Jump to content

Aşağılık Kompleksi

Recommended Posts

• İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

How to be more self confident

Lots of people mistakenly believe that being confident at a certain situation is determined by the parameters that controls this situation but the shocking fact is that your level of self confidence at a certain situation is determined even before you encounter that situation!!

The main reason lots of people fail to build self confidence is not the lack of a strong will but its rather the lack of the right information about self confidence. In this article i will give you some more tips that will help you become more self confident.

Where does self confidence come from

Self confidence is all about trusting your abilities, skills, mind or even looks depending on the situation you are facing.

Since the human being always matches the data he collects from the outside world to his beliefs and modifies it so that it supports these beliefs, a person would never manage to feel confident before he would manage to convince himself that he is worthy.

In the Solid Self confidence program i said that we don't build our beliefs based on the data we collect but we rather solidify our existing beliefs by collecting data that supports them!!

this means that being satisfied with whom you are is the key step to becoming confident.

If you managed to feel satisfied with yourself then you will discard any piece of information that contradicts with your beliefs and you will remember each piece of information that proves that you are worthy.

This is how the human mind works, its modifies the data it receives and customizes it to match its internal belief system.

Sitelerde Paylaş

Uzun süredir içimde bulunduğum durumlardan biri.Kendimin yaşadığım şehirin bir bölgesinde 2+1 evde yaşayan sıradan bir insan olduğunu bilmek çok kötü.Dünyaca ünlü şairler yazarlar bilim insanların dünyaya bir katkıları olduğunu

düşününce ne kadar boktan gereksiz bir parazit olduğumu farkediyorum.Bu şekilde yaşamak çok ağır geliyor bana.Kaldıramıyorum bunu.Belki

ergenlik psikolojisi bu.Ne yapayım bilmiyorum.Kendimi çok yetersiz hissediyorum.Delirme

aşamasındayım.Dayanamıyorum.Bu forum belki din Tanrı gibi konuların tartışıldığı bir yerden çok inançsızların toplandığı bir yer olmalı diye

düşündüğümden sorunumu burdan paylaşayım dedim.Ne yapmalıyım?

Sen düşündüğün gibi şehrin bir köşesinde diğer herkes gibi yaşayan alelade bir insan değilsin; zaten sıkıntın da bu.

Sitelerde Paylaş

Uzun süredir içimde bulunduğum durumlardan biri.Kendimin yaşadığım şehirin bir bölgesinde 2+1 evde yaşayan sıradan bir insan olduğunu bilmek çok kötü.Dünyaca ünlü şairler yazarlar bilim insanların dünyaya bir katkıları olduğunu düşününce ne kadar boktan gereksiz bir parazit olduğumu farkediyorum.Bu şekilde yaşamak çok ağır geliyor bana.Kaldıramıyorum bunu.Belki ergenlik psikolojisi bu.Ne yapayım bilmiyorum.Kendimi çok yetersiz hissediyorum.Delirme aşamasındayım.Dayanamıyorum.Bu forum belki din Tanrı gibi konuların tartışıldığı bir yerden çok inançsızların toplandığı bir yer olmalı diye düşündüğümden sorunumu burdan paylaşayım dedim.Ne yapmalıyım?

Birinde bir Alman bana dünyanın en zengin 8. adamını anlatmıştı.

Adam her sabah kalkar ve ızdırap içinde düşünürmüş,

"Neden birinci olamadım, neden sadece sekizinci olabildim!"

Nefis ayrılıklardan beslenir, ayrılıklarla kendini var eder.

Sevgi insanın kendi hali olduğundan, nefsin kendini ayırmasının tek yolu, ızdırap.

Bu yüzden sadece ayrılık üretmekle kalmaz, bu ayrılığı ızdırap üzerine inşa eder.

O yüzden insan bir "ben" olduğu sürece, ızdırap duymaya da mahkum.

Kişi ne zaman o "ben"in bir seçimden ibaret olduğunu keşfeder,

O "ben"in seçtiği ızdırapların saçmalığını da farkeder.

O ana kadar zihin delidir çünkü delice ızdırap üretir.

Sitelerde Paylaş

Sen düşündüğün gibi şehrin bir köşesinde diğer herkes gibi yaşayan alelade bir insan değilsin; zaten sıkıntın da bu.

Burda "Üstünlük Kompleksi" ni mi ima ettiniz bunları yazarak yoksa ben mi yanlış anladım?

tarihinde Magiani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aşağılık Kompleksi bulunan insanlarda üstünlük kompleksi de vardır ve itiraf etmeliyim ki bende vardır kendileri.Ne derece büyük ne derece küçük bilemem.İçim çöplüğe dönmüş durumda.Değişik ruh halleri içine giriyorum sürekli bir arayış içerisindeyim gibi hissediyorum kendimi.

Sitelerde Paylaş

Aşağılık Kompleksi bulunan insanlarda üstünlük kompleksi de vardır ve itiraf etmeliyim ki bende vardır kendileri.Ne derece büyük ne derece küçük bilemem.İçim çöplüğe dönmüş durumda.Değişik ruh halleri içine giriyorum sürekli bir arayış içerisindeyim gibi hissediyorum kendimi.

Bir süre kendilerini topluma kabul ettiremedikleri için kendilerinin zeki biri olma olasılığına yüklenirler. Başkaları kötü, en zeki benim diyerek bu kompleksi yenmeye çalışırlar. Aynı şekilde zekaya dayalı bazı hobiler bulurlar. Aşağılık komplekslerini "üstün oldukları için anlanmadığı" düşünerek atlatmaya çalışırlar.

Aynı zamanda bu kompleksi pahalı şeyler alarak vs. aşmaya çalışanlar var.

Sitelerde Paylaş

Bir süre kendilerini topluma kabul ettiremedikleri için kendilerinin zeki biri olma olasılığına yüklenirler. Başkaları kötü, en zeki benim diyerek bu kompleksi yenmeye çalışırlar. Aynı şekilde zekaya dayalı bazı hobiler bulurlar. Aşağılık komplekslerini "üstün oldukları için anlanmadığı" düşünerek atlatmaya çalışırlar.

Aynı zamanda bu kompleksi pahalı şeyler alarak vs. aşmaya çalışanlar var.

Bu benim işte.İtiraf etmeliyim.Son cümledeki şey hariç tabi.

Bana göre böyle insanların diğer bir özellikleri de kendilerinde bu kompleksin olduğunu bildikleri halde durumu kabullenememeleridir.

Sitelerde Paylaş

Bir aralar ben de buydum. Kendimden biliyorum, insan kendini çok sıradışı, çok zeki falan zannediyor. Sonra yüzüne çarpıyor gibi geliyor ama aştığını anlıyorsun.

Asosyal olur böyle tipler. Şu an gayet iyi arkadaşlarım var ve kendimle barışığım. Dışardayken insan sosyal hayata anlam veremez, salakça gelir. Ne yapıyor bu salaklar dersin. Ne kolay şeylerle mutlu oluyor dersin.

Diyorsun değil mi?

Sitelerde Paylaş

Asosyal olduğumu söylemeliyim.Kendimi toplumdan soyutlamış bir canlı olarak görüyorum.Kızlarla hiç konuşamadığımı önceleri söylemiştim ve biraz düzelme var gibi.İnanır mısınız benim 3-4 senedir bir zeka takıntım var inanılmaz derecede.Onu kaybedeceğim diye bir korku duyuyorum gizliden gizliye.Eğer varsa kullanmalıyım onu deyip bunla ilgili bir çok hobi edindim.Sürekli birşeyler tasarlamak hayal etmek çizmek yazmakla geçti aylarım.Bunları kağıtlara dökmeyi bile düşündüm.Bütün bu faaliyetler içimde yarattığım güçlü zeki bir insanı zihinsel olarak tatmin etmeye hizmet ediyordu.

Belki de yazacak çok şeyim var.

Sitelerde Paylaş

Sakin ol şampiyon, bu metot bilimsel olarak teyit edilmiştir ;)

Filimseldir o.

Dünyada millet içemeye su bulamazken müslümanlar günde 2-3 kere boş yere bir seremoni için akıtıyorlar.

Hem de tatlı suyu harcıyorlar (tuzlu su harcasalar neyse)

Ne hijyen ne de başka bir bok sağlamıyor abdest.

Ondan sonra da angut angut konuşuyorsunuz böyle.

Gidin deniz suyuyla abdest alın.

Dallamalar.

Sitelerde Paylaş

Filimseldir o.

Dünyada millet içemeye su bulamazken müslümanlar günde 2-3 kere boş yere bir seremoni için akıtıyorlar.

Hem de tatlı suyu harcıyorlar (tuzlu su harcasalar neyse)

Ne hijyen ne de başka bir bok sağlamıyor abdest.

Ondan sonra da angut angut konuşuyorsunuz böyle.

Gidin deniz suyuyla abdest alın.

Dallamalar.

Oldu kafir bey, başka ne yapalım? Sizi mutlu edecek durumları söyleyin yeter.

Sitelerde Paylaş

Oldu kafir bey, başka ne yapalım? Sizi mutlu edecek durumları söyleyin yeter.

Bu insanlar ve tüm canlılar için istenmiş bir şey.

Tatlı suyu kullanmayın.

Tatlı su yaşam amaçlı kullanılan bir su.

Tuzlu suyla hayatta kalınmaz.

Deniz suyu kullanın.

Hani sizler ahlaken en üst moddaısnız ya, bunu da hesaplarsınız herhalde.

Sitelerde Paylaş

Asosyal olduğumu söylemeliyim.Kendimi toplumdan soyutlamış bir canlı olarak görüyorum.Kızlarla hiç konuşamadığımı önceleri söylemiştim ve biraz düzelme var gibi.İnanır mısınız benim 3-4 senedir bir zeka takıntım var inanılmaz derecede.Onu kaybedeceğim diye bir korku duyuyorum gizliden gizliye.Eğer varsa kullanmalıyım onu deyip bunla ilgili bir çok hobi edindim.Sürekli birşeyler tasarlamak hayal etmek çizmek yazmakla geçti aylarım.Bunları kağıtlara dökmeyi bile düşündüm.Bütün bu faaliyetler içimde yarattığım güçlü zeki bir insanı zihinsel olarak tatmin etmeye hizmet ediyordu.

Belki de yazacak çok şeyim var.

"Toplum beni anlamıyor"

"Çok aptallar"

"Çok zekiyim"

Bir süre sonra, bu düşünceni dışa vurmak zorunda kalırsın. Zeki olduğunu kanıtlama çabasına girersin. Bunun için de hobilerini kullanırsın. Hobilerinle insanları ikna ettiğini düşünürsün ve insanların senin zeki olduğunu teyit etmiş olursun. Yani kendini tatmin edersin.

Hobilerinle ürettiklerine bakarak da tatmin olursun. Kendini ulaşılmaz, üstün, sıradışı sanarsın. Fakat dışardan bakıldığı zaman kendini buna vermiş bir ezik olarak görülürsün.(Bunu o durumdan çıktığın zaman anlarsın. Şu an seni kırmasın.)

Dilersen özelden bunu aşmanın yolunu anlatabilirim.

Sitelerde Paylaş

Bu insanlar ve tüm canlılar için istenmiş bir şey.

Tatlı suyu kullanmayın.

Tatlı su yaşam amaçlı kullanılan bir su.

Tuzlu suyla hayatta kalınmaz.

Deniz suyu kullanın.

Hani sizler ahlaken en üst moddaısnız ya, bunu da hesaplarsınız herhalde.

Tatlı suyu kullanınca, zehirli toksine mi dönüşüyor?

Sitelerde Paylaş

"Toplum beni anlamıyor"

"Çok aptallar"

"Çok zekiyim"

Bir süre sonra, bu düşünceni dışa vurmak zorunda kalırsın. Zeki olduğunu kanıtlama çabasına girersin. Bunun için de hobilerini kullanırsın. Hobilerinle insanları ikna ettiğini düşünürsün ve insanların senin zeki olduğunu teyit etmiş olursun. Yani kendini tatmin edersin.

Hobilerinle ürettiklerine bakarak da tatmin olursun. Kendini ulaşılmaz, üstün, sıradışı sanarsın. Fakat dışardan bakıldığı zaman kendini buna vermiş bir ezik olarak görülürsün.(Bunu o durumdan çıktığın zaman anlarsın. Şu an seni kırmasın.)

Dilersen özelden bunu aşmanın yolunu anlatabilirim.

Şükür ki buna dışa vurmuyorum.Tüm şeyler odamda ve içimde olup bitiyor.Aslına bakarsan insanları aptal görme gibi bir huyum yok sadece kendimde biraz ego var.Özelden tabiki iletişime geçebilirsiniz benle :)

Sitelerde Paylaş

Dışa vurmamak daha da kötü :D

Kendini çoktan inandırmışsın demek ki :) Bir gün anlayacaksın. Ben de aşağı yukarı senin yaşlardayım. Anladım ve pek bir şey kaybetmedim. Aksine kazandım.

Öyle özelden bedava iletişim yok, 100 Jamaika dolarından aşağı inmem :|

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...