Jump to content

Evrim, Ateizmin ne ispatı ne silahı değildir...

Recommended Posts

• İleti 841
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sana kalkıp da sıfırdan EVRİM ayarı çekeceğime DALGAMI çekerim daha iyi..

nasılsa gene anlamaycaksın EVRİMİ....ve gene soracaksın "neden şimdiki maymunlar insan olmuyoooorrrr ????" diye

Senin evrim bilgini de gördük, ezberci, montajcı akılsız mahluk.

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bknz:taşak geçmek

Taşağı size zamanında iyi geçmişler, böyle boktan bir sevdaya düşmüş, çamura bulanmışsınız farkında değilsiniz.

Bir insan imkansıza biçilen ihtimalleri kabul edip, güneş gibi bariz gerçeği görmek istemez ise buna ilahi kader denir.

Sitelerde Paylaş

Tesadüfen bir araya gelen maddelerin canlılık oluşturma ihtimalini, imzam da açıklamışım, ne kadar da basit bir ihtimal değil mi?

Gerekli şartlar oluşunca canlılığın oluşması kaçınılmaz ve şu anda canlılık olduğuna göre gerekli şartlar oluşmuş demek ki. İhtimalin düşük olması bir şey ifade etmez, olacak olan olur. Dünyada 7 milyar insan yaşıyor ve bu insanlardan birine büyük ikramiye çıkacak bir piyango düzenledik diyelim. Bu ikramiyenin bana çıkma iktimali 7 milyarda birdir ama bu 7 milyar insandan birine çıkması kesindir.

Sitelerde Paylaş

Hitleri örnek verdim, demagoji yapıyorsun.

Ahlak, güçlü ve zalimin elinde şekil değiştiriyor, toplumlar bile değişen bu şekilleri makul görüyor.

Yavuz Sultan Selim'in soykırımının ahlaki gerekçeleri nelerdi? Üstelik kırdıkları TÜRKLERDİ, ÖZ BE ÖZ TÜRKLER!

Sitelerde Paylaş

Gerekli şartlar oluşunca canlılığın oluşması kaçınılmaz ve şu anda canlılık olduğuna göre gerekli şartlar oluşmuş demek ki. İhtimalin düşük olması bir şey ifade etmez, olacak olan olur. Dünyada 7 milyar insan yaşıyor ve bu insanlardan birine büyük ikramiye çıkacak bir piyango düzenledik diyelim. Bu ikramiyenin bana çıkma iktimali 7 milyarda birdir ama bu 7 milyar insandan birine çıkması kesindir.

Kaç zamandır seni göremiyordum sağduyu, yazılanı anlayabilen ateist bulmak artık çok zorlaştı :)

Verdiğin örnekte ise ihtimal olarak piyango çok sönk kalıyor. Canlılığın oluşması için gerekli kuvvetlerden herhangi birinin ihtimali bile devasa kalıyor bu örneklerin yanında.

Kısaca imkansızın, matematiksel ihtimalinden söz ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Tıpkı Chp'nin Ruslara katlettirdiği Türkler gibi...

Kürtleştirilmiş Türkmenlerden misiniz?

Ermenilerin soykırım yaptığı Kürtleştirilmiş Türkmenlerden misiniz?

Ortadoğudan ithal Arap Kürtlerinin soykırım yaptığı Ermenilerden misiniz?

Yoksa Arap mısınız?

Siz gerçekte kim siniz? Söyleyin hepimiz rahatlayalım.

Düşmanlığınızın temel nedeni ne?

Anadolu Türk Alevileri kin tutmayı intikam almayı bilmiyorlar mı onu ayrıca konuşalım.

tarihinde estrelland tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kürtleştirilmiş Türkmenlerden misiniz?

Ermenilerin soykırım yaptığı Kürtleştirilmiş Türkmenlerden misiniz?

Ortadoğudan ithal Arap Kürtlerinin soykırım yaptığı Ermenilerden misiniz?

Yoksa Arap mısınız?

Siz gerçekte kim siniz? Söyleyin hepimiz rahatlayalım.

Düşmanlığınızın temel nedeni ne?

Anadolu Türk Alevileri kin tutmayı intikam almayı bilmiyorlar mı onu ayrıca konuşalım.

Yazım yukarıda, Yavuzun katlini sordun ben de sana izah ettim, saçma sapan ırkçılık laflarını yazmak için seni buna zorlayan nedir?

Anlamadığınız, kafanızın basmadığı şey ise ben müslümanım, beni hiçbir toplum, millet, ırk, ilgilendirmez. Türkmen türkü, kafkas türkü, T.C türkü vs benim için herkes aynıdır. Irkçılık müslüman olana yasaklanmıştır. Bundan dolayı, bu kelimeleri kendin gibi ırkçılara yaz, bana bir anlam ifade etmiyor

Senin yazının geleceği nokta, Chp nin zamanıdna tükürdüğünü yalama politikasıdır. Başka türkler bizi ilgilendirmez, bizi, bizim topraklarımzdakiler ilgilendirir diyerek, Türklerin katlini onaylayıp, Ruslara satmıştır, Azerileri.

Sitelerde Paylaş

Dogmatik doğru söylüyor. Müslüman olduktan sonra aslının faslının ne önemi var? Zihin dogma işgali altında. Tek çalışma biçimi efendiye kölelik. Başka bir şey düşünmesi olasılığı yok.

"Zombie in your head"... Bu yani, başka olay yok.

Cranberries'in ipek sesli solisti Dolores ne güzel söylerdi bu şarkıyı... Aşık olunası ne güzel bir kızdı... Cranberries'in gitaristleri ne solo çekerlerdi elektrolarla...

Heyt beeee... Ya Metallica'nın hayvani gitaristi Robert gitarı nasıl parçalardı... "Devil Dance"i çaldılar mı sahneyi sallarlardı beeee! Deprem olurdu deprem...

Ne var bu dogmatik müslülerde beş vakit alaaaakber diye kulak zarı patlatma... Yaşamıyoruz burda, yaşamıyoruz... Burada yaşanmaz...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yazım yukarıda, Yavuzun katlini sordun ben de sana izah ettim, saçma sapan ırkçılık laflarını yazmak için seni buna zorlayan nedir?

Anlamadığınız, kafanızın basmadığı şey ise ben müslümanım, beni hiçbir toplum, millet, ırk, ilgilendirmez. Türkmen türkü, kafkas türkü, T.C türkü vs benim için herkes aynıdır. Irkçılık müslüman olana yasaklanmıştır. Bundan dolayı, bu kelimeleri kendin gibi ırkçılara yaz, bana bir anlam ifade etmiyor

Senin yazının geleceği nokta, Chp nin zamanıdna tükürdüğünü yalama politikasıdır. Başka türkler bizi ilgilendirmez, bizi, bizim topraklarımzdakiler ilgilendirir diyerek, Türklerin katlini onaylayıp, Ruslara satmıştır, Azerileri.

Irkçı bir maksatla sormadım. Şahsıma putperest diyen sizsiniz. Sebep, Atatürk'ü savunuyor olmam. Şahsımın içinde yoğrulduğu kültür olan Aleviliği (ki islamdan beslenmiştir kabul edilse de edilmese de) siyasi bir darlığa sokan yine sizsiniz. Ve sürekli her tartışmada içinizde birikmiş kini, nefreti, öfkeyi chp ve Atatürk üzerinden kusan sizsiniz. Oradan bakınca benim hangi partiye oy verdiğim belli olmayacağına ve bunun kriteri de Atatürk olmayacağına göre, ithamda bulunan yine sizsiniz.

Ekleyeceğim tek husus chp bu ülkenin tek partili döneminin partisiydi. Çok partili döneme geçildiğinde siyasete devam eden nice isim bu partiden koparak yoluna devam etti. Eğer illa ki birilerine suç atacaksanız bunu Atatürk'ün partisi chp diyerek yapmayacak, haklıyı haksızı objektif şekilde değerlendirip, yorumlar yapacaksınız. Böyle yaptığınız zaman, sizinle tarih içinde benzer acıları yaşamış milliyeti, dili, inancı ya da inançsızlığı ne olursa olsun insanlarla aranıza duvarlar örüyorsunuz, empati yapıp acı paylaşmak yahut sonrası için ne yapılabilir nasıl düzeltilebiliri konuşmak yerine. Bu da zaten müslümanlığın gereği? İletişim yok, düşünmek yok, sorgulamak yok. Önyargını, öfkeni, kinini yücelt, sonra as ve ya kes.

Özetle eğer birilerini suçlayacaksanız bunun içinde inönü de var menderes de var var da var. Yani suçlayacaksak birilerini tek partiden kopup Türkiye siyasetinde yön veren herkesi ya da her partiyi suçlamak gerek.

Bununla birlikte Azeriler vurgunuz nedeniyle yüzeysel konu araştırması yaptım ve daha çok şunu gördüm:

1. Çemkirmeniz ve kin duymanız gereken başlıca ülkeler

-İngiltere

-İran

-Gürcistan

-Rusya

-Ermenistan

-Belki Türkiye

2. 1944 yüzden fazla Azeri aydının kabul edilmemesinde parmağı olan kişi ise İnönü. Kendisinden zerre hazzetmem. Hatta baş siyonist olarak görürüm. Hatta Atatürk'ü öldüren ekibin arkasındaki gizli el dahi diyebilirim.

Herkes her türlü tarih sahnesinde Türkiye'ye düşman ülkelerle Sevişecek, her türlü pozisyonu deneyecek. Sonra birbirlerini sırtlarından bıçaklayıp güç yetiremeyince Aman Türkiye diyecek sonra en küçük bir olayda tekrar düşman hattına geçecek.

Ne ERMENİSTANMIŞ YAHU!

YA HERKES ERMENİ YA DA HERKES ERMENİ.

DEİSTİM, ANCAK SİZLERİN SON NEFESİNİZİ VERENE DEK "TAM MÜSLÜMAN-İNANAN" OLAMAYACAĞINIZI ÇOK İYİ BİLEN, HİSSEDEN BİR NOKTADAN BAKIYORUM DÜNYAYA.

IRKÇILIK SİZİN YAPTIĞINIZDIR, BENİM YAPTIĞIM İSE SİZİNLE EMPATİ KURABİLMEK ADINA HİSSETTİRDİĞİNİZ ÖFKE, KİN VE DİNİ-DARLIĞIN ÜZERİNE GİDİP SİZİ ANLAMAYA ÇALIŞMAKTIR.

ATALARIMDAN "KATLEDİLDİK" ÖYKÜSÜ ÇOK DİNLEDİM, ANCAK HİÇBİRİ "İNTİKAM AL-NEFRET KUS" DİYE BİTMEDİ.

"BAĞIŞLA VE İNSANI SEV-İNSANCA YAŞA! EKMEK YEDİĞİN SOFRAYA ASLA TÜKÜRME! ELİNE BELİNE DİLİNE HAKİM OL"

SAYGILAR.

*"sayın tanrıya kalırsa" müslümanmışsın!

*"aydınca düşünmeyi iyi biliyorsun eksik olma" diyebilmeyi ne çok isterdi insan yüreğim!

lakin yüreklerinde kin büyütenlerle neyi paylaşabilirim; *"bütün kara parçalarında Afrika dahil"

(* Cemal Süreya)

Sitelerde Paylaş

Kaç zamandır seni göremiyordum sağduyu, yazılanı anlayabilen ateist bulmak artık çok zorlaştı :)

Verdiğin örnekte ise ihtimal olarak piyango çok sönk kalıyor. Canlılığın oluşması için gerekli kuvvetlerden herhangi birinin ihtimali bile devasa kalıyor bu örneklerin yanında.

Kısaca imkansızın, matematiksel ihtimalinden söz ediyorum.

İmkansızın matematiksel ihtimali falan yoktur, canlılık olduğuna göre senin bu ihtimali ne kadar düşük gördüğün farketmez.

Sitelerde Paylaş

Irkçı bir maksatla sormadım. Şahsıma putperest diyen sizsiniz. Sebep, Atatürk'ü savunuyor olmam. Şahsımın içinde yoğrulduğu kültür olan Aleviliği (ki islamdan beslenmiştir kabul edilse de edilmese de) siyasi bir darlığa sokan yine sizsiniz. Ve sürekli her tartışmada içinizde birikmiş kini, nefreti, öfkeyi chp ve Atatürk üzerinden kusan sizsiniz. Oradan bakınca benim hangi partiye oy verdiğim belli olmayacağına ve bunun kriteri de Atatürk olmayacağına göre, ithamda bulunan yine sizsiniz.

Ekleyeceğim tek husus chp bu ülkenin tek partili döneminin partisiydi. Çok partili döneme geçildiğinde siyasete devam eden nice isim bu partiden koparak yoluna devam etti. Eğer illa ki birilerine suç atacaksanız bunu Atatürk'ün partisi chp diyerek yapmayacak, haklıyı haksızı objektif şekilde değerlendirip, yorumlar yapacaksınız. Böyle yaptığınız zaman, sizinle tarih içinde benzer acıları yaşamış milliyeti, dili, inancı ya da inançsızlığı ne olursa olsun insanlarla aranıza duvarlar örüyorsunuz, empati yapıp acı paylaşmak yahut sonrası için ne yapılabilir nasıl düzeltilebiliri konuşmak yerine. Bu da zaten müslümanlığın gereği? İletişim yok, düşünmek yok, sorgulamak yok. Önyargını, öfkeni, kinini yücelt, sonra as ve ya kes.

Özetle eğer birilerini suçlayacaksanız bunun içinde inönü de var menderes de var var da var. Yani suçlayacaksak birilerini tek partiden kopup Türkiye siyasetinde yön veren herkesi ya da her partiyi suçlamak gerek.

Bununla birlikte Azeriler vurgunuz nedeniyle yüzeysel konu araştırması yaptım ve daha çok şunu gördüm:

1. Çemkirmeniz ve kin duymanız gereken başlıca ülkeler

-İngiltere

-İran

-Gürcistan

-Rusya

-Ermenistan

-Belki Türkiye

2. 1944 yüzden fazla Azeri aydının kabul edilmemesinde parmağı olan kişi ise İnönü. Kendisinden zerre hazzetmem. Hatta baş siyonist olarak görürüm. Hatta Atatürk'ü öldüren ekibin arkasındaki gizli el dahi diyebilirim.

Herkes her türlü tarih sahnesinde Türkiye'ye düşman ülkelerle Sevişecek, her türlü pozisyonu deneyecek. Sonra birbirlerini sırtlarından bıçaklayıp güç yetiremeyince Aman Türkiye diyecek sonra en küçük bir olayda tekrar düşman hattına geçecek.

Ne ERMENİSTANMIŞ YAHU!

YA HERKES ERMENİ YA DA HERKES ERMENİ.

DEİSTİM, ANCAK SİZLERİN SON NEFESİNİZİ VERENE DEK "TAM MÜSLÜMAN-İNANAN" OLAMAYACAĞINIZI ÇOK İYİ BİLEN, HİSSEDEN BİR NOKTADAN BAKIYORUM DÜNYAYA.

IRKÇILIK SİZİN YAPTIĞINIZDIR, BENİM YAPTIĞIM İSE SİZİNLE EMPATİ KURABİLMEK ADINA HİSSETTİRDİĞİNİZ ÖFKE, KİN VE DİNİ-DARLIĞIN ÜZERİNE GİDİP SİZİ ANLAMAYA ÇALIŞMAKTIR.

ATALARIMDAN "KATLEDİLDİK" ÖYKÜSÜ ÇOK DİNLEDİM, ANCAK HİÇBİRİ "İNTİKAM AL-NEFRET KUS" DİYE BİTMEDİ.

"BAĞIŞLA VE İNSANI SEV-İNSANCA YAŞA! EKMEK YEDİĞİN SOFRAYA ASLA TÜKÜRME! ELİNE BELİNE DİLİNE HAKİM OL"

SAYGILAR.

*"sayın tanrıya kalırsa" müslümanmışsın!

*"aydınca düşünmeyi iyi biliyorsun eksik olma" diyebilmeyi ne çok isterdi insan yüreğim!

lakin yüreklerinde kin büyütenlerle neyi paylaşabilirim; *"bütün kara parçalarında Afrika dahil"

(* Cemal Süreya)

Kardeş, Atatürkçü olman, alevi olman, Chp'nin ideolojisini benimsemen beni ilgilendirmez. Ben sizler gibi Atatürk'ü putlaştıranlardan değilim. O bir insan, kazanılan bir zafer var ise bu onun tekelinde değildir. Öyle bir tablo çıkarıyorsunuz ki sanki Türkler Atatürkle var olmuş, o olmasa Türklük yok olacak, herşey bitecek, iyiki bizi kurtardın yoksa binlerce yıllık medeniyet tarih olacaktı vs diyorsunuz. Bu medeniyet bir adamla var olmadı, bir adama mal edilsin.

Kemal kılıçdaroğluna soruyorlar, başbakana bu kadar atıp, tutuyorsunuz, sürekli eleştiriyorsunuz vs hiç mi yaptığı güzel birşey yok, hiç mi bu ülkeye faydalı işler yapmadı. Kemal bey diyor ki, o bu ülkenin başbakanı, yollar, hastahaneler, okullar yapmak zaten onun görevi, bunları yapmaya mecbur, yapması için o koltuğa oturdu. Bizler yapılmayanları konuşmalıyız, yapılması gerekenleri, yanlışları yada yanlış gördüklerimizi...

Irkçılık olarak sarfettiklerim, sizlrin bariz bir siyasi propogandayı artık felsefe gibi benimsemiş olmanızdır.Liderlerinizi, desteklediklerinizi sadece korumak için savunuyorsunuz. Yanlışını dile getirmeyip, haklı göstermeye, yapılanları doğru lanse etmeye çalışıyorsunuz. Bakınız, siz beni hangi guruba dahil ederseniz edin, ben o gurubun yaptıklarına bakarım. Bugün savunduğum yada eylemlerinde doğru bulduklarımı ilelebet savunmam. Yanlışını ifade eder, doğru olmayanı desteklemem. İsimler, kurumlar, kuruluşlar hiç farketmez, hak olanı söylemek, inancımın gereğidir.

Sitelerde Paylaş

İmkansızın matematiksel ihtimali falan yoktur, canlılık olduğuna göre senin bu ihtimali ne kadar düşük gördüğün farketmez.

Bir yaratıcıyı inkar etmek için neden bu kadar komik duruma düşüyor sunuz? Bir elma var ise var demekle herşey çözülüyor mu? O elmanın sebebini sormadan, elma var demek, neyi çözüme kavuşturur.

Sitelerde Paylaş

tamam sizde bir yapı önünde secde ediyor tavaf ediyor bir taşa dokunmak için birbirinizi eziyorsunuz.Diyeceksiniz ki biz allahın önünde secde ediyoruz tamamda kıble olarak belirlediğin yere bakarsan altı üstü bir yapı önünde eğildiğini kabul etmen gerekir.Çünkü orada ibadet edilen allah dersen allaha aracı bir yapı gösteriyorsun.Putperestlerde aynısını yapıyor bir tanrının putu yapılır onun önünde dua edilir secde edilir.Aynı şey.Sizin farkınız siz putu bir tane belirlemişsiniz herkes ona yöneliyor hem daha pratik hemde ticari gelir sağlıyor.Her yıl orda ibadete gidenler birbirini eziyor ölenler oluyor sonrada ezilen şahs kutsal toprakda öldü diye şehit sayılmasından tut keşke bizede nasip olsa diyenleri gördüm.Lan adamı ezdiniz bir kişi kaldırmaya çalışmıyor herkes üstüne basıp geçiyor.Ondan sonra birde bunu iyi gösteriyorlar.Cennet yarışında birbirni ezmek bile sevap ulan.

Eğer bir allah varsa kendine tapılmasını istiyorsa neden dünyada bir merkez belirlesin? Kozmik enerji falan gibi saçmalıklar deme ,demek ki Allahın seni duyabilmek için kozmik enerjiye ihtiyacı var oluyor(ki diyeni duyduğum için yazdım).Sınırsız bir varlığın böyle bir ihtiyacı olmaz.Hadi onu geçtim neden ibadet etmek gibi sizi bir yarışa sokuyor?İbadetle ne kazanıyorsun sevap sevapla ne kazanıyorsun cennette yer.Bu bildiğin yarış.Onu da geçtim.Peki neden sınırsız bir valık var ve insanlara sosyal bir sistem belirliyor ve bu sisteme uymayanları cezalandırıyor?Onu geçtim onu kabul etmeyenler sonsuza kadar sonsuz acıyla cezalandırıyor sencede bu acımasızlık ve egoistlik değil mi?Tanrı benim hiçbirşeye ihtiyacım yok deyip sizi yanlızca bana ibadet ve kulluk için yarattım diyor ibadet etmeyincede cezalandırıyor madem ihtiyacın yok ne bu?Burda diyorki sizin ibadet etmekten başka bir amacınız yok her dediğime uymak zorundasınız yoksa sizi takarım şişe atarım ateşe sonsuza kadar kebap şiş olursun.EE resmen bunu diyor bunu hafiflet bana hadi.

Diyeceksin ki yok o atmıyor insan kendi kendini atıyor cehenneme tamamda insanın kendi kendini cehenneme attığı sistemi o kurmuş zaten.Koşullarınıda belirlemiş götün yiyorsa yapma diyor.İşte gördüğün gibi tanrı gayet egoist ve acımasız.Hadi hepsini geçtim insana belli kurallar dizisini sunması için tanrının belli yönlere eğilimi yani bir karakteri olması lazım.Eğer bir karakteri bir kişiliği varsa tanrı insan olmuyor mu?Bir düşün belli kurallar koyuyor demek ki bir karakteri var.Yani psikolojik bir yapısı olmak zorunda .Kuranda gösteriyor bunu .Şimdi diyorsunuz ki sınırsız bir varlık ama insan gibi kişiliği var oluyor.Sınırsız varlığı sınırlandırıyorsunuz yani.Buda insanlarla sınırsız bir varlığın arasında ki ilişkinin böyle olamıycağının bir göstergesidir.Dersin ki sınırsız her istediğini yapabilir e o zamanda seni niye ölümsüz kılmak istiyor seni niye üstün kılmak istesin?Onu geç tanrı bir şey istemesi bile onun için bir sınır bir karakterdir tanrı varsa istemez mantıken bu böyle.İnsanı üstün kılmak isteyen,cennetle cehennem vaat eden,kurallar koyan,sistemler yaratan ,bir insanı diğerlerinden üstün kılan,erkeği kadından üstün kılan,karşı görüşleri kafirlikle suçlayıp sonsuz cehennemle müjdeleyen,dinimde zorlama yoktur deyip savaşlarla milleti dine getiren insan mıdır tanrı mı? Tanrı diyorsan diyorum ki tanrı değil o en azından senin bahsettiğin tanrı değil bildiğimiz zeus bu.Gayet kişilikli peygamberini kendine dost edinmiş ki dost edinebiliyorsa gene karakteri ve sınırı var demektir.E hala sınırsız herşeyden güçlü bu hepimizi yaratır diyorsan elveda de mantığına yani ne diyim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...