Jump to content

Evrim, Ateizmin ne ispatı ne silahı değildir...

Recommended Posts

• İleti 841
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen çok cevap veriyorsun da sanki! Ayet tartışmam, önce Allah'ın varlığını kabul et sonra tartışalım diyen birisine ne denir ki?

Sağduyu, seninle ahlak konusundan girdim, konuyu çıkmaza soktun. Kötülük örneğinden girdim yine çıkmaza soktun. Örnekler ile cevap istedim cevap yerine konuyu farklı alana çekmeye alışıyorsun. Söyler misin neyi duymak istiyorsun. Bari onu söyle onu yazalım.

Sitelerde Paylaş

Sağduyu, seninle ahlak konusundan girdim, konuyu çıkmaza soktun. Kötülük örneğinden girdim yine çıkmaza soktun. Örnekler ile cevap istedim cevap yerine konuyu farklı alana çekmeye alışıyorsun. Söyler misin neyi duymak istiyorsun. Bari onu söyle onu yazalım.

Ya Allah'a inanıp da nasıl ahlak konusuna giriyorsun? İnandığın Allah'da ahlak var mı da insanlara versin? Sadistlik onda, zalimlik onda, ahlaksızlık onda, röntgencilik onda, hırsızlık onda...

Sitelerde Paylaş

Yok, bir de hayvanlar helikopter kullanamaz.

Bak, boş beleş konuşacaksan yazma, burada seni eğlendirecek halim yok.

Bir insanın bir balığı avlayıp, kesip, pişirip yemesi ile bir insanı avlayıp, kesip, pişirip yemesi arasındaki fark nedir?

Sitelerde Paylaş

Ya Allah'a inanıp da nasıl ahlak konusuna giriyorsun? İnandığın Allah'da ahlak var mı da insanlara versin? Sadistlik onda, zalimlik onda, ahlaksızlık onda, röntgencilik onda, hırsızlık onda...

Siz devam edin nakaratları çalmaya, hiçbirinizle tartışma asla yapılmaz.

Sitelerde Paylaş

Siz devam edin nakaratları çalmaya, hiçbirinizle tartışma asla yapılmaz.

Bak, inandığın Allah'ın iç yüzünü gösterince nasıl da kafanı kuma gömüyorsun! Söylediklerimin tekine yanlış diyebiliyor musun? Diyemezsin, çünkü doğru olduğunu içten içe biliyorsun ama kendine bile itiraf edemiyorsun. Neden çünkü Allah'ın ne sadist, ne zalim bir tanrı olduğunu biliyorsun ve seni sonsuza kadar yakmasından korkuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Bak, inandığın Allah'ın iç yüzünü gösterince nasıl da kafanı kuma gömüyorsun! Söylediklerimin tekine yanlış diyebiliyor musun? Diyemezsin, çünkü doğru olduğunu içten içe biliyorsun ama kendine bile itiraf edemiyorsun. Neden çünkü Allah'ın ne sadist, ne zalim bir tanrı olduğunu biliyorsun ve seni sonsuza kadar yakmasından korkuyorsun.

Teki değil, yazdığın herşey yanlış...Bak diyebiliyorum. Sen bunu bile diyemiyorsun. Kaç sayfadır sorduğum hiçbir soruya yanıt vermeden, geçiştiriyorsun. Olumlu yada olumsuz bir cevap ver birşey yaz ama yok, konuyu İslama getirmen lazım.

Sitelerde Paylaş

Teki değil, yazdığın herşey yanlış...Bak diyebiliyorum. Sen bunu bile diyemiyorsun. Kaç sayfadır sorduğum hiçbir soruya yanıt vermeden, geçiştiriyorsun. Olumlu yada olumsuz bir cevap ver birşey yaz ama yok, konuyu İslama getirmen lazım.

Demek yanlış ha? İnsanları sırf Muhammed'e inanmadığı içi sonsuza kadar yakan bir tanrı zalim, adaletsiz ve sadist değil de nedir? İnsanların kimisinin sapasağlam, kimisinin sakat doğmasını sağlayan bir tanrı adaletsiz değil de nedir? Bir depremle, bir salgın hastalıkla içinde bebek ve çocukların da bulunduğu onbilerce, yüzbinlerce insanı öldüren bir tanrı mı zalim değildir? Firavun İbrahim'in karısına sulanınca hemen koşturan tanrı çcouklara tecavüz edip öldüren sapıkları neden seyrediyor? Yahudilere gökten yiyecek gönderen Allah'ın Afrika'da açlıktan ölen çocukları neden görmezden geliyor?

Konuyu tabii İslam'a getireceğim, ne sandın? Eğer hristiyansan hristiyanlığa getiririm, merak etme, yahudiysen yahudiliğe de getiririm. Sen yeter ki putunu söyle, ben de her puta söylenecek laf var. Benim beynim arap masalları ile kirlenmedi.

Sitelerde Paylaş

Demek yanlış ha? İnsanları sırf Muhammed'e inanmadığı içi sonsuza kadar yakan bir tanrı zalim, adaletsiz ve sadist değil de nedir? İnsanların kimisinin sapasağlam, kimisinin sakat doğmasını sağlayan bir tanrı adaletsiz değil de nedir? Bir depremle, bir salgın hastalıkla içinde bebek ve çocukların da bulunduğu onbilerce, yüzbinlerce insanı öldüren bir tanrı mı zalim değildir? Firavun İbrahim'in karısına sulanınca hemen koşturan tanrı çcouklara tecavüz edip öldüren sapıkları neden seyrediyor? Yahudilere gökten yiyecek gönderen Allah'ın Afrika'da açlıktan ölen çocukları neden görmezden geliyor?

Konuyu tabii İslam'a getireceğim, ne sandın? Eğer hristiyansan hristiyanlığa getiririm, merak etme, yahudiysen yahudiliğe de getiririm. Sen yeter ki putunu söyle, ben de her puta söylenecek laf var. Benim beynim arap masalları ile kirlenmedi.

- Yahudilere gökten helva ve kızarmış bıldırcın iner------afrikada insanlar açlıkdan ölür

- Yahudilere denizi yarar onları kurtarır ----dünyanın dört tarafında müslümanlar işkenceyle öldürülür çoluk-çocuk katledilir

- Musa cinayete karışır adam öldürür ona bişi demez , hatta peygamber yapar ödüllendirir ------ sırf inanmıyor diye milyarlarca iyi hiç bi suç işlemeyen insanı sonsuza kadar cehennemde yakar

- muhammede ve inananlarına sırf inanmıyorlar diye kafirlere saldırıp savaştıklarında , savaşlarda gökten melekler gelir yardıma ---- bosnada silahsız müslüman erkek - kadın - çoluk çocuk katledilir , tek melek gözükmez yardıma gelen....

- ibrahim oğlunu kesmeya kalkar , hemen gökten koç gönderilir , koç kestirilir, ---- aynı dönemlerde dünyanın dört tarafında tanrılara insanlar çoluk çocuk kurban edilir ...gökten bir tavuk bile gönderilmez.

vs.vs.vs.vs.

kısacası varsa yoksa yahudiler - araplar ve onların o dönemde yaşayan paygamberleridir önemli olan allah için.....gerisi allahı ilgilendiren unsurlar değildir.....

Sitelerde Paylaş

Bu senin bakış açın, bizler böyle düşünmüyoruz.

Sitelerde Paylaş

Bu senin bakış açın, bizler böyle düşünmüyoruz.

Nasıl düşünüyorsunuz?

Mesela İsrailoğullarına gökten yiyecek gönderirken Afrika'daki açlıktan ölen çocukları seyretmesindeki çelişkiyi nasıl vicdanınıza anlatıyorsunuz?

Mesela sırf insanların Muhammed'e inanmadı diye sonsuza kadar yakılmasını nasıl akla uygun hale getiriyorsunuz?

Mesela firavun İbrahim karısına sulanınca hemen müdahele etmesini ama bazı sapıkların çocuklara tecavüz edip öldürmesine hiç bir şey yapmamasını hangi mantıkla açıklıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Nasıl düşünüyorsunuz?

Mesela İsrailoğullarına gökten yiyecek gönderirken Afrika'daki açlıktan ölen çocukları seyretmesindeki çelişkiyi nasıl vicdanınıza anlatıyorsunuz?

Mesela sırf insanların Muhammed'e inanmadı diye sonsuza kadar yakılmasını nasıl akla uygun hale getiriyorsunuz?

Mesela firavun İbrahim karısına sulanınca hemen müdahele etmesini ama bazı sapıkların çocuklara tecavüz edip öldürmesine hiç bir şey yapmamasını hangi mantıkla açıklıyorsunuz?

Kuranda geçen eski kavimler konusunda ölçüm her zaman öğüdü almaktır. Şuan ki dünya düzenine bakıp Allahı suçlaman ise ayrı bir facia, çünkü suçlu ben, sen, onlar...Bu yazdığın Afrika yada açlıktan ölen yada haklarına kastedilen mazlumlar artık ne kadar haksızlık var ise bunun hesabı senden sorulacak...

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ahlak yada kötü olanlar konusunda hiçbir yanıt veremeyen ateizm savunucularına kendi argümanlarından cevaplar vermeye devam edeceğim.

Sıradaki vahim durum ateizmi benimseyenler, evreni ezeli olarak görürlerdi ve felsefelerini buna göre oluştururlardı. Zaten dünyada yazılı kaynaklardan günümüze ulaşan bilgilerde eski kavimler, evrenin ezeli olduğunu deklare etmişlerdir. Oysa ki Kuran evrenin bir başlangıcı olduğu ve bir sonu olduğunu 1400 yıl önce beyan edince, şuanki alaycı sistem o zamanda aynı kafayla hareket edip alaylamışlardı.

Günümüz bilimi de şuan bizlere evrenin bir başlangıcı olduğunu ve dolayısıyla bir sonu olduğunu bildiriyor. Bu durumda ateizm inancına sahip kişiler, sadece Allahın varlığını kabul etmemek için, her çeşit teori kabulümüzdür diyerek, sonsuz evren, sonsuz enerji, sonsuz vs diyerek yeni yeni teoriler sunmaya çalışmışlardır. Evrenin sonlu olduğu ortaya çıkınca inkar edenler için her zaman bir neden var olmuştur. Saçmalık dahi olsa kabulleridir. Sonsuzluk, ne kadar komik kalıyor. Birşeye sonsuz olasılık yükleyerek inkar etmek yeni nesil anlayışıdır, eminim kendileri bile ne denli saçma bir argümanı savunduğunu biliyorlar, inançsız olmanın getirileri böyledir konu saçma da olsa argüman olarak kullanılır.

Sitelerde Paylaş

Bak, boş beleş konuşacaksan yazma

Bilader, sen gerçekten özürlüsün. Dogma senin beynini felç etmiş. Sana hay hay ile tay tay mı öğreteceğiz? İnsanla haycanın farkı o kadar apaçık, o kadar belirgin, o kadar net ki, daha sana ne dememizi bekliyorsun? Çocuk olsan da hay hay ile tay tay öğretsek, çocuk da değilsin.

Sen şimdi bir kediye baktığında onunla arandaki farkları göremiyor musun? "Beni de allah yarattı, kediyi de, fark yok" diyorsan öyle bilmeye devam et bilader, sana biz ne yapabiliriz, bir söyle de yapmaya çalışalım bari...

Sitelerde Paylaş

Bilader, sen gerçekten özürlüsün. Dogma senin beynini felç etmiş. Sana hay hay ile tay tay mı öğreteceğiz? İnsanla haycanın farkı o kadar apaçık, o kadar belirgin, o kadar net ki, daha sana ne dememizi bekliyorsun? Çocuk olsan da hay hay ile tay tay öğretsek, çocuk da değilsin.

Sen şimdi bir kediye baktığında onunla arandaki farkları göremiyor musun? "Beni de allah yarattı, kediyi de, fark yok" diyorsan öyle bilmeye devam et bilader, sana biz ne yapabiliriz, bir söyle de yapmaya çalışalım bari...

Allahı inkar eden bir bakış açısına bile vakıf olmaya muktedir değilsin. Allah yok diyorsun, herşey kendi kendine oluşmuş ise benim bir hayvanı kesip pişirip yemem ile bir insanı kesip pişirip yemem arasında ne fark var?

İkisi de organizma değil midir? İkisi de canlı? Arada ne fark var?

Savunman senin kadar kıt, biz konuşuyoruz, biz arabaya biniyoruz, biz uçuyoruz, biz inşaat yapıyoruz, onlar yapamıyor...

Allahın inkar edildiği bir evrende, canlılar arasında ki ahlaki kavramlar bile anlamsız kalıyor. Kimin ahlakı, kimin doğrusu, kimin seçtiği vs...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...