Jump to content

Evrim, Ateizmin ne ispatı ne silahı değildir...

Recommended Posts

negatif ateistim.

Baştan beri diyirem sende birşey var. :D

Güzel diyorsunda aranızda sana ateist demiyen/ler var. Bu bana mezhep,fıkra gibi bölünme gibi geliyor. Aranızda ateis tin tanımını bilmeyen var. Ama çoğunluk ne yapıyorsa gerçek ateist odur.

negatif ateistim.

Baştan beri diyirem sende birşey var. :)

Güzel diyorsunda aranızda sana ateist demiyen/ler var. Bu bana mezhep,fıkra gibi bölünme gibi geliyor. Aranızda ateis tin tanımını bilmeyen var. Ama çoğunluk ne yapıyorsa gerçek ateist odur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 841
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Başlığa yeni bir tanımlama eklemek istiyorum, ateizmin materyali delill, ateist görünümlü yandan çarklıların malzemeleri iftiradır.

Ateist, gerçeklerle konuşur, eldeki delillerle konuşur. Asılsız konular hakkında kesinlik bildirmez.

Çakmalar, gerçeği aramaz sadece nefretini sunmak için yalan ve iftira olan, sadist iç dünyalarını dışa yansıtacak malzemelerle argümanlarını oluşturur.

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nihayet aklı başında bir laf ettin, ateist ve diğer dinsizler öyledir, dinciler gibi arabın safsatalarını millete gerçek diye yutturmaya kalkmaz.

Peki bu cümle sana ne anlam ifade ediyor? Sen ateist olduğunu iddia ediyorsun fakat gerçek olmayan bir sürü argümanı konu edinmekten de kaçınmıyorsun.

Bu durum sizinle çeliş miyormu?

Sitelerde Paylaş

Peki bu cümle sana ne anlam ifade ediyor? Sen ateist olduğunu iddia ediyorsun fakat gerçek olmayan bir sürü argümanı konu edinmekten de kaçınmıyorsun.

Arabın iddialarını gerçek diye sunup yaptıklarını inkar etmek ne oluyor?

Sitelerde Paylaş

Berşan şu yazdıklarınla senin inancın arasındaki büyük çelişkiyi görebiliyor musun?Kuran'ın Allah'ın sözü olduğuna dair kimsenin inkâr edemeyeceği bana göre değil diyemeyeceği, nesnel bir delilin var mı?

Sitelerde Paylaş

Berşan şu yazdıklarınla senin inancın arasındaki büyük çelişkiyi görebiliyor musun?Kuran'ın Allah'ın sözü olduğuna dair kimsenin inkâr edemeyeceği bana göre değil diyemeyeceği, nesnel bir delilin var mı?

Çok var, o kadar fazla var ki, bazen düşüünüyorum hangisinden başlayayım. Sonra forumun içler acısı halini görünce gerçekleri konuşmak yerine iftiralara yanıt veriyorum.

Sitelerde Paylaş

Baştan beri diyirem sende birşey var. :D

Baştan beri diyirem sende birşey var. :)

anlamadım bana ateist değil diyenler kimler? :D

Sitelerde Paylaş

arabın iddiası değilde nedir ?

muhammed almanmıydı ?

Bi sus yeter artık bıktım senden, anladınmı ukala cahil herif. Sen ne tartışma adabı, ne tartışma şekli bilmeyen kör bir cehaletsin, eşşeğe laf anlatılır ama sana asla anlatılmaz.

Sitelerde Paylaş

Bi sus yeter artık bıktım senden, anladınmı ukala cahil herif. Sen ne tartışma adabı, ne tartışma şekli bilmeyen kör bir cehaletsin, eşşeğe laf anlatılır ama sana asla anlatılmaz.

muhammed arptı

iddia da ona aittir

sen inan

dierleri inanmıyor ve ona arap iddiası diyor

yanlış neresinde ?

laf anlamayan eşşek kadar olamadın

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İddialara verdiğin yanıtların tamamı bu şekildeyse senin anlattığın hiçbir şey yok demektir.

İddialar değil, iftiralar...

6yaşında çocuk diye konu açan adamı ciddiye mi alayım? Bir yerlerinden uydurup, din adı altında sapıklıkları konu açanları ciddiye mi alayım? Bunlar nasıl iddia, kaynağı yok, delili yok, birşeyin iddia olması için tabanın o iddia ile uyumlu olması lazım.

Yani kısaca, adam gibi adamlar gerçekten konu açarsa oraya birşeyler yazıp, çizmek isterim fakat forumda şuan böyle bir durum söz konusu değil. Bende küfürleri sahiplerine iade etmekten başka bir konu göremiyorum.

Sitelerde Paylaş

6yaşında çocuk diye konu açan adamı ciddiye mi alayım? Bir yerlerinden uydurup, din adı altında sapıklıkları konu açanları ciddiye mi alayım? Bunlar nasıl iddia, kaynağı yok, delili yok, birşeyin iddia olması için tabanın o iddia ile uyumlu olması lazım.

Yani kısaca, adam gibi adamlar gerçekten konu açarsa oraya birşeyler yazıp, çizmek isterim fakat forumda şuan böyle bir durum söz konusu değil. Bende küfürleri sahiplerine iade etmekten başka bir konu göremiyorum.

kuranda yaş belirtilmez....evlilik için bişi demez...demediğine göre de hangi yaşta olursaa olsun evlenebilirsin.

boşanmak için der..orda da henüz adet görmeye başlamamış die ifade vardır...demekki adet görmeye başlamamış çocukla evliymiş o zaanlar birileri...boşanmak istemiş..o yüzden bu ayet gelmiş...

ne diyor ? adet görmeye başlamamış...çocukdan bahsedio işte...çocuklar adet görürmü ?? görmez....başlamamıştır henüz adet görmeye

ama adam boşanıcakmış ayete göre...ne dio ? beklesinler---iddet var....kime ? adet görmeye başlamamış olana....o kim ? çocuk...demekki adam evli bu çocukla....

çocukla evli ise ve iddet istiyorsa neden olabilir ? çocuk hamile olabilir de ondan....nasıl hamile olabilir ? adam sikmiştir de ondan

ağzını ile bozduruosunuz adamın

bunlar kuranda var

yok dersen kafirsin

var diyip inanıyorsan salaksın.

Sitelerde Paylaş

kuranda yaş belirtilmez....evlilik için bişi demez...demediğine göre de hangi yaşta olursaa olsun evlenebilirsin.

boşanmak için der..orda da henüz adet görmeye başlamamış die ifade vardır...demekki adet görmeye başlamamış çocukla evliymiş o zaanlar birileri...boşanmak istemiş..o yüzden bu ayet gelmiş...

ne diyor ? adet görmeye başlamamış...çocukdan bahsedio işte...çocuklar adet görürmü ?? görmez....başlamamıştır henüz adet görmeye

ama adam boşanıcakmış ayete göre...ne dio ? beklesinler---iddet var....kime ? adet görmeye başlamamış olana....o kim ? çocuk...demekki adam evli bu çocukla....

çocukla evli ise ve iddet istiyorsa neden olabilir ? çocuk hamile olabilir de ondan....nasıl hamile olabilir ? adam sikmiştir de ondan

ağzını ile bozduruosunuz adamın

bunlar kuranda var

yok dersen kafirsin

var diyip inanıyorsan salaksın.

Senin yorumladığın Kuran ayeti bir sapığın yorumundan ibaret, Kuran böyle yorumlanmaz, yaş geçmiyor deme kki herşey serbest?

Bakış açınızın körlüğünü gören görüyor, İslami konularda hiçbir bilgin yok, sadece ayetleri çarpıtıp orumluyorsun, Kuranda yüzlerce ayette hiçbirşey demez, o zaman her müslüman aksini yapsın?

Nasıl saçma bir bakış açısı, boşuna dinden çıkmamışsın, zaten suç sende değil, suç bende ki sizlere kalkmış burada birşeyler anlatmaya çalışıyorum.

Sitelerde Paylaş

Senin yorumladığın Kuran ayeti bir sapığın yorumundan ibaret, Kuran böyle yorumlanmaz, yaş geçmiyor deme kki herşey serbest?

Bakış açınızın körlüğünü gören görüyor, İslami konularda hiçbir bilgin yok, sadece ayetleri çarpıtıp orumluyorsun, Kuranda yüzlerce ayette hiçbirşey demez, o zaman her müslüman aksini yapsın?

Nasıl saçma bir bakış açısı, boşuna dinden çıkmamışsın, zaten suç sende değil, suç bende ki sizlere kalkmış burada birşeyler anlatmaya çalışıyorum.

yasaklayan bi ayet var mı ?

Sitelerde Paylaş

yasaklayan bi ayet var mı ?

Arkadaş, Kuranın insanlara seslenişini hiç bilmiyorsun? Burada sadece ayet çarpıtıp bizlre çarpıttığın ayetleri kabul et diyorsun, etmiyorsan kafirsin diyorsun?

Bunları yazan bir insanı nasıl ciddiye alabilirim, nasıl konuşabilirim, nasıl bu kişinin kendisine saygı duyabilirim?

Sitelerde Paylaş

Arkadaş, Kuranın insanlara seslenişini hiç bilmiyorsun? Burada sadece ayet çarpıtıp bizlre çarpıttığın ayetleri kabul et diyorsun, etmiyorsan kafirsin diyorsun?

Bunları yazan bir insanı nasıl ciddiye alabilirim, nasıl konuşabilirim, nasıl bu kişinin kendisine saygı duyabilirim?

ne dio kuran insanlara seslenirken ?

bebelerle evlenmeyin ey insanlık aman ha...saçmalamayın lan...sapıklıktır zinhaaaar...

mı diyor ?

Sitelerde Paylaş

İddiaların iftira olduğunu anlatabilirsin delilleriyle, herkes faydalanır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...