Jump to content

"12 Eylül 1980" darbesini lânetliyor musunuz?

Recommended Posts

40 yaş ve üzeri kişilerle bu konuyu bir tartışın. Ama dikkat edin; tarafsız bir ortamda tartışın.

Merâk ediyorum: Kaç kişi 12 Eylül darbesini lânetleyecek?

Yeni yetişme AKP şakşakçıları, bu konuyu aslâ anlayamayacak.

Önemli bir nokta daha var: Bugünün sözde "darbe karşıları", o günlede, askerlee dualar yağdırıyordu. "Ah, Paşam..." "Paşam, ne iyi ettinz de.."

Şimdi ise aynı kişiler, darbe karşıtlığından nemâlanıyor. Yuh size!!!!!!

12 Ylül darbesinin gerekliliğinin en az 100,000 (yüz bin) noktasınan biri:

148961_457561887634290_815973189_n.jpg?lvh=1

Not: 34 değil, artık 35. yılındayız.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 172
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sağcısı solcusu liboşu devrimcisi dincisi kürtçüsü hep bir ağızdan küfür ederler 12 eylüle ama bu kadar g..lerine giren belli ki çok derin acıları var.beyler bayanlar 12 eylül olmasaydı biz devleti kaybederdik.Bu topraklarda egemenlik hakkımız elimizden alınır ite köpeğe yem olurduk.

ayrıca 12 eylülün yüce devlet başkanı sayın orgeneral kenan evren'in darbeyi islamcılara yol açmak için yaptığı safsatasına da şeyimle gülüyorum.kısaca 12 eylül küresel ölçükte yapılması gereken ve bizlerin adam olması için yapşlımış bir kurtuluş hareketidir.solcusu elinde kızıl sovyet bayrakları altında kürtçülüğü coştururken sağcısı da ümmet mümmet kuran peygamber soslu hilafet naraları atıyordu...ve yüce orgeneral geldi alayına koydu ve ülkeyi siyasi kaostan kurtardı...yok ezilen sınıf kavramıymıiş yok islamcıları iktidara getirmek için yapılmış bilmem ne zart zurt bunlar fırtık vari martvallardır..

iyi ki 12 eylül olmuş lan...

Sitelerde Paylaş

Osmanli edebiyatı dersleri kaldirildiği icin sevinmistim.

matematik fizik kimya felsefe dersleri azaltildigi icin uzulmustum.

12 eylul oncesi herkes filmlerdeki kovboylar gibi idi.Hergun olen oluyordu.Silahlar toplandigi icinde lanetleyemiyorum.iyi taraflarida var kotu taraflarida.

Sitelerde Paylaş

Osmanli edebiyatı dersleri kaldirildiği icin sevinmistim.

matematik fizik kimya felsefe dersleri azaltildigi icin uzulmustum.

12 eylul oncesi herkes filmlerdeki kovboylar gibi idi.Hergun olen oluyordu.Silahlar toplandigi icinde lanetleyemiyorum.iyi taraflarida var kotu taraflarida.

yapılmak zorundaydı aması maması yok;gerekiyor ki yapılmış.iyi de olmuş...yoksa 3-5 d..bük ülkeyi ateşe atıyordu kendi aklınca..

Sitelerde Paylaş

Katliamın adı 12 eylül olunca, meşru mu oluyor? Katiller bu dünyada cezasız kalabilirler ama Allahın mahkemesinde yargılanacaklar. Bu davayı benimseyenler de aynı mahkemede yargılanacaklar. Allaha kasem olsun katil zihniyetler bu topraklarda ünvan da alabilirler ama Huzuru Mahşer de Rabbim hepinizden hesap soracak....

Sitelerde Paylaş

Katliamın adı 12 eylül olunca, meşru mu oluyor? Katiller bu dünyada cezasız kalabilirler ama Allahın mahkemesinde yargılanacaklar. Bu davayı benimseyenler de aynı mahkemede yargılanacaklar. Allaha kasem olsun katil zihniyetler bu topraklarda ünvan da alabilirler ama Huzuru Mahşer de Rabbim hepinizden hesap soracak....

şu dinci retoriği öldürüyor beni yav..ulan eşşek ülkenin bir ucundan solcu militanlar bir tarafından da siz tutup çekiştirdiniz herşeyin içine ettikten sonra ee özür dileriz abi yanlışlıkla yaptık bunları mı diyecektiniz...gemide filminden idris kaptan der ki;adamın g....ten kan alır kamil kannnn..

akıllı uslu olun adam olun ki devlet de size darneyi şaplağı indirmesin.Sanki ananızın koynundaydınız da sizleri alıp götürdüler karakola la!!...arkaik ve klişe söylemlerden ne zaman vazgeçip gerçekleri göreceksiniz diye soruyom kendi kendime ama yok a...k.... cevap alamıyom hiçbirinizden..

Sitelerde Paylaş

şu dinci retoriği öldürüyor beni yav..ulan eşşek ülkenin bir ucundan solcu militanlar bir tarafından da siz tutup çekiştirdiniz herşeyin içine ettikten sonra ee özür dileriz abi yanlışlıkla yaptık bunları mı diyecektiniz...gemide filminden idris kaptan der ki;adamın g....ten kan alır kamil kannnn..

akıllı uslu olun adam olun ki devlet de size darneyi şaplağı indirmesin.Sanki ananızın koynundaydınız da sizleri alıp götürdüler karakola la!!...arkaik ve klişe söylemlerden ne zaman vazgeçip gerçekleri göreceksiniz diye soruyom kendi kendime ama yok a...k.... cevap alamıyom hiçbirinizden..

Önce cümle kurmasını öğren sonra yorum yaz, sayın tarihçarpıtıcı. Katliamı marifet olarak sunmak ancak sizin gibi katil ruhlulara yakışır.

Sitelerde Paylaş

Önce cümle kurmasını öğren sonra yorum yaz, sayın tarihçarpıtıcı. Katliamı marifet olarak sunmak ancak sizin gibi katil ruhlulara yakışır.

Sen, daha küçüksün. Ve her AKP şakşakçısı gibi, bilgi sâhibi olmadığın konularda yorum yazıyorsun.

Yukarda yazdım: "40 yaş ve üzeri..."

O bölümü okudun mu?

Sitelerde Paylaş

sağcısı solcusu liboşu devrimcisi dincisi kürtçüsü hep bir ağızdan küfür ederler 12 eylüle ama bu kadar g..lerine giren belli ki çok derin acıları var.beyler bayanlar 12 eylül olmasaydı biz devleti kaybederdik.Bu topraklarda egemenlik hakkımız elimizden alınır ite köpeğe yem olurduk.

ayrıca 12 eylülün yüce devlet başkanı sayın orgeneral kenan evren'in darbeyi islamcılara yol açmak için yaptığı safsatasına da şeyimle gülüyorum.kısaca 12 eylül küresel ölçükte yapılması gereken ve bizlerin adam olması için yapşlımış bir kurtuluş hareketidir.solcusu elinde kızıl sovyet bayrakları altında kürtçülüğü coştururken sağcısı da ümmet mümmet kuran peygamber soslu hilafet naraları atıyordu...ve yüce orgeneral geldi alayına koydu ve ülkeyi siyasi kaostan kurtardı...yok ezilen sınıf kavramıymıiş yok islamcıları iktidara getirmek için yapılmış bilmem ne zart zurt bunlar fırtık vari martvallardır..

Ülke kaostan kurtuldu,eee sonrası?ülke kürtçülerden kurtuldumu?islamofaşistlerden kurtuldumu?aksine bunlar daha organize oldu,sokaktan çıkıp devletin bizzat içine yerleştiler.

Bu sözde kurtuluş gününden sonra devletin üst kademesi nakşibendi tarikatı' na, güvenlik birimleri ise nur cemaati' ne açılmıştır.

Ülke,TSK liderliğinde bir yeşil kuşak sürecine sokulmuş, "güçlü iktidar - zayıf muhalefet" denklemini sağlayan %10 barajıyla siyaset, vesayet altına alınmıştır.

Ön seçimlerin iptaliyle her parti başkanı bir padişah haline getirilmiş; değişen basın-sendikalar yasalarıyla da toplumsal muhalefetin sesi kısılmıştır.

Dağa taşa açılan imam hatip okullarıyla da yeni islamofaşist türkiye' ye sürekli insan kaynağı yaratılmıştır.

PKK,bugün devletin içinde temsil edilebilmektedir,sınırlarda teröristler,mecliste PKK yalamaları alkışlarla karşılanmaktadır.

Kısacası ölü yıkanmış, kefenlenmiş, mezara konulmuş ve iş sadece toprak atmaya kalmıştır.

akp' nin parti devlete dönüşmesiyle de şu an meftanın ruhuna yasin okutulmaktadır.

Sitelerde Paylaş

@ Tremor

Haklısın. Hem de çok haklısın!

Silâhlı Kuvvetler'in oluşturdukları yasaları sâdece "birer taslak" olarak kavrayamaan sonraki siyâsetçiler, gerçek suçlulardı.

Anayasa'ya "dîn dersi" koyan da Silâhlı Kuvvetler idi. Bu bir yanlıştı; ve sonraki siyâsetçiler, bu yanlışı düzeltmeliydi.

Ama insan, gücü eline bulundurdu mu, sınırlarını bilmez hâle gelir.

Silâhlı Kuvvetler de, gücü eline aldı; ve hukukçu değil, asker olduklarını unuttular.

Daha sonada ANAP'ın eline güç geçince, onlar da eğitimsiz çoğunluğa yardaklanmak için, doğru yasal düzenemelerde bulunmadılar.

Ve durum,sürdüüüüü gitti!

Günümüzdeki siyâsî durumun suçluları, o zamanki cuntadır.

Ama sâdece onları mı suçlayalım? Bu, ne kadar doğru olur?

Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş

12 Eylül Ülkede kan gövdeyi götürdüğü için TSK tarafından İç Hizmet Kanunu 35 maddesi gereği Askeri hiyararşi içinde yapılmış bir müdahaledir.

Ve Sıkıyönetim Mahkemeleri tam bir tarafsızlık içinde yargılama yapmışlardır. Siyasilerede Zincir bozanda gayet iyi davranılmış belli bir süre geçtikten sonrada salıverilmişlerdir.

Sitelerde Paylaş

Sen, daha küçüksün. Ve her AKP şakşakçısı gibi, bilgi sâhibi olmadığın konularda yorum yazıyorsun.

Yukarda yazdım: "40 yaş ve üzeri..."

O bölümü okudun mu?

Ne farkeder, elimizin altında internet var, neyin ne olduğunu gayet güzel öğreniyoruz.

Bak sen bir din düşmanı olabilirsin, darbeleri laik sistemi korumak, kutsamak olarak değerlendirip, kendi çapında haklı olduğunu da sanabilirsin. Bu laiklik adı altında yapılan soykırımları haklı göstermez. Dün kafirizm sistemi katliam yapar, yarın başka bir sistem katliam yapar, herkes kendini haklı göstermek i.çin sistemini öne sürer. Bugün siz nasıl savunuyorsanız başkası da aynı şekilde savunur.

İnsan hayatının önemi artık tartışılmıyor, çarpık sistemlerin sonuçları tartışılıyor. Yazıklar olsun ki, sapkın ideolojilerin getirdiği katliamları hala utanmadan savunup, haklı görenler var. Bundan dolayı diyorum ki iyi ki Allah var, yoksa sizin gibi zalimlerden kim hesap sorardı.

Sitelerde Paylaş

Çocuk!

Bilgi sâhibi olmadığın konularda fikir bildirgemen, seni iftirâcı yapar.

Ayrıca Müslüman olmayan hekesi "dîn düşmanı" ilân etmen, iftirâcı olduğunun delilidir. Sen, zavallı bir iftirâcısın!

Ayrıca soykırım konsunda tam bir Müslüm'sın! İftirâcı, tehditkâr ve vicdan yoksunu!

Sen tam bir Müslüm'sın! Seninle iletişim kuran herkles, o iğrenç dînden uzak durur!

Sitelerde Paylaş

Çocuk!

Bilgi sâhibi olmadığın konularda fikir bildirgemen, seni iftirâcı yapar.

Ayrıca Müslüman olmayan hekesi "dîn düşmanı" ilân etmen, iftirâcı olduğunun delilidir. Sen, zavallı bir iftirâcısın!

Ayrıca soykırım konsunda tam bir Müslüm'sın! İftirâcı, tehditkâr ve vicdan yoksunu!

Sen tam bir Müslüm'sın! Seninle iletişim kuran herkles, o iğrenç dînden uzak durur!

Belli oluyor kimlerin ne mal olduğu? Sapık fikirlerinizi açıkca yazın, onları İslama itham edin, Allaha, kitaba küfürler edin, onları savunanlara küfürler yağdırın, sonra utanmadan da bu iletiyi yaz. Tarihi laik sistem adı altında sömürdünüz durdunuz, karşı çıkanları öldürdünüz, siz sözde modern insanalr, en vahşi cinayetler yine sizlerin sisteminiz altında işlenmiştir.

Ayrıca tarih bilmek için yaşlı olmak gerekmiyor, senin bakış açın işte bu, yaş ile adam olunmaz.

Sitelerde Paylaş

Eveeeet! Konuya geri dönelim.

Ölüm korkusu nedir; bilir misiniz? Daha da ötesi: Öldürülmeksizin, size yapılacak işkencelere nereye kadar dayanabilirsiniz?

1970'li yıllarda, sağcısı solcusunu, solcusu da sağcısını katlediyordu.

Şimdi de sıkı durun!

Polisler de iki değişik derneğe kayıtlı idi Bir bölü solcu polis derneklerne, diğerleri de sağcı polis derneklerine kayıtlıydı. Düşünün ki, aynı yazıhanede çalışan 2 polis memuru, değişik (zıt) siyâsî görüşlere sâhip idi.

Örnek olarak bir solcuya eziyet ediliyorsa, o solcu, polise başvuramazdı!

Polise gidince ve şansı yâver değilse, yardım alacak yerde, ertesi gün leşi bulunyordu. Anlamadınız mı? Polise yardım için başvuran vatandaş, aynı polis memuru tarafından, ya da onun zihindaşları tarafından katlediliyordu.

(Devâmı gelecek.)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...