Jump to content

Evrim, Ateizmin ne ispatı ne silahı değildir...

Recommended Posts

Dağdan gelip bağdakini kovmak sizzlerin en belirgin özelliğidir. Bknz .türkiye Cumhuriyeti.

Gel gelelim, yazdığım hoş olmayan o yoruma.

Neden bunu yazdım, çünkü bıktım, 100 kez cevap verdim o arkadaşa, tek isteğim vardı bunu da 50 kere ifade ettim, Yorumumu lütfen iyi oku, ne demek istediğimi anla...Malesef aklına ne geliyorsa konuları okumadan sadece saldırıp duran bir kişiye, gel buyur hoşgeldin diyecek halim yok.

Gel gelelim sana, bak o arkadaşı savunacaksan yukarıda kendinden olanlara hitap ederek bir soru sormuş, yukarıya bak ve hem cevap hem de notunu ver.

burası islami forumsa evet haklısın...biz dağlıyız...

değise sen dağlısın

cevap ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 841
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Neymiş o ispat, söyler misin bizlerde öğrenelim.

Evrim teorisini ortaya atanlardan bazıları, Tanrı inancına sahip insanalrdı?

Eee nolmuş yani? Darwin'in de inancı vardı önceden.Peki nasıl oluyor da inançsızları sonsuza dek cehennemde yakan birinin varlığına delil oluyor bu?

Güneş filan ortada yokken,dolayısıyla gün kavramı filan ortada yokken 4 günde gökleri 2 günde yerleri filan yaratan birinin olmadığına elbetteki alenen delil oluyor.

Sitelerde Paylaş

hoşgeldin diyecek halim yok.

Bak hâla foruma başlık açmakla devre mülkten tapu satın almadığını anlayamamışsın. Ne hoşgeldini yahu? :D Madem bu kadar gerileceksin, ne işin var ateist forumda, mazoşist misin?

Matematik ise evrenin şiiridir. Değil biyolojide olmamak, olmadığı yer yoktur. Doğanın ta içindedir. Dalda bir elmanın yanında bir elma daha olduğunda iki elma olur. :)

Sitelerde Paylaş

Eee nolmuş yani? Darwin'in de inancı vardı önceden.Peki nasıl oluyor da inançsızları sonsuza dek cehennemde yakan birinin varlığına delil oluyor bu?

Güneş filan ortada yokken,dolayısıyla gün kavramı filan ortada yokken 4 günde gökleri 2 günde yerleri filan yaratan birinin olmadığına elbetteki alenen delil oluyor.

Arkadaş, bak konu çok açık. Evrim ateizmin ispatı değildir, evrim Allahın yokluğunun ispatı değildir. Evrim inançaların yok materyallerin varlığı değildir.

Evrim bilim dalı olduğu sürece, her insanı ilgilendiren bir konudur. Siz neden bunu anlamak istemiyorsunuz?

Evrim ile İslamı kıyaslayanlar, evrim ile inançları değerlendirenler gerçekten bilgisizlikten bunu yapıyorlar.

Konuyu saptırmamak için sadece anafikrin beyinlere girmesi için uğraşıyorum, sizlerin asılsız argümanlarına başka bir başlıkta cevap vereceğim. Bunu artık yapacağım, şart oldu.

Şimdilik bu konu ile ne anlatılmak isteniyor bunu lütfne anla.

Sitelerde Paylaş

İnancını yitirme belirtilerileridir bu gerginlikler.

Zor günler seni bekliyor Xerşan.

Allahın olmadığını anlayacaksın.Umutlarını bu inanca bağlamış olabilirsin, ahirete "yatırım" yapmış olabilirsin ama yanıldın dostum.

Yanıldığını kabul edip doğruyu/gerçeği aramaya devam edeceksin.Erdem bunu gerektirir.

İnsan türünü huzura ve mutluluğa ve adalete ulaştıracak bir tanrının var olmasını senden çok daha fazla isterdim bundan emin ol.

Acımasız,merhametsiz makine düzeyinde işleyen bir doğal seleksiyon... Şimdilik elimizde bu var.

Sitelerde Paylaş

Arkadaş, bak konu çok açık. Evrim ateizmin ispatı değildir, evrim Allahın yokluğunun ispatı değildir. Evrim inançaların yok materyallerin varlığı değildir.

Evrim bilim dalı olduğu sürece, her insanı ilgilendiren bir konudur. Siz neden bunu anlamak istemiyorsunuz?

Evrim ile İslamı kıyaslayanlar, evrim ile inançları değerlendirenler gerçekten bilgisizlikten bunu yapıyorlar.

Konuyu saptırmamak için sadece anafikrin beyinlere girmesi için uğraşıyorum, sizlerin asılsız argümanlarına başka bir başlıkta cevap vereceğim. Bunu artık yapacağım, şart oldu.

Şimdilik bu konu ile ne anlatılmak isteniyor bunu lütfne anla.

düne kadar evrim yok diyordunuz......vatikan da aynen öle diyordu...

evrimi kökünden reddediyordunuz...yaradılışı dayatıyordunuz....o dönemlerde evrimi savunanlar yanlızca darvinistler idi..

sizlerin deyimi ile evrime inananlar KAFİR idi

yalan mı ? hadi yalan de ?

Sitelerde Paylaş

Bak hâla foruma başlık açmakla devre mülkten tapu satın almadığını anlayamamışsın. Ne hoşgeldini yahu? :D Madem bu kadar gerileceksin, ne işin var ateist forumda, mazoşist misin?

Matematik ise evrenin şiiridir. Değil biyolojide olmamak, olmadığı yer yoktur. Doğanın ta içindedir. Dalda bir elmanın yanında bir elma daha olduğunda iki elma olur. :)

Bre cahil, fizik ilmi bizlere ne diyor 4_5 milyar sonra güneşin yakıtı bitecek, Güneş sönecek.Kimse neden niye vs demiyor. Çünkü bir sistemleri var ve doğrulanabiliyor.

Şimdi biyolojide matematik var ise, 1 milyar yıl sonra olacaklar için kesin ne söyleyebilir?

Bir adaya 10 çeşit hayvan, bakteri, böcek, bitki bıraksak, 1 milyar yıl sonra o adadaki canlılık, nasıl olur?

Bunu ifade etmeye çalışıyorum ama hem küstah hemde cahil olursa bir insan, senin gibi yanıt verir.

Sitelerde Paylaş

Bre cahil, fizik ilmi bizlere ne diyor 4_5 milyar sonra güneşin yakıtı bitecek, Güneş sönecek.Kimse neden niye vs demiyor. Çünkü bir sistemleri var ve doğrulanabiliyor.

Şimdi biyolojide matematik var ise, 1 milyar yıl sonra olacaklar için kesin ne söyleyebilir?

Bir adaya 10 çeşit hayvan, bakteri, böcek, bitki bıraksak, 1 milyar yıl sonra o adadaki canlılık, nasıl olur?

Bunu ifade etmeye çalışıyorum ama hem küstah hemde cahil olursa bir insan, senin gibi yanıt verir.

la dangalak.... 1 milyar yıl sonra ne olacağını uzayda...matematik kesin sölüyormu sana ?

Sitelerde Paylaş

İnancını yitirme belirtilerileridir bu gerginlikler.

Zor günler seni bekliyor Xerşan.

Allahın olmadığını anlayacaksın.Umutlarını bu inanca bağlamış olabilirsin, ahirete "yatırım" yapmış olabilirsin ama yanıldın dostum.

Yanıldığını kabul edip doğruyu/gerçeği aramaya devam edeceksin.Erdem bunu gerektirir.

İnsan türünü huzura ve mutluluğa ve adalete ulaştıracak bir tanrının var olmasını senden çok daha fazla isterdim bundan emin ol.

Acımasız,merhametsiz makine düzeyinde işleyen bir doğal seleksiyon... Şimdilik elimizde bu var.

Kardeş, benim inancım tam, %1 bile şüphem yok, benim kanıtlarım, delillerim, ateizmin red ettiği kanıtlarım var. Bir dünya materyalim var. Kendi adına yorum yapmakta serbestsin benim adıma yorum yapma lütfen. Ben inancımı sizler gibi koca karılardan, ak sakallı dedelerden öğrenmedim. Eğitimini aldım, ilmini okudum, araştırdım, çalıştım bu şekilde öğrendim.

Kendi yaşamınızdaki evrimi bende olacakmış gibi hisetmeniz doğal ama ben sizler gibi değilim, Allah vardır, inkarcıların yok demesiyle de Allahın varlığı yok edilemez.

Sitelerde Paylaş

Ben tanrı inancına karşı değilim.Derdim tanrı ile değil din ile.

Dünyada çok zor hayat yaşayan insanlar var.Tek umutları tanrı inancı.O inanç ile ayakta kalabiliyor, biraz mutlu olabiliyorlar.

Onların bu umutlarını boş bile olsa ellerinden almak isteyecek kadar vicdansız değilim.

Kurtarılmak istemeyeni kurtarmam.

Zaten ben ateist de değilim pananteistim. Tanrının varlığına açık kapı bırakıyorum.

Sitelerde Paylaş

Sen ne utanmaz ne arlanmaz bir adamsın, kaç kez konularıma yazı yazma dedim? Arkadaş bak 1 değil 5 değil 10 değil. Hergün aynısını yapıyorsun, bıktım artık, senin gibi bir cahil küstahın yorumlarını, açtığım konularda görmekten bıktım.

Yaptığın yorumu sorgulamak için değil, sadece saldırmak için yapıyorsun. Saldırıyorsun ama neye saldırdığını kendin bile bilmiyorsun.

Biyolojide matematik yoktur, milyar yıl sonrası hakkında bilgi veremez dedim ama fizik öyle değil, milyarlar yıl sonrası hakkında matematik sayesinde bilgi verir.

Bu yazdığım iletiye verdiğin cevap sadece taraflı, yanlı, hiçbir halt bilmeden saldırı amacı taşıyan bir insan yapar. İnan artık bıktım senin gibi boş insanlara cevap vermekten. Sen git dinlerle dalga geç, başka konulara yorum yap, benim yazılarımdan uzak dur.

Rica ediyorum....

Bir başlık açıldıysa herkes gelir fikrini yazar. Sen yazma, başkaları yazsın diye sınırlama koyamazsınız. Başlık açtıysanız herkesin fikrini dinlemek, hatta cevap vermek zorundasınız... Çünkü iddia sahibi sizsiniz. Size forumda yazışmaların nasıl işlediğini baştan mı öğreteceğiz?

Sitelerde Paylaş

Evrim, Allahın varlığını yada yokluğunu da ispatlamaz, evrim çok büyük bir yelpazeye yayılmış, hala teori olarak kabul gören fakat bilimsel çalışmalarla desteklenen, insanlığın bütününü ilgilendiren bir konudur.

evrim allahın varlığını yada yokluğunu ispatlar. Eğer evrim varderseniz kurandaki ilk insanın adem olduğu ayetlerini yalanlamış olursunuz. yani kuranı inkar edersiniz. bu önce dinlerin yalan olması demektir .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...