Jump to content

"12 Eylül 1980" darbesini lânetliyor musunuz?

Recommended Posts

arçelik beko bunlar montaj değil cano.....KOÇ türkiyede tek kendi başına kalsa bile üretim yapabılecek tek holdıngdır..neyse senın gıbı sosyalıst ergenlerle kapıtalızmı ve serbest pıyasayı konusmak karın ağrısı..ama olsun bak surda guzel guzel yazısıyoruz..ülkede guzel şeyler de oluyor...

KOÇ türk ekonomısının % 10'u demek...

Silikon vadisi yok bizde.Bulgaristanın geçmiş tarihine bak neler üretmişler.

Madem üretim yapıyorlar israile tankları modernizasyon için neden gönderdiler?

oyak neden renault fabrikası ile işbirliği içinde?

insansız hava araçlarını, roketleri neden yabancı sermayeye yaptırıyorlar.

Uzaya birkaç kiloluk uydu bile gönderemiyoruz. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 172
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Silikon vadisi yok bizde.Bulgaristanın geçmiş tarihine bak neler üretmişler.

Madem üretim yapıyorlar israile tankları modernizasyon için neden gönderdiler?

oyak neden renault fabrikası ile işbirliği içinde?

insansız hava araçlarını, roketleri neden yabancı sermayeye yaptırıyorlar.

Uzaya birkaç kiloluk uydu bile gönderemiyoruz. :)

bak hepsi geliyor..bu dediklerin zaten olmuş olsa avrupa veya ABD olurduk.kaldı ki bir çok şirket ortak üretim yapıyor..

h

Sitelerde Paylaş

sadece savunma sanayi müsteşarlığının bir kaç temel ve önemli olan projeleri..babuş niye yapmıyorlar etmiyorlar değil!

bunu yapabilecek teknik alt yapın var mı,bu işin için yetişmiş insan gücün var mı,sermaye var mı buna bakar bu işler...ve alt yüklenici firmalar gerekir..senin yaptığın tipik mızıkcılık oynayan bebeler gibi ben bunu ıstıyrem sunu ıstıyrem menvalınde bır mugalata... :)

yapıyorlar ıste az sabret de...kac ayda dogdun sen?belli yetenek ve tekonojılerı kazanmak süre ister...konuların çok dışına çıkıldı...ayrı baslıkta tartısmanın konuları bunlar..

Sitelerde Paylaş

Yapabilecek olsaydık zaten yapardık. Uçak yapmak, hele ki jet motoru yapmak, hem de ekonomik yollardan yapmak öyle kolay bir mesele değildir.

Komploe teorisine sapmadan önce olayın devasa teknik gerekliliklerini araştırıp öğrenmek lazım.

Kısa yoldan gerçeğe varılmaz.

Bu kulaklara küpe olsun.

Japondan Çinliden aşağı bir tarafımız yoktu.Sermaye deseniz. Nuri Demirağa verilebilecek kredide vardı. Bir Mühendis alandaki tümseği görmedi diye batırdık müteşebbisi.. Tamam Milli Burjuvazi ama desteklenecek insanlarda desteklenmedi.İnceledinizmi Nuri Demirağı bir bakın.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Japondan Çinliden aşağı bir tarafımız yoktu.Sermaye deseniz. Nuri Demirağa verilebilecek kredide vardı. Bir Mühendis alandaki tümseği görmedi diye batırdık müteşebbisi.. Tamam Milli Burjuvazi ama desteklenecek insanlarda desteklenmedi.İnceledinizmi Nuri Demirağı bir bakın.

şu bir üstteki videodaki sağ taraftaki nedir kardeş...STRATEJİK İHA mı?iyi birşeye benziyor..

Sitelerde Paylaş

Japondan Çinliden aşağı bir tarafımız yoktu.Sermaye deseniz. Nuri Demirağa verilebilecek kredide vardı. Bir Mühendis alandaki tümseği görmedi diye batırdık müteşebbisi.. Tamam Milli Burjuvazi ama desteklenecek insanlarda desteklenmedi.

Japondan Çinliden aşağı bir tarafımız yoktu.Sermaye deseniz. Nuri Demirağa verilebilecek kredide vardı. Bir Mühendis alandaki tümseği görmedi diye batırdık müteşebbisi.. Tamam Milli Burjuvazi ama desteklenecek insanlarda desteklenmedi.

Senin teknik altyapı denen şeyden haberin var mı arkadaşım?

Japonlar daha tepelerine atom bombası yağmadan çok önce, bir imparatorlukta yaşıyorken bile kendi uçaklarını, uçak gemilerini yapabilecek teknolojiye- yani altyapıya sahiptiler. Bu işler öyle sermayeye zarta zurta da çok bakmaz; teknik kapasiten ve altyapın varsa yaparsın. Yoksa baka kalırsın.

Bizde o zamanlar bir tek pancar fabrikası vardı. Onu da yabancılara yaptırmıştık.

Sen ne bekliyordun?

Asırlar boyu daha toplama çıkarma yapmayı bilmeden yaşayagelmiş bir milletten zarttadarak jet motoru yapmasını mı bekliyorsun?

Atatürk cumhuriyeti kurduğunda Anadolu'da kızılderili uygarlığından belki birkaç basamak daha yukarıda bir yaşam tarzı hüküm sürüyordu. Hekim sayısı bile çift haneli rakamlardaydı.

Hem sonra senin bahsettiğin dönemlerde milli bir ruh vardı. Devrim arabalarını bir anımsa bakalım.

Yapılabilecek bir iş olsaysı zaten yapılırdı.

Yapılmasının nedeni sadece ve sadece yapamayışımızdır. Dersen ki yeterince desteklenmedi? Desteklemeyen de biz olduğumuza göre suçlu yine bizleriz.

Mesele bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

Bu arada iyice kokusu çıkan ortamdan ayrılmadan önce konu dışı da olsa söyleyelim:

Türkiye 48 ülkeye (bunların arasında ABD de vardır) silah satmış bir ülkedir.

Öz be öz yerli bir firma olan FNSS İsral'e bile tank satmıştır.

Aselsan'ın ümit verici çalışmaları ortadadır.

Yani sanıldığının aksine Türkiye'de az da olsa ilerisi için ışık olabilecek ilerlemeler var. Üstelik eğitim sistemimiz sapır sapır dökülürken oluyor bütün bunlar.

Burada ahkam kesen arkadaşlara önemle duyurulur.

Sitelerde Paylaş

Atael sen niye bu kadar amerikın sevdalılısın? Bugün tasfiye etmeye çalıştığınız Türkiyeci subayların elinden Cia'nın kaçırıp Guam adasına götürdüğü çakma Kürtlerden misin yoksa? Bu topraklarda bir tek o güruh amerika sözünü duyunca bu kadar arzu ile doluyor. Onun dışında, aklı başında olan herkes amerikadan nefret eder.

Sitelerde Paylaş

Ulan yazmayayım, tekme tokat girmeyeyim diyorum ama adamı zorla zıvanadan çıkarıyorsunuz. Fransız Devriminin simgelerinden birinin altına saklanmış şu Bin Laden akıllının dediğine bakın şimdi:

"Onun dışında, aklı başında olan herkes amerikadan nefret eder."!!

Deme ya!

Demek sen şu dünyadaki bütün akıllı adamları tanıyor ve istisnasız tümünün de senin gibi ana avrat ABDye küfrederek kendilerini entel sandıklarını düşünüyorsun öyle mi?

Şakirtler ve şakirt akıllılar dışında ABD'den nefret eden kimseye rastgelinmez!

Sen bu lafı ancak İslam ülkelerinde telaffuz edebilirsin.

ABD'nin hataları vardır; dış politikası acımasızlıkla doludur. Ama son tahlilde, dünyaya ve insanlığa yaptığı katkılar göz önünde bulundurulduğunda diğer birçok ülkeden daha temiz ve uluslararası bir değer olduğu görülür. Bunu söylemek, gerçeğe sadık olmanın, yani herşeyden önce insan olmanın bir gereğidir. Yoksa güzel ülkemiz dururken Amerikayı savunma sevdalısı değiliz. Gün gelir ülkemiz için en önde ölenler de yine gerçeği teslim edenler olacaktır. Sizin gibi hızlı solcu takılıp sonra da yurtdışına sıvışmak için vize alma derdine düşen an mı Marksist tanıdık biz be! Hey yavrum benim! Arabesk marksistim benim!

Zavallı çocuk. Karşında zehir gibi Atael'i görünce son çareyi arebesk duygu sömürülerinde bulmuşsun amma yemezler canım.

Biz Arap değiliz. Sen git şakirtlere anlat bu masalları Hade bakeem!

Sitelerde Paylaş

Yok vival, atael zehir gibi değil. Ne gibi olduğunu anladım. Sıkma canını sen.

Abd kuruluşundan itibaren, başta kendi halkı olmak üzere, bütün dünya hallarına gericilik, fanatizm, aptallaştırma, katliam ve sömürü getirmiştir. Abd aslında bir devlet bile sayılmaz. Yahudi orijinli garip tarikatlar tarafından yönetilen bir İngiliz kolonisidir. İnsanlığa hiçbir katkısı olmamıştır. İnsanlık tarihi boyunca en çok kan dökmüş olan örgüttür.

Robespierre isminin arkasına saklanmıyorum. Büyük Fransız Devrimi'nin bütün ideallerini benimsiyorum. Biliyorsunuz, akıl ve akılcılık bizim için en yüce değerdir. Meselelere akıl penceresinden bakmaya gayret ettiğimiz için, kılık değiştirmiş olanları hemen anlarız. Katil Abd'yi böyle arsızca savunmaya yeltenenlerin maskesinin ardındakini hemen görürüz.

Ya, george kardeş, Ilımlı İslam ürettiniz yetmedi şimdi bir de emperyalizmle uyumlu ılımlı ateizm mi oluşturacaksınız?

Sitelerde Paylaş

Abd kuruluşundan itibaren, başta kendi halkı olmak üzere, bütün dünya hallarına gericilik, fanatizm, aptallaştırma, katliam ve sömürü getirmiştir. Abd aslında bir devlet bile sayılmaz. Yahudi orijinli garip tarikatlar tarafından yönetilen bir İngiliz kolonisidir. İnsanlığa hiçbir katkısı olmamıştır. İnsanlık tarihi boyunca en çok kan dökmüş olan örgüttür.

Robespierre isminin arkasına saklanmıyorum. Büyük Fransız Devrimi'nin bütün ideallerini benimsiyorum. Biliyorsunuz, akıl ve akılcılık bizim için en yüce değerdir. Meselelere akıl penceresinden bakmaya gayret ettiğimiz için, kılık değiştirmiş olanları hemen anlarız. Katil Abd'yi böyle arsızca savunmaya yeltenenlerin maskesinin ardındakini hemen görürüz.

Ya, george kardeş, Ilımlı İslam ürettiniz yetmedi şimdi bir de emperyalizmle uyumlu ılımlı ateizm mi oluşturacaksınız?

İşte budur!

Adam kendini çok güzel ifşa etmiştir.

Bu kıvama gelen birinine verilecek yanıt onun kendi yanıtında en açık kıvama gelmiştir.

Bu aşamadan sonra neyin ne olduğunu gören zaten görecektir.

Sakın bunun gibi zavallılara yanıt vermeye kalkıp ağzını bomza Atael.

Sağır sultanı bırak eşşekler bile anlamadıysa bundan sonra anca küfredip kendini attırırsın ki burada her zaman yazman lazım!

Buna mecbursun!

Sitelerde Paylaş

Evvelemirde hiç bir zaman ne solcu oldum nede Marksist. ABD düşmanıda değilim ancak ABD nin bu kadar büyütülmeside izamdan başka bir şey değildir. Askeri güçmü?

Kübada Domuzlar çıkartmasında ne oldu?

Neden Hala Fidelin hakkından gelemiyor?

Korede Ne oldu? General Tahsin Yazıcının Türk Ordusu olmasaydı Konuride Çinliler Conileri boğmuşlardı!

Vietnamda ne oldu?

ABD ve Avrupa kamuoyu bir tane askeri ölse bunun hesabını daima sorar.ABD hiç bir zaman ne Suriyeye nede İrana girebilir.

Demokratik ülkelerin askerleri ne kadar iyi teçhizatla donatılırsa donatılsın hiç bir zaman istenilen savaş gücünü veremezler.Hidrojen bombası olmasaydı Japonlarıda durduramazlardı.

Kendi müttefik devletinin Deniz kuvvetlerinin Muavenet zırhlısını yanlışlıkla vuran bir Ordu?

Diğer tarafından bugün maalesef (Belkide bizim yanlış politikalarımız sonucu) ABD artık dostumuz falanda değildir.Bu kadar Generalimiz ABD nin PKK ya askeri yardımda bulunduğunu bas bas bangır bangır TV kanallarında haykırdılar.Bunun sonucu 350 küsur Generalimiz Sahte Dijital belgelere dayanarak tutuklandı ve Mahkum oldular!Ortada öyle Darbe planı falanda yoktu.Darbe yapacak asker toprağın altına silah filanda gömmez.Generallerin Yarım saatlik toplantısına bakardı iş .Ondan sonrada sokaklarda Tanklar dolaşırdı!Bugün maalesef Türk Deniz Kuvvetleri lağv edilmiştir.Ortada Ergenekon diye bir örgüt olup olmadığı dahi sübut bulmadan değerli komutanlarımız mahkum oldular.

Sitelerde Paylaş

Senin teknik altyapı denen şeyden haberin var mı arkadaşım?

Japonlar daha tepelerine atom bombası yağmadan çok önce, bir imparatorlukta yaşıyorken bile kendi uçaklarını, uçak gemilerini yapabilecek teknolojiye- yani altyapıya sahiptiler. Bu işler öyle sermayeye zarta zurta da çok bakmaz; teknik kapasiten ve altyapın varsa yaparsın. Yoksa baka kalırsın.

Bizde o zamanlar bir tek pancar fabrikası vardı. Onu da yabancılara yaptırmıştık.

Sen ne bekliyordun?

Asırlar boyu daha toplama çıkarma yapmayı bilmeden yaşayagelmiş bir milletten zarttadarak jet motoru yapmasını mı bekliyorsun?

Atatürk cumhuriyeti kurduğunda Anadolu'da kızılderili uygarlığından belki birkaç basamak daha yukarıda bir yaşam tarzı hüküm sürüyordu. Hekim sayısı bile çift haneli rakamlardaydı.

Hem sonra senin bahsettiğin dönemlerde milli bir ruh vardı. Devrim arabalarını bir anımsa bakalım.

Yapılabilecek bir iş olsaysı zaten yapılırdı.

Yapılmasının nedeni sadece ve sadece yapamayışımızdır. Dersen ki yeterince desteklenmedi? Desteklemeyen de biz olduğumuza göre suçlu yine bizleriz.

Mesele bu kadar basit.

Japonların 2 Dünya savaşından önce Kendi uçaklarını yaptıklarını ağır sanayi hamlesini tamamladıklarını gayet iyi biliyorum.O kadar cahil değilim:)Ama şunuda biliyorum O Japonlar Samurailikten Yani kılıç kalkan silahşör Devletinden bir anda sıçrayarak Ağır sanayiini kurdu. Jet motorunuda her şeyinide yaptı.Ve Ordusununuda Modernize etti.

Teknik alt yapımız varmı yokmu? Nuri Demirağ kendine güveniyordu o zamanlar.Teknik elemanlarını yetiştirmişti.Bir iş yapılacaksa mutlaka bir yerden başlanılmalıydı.Ama dediğiniz gibi Suçlu ABD veya Batı değil bizleriz.Dahada doğrusu İsmet Paşanın aşırı temkinli ve Cimri politakası.Futbol takımımızı bile Dünya şampiyonasına Paramız yok deyip göndertmemişti.:)

Sitelerde Paylaş

Abd'nin en büyük gücü propaganda gücüdür. En büyük üçüncü ihraç kalemi Hollywood filmleridir. Abd'nin çok güçlü olduğunu iddia etmiyorum. Düşman olduğunu iddia ediyorum. Abd hiçbir zaman kendi toprakları üzerinde savaşmamıştır. Topraklarına düşman ordusu girerse, nasıl bir tepki verir, nasıl direnir görmek isterdim doğrusu.

Abd hiçbir zaman Türkiye'nin dostu olmamıştır. Türkiye'ye her zaman için, İngiltereden miras aldığı bir yarı sömürge muamelesi çekmiştir. 12 Eylül'den sonra özgün ekonomik modelini tasfiye ederek tam sömürge haline gelmesi yolunda önemli yol almıştır. Bu arada, yeri gelmişken söyleyeyim, 80'li yılların ortasından itibaren sürekli olarak kötülenen ve sonunda yağmalanan kamu ekonomik kuruluşları, kapitalist işletmelerin çoğundan daha faydalı ve verimli idi. Sümerbank ve Etibank, dünyada emsali olmayan, Türkiye'ye özgü ekonomik işletmelerdi. Aynı şekilde Tariş Ege köylüsüne hizmet eden çok değerli bir kooperatif işletmesi idi. Talan edildi, yağmalandı, yok edildi...

Türkiye'yi bölen, yoksullaştıran, aptallaştıran, cahilleştiren, Ilımlı İslam hareketi ve ırkçı Kürt milliyetçiliği eli ile ortaçağ karanlığına yuvarlayan Abd'dir. Bunu isteyen, bundan faydalanan Abd'dir. Aksini söyleyen aptaldır.

Abd, Türkiye ve benzeri ülkelerin ayakları üstüne basan, yetişmiş insan gücüne sahip olmasını istemez. Çünkü böyle olursa, ekonomik olarak kendine rakip olacaklarını düşünür. Çin'de ipin ucunu kaçırdılar şimdi ne yapacaklarını bilemiyorlar. Bunu şöyle bir örnekle açıklayayım; eğer mafyadan izin almazsan sokakta limon sattırmazlar. Arkan olmadan sokağa çıkıp limon tezgahı koy, iki saat duramazsın. Üretmek ve satmak netameli iştir. Adamın kolisini keserler. Abd'nin Türkiye'ye yaptığı budur. Sen üretme ben sana satarım diyor. Peki ben sana ödemeyi nasıl yapacağım diye sorduğunda, hallederiz yavrum diye bıyıklarını okşuyor.

Sitelerde Paylaş

Japonların 2 Dünya savaşından önce Kendi uçaklarını yaptıklarını ağır sanayi hamlesini tamamladıklarını gayet iyi biliyorum.O kadar cahil değilim:)Ama şunuda biliyorum O Japonlar Samurailikten Yani kılıç kalkan silahşör Devletinden bir anda sıçrayarak Ağır sanayiini kurdu. Jet motorunuda her şeyinide yaptı.Ve Ordusununuda Modernize etti.

Teknik alt yapımız varmı yokmu? Nuri Demirağ kendine güveniyordu o zamanlar.Teknik elemanlarını yetiştirmişti.Bir iş yapılacaksa mutlaka bir yerden başlanılmalıydı.Ama dediğiniz gibi Suçlu ABD veya Batı değil bizleriz.Dahada doğrusu İsmet Paşanın aşırı temkinli ve Cimri politakası.Futbol takımımızı bile Dünya şampiyonasına Paramız yok deyip göndertmemişti.:)

Nuri Demirağ on numara bir adammış. Keşke onun verdiği ivmeyi devam ettirebilseydik.

Sitelerde Paylaş

yok zaten kimseyi zehirlemek gibi bir derdim tasam olmadı!ama ilk önce dünya gerçeklerini bilecen sonra höykürük yapacan.Kuru kuru milliyetçilikten,kürd seviciliğinden,din bezirganlığından,SOL'un bitmek tükenmek bilmeyen hayallerinden de bıkkınlık geldi artık ayrıca.

ABD gibi ülke olsun canımı yesin...istesen de zaten olamazsın.TÜRKİYE,anadolu-feodal yapısından can suyuyla beslenen,arap-islam martavallarıyla bezenip,cumhuriyet devrimlerinden sonra MİLLET HERŞEYE KARAR VERİR (Kİ MİLLETEN KASIT KENDİ SEÇMEN KİTLESİ)SANDIK MUGALATALARIYLA kendi kör-iğrenç kafalarındaki rejimi düzeni kurmak için gece gündüz bıkmadan usanmadan çalışan osmanlının ümmetçi zihniyetinin artıklarının yöneteceği bir ülke değildir.saygı da duymam demokrasi içinde de benimsemem...

İşte bu gibi tiplerin önünü kesmek sermaye,finans,eğitim-öğretim gibi kendi sınıfsal yapıları bertaraf pasifize etmek için ülkeye anadolu feodal yapısından beslenen kültürel olguların alayına kibrit suyu dökmek gerekiyor..

AB nedir türkiye için?hedef mi amaç mı araç mı?bence 3'ü birden..niye? ADAM OLMAK İÇİN..Bu ülke yani T.C öyle her önüne gelenin ben iktidar oldum müktedir oldum istediğim herşeyi yaparım tarzı siyaset ve inanç temelli gelen siyasilerden çok çekti ve hala çekiyor..lafı uzatmaya çekmeye gerek yok.ANLAŞILMAYACAK KAFANIN BASMAYACAĞI BİR ŞEY DE YOK...

ABD bugün kendi çıkarı için elkaideyi destekler besler buyutur ama yine ona saldırır..Bu bir devlet oyunudur..ABD dün ılımlı islamı bu eşşekler adam olur diye benimsedi destekledi ama bugün artık evlilik bitti,nıkah bozuldu...ABD ılımlı islamı türkiyeye rol biçti demek de bir o kadar yanlış!ABD de hükümet içinde dışında derin yapıların hakim olduğu bir YAPILANMADA vardır..obama başka telden çalıyor bu derin yapılar başka telden çalıyor..

ABD ılımlı islamı destekledi,ABD pkk'yı destkledi (kiYALAN) eee iyi de cano bugün beslediği eşşekleri öldürmeye başladı görmuyormusun sen olayları?amerika gibi ülke var mı la dünyada...dinci ruh hastası pz..lerin,terörist eylemlerde bulunan örgütlerin(sol-sağ-islami) tüm bu yapılarla mücadele eden esas aktör dünyada ABD'dir..aklınız sıra hala bağımsızlıktan dem vurup pollyanacılık oynamaya devam mı edek?

Hollywood ne ki deyip geçmeyecen,yap yapabiliyorsan sende onun gibi bir sinema sektörü yada devrimi,dünya pazarında tekkeleşip yay tüm dünya insanlığına!!Teknoloji,bilim,insan hakları,evrensellik,hukuk normları vs vs ne ararsan o ülkede.

ABD bir allah tanrı varsa ancak onun vasıtsasıyla yok olur ki oooohhhh ölme eşşeğim ölme...bu yüzyılda da dünyaya kaptanlık yapmaya devam edecek.Onun temsil ettiği prensipler ve koyduğu ilkeler yaşayacak...ha bu arada sıra ÇİN'de çinin suyu ısınıyor.. :) islamı zaten yendi...

tarihinde atael tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...