Jump to content

"12 Eylül 1980" darbesini lânetliyor musunuz?

Recommended Posts

Ben Geziye katılmadım ama gösterici kılığına girmiş provakatörlerin polise molotof vs attığını, olayı bir şiddet, terör eylemine dönüştürmeye çalışıktıklarını vs biliyorum. Yani senin bu dediklerin de pekala gerçek olabilir. O konuda sorun yok. Gerçi kimmiş o Norveçliler, ne işleri varmış BDP ile falan bunlar biraz akıl dışı. İran ajanları desen anlarım da taa Norveçle ne alaka emmoğlu diyenler de çıkar bu işe inan ki. Hem sonra madem gizli çıkarlar söz konusu neden ulu orta herkesin gözü önünde görüşür ki bu adamlar... Elde yeterli veri olmayınca insana mantık yürütmek dışında bir seçenek kalmıyor görüyorsun...

O değil de - konu dışına çıktık epey gerçi - bu komplo teorileri insanlara daima cazip gelmiştir. Her işin altında bir CIA-MOSSAD parmağı aramak Türk aydınlarının en iyi becerdiği haltlardan biri olmuştur hep. Tamam dış dünya meleklerden kurulu değil elbette ama ülkemizin en can alıcı sorunlarının başmimarı yine bizleriz. Bunun en önemli nedeni bizlerin cehaleti, tembelliği, aymazlığı ve ahlaksızlığıdır. Bizi yönetenlerin - kötü niyetli olmalarından çok - basiretsizliği ve öngörüsüzlüğüdür. 12 Eylül ne Amerikanın ne de başka dış güçlerin eseridir. Yapanlar da destekleyenler de öz be öz Türktür. Yapılmasına neden olanlar da Türkoğlu Türktür. Bu olay, bugün, okumuş geçinen aydın kılıklı aymazların TVlerde bile utanmadan Amerikaya havale ettikleri aydınlanmamış bir meseledir. Bizim milletin beyni komplo teorileriyle öylesine karışıp kısa devre yapmış ki imkanı yok içine bir fikir koyabilesin. Bizde çok köklü, toplumun her katmanını ahtapot gibi sarmış bir zihniyet travması var. İnsanların aklı tutulmuş. Sadece sokaktaki adamın değil Barolar Birliği Başkanının bile beyni bu tür aptalca komplo teorileriyle durma noktasına gelmiş. Ve en kötüsü de hiçbir ışık, aydınlanma ümidi yok... Yani dediğin gibi sonumuz pohhh!

Norveçliler akıl dışı mı BDP lilerle görüşmesi????yapma gözünü seveyim PKK liderleriyle MİT-FİDAN görüşmesi niye OSLO da yapılmış?norveçliler bu PKK işini niye kendileri organize etmiş,bu işin neresinde norveç?tipik bir batılı muhabir bile ajandır..!!NORVEÇ anasının gözüdür.bakma sen güneşsiz ülke olduğuna,yemyeşil doğası ve lezzetli somon balıkları olduklarına adamı susuz götürür susuz getirirler...

Merhaba ben CİA ajanıyım falan dilan kimse demez,karakola götürülse bile allem kullem eder yine konuşmaz..evet o ASAYİŞ tişörtünü giyip polise silah sıkan molotof atanlar da ajandı..HATIRLA o görüntüleri...

İRAN ajanı mı istiyorsun?hemen söyliyeyim hemde isim vererek.

1-ulusal kanal ve halk tv de çıkan EREN ERDEM..devrimci müslimim diye malları bafallıyor ama yemezler.

2-chp istanbul milletvekili ALİ ÖZGÜNDÜZ...amcası selahattin özgündüz türkiye caferileri lideridir.(İRANIN ADAMI)reza zarrab ne ise özgündüz de o.

3-kenan çamurcu..beyaz uzun kıvırcık saçlı..bu da aynı ekipten..

nerden mi biliyom elalemin adamlarını sanki sen TMK savcısımısın ki yaftalayıp hüküm veriyon diyebilin?ehh biraz siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler phd var..yeni ayıkıyoz bu durumlara.herkes birbirini fişliyor ispiyonluyor..birilerinin canı fena yanacak ama..

tarihinde atael tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 172
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

merhaba ben CİA ajanıyım falan dilan kimse demez,karakola götürülse bile allem kullem eder yine konuşmaz..evet o ASAYİŞ tişörtünü giyip polise silah sıkan molotof atanlar da ajandı..HATIRLA o görüntüleri...

1-ulusal kanal ve halk tv de çıkan EREN ERDEM..devrimci müslimim diye malları bafallıyor ama yemezler.

2-chp istanbul milletvekili ALİ ÖZGÜNDÜZ...amcası selahattin özgündüz türkiye caferileri lideridir.(İRANIN ADAMI)reza zarrab ne ise özgündüz de o.

nerden mi biliyom elalemin adamlarını sanki sen TMK savcısımısın ki yaftalayıp hüküm veriyom diyebilin?ehh biraz siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler phd var..yeni ayıkıyoz bu durumlara.herkes birbirini fişliyor ispiyonluyor..birilerinin canı fena yanacak ama..

merhaba ben CİA ajanıyım falan dilan kimse demez,karakola götürülse bile allem kullem eder yine konuşmaz..evet o ASAYİŞ tişörtünü giyip polise silah sıkan molotof atanlar da ajandı..HATIRLA o görüntüleri...

nerden mi biliyom elalemin adamlarını sanki sen TMK savcısımısın ki yaftalayıp hüküm veriyom diyebilin?ehh biraz siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler phd var..yeni ayıkıyoz bu durumlara.herkes birbirini fişliyor ispiyonluyor..birilerinin canı fena yanacak ama..

Gezideki ajanların marifetlerini biliyorum. Komplo teorisi derken bunlardan söz etmedim elbette. OK

Eren Erdem dediğin adamı benim de gözüm tutmuyor. Dediğin gibi olma olasılığı yüksek.

Boşa yazmayan nadir üyelerden birisin. Birkaç sorum var:

1 - Fetonun ABd ajanı olduğuna inanıyormusun? Evetse delillerini de yazabilir misin?

2 - Cemaat - hükümet kavgasının arka planında ne var sence? Niye kapıştı bu adamlar. Ben şahsen çok geçmeden uzlaşacaklarını düşünüyorum.

3 - ABD ve AB Suriye'ye operasyon yapmaktan vazgeçtikleri halde bizim hükümetin hala Esada yüklenmesinin nedeni ne? Mitin tırlarındaki silahlar sence nereye gidiyordu? Neden gönderildi? Bizim hükümet Suriye'de ne yapmayı amaçlıyor? ABD ile iplerini gerçekten de kesti mi?

Yanıt verirsen gerçeten sevinirim.

Sitelerde Paylaş

yoo 12 eylülün amerikan ürünü olduğunu söylemedim,benim yazılarımda böyle şey yok zaten.12 eylüle götüren süreç vardır türkiyede!

12 eylül TSK emir komuta kademesinin tam sorumluluğuyla yapılmıştır.evet türk oğlu türkler yapmıştır ve iyi de olmuştur..12 eylülden dem vurup zırlayıp tv'ye çıkan müptezellerin derdi ise kendi siyasi hareketlerinin tasfiye edilişinin vermiş olduğu kızgınlık ve bol bol makata giren cop meselesidir. :)

Sitelerde Paylaş

Gezideki ajanların marifetlerini biliyorum. Komplo teorisi derken bunlardan söz etmedim elbette. OK

Eren Erdem dediğin adamı benim de gözüm tutmuyor. Dediğin gibi olma olasılığı yüksek.

1 - Fetonun ABd ajanı olduğuna inanıyormusun? Evetse delillerini de yazabilir misin?

2 - Cemaat - hükümet kavgasının arka planında ne var sence? Niye kapıştı bu adamlar. Ben şahsen çok geçmeden uzlaşacaklarını düşünüyorum.

3 - ABD ve AB Suriye'ye operasyon yapmaktan vazgeçtikleri halde bizim hükümetin hala Esada yüklenmesinin nedeni ne? Mitin tırlarındaki silahlar sence nereye gidiyordu? Neden gönderildi? Bizim hükümet Suriye'de ne yapmayı amaçlıyor? ABD ile iplerini gerçekten de kesti mi?

sevgili kardeş kimsenin seni aptal yerine koymasına izin verme,sor-sorgula-düşün kendince karar ver..ben ne dünyayı yöneten adamım nede burda gelmişim ahkam kesiyorum.biraz eğitimden biraz deneyimden okur yazarlık düşünce adamı olmaya çalışmaktan kafa yoruyoruz bu işlere..üniversitede bile hala 12 eylülü hocalarla bile adam akıllı tartışamıyoruz.neden mı?cunkı herkes eroınman gıbı taraf olmuş..yanlış yapsa bile yanlış yaptım hatamı kabul ettim demiyor kımse..herkes bıldıgını okuyor kafasının dıkıne gıdıyor...

Sitelerde Paylaş

sevgili kardeş kimsenin seni aptal yerine koymasına izin verme,sor-sorgula-düşün kendince karar ver..ben ne dünyayı yöneten adamım nede burda gelmişim ahkam kesiyorum.biraz eğitimden biraz deneyimden okur yazarlık düşünce adamı olmaya çalışmaktan kafa yoruyoruz bu işlere..üniversitede bile hala 12 eylülü hocalarla bile adam akıllı tartışamıyoruz.neden mı?cunkı herkes eroınman gıbı taraf olmuş..yanlış yapsa bile yanlış yaptım hatamı kabul ettim demiyor kımse..herkes bıldıgını okuyor kafasının dıkıne gıdıyor...

Ben de sırf böyle düşündüğünü bildiğim için sormuştum zaten.

Fikirlerini öğrenmek istemiştim sadece.

Sitelerde Paylaş

1-feto ABD ajanı değil ama onların güdümünde.şöyle özet geçelim o zaman;28 şubatta ülkeyi İRANcı cepheye sürüklemeye çalışan ve rejim kotararak aklınca bölgede süper birleşik güç olup israili ekonomik-jeopolıtık-siyasi ve askeri yollardan kıstırma startejısı yuruten erbakan,saıd nursının ekolunden gelen TÜRK-İSLAM sentezınden olan gruplar eliyle yetişmiş ınsan gucuyle tasfiye edildi..Gülen'in temsıl ettiği grup dunya ıle kuresel dengeler ıle barısık aynı zamanda turkıyedekı serbest pıyasacı neo kapıtalıst sıstemın gelısmesı ıcın destek verılen mıllıyetcı ılımlı muslım olanlar göreve geldı ve kotarıldı..

nıye neden nıcın oldusuna hıc gırmıyorum cunkı;solcu SOL muptezeller hala eskı soguk savas yıllarındakı gıbı DEVRIM yapacaklarına ınandıkları ve eskı SOVYET zıhnıyetını temsıl ettıklerı ıcın kuresel sıstemın dolayısıyla ABD'nın dusmanı pozıyonunda ıdıler.ve ANAP-DYP gıbı hatta MHP gıbı yapılar TUR MILLIYETCILERI-TURK ISLAM ULKUCULERI desteklendı...kuresel sıstemle uyumlu aynı zamanda YEŞIL KUSAK projesının umutları ıdıler ama tam ıstenılen seyler olmadı..

2-cemaat-hukumet kavgasının asıl sebeplerınde RANT kavgası var,surıyedekı el-kaıdeye yapılan yardımlar var,ırana yaptırımı delen altın tıcaretı var,CIA-NSA burda cemaatı desteklıyor ama cıkarları geregı destklıyor.ama aynı amerıkadakı FBI tam bır fethullah gulen cemaatı dusmanıdır..FBI cok daha karmasık cok daha sofıstıke bır yapılanma oldugu ıcın cemaate guvenmıyor desteklemıyor..

Bır ara vatıkan cemaat bırlıktelıgı vardı ama 1990 larda baslamıstı sımdı hala o bırlıktelık devam edıyor mu bılmıyorum...

3-ABD surıyeyı vuracak ben kesın ınanıyorum ve beklıyorum.ürdünde egıtılen 5000 belkı daha fazla ısyancı gruplar ürdün uzerınden surıyenın deraa kentıne sızarak ordan şamın ıclerıne banlıyolerıne kadar catısmayı baslatacaklar..gecen hafta ABD avrupa merkez komutanı geldı bızım genelkurmaya son surıye opers.larını netlestırdıler...elı kulağında....rusya zaten ukraynada gafıl avlandı suan bence surıye ıle ugrasamayacak duzeyde..kısaca ABD dırek kendısı olmasa bıle surıyeye GIRECEKKKKKKKK.

o tırlarda ne vardı IHH ıle baglantılı gruplara sılah havan mermısı ve altın gıdıyordu....evet altın...sımdı altın olayına gırmıyorum uzun mesele.

ama o tırlarda hem kelle kesen mılıtanlara kı karısık hem ıcınde kelle kesenler var hemde öso cu lar var ...bır de surıye ıdlıb kentı yakınlarında savasan CIHATCI TURKMENLER var..onlara da sılah gıdıyordu halen de gıdıyor...

Kısaca Surıyeye operasyon yapılacak ABD bundan tavız vermez ve/veya gerı adım atamaz...ROBOCOP-2014 fılmını ızlemedıysen ızle sinemada...gectım adamların robocop serının içine etmesıni,fılmın acılıs sahnesınde ne var bılıyormusun?İRAN İŞGAL EDİLMİŞ...İranın işgalı ile açılış yapıyor film ve cnn iran sokaklarında canlı işgal haberını verıyor..''FREEDOM OF İRAN'' ...iran özgürlük operasyonu...

amerika bu kimseyı dınlemez yapar mı yapar ve yapacak da.....

Sitelerde Paylaş

Yanıtların için teşekkür ederim. Ben de neredeyse aynı fikirdeyim diyebilirim. Siyasette dengelerin sürekli değişiyor olması da dış politikanın tam olarak analiz edilmesini daha da zorlaştıran bir etmen. Ama bence dünyayı yanlış okumamızın en önemlisi nedeni uyuşmuş, basma kalıp düşünmeye şartlanmış beyinlerin kendi zırvalarını gerçekmiş gibi dayatıp kamuoyunu yanıltması. Böylece devasa bir bilgi kirliliği ortaya çıkıyor ki bir yerden sonra olaylar içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Kendi yakın tarihimiz bile tanınmayacak ölçüde çarpıtılmışken dünya tarihi ve siyasetinin ne ölçüde yanlış okunduğunu hesaplamak güç değil.

İran meselesi haricinde tüm yazdıklarına katılıyorum. Ama İran biraz büyük bir lokma Amerika için. Askeri ve teknolojik güç açısıından demiyorum Amerika hayli hayli ezer İranı. Ama işin içinde nükleer başlıklı silahlara sahip Çin-K. Kore-Rusya gibi diğer ülkeler de var. Amerika Suriye'ye girmeyi bence de kafasına koydu. Ama sonrasında bir İranla dalaşırsa başını belaya sokabilir. Ayrıca buna ayıracağı mali kaynaklardan dolayı da ekonomisini zora sokmuş olur ki bu da Obama'nın ayağının kaymasına neden olabilir. Bush'un neden gittiğini anımsayalım. Obama'nın bu kadar akılsız olduğuna inanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Yanıtların için teşekkür ederim. Ben de neredeyse aynı fikirdeyim diyebilirim. Siyasette dengelerin sürekli değişiyor olması da dış politikanın tam olarak analiz edilmesini daha da zorlaştıran bir etmen. Ama bence dünyayı yanlış okumamızın en önemlisi nedeni uyuşmuş, basma kalıp düşünmeye şartlanmış beyinlerin kendi zırvalarını gerçekmiş gibi dayatıp kamuoyunu yanıltması. Böylece devasa bir bilgi kirliliği ortaya çıkıyor ki bir yerden sonra olaylar içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Kendi yakın tarihimiz bile tanınmayacak ölçüde çarpıtılmışken dünya tarihi ve siyasetinin ne ölçüde yanlış okunduğunu hesaplamak güç değil.

İran meselesi haricinde tüm yazdıklarına katılıyorum. Ama İran biraz büyük bir lokma Amerika için. Askeri ve teknolojik güç açısıından demiyorum Amerika hayli hayli ezer İranı. Ama işin içinde nükleer başlıklı silahlara sahip Çin-K. Kore-Rusya gibi diğer ülkeler de var. Amerika Suriye'ye girmeyi bence de kafasına koydu. Ama sonrasında bir İranla dalaşırsa başını belaya sokabilir. Ayrıca buna ayıracağı mali kaynaklardan dolayı da ekonomisini zora sokmuş olur ki bu da Obama'nın ayağının kaymasına neden olabilir. Bush'un neden gittiğini anımsayalım. Obama'nın bu kadar akılsız olduğuna inanmıyorum.

İRAN fos bir ülke herşeyi fason herşeyi sahtekarlık..İRAN eğer suriyedekı nüfuzunu bır kaybederse o zaman işte yandı gulum keten helvam...

inançlımısın bılmıyorum yanı muslim mısın bılmıyorum ama kusura bakma AMERIKA allah-tanrı gıbı bır şey,kafasına koyarsa kımse elınden kacamaz.onu dızgınleyebılen tek ülke RUSYA..rusya ıle de bır dıdısmesı olur/olmaz ama AMERIKA rusyayı bıle ılerde yenecek...ÇİN'miş kuzey kore iran imiş bunların canına okuyacak yaşarsak göreceğiz...ki İRAN'ıda indirecek adam fılmınde bunun mesajını verdı.oyle bır algı yonetımı var kı yapacak ....goodbye İRAN....

h aaaa TURKIYEYI bırsey yapar mı ııhhıhhhhıııı yapmazzzzzzz...siyasılere bakarak ulkeyı yargılamaz ABD.!ATATURK zamanında o barısı o sevgıyı o guvenı karsılıklı guvenı oyle tesıs ettıkı,yanı ona düşmanlık kın besleyen INGILIZLER bıle saygılarını sunuyorlar ona...atam babam benım ..surat dersen surat tıp desen tip..mubarek brad pitt ıle yarısacak sıfat var atamda.... :)

Sitelerde Paylaş

İRAN fos bir ülke herşeyi fason herşeyi sahtekarlık..İRAN eğer suriyedekı nüfuzunu bır kaybederse o zaman işte yandı gulum keten helvam...

inançlımısın bılmıyorum yanı muslim mısın bılmıyorum ama kusura bakma AMERIKA allah-tanrı gıbı bır şey,kafasına koyarsa kımse elınden kacamaz.onu dızgınleyebılen tek ülke RUSYA..rusya ıle de bır dıdısmesı olur/olmaz ama AMERIKA rusyayı bıle ılerde yenecek...ÇİN'miş kuzey kore iran imiş bunların canına okuyacak yaşarsak göreceğiz...ki İRAN'ıda indirecek adam fılmınde bunun mesajını verdı.oyle bır algı yonetımı var kı yapacak ....goodbye İRAN....

h aaaa TURKIYEYI bırsey yapar mı ııhhıhhhhıııı yapmazzzzzzz...siyasılere bakarak ulkeyı yargılamaz ABD.!ATATURK zamanında o barısı o sevgıyı o guvenı karsılıklı guvenı oyle tesıs ettıkı,yanı ona düşmanlık kın besleyen INGILIZLER bıle saygılarını sunuyorlar ona...atam babam benım ..surat dersen surat tıp desen tip..mubarek brad pitt ıle yarısacak sıfat var atamda.... :)

:) Haklısın O'nun mirasını hala yiyoruz aslında. O'nu anlatacak kelime yok. Kabrindeyken bile etkisini devam ettiriyor.

Amerika'ya gelince, bu noktadan sonra biraz spekülasyona kaçmışsın gibi sanki. Amerikalılarla uğraşacak bir güç yok dünyada. Buna tamam da kendisi için önemli bir tehdit algılamadıkça nükleer bir savaş başlatma çılgınlığına kaptırmaz kendini ABD. Ama Rusya ya da Çin ABD'ye kafa tutarsa onları doğduklarına pişman ederler. Gelecek gerçekten de belirsiz ve her şey mümkün. İnsanoğlu savaşmadan duramayan içgüdüsel ve saldırgan bir yaratık. Şu an savaş görmemiş bir nesil olduğumuz için aslında çok şanslıyız.

Sitelerde Paylaş

:) Haklısın O'nun mirasını hala yiyoruz aslında. O'nu anlatacak kelime yok. Kabrindeyken bile etkisini devam ettiriyor.

Amerika'ya gelince, bu noktadan sonra biraz spekülasyona kaçmışsın gibi sanki. Amerikalılarla uğraşacak bir güç yok dünyada. Buna tamam da kendisi için önemli bir tehdit algılamadıkça nükleer bir savaş başlatma çılgınlığına kaptırmaz kendini ABD. Ama Rusya ya da Çin ABD'ye kafa tutarsa onları doğduklarına pişman ederler. Gelecek gerçekten de belirsiz ve her şey mümkün. İnsanoğlu savaşmadan duramayan içgüdüsel ve saldırgan bir yaratık. Şu an savaş görmemiş bir nesil olduğumuz için aslında çok şanslıyız.

iyi ama rusya-çin karşısında sadece ABD yok ki.ABD'nin hem kendi küresel gücü,hemde NATO su var... :)NATO dakı hiç bir yapının dunyada askeri karşılığı yok..NATO zaten egemen ...NATO-RUSYA KONSÜLÜ var denge için kurulmus bır dıyalog kurulu ama ABD yalnız değil NATO var..!!

biraz da gundemle ılgılı yazayım...aydın doğan mustafa koç sabancı goz altına alınacak veeeeeeeee kıyamet o gün tayyıbanlar ıcın kopacak..bekle ve gör....

Sitelerde Paylaş

Neden ABD Muavenet zırhlımızı vurdu? Bu pek dostça bir haraket değil.Birde AKP Hükümet olduktan hemen sonra Bayrak Mitingler ile TV kanallarında Emekli Generaller sanki söz birliği etmişçesine Çekiç Güç aleyhine konuştular. ABD Uçaklarının PKK teröristlerine yardım malzemeleri attıklarından bahsettiler.Bende bunlar Soğuk savaştan sonra ABD nin T.C karşı politikasını değiştirdiği izlenimini yarattı.Öyleki Eski MHP liler adeta İŞÇİ Partililerle birleştiler. Mehmet Gül Kalktı solcu milletvekilleriyle Kübaya gitti?! neydi bunlar.

Sitelerde Paylaş

Neden ABD Muavenet zırhlımızı vurdu? Bu pek dostça bir haraket değil.Birde AKP Hükümet olduktan hemen sonra Bayrak Mitingler ile TV kanallarında Emekli Generaller sanki söz birliği etmişçesine Çekiç Güç aleyhine konuştular. ABD Uçaklarının PKK teröristlerine yardım malzemeleri attıklarından bahsettiler.Bende bunlar Soğuk savaştan sonra ABD nin T.C karşı politikasını değiştirdiği izlenimini yarattı.Öyleki Eski MHP liler adeta İŞÇİ Partililerle birleştiler. Mehmet Gül Kalktı solcu milletvekilleriyle Kübaya gitti?! neydi bunlar.

bizim muaveneti vurmaları kendı yaptıkları bı hatadan oldu(tazmınat odedıler sehıtlerın aılesıne merak etmeyın)hatta o ABD ucak gemısının komutanı gorevden ıstıfa ettı.ABD de yargılandı zannedersem...aynı hatayı bız kıbrıs barıs harekatında kendı gemımızı vurarak yapmıştık.

işçi partililer,aydınlıkcılar,(ulusalcılar),tgb kendı calıp kendılerı soyleyen sacma sapan bır grup.tabı sahsı dusuncem..halkta bır karslıkları yok.doğu perincek g...cını yırttı ızmırde en elıt en kodaman bır tane bıle basortulu bayanın olmadıgı yerden bagımsız mıleltvekıllıgı adayı oldu 500 oy aldı..o da işçi partisinin oyları..aslında fazla bıle cıkmış. :).yaygaracı,ataturk ıstısmarcısı(gardrop ataturkcusu),hala ruslarla aşk yasamakta olan ve kendı kor stratejı nedır bılmeyen partı yonetıcı ve yonetımlerıyle kakafonı bır guruhtur bunlar...

suriyede RUSLARLA ittifakları vardır,ve hatta İRAN ıle gızlı muttefıklıklerı vardır.ulusal kanal'da 2 hafta oncesıne kadar eren erdemın programı vardı ve programında MAHMUT GÖK-CEVAT GÖK ısımlı İKİ KARDEŞİN ki Şİİ-İRAN ajanı bunlar ve bunların arkadaslarının cevresını sureklı programlarına cıkarıyorlardı.!!

dedım ya ne ıstedıklerı bellı olmayan,sureklı sacma sapan işler ve olmadık protestolar yapan ve GEZİ'dekı ulusalcı-ataturkcu dırenısi sankı kendı eserlerıymıs gıbı sahıplenmeye kalkan accayyıp b...ktan bır yapılanma..

Durmadan orda burda onu bunu şunu protesto edıp kavası gozu kırılan,bunun bırde ajıtasyonunu yapan ve ıste dedıgım gıbı almışlar kavalı kendılerı calıyorlar kendılerı soyluyorlar..

Turkıye cumhurıyetı devletı kendı cıkarına bakar,falan partının veya falan sıyası gorusun etkısıyle stratejısını belırlemez...

Sitelerde Paylaş

bizim muaveneti vurmaları kendı yaptıkları bı hatadan oldu.aynı hatayı bız kıbrıs barıs harekatında kendı gemımızı vurarak yapmıştık.

işçi partililer,aydınlıkcılar,(ulusalcılar),tgb kendı calıp kendılerı soyleyen sacma sapan bır grup.tabı sahsı dusuncem..halkta bır karslıkları yok.doğu perincek g...cını yırttı ızmırde en elıt en kodaman bır tane bıle basortulu bayanın olmadıgı yerden bagımsız mıleltvekıllıgı adayı oldu 500 oy aldı..o da işçi partisinin oyları..aslında fazla bıle cıkmış. :).yaygaracı,ataturk ıstısmarcısı(gardrop ataturkcusu),hala ruslarla aşk yasamakta olan ve kendı kor stratejı nedır bılmeyen partı yonetıcı ve yonetımlerıyle kakafonı bır guruhtur bunlar...

turkıye cumhurıyetı devletı kendı cıkarına bakar,falan partının veya falan sıyası gorusun etkısıyle stratejısını belırlemez...

Doğrudur. Bende İşçi partisine güvenemiyorum. Zira 1980 den önce Perinçek Kürt meselesinde Atatürkün Kurtuluş savaşından sonra Kürtlere Özerklik vereceği hususunda anlaşma yaptığını ondan sonrada caydığını söylüyordu. Bu gün ise tam tersine döndü.Atatürkte birleşelim diyorlar iyi güzel hoş ama Ulusal Kanalı devamlı takip ediyorum. Atatürk sadece bir paravan esas olan Nazım Hikmet.Nazım olmuş Atatürk.Keza Hikmet Kıvılcımlı.Yahu bu adamlar Millici olsalar Atatürk bunlara karşı olmazdı.

Kötü olan taraf şu :Ülkede Batıdan yana olan Gerçek Laik bir Parti kalmadı.

Öyleki Ya şeriatçı olacaksınız yada Ulusalcı

Sitelerde Paylaş

Doğrudur. Bende İşçi partisine güvenemiyorum. Zira 1980 den önce Perinçek Kürt meselesinde Atatürkün Kurtuluş savaşından sonra Kürtlere Özerklik vereceği hususunda anlaşma yaptığını ondan sonrada caydığını söylüyordu. Bu gün ise tam tersine döndü.Atatürkte birleşelim diyorlar iyi güzel hoş ama Ulusal Kanalı devamlı takip ediyorum. Atatürk sadece bir paravan esas olan Nazım Hikmet.Nazım olmuş Atatürk.Keza Hikmet Kıvılcımlı.Yahu bu adamlar Millici olsalar Atatürk bunlara karşı olmazdı.

Perinçek düz yolda yolunu şaşıran gafilin tekidir. Bir insan tüm savunduklarını bir çırpıda unutup yüzseksen derece çark eder mi? Hem de bir değil iki değil her 5-10 yılda bir böylesine yalpalar mı. Bir adam düşün ki Atatürk hakkında kendi dergisinde "Puttu, Yük Oldu" diye yazılar yazıp, "Kemalizm en köhne ideolojidir" diyerek "Bağımsız Kürdistan, Faşirt TC" slolganları atarken aniden çark edip en baba Kemalist ve ulusalcı kesiliversin. Bu da yetmezmiş gibi İslam'ın peygamberini çağının en ilerici devrimcisi ilan etsin ve ülkücülerle kol kola devrime yürümeyi düşünebilsin! Tımarhanede olması gerekirken ortalıkta lider edasıyla dolaşan bir garabet bu adam!

Sitelerde Paylaş

Atael fethullah gülen gibi git amerikada yaşa.Senin gibiler yüzünden bu ülke battı.

Milliyetçilik taslayıp ona buna uşaklık yapmayı ne çok seviyorsunuz.

yuru len terez.bırak bu cok sevıyorsan gıt ABD'de yasa martavallarını?arkaık,klişe argumanlarla gelmeyın buraya bozarım dağılırsınız..ne batmış kım batırmıs ulkeyı ozurlumusun sen?gıt dayılanacaksan dıncılere dayılan...

bu ulke,ne kendını bılmeyen sol agızdan konusan hayalperest tıplere ne kürtcu tiplere ne dıncı guruha bırakılır..benım anlamadıgım bu ABD dusmanlıgı babadan ogula gecen bır sey mı nedır bu hastalık?

ülkenın kurucusu olan ulu önder'in ülkenın bekasını korumak ıcın savaslar sırasında stratejık dehasını konusturarak bır takım sıyası polıtık askerı jeopolıtık manevralar yaptıgı eskı sovyetlerin lıderlerıyle olan muhabettını sıze KATOLIK NIKAHI dıye mı yutturdular yoksa??

BATI ile savaşmış ama sonunda kendine saygı duyulmasını sağlamış bir adam.

ATATÜRK bal gibi kapitalist,burjuvacı,elitist,realist,uygar dünyanın yolu batı çizgisinden geçer şiarını benimsemiştir.ve benim açımdan da zerre olumsuz kötü bırsey degıldr.aynı seylerı bende yapardım..eğer bır hakkım varsa helal-haram olayı varsa HELAL OLSUN MUSTAFA KEMAL ATATURK ATAMA.....

Sitelerde Paylaş

Perinçek düz yolda yolunu şaşıran gafilin tekidir. Bir insan tüm savunduklarını bir çırpıda unutup yüzseksen derece çark eder mi? Hem de bir değil iki değil her 5-10 yılda bir böylesine yalpalar mı. Bir adam düşün ki Atatürk hakkında kendi dergisinde "Puttu, Yük Oldu" diye yazılar yazıp, "Kemalizm en köhne ideolojidir" diyerek "Bağımsız Kürdistan, Faşirt TC" slolganları atarken aniden çark edip en baba Kemalist ve ulusalcı kesiliversin. Bu da yetmezmiş gibi İslam'ın peygamberini çağının en ilerici devrimcisi ilan etsin ve ülkücülerle kol kola devrime yürümeyi düşünebilsin! Tımarhanede olması gerekirken ortalıkta lider edasıyla dolaşan bir garabet bu adam!

Doğrudur. O tarihlerde İslamada karşıydı.Aydınlık dergisinde bunlar hep çıkardı. Bu gün oldu Müslüman?

Ama Önemli olan Perinçek değil. Gerçekten Ulusalcı Batının çağdaş uygarlığından yana olan bir Laik Türk liderimiz yok.

Sitelerde Paylaş

yuru len terez.bırak bu cok sevıyorsan gıt ABD'de yasa martavallarını?arkaık,klişe argumanlarla gelmeyın buraya bozarım dağılırsınız..ne batmış kım batırmıs ulkeyı ozurlumusun sen?gıt dayılanacaksan dıncılere dayılan...

bu ulke,ne kendını bılmeyen sol agızdan konusan hayalperest tıplere ne kürtcu tiplere ne dıncı guruha bırakılır..benım anlamadıgım bu ABD dusmanlıgı babadan ogula gecen bır sey mı nedır bu hastalık?

ülkenın kurucusu olan ulu önder'in ülkenın bekasını korumak ıcın savaslar sırasında stratejık dehasını konusturarak bır takım sıyası polıtık askerı jeopolıtık manevralar yaptıgı eskı sovyetlerin lıderlerıyle olan muhabettını sıze KATOLIK NIKAHI dıye mı yutturdular yoksa??

Dahası da var. Bu zırtapozlar ha babam de babam ABD'ye sallarlar ama, bizi daha tek partili dönemdeyken ve kendi başına buyruj, kendi yağıyla kavrulup giden bir ülke iken Boğazları ve Kars'ı işgal etmekle tehdit eden SSCB'nin ne hallere düşürdüğünü bile bilmezler. Bu ülkenin vaktinden önce çok partili düzene prematüre dalmasının en önemli sebebi kızıl emperyalizmdir halbuki. Gel de bu ergenlere bunları anlat. İki kelime ezberleyip her boku bildiğini sanan bu tiplerden öyle çok var ki ülkeyi batıracak olan aha da budur!

tarihinde Vival tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Enternasyonalist solcu değilim.Git başka kişiye saldır.

Sosyalistim ama sosyalist bir ülkenin Türkiye'yi sömürmesinide karşıyım.SSCB,Küba,Mao lenin stalin vb hayranlığımda yok.

Sitelerde Paylaş

Dahası da var. Bu zırtapozlar ha babam de babam ABD'ye sallarlar ama, bizi daha tek partili dönemdeyken ve kendi başına buyruj, kendi yağıyla kavrulup giden bir ülke iken Boğazları ve Kars'ı işgal etmekle tehdit eden SSCB'nin ne hallere düşürdüğünü bile bilmezler. Bu ülkenin vaktinden önce çok partili düzene prematüre dalmasının en önemli sebebi kızıl emperyalizmdir halbuki. Gel de bu ergenlere bunları anlat. İki kelime ezberleyip her boku bildiğini sanan bu tiplerden öyle çok var ki ülkeyi batıracak olan aha da budur!

kardeş hepimiz realist olmak zorundayız.şuan kidünyanın reelleri de bellidir ve kolay kolay da değişmeyecektir.yeni bir dünya düzeni kurulana kadar böyle gider bu tren..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...