Jump to content

Evrim, Ateizmin ne ispatı ne silahı değildir...

Recommended Posts

• İleti 841
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateizm, inançsızlık olarak lanse edilse de, bir inanç biçimidir. Şuan ateizmin silahı evrim ve bilim dallarıdır. Babamirası gibi her olguyu kendilerine mal edip, sanki bunlar ateistlerin doğruları gibiymiş gibi, bilimi insanların inançlarına karşıi silah olarak kullanırlar.

Bu kişiler ateist olduğunu sanan din düşmanlarıdır. Bu sapık ruh hastalarını, ateistlerden ayrı tutmak gerekir.

Sitelerde Paylaş

Yoruma açık ayetler diyorum.

Bir kaynaktan hem evet hem hayır sonucu çıkıyorsa o kaynak geçersizdir.

Gerçek iki tarafa da yorumlanabilir mi yahu? :)

2x2=? bunu dörtten başka hangi sonuca yorumlarsın?

Gerçeğe hoş geldin.

Biraz daha aç o kitabı.

Herşeyin iki kapıya çıktığını görürsün.

İki kapıyı bırak, 100 kapıya çıkıyor orada herşey.

Nedeni basit.

Sitelerde Paylaş

Ateizm, inançsızlık olarak lanse edilse de, bir inanç biçimidir. Şuan ateizmin silahı evrim ve bilim dallarıdır. Babamirası gibi her olguyu kendilerine mal edip, sanki bunlar ateistlerin doğruları gibiymiş gibi, bilimi insanların inançlarına karşıi silah olarak kullanırlar.

Bu kişiler ateist olduğunu sanan din düşmanlarıdır. Bu sapık ruh hastalarını, ateistlerden ayrı tutmak gerekir.

din düşmanı kendinizsiniz farkında değilsiniz...

buraya her gelip tartışmaya girdiğinizde ...islamın foyaları ortaya dökülüyor...millet de görüyor.....

düşman sensin islama :D

Sitelerde Paylaş

Bir kaynaktan hem evet hem hayır sonucu çıkıyorsa o kaynak geçersizdir.

Gerçek iki tarafa da yorumlanabilir mi yahu? :)

2x2=? bunu dörtten başka hangi sonuca yorumlarsın?

Gerçeğe hoş geldin.

Biraz daha aç o kitabı.

Herşeyin iki kapıya çıktığını görürsün.

İki kapıyı bırak, 100 kapıya çıkıyor orada herşey.

Nedeni basit.

Kuranın birçok ayeti yorumla ifade edilir. Birçok ayet insanların sadece öğüt alması içindir. İçinden bir formül bir sistem çıkarmak için uğraş verenler, Kuranın anlayışına aykırı hareket ederler.

Sitelerde Paylaş

Kuranın birçok ayeti yorumla ifade edilir. Birçok ayet insanların sadece öğüt alması içindir. İçinden bir formül bir sistem çıkarmak için uğraş verenler, Kuranın anlayışına aykırı hareket ederler.

Bu da bir yorum :)

Yalanın inananı çok olur.

Yalanın inananlarının her biri de o yalana başka yalan katar.

Sen de yalana yalan katıp, ona gerçek diyerek başka bir yalan uyduruyorsun.

Kuyruğunu kovalayan kedisin.

Sitelerde Paylaş

işimize geleni alırız diyosun yani.

Ne alaka arkadaş, çarpıttığınız ayetleri söylüyorum. Bahsi geçen örnekler sizin şahsi yorumlarınızdır.

Allah Hz Adem kısasında çok az bilgi verir. Bu ayetleri okuyan aklı başında her insan, ayetlerden öğüdü alır, içinden bir jeoloji bir antropoloji çıkarmak için uğraşmaz. Bize Hz Ademin yaşı, yaşadığı yer, boyu, rengi, lazım değil. Amaç verilen öğüttür.

Bundan dolayı, yoruma açık bırakılan, süreç ile ifade edilen ayetlerdeki kelimeleri baz alan, evrime karşı değildir diyene de birşey diyemem karşıdır diyenede. İkisi de geçmiyor. Yani Kuran evrim var veya yok demez. Bu durumda ortaya yorumlar çıkar.

Şuanda Hz Adem konusunda 3 yorum kabul görür. İnsanlarda bu yorumlarla kendilerine göre makul tabloyu benimser.

Sonuçta bir müslüman yada müslüman olmayan kişiler ,olarak üstüne vazife olmayan işlere burnunu sokanlar, bir tarih bir netlik çıkarmak isteyen çok bilmişler, neye dayanarak bu netliği yapıyorlar bunu soruyorum. Nerede buluyorlar bu bilgileri....

Sitelerde Paylaş

Bu da bir yorum :)

Yalanın inananı çok olur.

Yalanın inananlarının her biri de o yalana başka yalan katar.

Sen de yalana yalan katıp, ona gerçek diyerek başka bir yalan uyduruyorsun.

Kuyruğunu kovalayan kedisin.

Senin hayatın yalan olduğu için okuduğun gazeteyi, romanı, ansiklopediyi bile yalanlarsın. Dedim ya bakış açın buna göre kurulu, laftan anladığınız yok zaten, boş beleş konularla kendinizi kandırır, durursunuz.

Sitelerde Paylaş

Xerşan kardeş, bırak bu efsaneleri, eskilerin masallarını.Yok şu zaten vardı, şu böyle yorumlanabilirdi, şu zatbn şurada bize bildirilmişti vs. Bırakalım bu işleri, biz bıktık usandık bunlardan.

Ciddi konular var onları tartışalım.Tanrı inancını din bağlamından kopar, özgürleş.

Sonra gerçek neymiş doğru nerede bulunurmuş hep beraber arayalım.

Sitelerde Paylaş

Xerşan kardeş, bırak bu efsaneleri, eskilerin masallarını.Yok şu zaten vardı, şu böyle yorumlanabilirdi, şu zatbn şurada bize bildirilmişti vs. Bırakalım bu işleri, biz bıktık usandık bunlardan.

Ciddi konular var onları tartışalım.Tanrı inancını din bağlamından kopar, özgürleş.

Yobaz düşünce sistemine ışık tutmak istiyorum. Ateizm maskesi kullanılarak inançlara saldırı yapılıyor. Saldırı yapmayın demiyorum, mantıklı cümleler ve gerçeklerle konuşun diyorum. Hakkında kesinliği olmayan durumları gerçek gibi gösterip, alaylamak, ancak bir kara cahil işidir.

Bundan başka birşey demiyorum, sadece gerçekler konuşulsun.

Sitelerde Paylaş

Senin hayatın yalan olduğu için okuduğun gazeteyi, romanı, ansiklopediyi bile yalanlarsın. Dedim ya bakış açın buna göre kurulu, laftan anladığınız yok zaten, boş beleş konularla kendinizi kandırır, durursunuz.

Ben asla bakış açısı, inanç, laf kullanmam.

Nesnelliktir rehberim.

Yani denilenler, iddia edilenler, yazılanlar nesnel kanıta sahip olmalı.

Senin gibi çoğunluğun ikna edilmesine dayalı Jürili mahkeme değil benimki.

Hakimlerin nesnel kanıtları incelediği karar verdiği mahkeme.

Kafamda bu var.

Bununla yaşıyorum.

Senin hayatın yalan.

Sana anlatılan bir hikaye, verilen emirler var.

Bir de kitap verilmiş.

Sonra doğaüstü hikayelerle de süslenmiş manzara.

Ve balık oltada.

Yalancılığı burada zevkle yapıyorsun.

Bak yazdıklarına.

Arapların sana verdiği bir kitap.

:)

Sitelerde Paylaş

TEK bişi sorcam....

kuran yoruma açık dedin ya....

ALEVİLER namaz kılar mı ? kılmaz...

ama islam üzeredir...dimi? yoksa sana göre değilmidir ?.....soru bu....cevabın???

Sitelerde Paylaş

Ben asla bakış açısı, inanç, laf kullanmam.

Nesnelliktir rehberim.

Yani denilenler, iddia edilenler, yazılanlar nesnel kanıta sahip olmalı.

Senin gibi çoğunluğun ikna edilmesine dayalı Jürili mahkeme değil benimki.

Hakimlerin nesnel kanıtları incelediği karar verdiği mahkeme.

Kafamda bu var.

Bununla yaşıyorum.

Senin hayatın yalan.

Sana anlatılan bir hikaye, verilen emirler var.

Bir de kitap verilmiş.

Sonra doğaüstü hikayelerle de süslenmiş manzara.

Ve balık oltada.

Yalancılığı burada zevkle yapıyorsun.

Bak yazdıklarına.

Arapların sana verdiği bir kitap.

:)

Bunları söylüyorsun ama yalan, dolan her konuyu saldırı aracı olarak kullanılan konuları görmezlikten geliyorsun.

Sitelerde Paylaş

La ne gerçeğinden bahsediyon gece gece, sinir ettiniz adamı ya.Al tentexi vur xerşan'a.

Neyin gerçeğinden bahsedicen? mirastaki matematik hatasından mı, batlamyus evreninden mi, şeytan kovalayan yıldızlardan mı, ejderhaya dönüşen asalardan,dirilen kuşlardan mı, güneş olmadan 4 günde yaratılıştan falan mı?

Bi gidin ya , senin gibiler yerine tentex gibileri tercih ederim.

Sitelerde Paylaş

Bunları söylüyorsun ama yalan, dolan her konuyu saldırı aracı olarak kullanılan konuları görmezlikten geliyorsun.

TEK bişi sorcam....

kuran yoruma açık dedin ya....

ALEVİLER namaz kılar mı ? kılmaz...

ama islam üzeredir...dimi? yoksa sana göre değilmidir ?.....soru bu....cevabın???

Sitelerde Paylaş

Foruma kabaca bir göz atan dışarıdan bir insan, ciddi olacak hiçbir konu bulamaz. Baştan sona küfürler, hakaretler, yalanlarla saldırılan İslamiyeti bulacaklar. Söyler misin hangi ciddi konular. Varsa eğer seve seve tartışmak isterim, yeter ki birbirimizi gerçekten anlayabilelim.

Sitelerde Paylaş

Burada kimin ne yaptığından ben sorumlu olamam.

Ben lafımı kimsedne esirgemem.

Teistlere yüklendiğimin daha fazlasını non-teistlere (deist, agnostik, panteist ne haltsa hepsi işte) de dedim.

Bu nikten önceleri de var.

Burada yeni değilim.

Bu konuda asla eleştiremezsin bile beni.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...