Jump to content

Recommended Posts

Ben islam alimi degilim. Ama sahabelerin cennetle mujdelendiginide biliyorum. Muhammed taktik gelistirmis, agzindan hepiniz cennetliksiniz lafini cikarmis. Sonrada bu munafik tayfa sorunu cikmis. Munafiklarda cennete gidecek sorununu cozememis eleman. Acikcasi bu benim sorunum degil, mantik hatasini yapan Muhammed. Tevbe 100'e gorede sahabeler cennetlik:

İyilik yarışında önceliği kazanan Muhacirler ve Ensar ile, onlara güzelce uyanlardan Allah hoşnut olmuştur, onlar da Allah'tan hoşnuddurlar. Allah onlara, içinde temelli ve ebedi kalacakları, içlerinden ırmaklar akan cennetler hazırlamıştır; işte büyük kurtuluş budur.

Senin zaten kafa tersten calisiyor. Olana degil, olmasi gerekene bakiyorsun. Mesela su durumda bile Muhammed hata yapamaz, bu yuzden munafik sahabeler cennete giremez diye akil yuruyorsun. Ama oyle bi kural yok. Eleman Muhacir ve Ensara uyan cennettliktir diyor. Gunluk siyaset yaptigi, soyledigi lafin nerelere gidecegini dusunmedigi icin bu lafi soylemis. Bu kadart basit.

Kaldiki Muaviyenin munafik oldugunu iddia eden sensin, bana gore harbici musluman adam, islamin gelismesinde buyuk rol oynamis biri. Disaridan objecktif bakan icinde oyle. Sizin isinize gelmedigi icin, sizin sevdiginiz insanlari oldurulmesine sebep oldugu icin bu sekilde dusunuyorsunuz. Omlet yapmak icin bazi yumurtalari kirman gerekiyor. Butun mesele bu. Kirilan yumurtada sizin caninizi acitmis. Bu isler malesef boyle. Islamda iki onemli figur var, bir Omer, iki Muaviye. Bunlar psikopat olmasa idi, muslumanlik arap yarimadasinda bile zor kabul edilirdi. Sen islami sevgi pitircigi saniyorsun, kilcla korkuyla yayildigini kabul etmen malesef objektif olmadigin icin imkansiz.

makala kukula mugalata yapma bence. Hiç branşın olmadığı halde muhacir ve ensar kelimelerini zikrediyorsun

halbuki Muhacir: (ebu cehil ve öldükten sonra yerine Ebu süfyan geçmiştir onların baskısıyla) Ana vatanı Mekkeden (ebu süfyan ve oğlunun hiçret edenlerin mallarına ve evlerine el koyup sefa sürdüğü MEKKE'DEN) kovulan hicret etmek sorunda kalanlardır..

Ensarda : Medeni'de Onlara yardım edenlerdir.

Ne muhacirde nede ensarda Münafıklar vardır. muhacir hicret edenler ensarda o hiçret edenlere daima yardım edenlerdir. kardeş olanlardır.

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 375
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

makala kukula mugalata yapma bence. Hiç branşın olmadığı halde muhacir ve ensar kelimelerini zikrediyorsun

halbuki Muhacir: (ebu cehil öldükten sonra yerine Ebu süfyan geçmiştir onların baskısıyla) Ana vatanı Mekkeden (ebu süfyan ve oğlunun hiçret edenlerin mallerine evlerine el koyup sefa sürdüğü yerden) kovulan hicret etmek sorunda kalanlardır..

Ensarda : Medeni'de Onlara yardım edenlerdir.

Bu dinciler sirf laf olsun torba dolsun diye konusuyor. Sanki biz muhacir, ensar ne bilmiyoruz. Muslumanlarin kendi dinini onlardan iyi bildigimizden haberi yok. O laflari soyleyen Muhammed. Tevbe 100. ayet.

Muaviye sana gore munafiktir, bu lafinla zaten islamdan cikarsin, bunun bile farkinda degilsin. Bak Muhammed senin gibiler icin ne demis. Muhammed sana Muaviyeye kafir dedigin icin, seni kafir ilan ediyor, farkinda degilsin. Az biraz kafani calistir, Muaviye ve Sen arasinda kaldiginda, Muhammedin yapacagi secim Muaviye. Sen direkt cehenneme...Sana biri amcaogluinu mu cehenneme atalim, yoksa skander i mi desin, dusun bakalim ne diyeceksin....

“Bir kimse din kardeşine kafir derse, bu söz ikisinden birine döner.” (Buhari, Edeb, 73/Müslim, İman, 111)

“Her kim bir adama: Ey kafir veya Allah’ın düşmanı der de o adam dediği gibi değilse, o sözler bunları söyleyene döner.” (Müslim, İman, 112)

Rasulullah (s.a.v.): “Herhangi bir kimse, din kardeşine “Ey kafir!” derse, bu tekfir sebebiyle ikisinden biri muhakkak küfre döner. Eğer o kimse dediği gibi ise ne ala. Aksi takdirde sözü kendi aleyhine döner.” buyurdular. (Müslim 1/319)

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu dinciler sirf laf olsun torba dolsun diye konusuyor. Sanki biz muhacir, ensar ne bilmiyoruz. Muslumanlarin kendi dinini onlardan iyi bildigimizden haberi yok. O laflari soyleyen Muhammed. Tevbe 100. ayet.

Muaviye sana gore munafiktir, bu lafinla zaten islamdan cikarsin, bunun bile farkinda degilsin. Bak Muhammed senin gibiler icin demis. Muhammed sana Muaviyeye kafir dedigin icin, seni kafir ilan ediyor, farkinda degilsin. Az biraz kafani calistir, Muaviye ve Sen arasinda kaldiginda, Muhammedin yapacagi secim Muaviye. Sen direkt cehenneme...Sana biri amcaogluinu mu cehenneme atalim, yoksa skander i mi desin, dusun bakalim ne diyeceksin....

“Bir kimse din kardeşine kafir derse, bu söz ikisinden birine döner.” (Buhari, Edeb, 73/Müslim, İman, 111)

“Her kim bir adama: Ey kafir veya Allah’ın düşmanı der de o adam dediği gibi değilse, o sözler bunları söyleyene döner.” (Müslim, İman, 112)

Rasulullah (s.a.v.): “Herhangi bir kimse, din kardeşine “Ey kafir!” derse, bu tekfir sebebiyle ikisinden biri muhakkak küfre döner. Eğer o kimse dediği gibi ise ne ala. Aksi takdirde sözü kendi aleyhine döner.” buyurdular. (Müslim 1/319)

Kuysura :D bakma kardeşim Muaviyeyi İlk sevmeyen Hazreti Alidir. ay lav this geym.. dı baskıtbol ingilis dilini bi aşina olamadım gitti of :P

Hazreti Alinin Muaviyeye bi mukabil yazdığı mektup:

"Bismillahirrahmanirrahim. Ben Ali bin Ebi Talip. Emirilmüminin ve Resülüllahın amcazadesi ve vasisi ve Hasan ve Hüseyn'in babasıyım. Ben Senin ceddini ve dayını öldürdüm. Bedr Muharebesinde kavmini ifna ettim ve kılınçlar kanlandı. Cenabı hak bana Nusret verdi. Ben değişmiş değilim. Dinim İslam ve Resülüllah. Resülümdür."

"Sen reyinde baki kal ve kusur etme. Fakat şunu bilki seni şeytan iğva etmiştir. Cehilinde istiğfar et. Zulm edenler akıbetlerinin nereye varacaklarını iyice anlayacaklardır"

Bu mektuptan sonra Hazreti Ali (R.A) ve Muaviye arasında mektuplaşma kesildi ve Sıffın muharebesi vuku buldu.. Bu hususda "Ravza-tüssafa" kitabına müracaat olunsun NOKTA

Sitelerde Paylaş

Kuysura :D bakma kardeşim Muaviyen İlk sevmeyen hazreti Alidir ay lav this geym dı baskıtbol

Ali Muaviyeye kafir demisse, o zaman Ali kafirdir. Muaviye Aliye kafir demisse, Muaviye kafirdir. Sen muaviyeye kafir dedigin icin, sende kafirsin. Muhammedin yalancisiyim. Muhamemdin dedigi dogruysa, benim yazdigim cumlelerin hepsi kafadan dogru.

Adam burdaki sacmaligi farkediyor, bunu yapan adamin (Muhammed)sacmaliklarini hala dogru kabul ediyor, bundaki absurdlugu bile farketmiyor, I love this game muhabbeti cekiyor.

Benim ilk yazilarima bak. Bu is politik dedim. Yani guc savasi. Olayin aslinda Allahla falan en ufak alakasi yok. Muhammed kendilerini desteklemedikleri icin Amcalarina tepki koyuyor. Amcalarindan biri(Ebu Leheb, Abduluzza bin Abdulmuttalip) oluyor, o oldu kafir. Oteki amcasi got korkusuna musluman oluyor, sonrada Muhammedin tezgagini kullanip ogullarini iktidara getirmeye kasiyor. Sen bunu din temelli aciklamaya calisiyorsun, Got korkusuna musluman olan adama munafiktir, cennete gidemez diyorsun. Gercek ne: Muhammed got korkusuna musluman olan amcasini bile koruyup kollamis. Acikcasi Mughammed oyle demiyor. B.k attigi amcasinin sonradan donecegini hesaplayamamis. Amcasi donuncede, sen kafirdin, artik muslumansin, dogru yolu buldun ayagina yatiyor.

Sitelerde Paylaş

Günün manseti...

Ensar vakfi toplu tecavüz vakasinin bugün 508 yil hüküm giymis olan mahkumu, mahkemede dindar biri olmadigini, aslinda bir ateist oldugunu ifade etmis....

Yani ?

Sizi bıyık altından gülümser gibi görüyorum...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ali Muaviyeye kafir demisse, o zaman Ali kafirdir. Muaviye Aliye kafir demisse, Muaviye kafirdir. Sen muaviyeye kafir dedigin icin, sende kafirsin. Muhammedin yalancisiyim. Muhamemdin dedigi dogruysa, benim yazdigim cumlelerin hepsi kafadan dogru.

Adam burdaki sacmaligi farkediyor, bunu yapan adamin (Muhammed)sacmaliklarini hala dogru kabul ediyor, bundaki absurdlugu bile farketmiyor, I love this game muhabbeti cekiyor.

Benim ilk yazilarima bak. Bu is politik dedim. Yani guc savasi. Olayin aslinda Allahla falan en ufak alakasi yok. Muhammed kendilerini desteklemedikleri icin Amcalarina tepki koyuyor. Amcalarindan biri(Ebu Leheb, Abduluzza bin Abdulmuttalip) oluyor, o oldu kafir. Oteki amcasi got korkusuna musluman oluyor, sonrada Muhammedin tezgagini kullanip ogullarini iktidara getirmeye kasiyor. Sen bunu din temelli aciklamaya calisiyorsun, Got korkusuna musluman olan adama munafiktir, cennete gidemez diyorsun. Gercek ne: Muhammed got korkusuna musluman olan amcasini bile koruyup kollamis. Acikcasi Mughammed oyle demiyor. B.k attigi amcasinin sonradan donecegini hesaplayamamis. Amcasi donuncede, sen kafirdin, artik muslumansin, dogru yolu buldun ayagina yatiyor.

politiktir şudur budur. oldu şudur budur. haaa ok.. :D

1-Ya bırak bu işleri Hazreti Muhammedin siyaseti Hak ile kaimdir.

(Ebu cehil darül nedvede (parti vermişti partide) gel başımıza hükümdar ol dediler.

hazreti muhammed. Verdiği cevap şuydu. " Hayır siz şu şu maddeleri kabul edersiniz ondan sonra beni çağırısınız gel başımıza padişah ol mu dersiniz vezir olmu dersiniz o zaman gelirim demiştir.

bir Politikacı olsa bu teklifi kabul eder ben bunların başına geçersem yavaş yavaş dediğimi kabul ettirebilirim derdi

2-Muaviyenin Bedava avukatı dinle Cenabi Aliye Düşmanlik Eden Sevgili Muaviyenize Peygamber Efendimiz Hazretlerinin Kütübü Sittede Yazili Olan "Ya Ali La Yuhibbuke Illa Mü Minun Vela Yubgiduke Illa Münafikun" Hadisi şerifiyle Sevgili Muaviyenizi Münafikliktan Nasıl Kurtarıcaksınız düşünün bakalım şimdi :D

Sitelerde Paylaş

Günün manseti...

Ensar vakfi toplu tecavüz vakasinin bugün 508 yil hüküm giymis olan mahkumu, mahkemede dindar biri olmadigini, aslinda bir ateist oldugunu ifade etmis....

Normaldir, dincilerin ne kadar yalancı ve sahtekar olduğu bilinmeyen bir şey değil.

Sitelerde Paylaş

politiktir şudur budur. oldu şudur budur. haaa ok.. :D

1-Ya bırak bu işleri Hazreti Muhammedin siyaseti Hak ile kaimdir.

Bu sana gore dogru. Gercekte oyle bisey yok. Senin soyledigin dogru olsa, yani Muhammed amcasi ve amcasiin oglunun munafik oldugunu dusunse, onlari oldurmesi gerekiyor.

1. Muaviye munafik, Muhammed bunu biliyor. Buna goz yumdugu icin, islami kurallari uygulamadigi icin Muhammed suclu.

2. Muaviye munafik degil, Muhammedin bisey yapmasina gerek yok.

Bana gore ikinci alternatif mantikli. Muaviye munafik ise, ve Muhammed hak yolunda ise, Muaviyeyi niye oldurmedigini aciklaman lazim.

Sitelerde Paylaş

Günün manseti...

Sorun elemanin bunu iddia etmesi degil, muhtemelen buzuk korkusuna soyluyor, herhalde sunu dersen seni kuratacagiz diye bunu kafalamislardir. Asil sorun bu adamin ateist olduguna inanacak milyonlarca muslumanin olmasi. Kanun dinlemeyip, kafasina gore yurt acan bu dernegin tecavuz muhabbetindede bunu yapan bizden degil, musluman hic degil, bizide kandirdi, magduruz ayagina yatacak olmasi ve milyonlarca salak muslumanin bu lafa inanmasada inananacak gibi yapip kendi vicdanlarini temizlemeleri.

Sitelerde Paylaş

Bu sana gore dogru. Gercekte oyle bisey yok. Senin soyledigin dogru olsa, yani Muhammed amcasi ve amcasiin oglunun munafik oldugunu dusunse, onlari oldurmesi gerekiyor.

1. Muaviye munafik, Muhammed bunu biliyor. Buna goz yumdugu icin, islami kurallari uygulamadigi icin Muhammed suclu.

2. Muaviye munafik degil, Muhammedin bisey yapmasina gerek yok.

Bana gore ikinci alternatif mantikli. Muaviye munafik ise, ve Muhammed hak yolunda ise, Muaviyeyi niye oldurmedigini aciklaman lazim.

Sorularla islamiyet sitesinde bile bunun olamayacağı yazıyor. Sen bu Kadarda mı kafası çalışmaz birisin. Sorularla islamiyet sitesindekilerden de mi Ahmaksın. Onlar bile anlamışlar sen anlamamışsın

http://www.sorularlaislamiyet.com/soru/207931/munafiklarin-oldurulmesi-neden-yasaklanmistir.html

Sitelerde Paylaş

Sorularla islamiyet sitesinde bile bunun olamayacağı yazıyor. Sen bu Kadarda mı kafası çalışmaz birisin. Sorularla islamiyet sitesindekilerden de mi Ahmaksın. Onlar bile anlamışlar sen anlamamışsın

http://www.sorularlaislamiyet.com/soru/207931/munafiklarin-oldurulmesi-neden-yasaklanmistir.html

Bahsettigin sayfa silinmis. Nasil yani, munafiklari oldurmek yasak mi islamda. Sen neyin kafasini yasiyorsun birader?
Sen Muhammedin Muaviyenin munafik olduguuna kanaat getirdigini dusunuyorsun. Asagidaki ayetleri niye uygulamamis, anlat ogrenelim,.
Ahzâb Sûresinin 60,61 . Ayetinde
Andolsun, eğer münafıklar, kalplerinde bir hastalık bulunanlar ve Medine’de kötü haberler yayıp ortalığı karıştıranlar (tuttukları yoldan) vazgeçmezlerse, elbette seni onların üzerine gitmeye teşvik edeceğiz. Onlar da (bundan sonra) orada lanete uğramış kimseler olarak seninle pek az süre komşu kalacaklardır. Nerede bulunurlarsa, yakalanırlar ve yaman bir şekilde öldürülürler.
"Ey nebi! Kafirler ve münafıklarla cihad et, onlara sert davran. Onların varacakları yer cehennemdir. O ne kötü bir dönüş yeridir. Onlar küfür sözünü söyledikleri ve Müslüman olduktan sonra kafir oldukları halde, söylemediklerine dair yemin ediyorlar. Başaramayacakları bir şeye yeltendiler. Ve sırf Allah ve Rasulü, kendi lütuflarından onları zenginleştirdiği için öc almaya kalkıştılar. Eğer tevbe ederlerse, onlar için daha hayırlı olur. Eğer yüz çevirirlerse, Allah onları dünyada da ahirette de acıklı bir azaba çarptıracaktır. Yeryüzünde onların ne dostu ne de yardımcısı vardır." (Tevbe: 73-74)
Nisâ Sûresinin 89 . Ayetinde
Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.
Nisâ Sûresinin 91 . Ayetinde
Diğer bir takım kimselerin de hem sizden emin olmak, hem de kavimlerinden emin olmak istediklerini göreceksin. Bunlar küfre her döndürüldüklerinde ona atılırlar. Eğer bunlar sizden uzak durmazlar, sizinle barış içinde yaşamak istemezler, ellerini savaştan çekmezlerse, onları yakalayın ve onları nerede bulursanız öldürün. İşte bunlara karşı size apaçık bir yetki verdik.
Mâide Sûresinin 33 . Ayetinde
Allah’a ve Resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. Ahirette de onlara büyük bir azap vardır.
Sitelerde Paylaş
Bahsettigin sayfa silinmis. Nasil yani, munafiklari oldurmek yasak mi islamda. Sen neyin kafasini yasiyorsun birader?
Sen Muhammedin Muaviyenin munafik olduguuna kanaat getirdigini dusunuyorsun. Asagidaki ayetleri niye uygulamamis, anlat ogrenelim,.
Ahzâb Sûresinin 60,61 . Ayetinde
Andolsun, eğer münafıklar, kalplerinde bir hastalık bulunanlar ve Medine’de kötü haberler yayıp ortalığı karıştıranlar (tuttukları yoldan) vazgeçmezlerse, elbette seni onların üzerine gitmeye teşvik edeceğiz. Onlar da (bundan sonra) orada lanete uğramış kimseler olarak seninle pek az süre komşu kalacaklardır. Nerede bulunurlarsa, yakalanırlar ve yaman bir şekilde öldürülürler.
"Ey nebi! Kafirler ve münafıklarla cihad et, onlara sert davran. Onların varacakları yer cehennemdir. O ne kötü bir dönüş yeridir. Onlar küfür sözünü söyledikleri ve Müslüman olduktan sonra kafir oldukları halde, söylemediklerine dair yemin ediyorlar. Başaramayacakları bir şeye yeltendiler. Ve sırf Allah ve Rasulü, kendi lütuflarından onları zenginleştirdiği için öc almaya kalkıştılar. Eğer tevbe ederlerse, onlar için daha hayırlı olur. Eğer yüz çevirirlerse, Allah onları dünyada da ahirette de acıklı bir azaba çarptıracaktır. Yeryüzünde onların ne dostu ne de yardımcısı vardır." (Tevbe: 73-74)
Nisâ Sûresinin 89 . Ayetinde
Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.
Nisâ Sûresinin 91 . Ayetinde
Diğer bir takım kimselerin de hem sizden emin olmak, hem de kavimlerinden emin olmak istediklerini göreceksin. Bunlar küfre her döndürüldüklerinde ona atılırlar. Eğer bunlar sizden uzak durmazlar, sizinle barış içinde yaşamak istemezler, ellerini savaştan çekmezlerse, onları yakalayın ve onları nerede bulursanız öldürün. İşte bunlara karşı size apaçık bir yetki verdik.
Mâide Sûresinin 33 . Ayetinde
Allah’a ve Resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. Ahirette de onlara büyük bir azap vardır.

Sayın Skander (okunuşu nasıl oluyor Sikandır) mı? Her neyse linki silinmedi buyrun okuyum http://www.sorularlaislamiyet.com/soru/207931/munafiklarin-oldurulmesi-neden-yasaklanmistir.html

Ve Getirdiğin ayetlerin hiç birinde Münafıkların münafık olduğu için öldürülmeleri yazmaz. Kendine çok iyi davran ey gunler :D

Sitelerde Paylaş

Sayın Skander (okunuşu nasıl oluyor Sikandır) mı? Her neyse linki silinmedi buyrun okuyum http://www.sorularlaislamiyet.com/soru/207931/munafiklarin-oldurulmesi-neden-yasaklanmistir.html

Ve Getirdiğin ayetlerin hiç birinde Münafıkların münafık olduğu için öldürülmeleri yazmaz. Kendine çok iyi davran ey gunler :D

Dindoş; burada bir de "scanner" abin var. Islamda subyancilik var işte,neyini uzatiyon daha..Folloş olmuşsun burada hala böğürüp duruyorsun.Talak4 subyanciliğin delillerinden biri.Bunu birçok islam alimi de zaten gayet normal görüyor; 9 yaş kızlarla evlenmek o zamanlar normaldi diyorlar.Sence de normal degil mi, supermodernistreformistdarwinistmuslim?

Sitelerde Paylaş

Dindoş; burada bir de "scanner" abin var. Islamda subyancilik var işte,neyini uzatiyon daha..Folloş olmuşsun burada hala böğürüp duruyorsun.Talak4 subyanciliğin delillerinden biri.Bunu birçok islam alimi de zaten gayet normal görüyor; 9 yaş kızlarla evlenmek o zamanlar normaldi diyorlar.Sence de normal degil mi, supermodernistreformistdarwinistmuslim?

Ama imporoş :D kıvarma

Talak 4. ayetindeki Nisa kelimesinin Kökeni Süt/sütlü anlamına gelen Bir KÖKDEN geldiğin dolayı arapçada Kadınlara Nisa: Sütlü/süt veren denildiğinden

Henüz süt vermesi/sütlü olması Mümkün olmayan küçük Çocuklara Nisa denmesi mümkün değildir. sana geçmiş olsun dileklerimi sunarım impooooooroş :Dasaas

ve tatlısı impoooş :D bak! Arapçada Lem kelimesi. Geldi kelimesini Gelmedi yapar.

Ellai Lem yahidne: "Onlar ki adet görmedi" demektir. yani görme zamanı geldi görmedi demektir.

Yoksa imporrroooş :D Adet görmesi Mümkün olmayan Kız çocuklarına "Onlar ki adet görmedi" denmesi manasız bir sözdür İmpoooorrroş :D hasumülato:D gudd booooş :D gıhgıghgıgh Aaaay kamhiiır kamon

Sitelerde Paylaş

süt "halib" değil mi arapça? Nasıl nisanın kökeni süt olmuş bi anlatır mısın?

Kaynak 1:

Nisa Arapça (NSW) kökünden gelen nisāˀ نساء "kadınlar" sözcüğünden alıntıdır.

Arapça sözcük Arapça Ans kökünden gelen ins إنس "insanoğlu, insanlar" sözcüğü ile eş kökenlidir.

Kaynak 1 http://www.etimolojiturkce.com/kelime/nisa

Nişanyansözlük: ~ Ar nisāˀ نساء [#nsw fem. çoğ.] kadın cinsi, kadınlar ≈ Ar ins إنس [#Ans] insanoğlu, insanlar

.....................

"Nüsve" kelimesinin "Bir içim süt" almanına geldiğine dair KAYNAK ise aşağıdadır

Nisâün : Bir içim süte nüsve adı verilir. Nisâ kelimesi süt veren ve sütlü anlamında olan bu nüsve (NSW) kökünden gelen bir kelimedir.[569] Bu çoğul bir kelime olup karılar anlamına gelir. Tekili ise imraetün’dür.

...

Ayrıca Bir suriyeliye sorun ben sordum NİSA ve NİSWA aynı şey demektir dedi

Sitelerde Paylaş

linkini verdiğin etimoloji sözlüğünde böyle bir bilgi yok. diğer link tefsir zırvası.

siz müslümler neden bu kadar yalancı ve dolandırıcısınız?

Kuzum Görmüyor musun? Nisa kelimesi Nüsve (süt/sütlü) anlamında olan kelimeyle AYNI KÖKDEN yani (NSW) den Geliyor anlamıyor musun? Nisa kelimesin Kökü bu kökü. Süt/sütlü anlamında olan BİR KÖKDEN GELİYOR, KÖKDEN....O yüzden Talak 4 de Küçük çocuklar Nisa tanımına girmez çünkü o yaşta sütlü olmaları mümkün değil onlara NİSA denmez çocuk denir

Kaynak 1:

Nisa Arapça (NSW) kökünden gelen nisāˀ نساء "kadınlar" demektir NOKTA

Kaynak 1 http://www.etimolojiturkce.com/kelime/nisa

Nişanyansözlük: ~ Ar nisāˀ نساء [#nsw fem. çoğ.] kadın cinsi, kadınlar demektir. NOKTA

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...