakları birleştirmesi sebebiyle.

300 yıl önce Batı, Ümit Burnu'nun, Amerika ve Afrika'nın keşfi sebebiyle.

Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u alınca, Avrupa ve Asya arasındaki ticari yolların kesişim noktası olan İstabul, Avrupa'lıların elinden çıkmış oldu. Yeni bir ticaret yolu aramak zorunda kaldılar ve sadece 30 yıl sonra Ümit Burnu'nu keşfettiler. Deniz taşımacılığı, kara taşımacılığından çok daha karlıydı. İlk seferin karı bile % 5000 oldu. Bu, o zamana kadar Osmanlı'yı besleyen gelir kaynağın, kara ticaretinin kuruması demekti. Yeni aynı ticaret yolları arayışında Amerika kıtasının keşfi ve yağlamalanması, ardından Afrika geldi. Bundan sonrası sadece, bir tarafın sermaye biriktirmesi, diğer tarafının sermaye eritmesi sürecinden ibaret.

Detay için Leo Huberman, Feodalizmden Kapitalizme Geçiş

70 yıllık ömürden bakarsak topluma, işin içinden çıkamayız.

Tarihsel sürecin içinden bakınca ise, hepsi süreçten ibaret.

Sitelerde Paylaş

Şuda olabilir İncil Birden fazla kadın almaktan ,İnsanları cariye ve köle yapmaktan bahsetmez.Aksine tek eşliliği savunur. Ama Mushaf öyle değil.Bundan olabilirmi?

Dalga mı geçiyorsunuz? Elbetteki var. Exodus 25 kısmını açın İncilin, orada kölelere nasıl davranılması gerektiği, kimin nasıl kölelik yapacağı, Yahudilerin belirli bir süre kölelik yapıp sonra serbest kalacağı, hatta dilerlerse köle sahibinin köle kadınıyla evlenip ömür boyu köle olarak kalabileceği, hatta bu durumda o Yahudi kölenin kulağına küpe takılıp, ömür boyu köle kalmış birisi olacağından bahsediyor. Hatta köleyi ne şekilde dövebileceğinden bahsediyor. 3 gün içinde ölmeyecek şekilde dövebilirsiniz der. Ne yani 4cü gününde ölse iyi mi yani? Böyle manyak şeylerden bahseder. Hatta Tanrının kendisi bile kölelik doğrudur der. Tanrı köleliğin iyi bir şey olduğunu destekler mi? Ne bu şimdi? Ayrıca İncilde bahsedilen hikayelerde Tanrının emriyle şehirlerin istila edilmesi için emir edildiği hikayeler var. (bugün gidip yapın denmiyor) Bakireler dışında herkesi öldürün diyen hikayeler var. Bakireleri de kendinize cariye alın diyen yerler var. Bunların bakire olduklarını nasıl anlıyorlar peki? Açıp da yoklayacak değiller herhalde. Muhtemeden genç görünenleri sırtlarına yükleyip götürüp alem yapmışlardır. Alın size İncil. Bu mu ahlaklı din?

Aslında Hıristiyanlığın daha ahlaki olmasının bir sebebi var. O da Ateistlerin ve Antiteistlerin bu işe el atmalarındandır. 17 yüzyılda bu Hıristiyanlık dini öyle bir rezil rüsvan haline gelmişti ki artık dayanılamaz halde idi. Engvizisyonlar. Din savaşları. En azından 30 yılllık savaşlar adlı Katolik Protestan arası savaşlara bir göz atın. O günlerde Avrupanın nüfusu neydi ki? 40-50 milyon var yada yok. Ve bu 30 yıllık savaşta MİLYONLAR ölüyordu. Siz ne diyorsunuz, tarihin en kanlı savaşları hep din savaşlarıdır. Ya Haçlı seferlere ne denmeli? Yani kısacası, halk baktı ki bu İncile göre herkes birbirini bir kaşık suda boğmak zorunda. Dediler ki...yahu tamam Tanrı böyle diyor olabilir....ama YAŞAMAK DA İSTİYORUZ. Ne olacak şimi? İşte o noktada Ateist ve Antiteistler geldi ve İncili bir güzel gözden geçirdi. Orada yazılan canilik taraftarı yazıtları çıkarıp attılar. Kilise en başta buna çok karşıydı. Ama sonunda mecburen tükürdüğünü yalamak zorunda kaldı, ve gözden geçirilmiş İncili kabul etmez zorunda kaldı. Yoksa ne kilise ne Hıristiyanlık diye bir şey ortada kalmamaya doğru gidiyordu. Bugün bu yeni yazılmış İncile yeni tercüme diyorlar (New Testament). Eski testament'a baksanız çok cani bir dindir. Belki de Kurandan farksızdır :lol: :lol:

Ama o zaman Museviler neden ileri? Tevrattada var bunlar fakat Tevratın bir özelliği var orada geçen her şahıs Peygamber değil.Davut Yahuda Lut bunlar peygamber değil. Ama ya İbrahim peygamber ? Oda Anlatımlarda pek ahlaklı bir şahıs değil.Malum ya Karısını firavuna peşkeş çekti

Tevratla ilgili hiçbirşey bilmiyorum. En azından içerik bakımından. Ama çok da merak ediyorum. Duyduğum kadarıyla aklın çalıştırılmasına çok sayıda gönderme yapan bir dindir. Yani herşeyi yazıdan beklemeyin der gibi. Aklınızı da kullanın der.

Ama ya İbrahim peygamber ? Oda Anlatımlarda pek ahlaklı bir şahıs değil.Malum ya Karısını firavuna peşkeş çekti

:lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Uygarlığın gelişimi:

5.000 yıl önce Doğu, verimli Mısır deltası sebebiyle.

2.700 yıl önce Batı, Antik Yunan.

1.700 yıl önce Doğu, İslamın geniş toprakları birleştirmesi sebebiyle.

300 yıl önce Batı, Ümit Burnu'nun, Amerika ve Afrika'nın keşfi sebebiyle.

Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u alınca, Avrupa ve Asya arasındaki ticari yolların kesişim noktası olan İstabul, Avrupa'lıların elinden çıkmış oldu. Yeni bir ticaret yolu aramak zorunda kaldılar ve sadece 30 yıl sonra Ümit Burnu'nu keşfettiler. Deniz taşımacılığı, kara taşımacılığından çok daha karlıydı. İlk seferin karı bile % 5000 oldu. Bu, o zamana kadar Osmanlı'yı besleyen gelir kaynağın, kara ticaretinin kuruması demekti. Yeni aynı ticaret yolları arayışında Amerika kıtasının keşfi ve yağlamalanması, ardından Afrika geldi. Bundan sonrası sadece, bir tarafın sermaye biriktirmesi, diğer tarafının sermaye eritmesi sürecinden ibaret.

bu koyu olan yer yalan

Sitelerde Paylaş

Zavallı gene fabrika ayatlarina geri dönmüşsun.

Hepsine cevap vermiyorum.

23 yıllık birikimde,ibrahim,musa vs kissaları neden yazsın. Ve diğer kutsal denilen kitaplarda!!!!!

Kitaplar olduğu gibi okunursa eğer,

Sen neden yüz yıl önce yapılmış arabaya binmiyorsun,yada 2014 model araba neden var. Bilim bu hale gelişen gelişen geldi musaf gibi sabit dursaydı ne o araba ne kullandığın bütün Teknolaji olurdu.

Sitelerde Paylaş

Zavallı gene fabrika ayatlarina geri dönmüşsun.

Hepsine cevap vermiyorum.

23 yıllık birikimde,ibrahim,musa vs kissaları neden yazsın. Ve diğer kutsal denilen kitaplarda!!!!!

Kitaplar olduğu gibi okunursa eğer,

Sen neden yüz yıl önce yapılmış arabaya binmiyorsun,yada 2014 model araba neden var. Bilim bu hale gelişen gelişen geldi musaf gibi sabit dursaydı ne o araba ne kullandığın bütün Teknolaji olurdu.

bunları gerçekten cevap olarak mı yazdın ? :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...