Jump to content

Evrim, Ateizmin ne ispatı ne silahı değildir...

Recommended Posts

Bu forumda evrim konusu o kadar çarpıtılıp, sahipleniliyor ki, evrime has bütün konular ateizmin silahı gibi ateist olmayanlara karşı kullanılıyor.

Evrim ateistleri ne kadar ilgilendiriyorsa, müslümanları da o kadar igilendiren bir konudur.

Makro evrim, mikro evrim bilim konusu olduğu sürece her insanı ilgilendirecek bir kavram olarak kalacaktır.

Bu forumun en büyük sorunu, ateistlerin ''bizim evrimimiz var sizin neyiniz var'' bakış açısı.

Evrim ateizmi ispatlamaz, evrim bir bilim dalıdır, ateizm bir felsefedir.

Evrim, Allahın varlığını yada yokluğunu da ispatlamaz, evrim çok büyük bir yelpazeye yayılmış, hala teori olarak kabul gören fakat bilimsel çalışmalarla desteklenen, insanlığın bütününü ilgilendiren bir konudur.

Buradaki ateistler, evrim konusunu babalarının mirası gibi neden görüyorlar?

Neden, evrim ateizmin materyali gibi kullanılıyor.

Neden, müslümanlara evrim üzerinden saldırı yapılıyor.

Bunu yapanlara kimse de çıkıp demiyor ki, evrimi neden silah gibi kullanıyorsunuz?

Beyinlere empoze edilen bir yanlış, bu forumda sabote ediliyor, ateistler bilim insanları olmayanlar cahildirler.

Malesef, kibirleri tavan yapmış kişiler, bilim alanına giren bütün konuları, ateizmin silahı gibi kullanıyorlar, konularda ortak miras olan bilimi, kendilerinin savunma amacı olarak görüyorlar.

Buradaki yanlışı bir kişi çıkıp deklare etmiyor. Bu bizim Türk ateistlerinin mi sorunu yoksa dünyada ki genel oluşumun temelleri bu şekilde mi bilmiyorum.

Her ateizm maskesi altına giren, her din düşmanlığı yapan, her dinden çıkıp silahları kuşanan, bu mantıkla hareket ediyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 841
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Haklısın.

Ama biri gelip de bana insan direk olarak çamurdan yaratılmıştır, evrim geçirmemiştir derse kimse kusura bakmasın evrimi kullanmaktan çekinmem...

Evrim konusuna, inançları kullanarak cevap vermek isteyen insanlara bende şunu söylemek istiyorum. Kuran-ı Kerim çamurdan yaratılış, Ademin yaratılışı vs gibi durumları evrim olmadan olmuştur da diyemez evrimle olmuşturda diyemez. Yani yaratılışın nasılı çok az bir bilgi ile ifade ediliyor, ayrıca çamurdan yaratılışta bir süreç mevcut.

Yani bir müslüman çamurdan yaratılışı evrime işaret ederek savunabilir, bu kişiyede bir başkası hayır diyemez. Haklı olduğu bir süreç var. Bir başkası ise farklı değerlendirir, bu kişiye de hayır denilemez. Çünkü net bir bilgi yok. Her iki durumda da ortada bir süreç var.

Kuranı sadece ayetlere bakıp, bu böyle şu şöyle diye yorumlayıp tartışma ortamı açıp, sonra konular kısır döngüye giren tartışmalar, kimseye fayda sağlamaz. Sadece bir inanca saldırı olur, savunan neyi savunduğunu, saldıran neye saldırdığını bilmeden ortaya hakaretler dökülür.

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim konusuna, inançları kullanarak cevap vermek isteyen insanlara bende şunu söylemek istiyorum. Kuran-ı Kerim çamurdan yaratılış, Ademin yaratılışı vs gibi durumları evrim olmadan olmuştur da diyemez evrimle olmuşturda diyemez. Yani yaratılışın nasılı çok az bir bilgi ile ifade ediliyor, ayrıca çamurdan yaratılışta bir süreç mevcut.

Yani bir müslüman çamurdan yaratılışı evrime işaret ederek savunabilir, bu kişiyede bir başkası hayır diyemez. Haklı olduğu bir süreç var. Bir başkası ise farklı değerlendirir, bu kişiye de hayır denilemez. Çünkü net bir bilgi yok. Her iki durumda da ortada bir süreç var.

Kuranı sadece ayetlere bakıp, bu böyle şu şöyle diye yorumlayıp tartışma ortamı açıp, sonra konular kısır döngüye giren tartışmalar, kimseye fayda sağlamaz. Sadece bir inanca saldırı olur, savunan neyi savunduğunu, saldıran neye saldırdığını bilmeden ortaya hakaretler dökülür.

kurana sonuna kadar güveniyormusun - inanıyormusun? ?

Sitelerde Paylaş

Haklısın.

Ama biri gelip de bana insan direk olarak çamurdan yaratılmıştır, evrim geçirmemiştir derse kimse kusura bakmasın evrimi kullanmaktan çekinmem...

Bilim yokken bunu kabul edebilir nasıl çamurdan oluştuğunu bulamazdın.

Bilim ilerledi insanın,evrenin nasıl oluştuğunu doğrulara değişe değişe ulaşıyor.

Evrim geçirmemiş, insan evrim geçirdi bu kesinmi? Yani beden başlangıcta farklı zamanlada bu hali aldık.

Sitelerde Paylaş

Bilim yokken bunu kabul edebilir nasıl çamurdan oluştuğunu bulamazdın.

Bilim ilerledi insanın,evrenin nasıl oluştuğunu doğrulara değişe değişe ulaşıyor.

Evrim geçirmemiş, insan evrim geçirdi bu kesinmi? Yani beden başlangıcta farklı zamanlada bu hali aldık.

Elimizde bir takım bilgiler ve kanıtlar var. Gözlemler de var.

Bu olayın aksini iddia etmek tüm bu kanıtları yalanlamak anlamına geliyor.

Sitelerde Paylaş

Bakınız, evrimi değerlendirirken, kainatı örnek alıp yıldızların oluşumundan, sönüşüne bakıp, canlıların oluşumundan, yok oluşuna ulaşamayız. Biyoloji de matematik yoktur, fizikte matematik vardır.

Yani kainat hakkında matematik bize bilgileri verir, milyarlar yıl sonrasının bilgilerini de verir ama biyoloji fizik gibi değildir. Kesin bir gelecek hakkında bilgi veremez, sadece varsayımlarla olabilir yada olmayabilir ucu açık ifadeler kullanılır hiçbiri de gerçeği yansıtmaz. Çünkü doğrulanacağı bir sistem yok.

Sitelerde Paylaş

Bakınız, evrimi değerlendirirken, kainatı örnek alıp yıldızların oluşumundan, sönüşüne bakıp, canlıların oluşumundan, yok oluşuna ulaşamayız. Biyoloji de matematik yoktur, fizikte matematik vardır.

Yani kainat hakkında matematik bize bilgileri verir, milyarlar yıl sonrasının bilgilerini de verir ama biyoloji fizik gibi değildir. Kesin bir gelecek hakkında bilgi veremez, sadece varsayımlarla olabilir yada olmayabilir ucu açık ifadeler kullanılır hiçbiri de gerçeği yansıtmaz. Çünkü doğrulanacağı bir sistem yok.

biyolojide matematik yokmudur ?

çıkart matematiği biyolojiden de gör..neler oluyor.

Sitelerde Paylaş

biyolojide matematik yokmudur ?

çıkart matematiği biyolojiden de gör..neler oluyor.

Sen ne utanmaz ne arlanmaz bir adamsın, kaç kez konularıma yazı yazma dedim? Arkadaş bak 1 değil 5 değil 10 değil. Hergün aynısını yapıyorsun, bıktım artık, senin gibi bir cahil küstahın yorumlarını, açtığım konularda görmekten bıktım.

Yaptığın yorumu sorgulamak için değil, sadece saldırmak için yapıyorsun. Saldırıyorsun ama neye saldırdığını kendin bile bilmiyorsun.

Biyolojide matematik yoktur, milyar yıl sonrası hakkında bilgi veremez dedim ama fizik öyle değil, milyarlar yıl sonrası hakkında matematik sayesinde bilgi verir.

Bu yazdığım iletiye verdiğin cevap sadece taraflı, yanlı, hiçbir halt bilmeden saldırı amacı taşıyan bir insan yapar. İnan artık bıktım senin gibi boş insanlara cevap vermekten. Sen git dinlerle dalga geç, başka konulara yorum yap, benim yazılarımdan uzak dur.

Rica ediyorum....

Sitelerde Paylaş

Öncelikle teorinin (kuram) bilim dilindeki anlamını öğren.

Bu yazından anladığım kadarıyla, tipik bir Müslüm'sın. Geniş bir yazıda, satır aralarına ahmakça savlar sıkıştırıyorsun; ve tüm yazdıklarını saf beyinlere dayatıyorsun.

Evrim, ateislerin malı eğildir. Ateistlerin özeli de değildir. Neden mi? Tüm dînsizler ateist eğildir. Bunu da öğren. Geç olmadan!

Sitelerde Paylaş

Öncelikle teorinin (kuram) bilim dilindeki anlamını öğren.

Bu yazından anladığım kadarıyla, tipik bir Müslüm'sın. Geniş bir yazıda, satır aralarına ahmakça savlar sıkıştırıyorsun; ve tüm yazdıklarını saf beyinlere dayatıyorsun.

Evrim, ateislerin malı eğildir. Ateistlerin özeli de değildir. Neden mi? Tüm dînsizler ateist eğildir. Bunu da öğren. Geç olmadan!

Bende bunu söylüyorum, sen bir yobaz olduğun için aslında yazı, senin gibi forumda bu ara kalabalıklaşan yobazlar gurubuna hitap ediyor.

Savunmalarınızda evrimi bir silah gibi görmeniz, evrimi ateizmin materyali gibi görmeniz, Allahın yokluğuna ispat olarka sunmanız gibi konular sizlerin caheletini gösteriyor.

Birde utanmadan sıkılmadan hala aynı argümanlarla aynı savunmayı yapıp, klasik saldırılarla tipik bir din düşmanı kafir sendromu çiziyorsuınuz.

Mesela sen, o kadar boş ve ahmaksın ki, sana ne laf söylenir ne bir gerçek ifade edilebilir. Şartlısın, taraflısın, yanlısın ve en önemlisi ahlaktan nasibini almamış bir putperestsin.

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim Allahın yokluğunu elbetteki açık ve seçik, alenen,aynel yakin ve ilmel yakin derecesinde ispatlar velakin her tanrı iddiasını yanlışlamaz.

Neymiş o ispat, söyler misin bizlerde öğrenelim.

Evrim teorisini ortaya atanlardan bazıları, Tanrı inancına sahip insanalrdı?

Bu sizlerin süslü konularınızın kapağı olan evrim, evrimle ilgili çalışmalar yapan bilim adamları, neden inanç sahibi kişiler?

Buyur söyle lütfen bizde öğrenelim, neymiş o Allahın yokluğunun ispatı?

Evrim nasıl ispat ediyor gerçekten çok merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Xerşan

biyolojide matematik yoktur diyor ne diyorsunuz arkadaşlar ?

yokmudur ??

Sitelerde Paylaş

Neden, evrim ateizmin materyali gibi kullanılıyor.

Neden, müslümanlara evrim üzerinden saldırı yapılıyor.

Çünkü İslamiyet insanın bilmem kaç milyon yıl önce çamurdan yaratıldığını, evrim ise başka şeylerden oluşup (dikkat yaratma değil, oluşum) günümüz insanına evrildiğini iddia ediyor.

İslamiyet için ilk insanın beyin yapısı neyse bugünde aynı. Ama evrim değişiklik oldıuğunu savunuyor.

Bende inançlıyım birader ama kusura bakma bu daldan tutunma bence. Elinde kalır. Taban tabana zıt iki görüşten bahsediyoruz...

Sitelerde Paylaş

Çünkü İslamiyet insanın bilmem kaç milyon yıl önce çamurdan yaratıldığını, evrim ise başka şeylerden oluşup (dikkat yaratma değil, oluşum) günümüz insanına evrildiğini iddia ediyor.

İslamiyet için ilk insanın beyin yapısı neyse bugünde aynı. Ama evrim değişiklik oldıuğunu savunuyor.

Bende inançlıyım birader ama kusura bakma bu daldan tutunma bence. Elinde kalır. Taban tabana zıt iki görüşten bahsediyoruz...

Kimse böyle birşey iddia etmiyor, arkadaş sizlerin sorunu hep aynı, asılsız iddiaları yada yorumları gerçek gibi kabul ediyorsunuz. Bu o kadar irdelenmesi gereken vahim bir konu ki aklım almıyor.

Aklı başında bir insan Allahın yoruma açık bir ayetini, yorumlayan bir tefsircinin sözlerini nasıl gerçek gibi hemen kabul eder.

Yoruma açık ayetler, ucu acık ayetler, sadece öğüt amacı taşıyan ayetlere, bir tarih bir zaman bir ölçek verip, mealleştirenlerin bu sözlerini gerçek gibi neden görüyorsunuz?

Forum içler acısı bir hezeyan içerisinde, gerçekten acıyorum sizlere, eğer ki İslam dinine yaptığınız bu sladırıların(sizi kastetmiyorum) altındaki temel nedenler bu gibi konularsa, yazık etmişler kendilerine.

Sitelerde Paylaş

Elimizde bir takım bilgiler ve kanıtlar var. Gözlemler de var.

Bu olayın aksini iddia etmek tüm bu kanıtları yalanlamak anlamına geliyor.

O bilgiler her kez için geçerli. Kimi kabul eder kimi gökten terminatör gibi geldik diyene inanır.

Benim öğrenmek istediğim evrim dediğin insan bedeni başlangıçta bu haldemi idi yoksa

1985 deki okuduğum ansiklopedi lerdeki gibi evrim geçire geçire bu hale geldik evrim geçirmek yani maymun türünden bu günkü hali aldık. Eskiden böyle öğretiliyordu ama artıkın yok. Kesin bilgi varmı peki bu konuda?

Saçma gelecek ama kek nasıl yapılır. Birşeyler öğrenirsin birşeyler karıştırır kekin nasıl yapıldığını öğrenirsin. Hiçbir şey ol deyince olmuyor. Bu evrenin,canlıların elbette bir oluşumu var. Ortada bir ilim,bilgi var. Bizdede akıl var. Bunu arıyoruz sadece henüz bulamadık sadece...

Sitelerde Paylaş

kaç kez konularıma yazı yazma dedim?

Bu ne yahu? Devre mülkten tapu mu satın aldın? Yoksa imara açılan araziden parsel mi edindin. Forumda açtığın başlığın sana tapulanmış bir alan olduğunu mu sanıyorsun?

Sen böyle dağdan gelip bağdakini kovma özgürlüğünü ilkel dinini savunan hangi yobaz sitede görebilirsin onu bir düşün önce...

Teoriler ise bilimin sınır taşlarıdır. Ötesinde felsefe alanı başlar. Felsefe ile bilim arasında alışveriş yapılan köprüler vardır. Bu yüzden evrimin bizi ilgilendirmesinde hiç bir anormallik yok. İlgilenmesek bu aşırı anormal olurdu. Başlığın fos, bir de şu cevap versin, şu vermesin diye ambargo koymaya kalkışıyorsun.

Germe de, bu özgürlüğün tadını çıkar. Yobaz sitelerinde asla bulamayacağın bir özgürlük bu...

Sitelerde Paylaş

Bu ne yahu? Devre mülkten tapu mu satın aldın? Yoksa imara açılan araziden parsel mi edindin. Forumda açtığın başlığın sana tapulanmış bir alan olduğunu mu sanıyorsun?

Sen böyle dağdan gelip bağdakini kovma özgürlüğünü ilkel dinini savunan hangi yobaz sitede görebilirsin onu bir düşün önce...

Teoriler ise bilimin sınır taşlarıdır. Ötesinde felsefe alanı başlar. Felsefe ile bilim arasında alışveriş yapılan köprüler vardır. Bu yüzden evrimin bizi ilgilendirmesinde hiç bir anormallik yok. İlgilenmesek bu aşırı anormal olurdu. Başlığın fos, bir de şu cevap versin, şu vermesin diye ambargo koymaya kalkışıyorsun.

Germe de, bu özgürlüğün tadını çıkar. Yobaz sitelerinde asla bulamayacağın bir özgürlük bu...

Dağdan gelip bağdakini kovmak sizzlerin en belirgin özelliğidir. Bknz .türkiye Cumhuriyeti.

Gel gelelim, yazdığım hoş olmayan o yoruma.

Neden bunu yazdım, çünkü bıktım, 100 kez cevap verdim o arkadaşa, tek isteğim vardı bunu da 50 kere ifade ettim, Yorumumu lütfen iyi oku, ne demek istediğimi anla...Malesef aklına ne geliyorsa konuları okumadan sadece saldırıp duran bir kişiye, gel buyur hoşgeldin diyecek halim yok.

Gel gelelim sana, bak o arkadaşı savunacaksan yukarıda kendinden olanlara hitap ederek bir soru sormuş, yukarıya bak ve hem cevap hem de notunu ver.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...