Jump to content

HURİ MESELESİ

Recommended Posts

48 saatte bir insanın edebiyatı zenginleşir, yazım dili düzelir, bakış açısı dini anlamda gelişir ve kendini daha düzgün ama biraz daha kadın gibi ifade eder hale gelir mi? Enteresan!

yalnızcakuran kılığına bürünmüş kadın; (bunlar genelde levia familyasından olup...) yaptığın gerçekten çok ayıp! yalnızcakuran kişisi yetersizse, ya bu foruma girip millete kuran ahkamı kesip, renkten renge girmesin ya da haddini bilerek forumda gezinsin.

başka bir başlıkta yarım kalmış tartışmada eğer seninle muhatap olacaksam, oraya burada kadınca hissettiğim düşünceyi ekleyip yani özetle:

"An itibariyle yalnızcakuran isimli kullanıcının, klavye kontrolünü cennetten inen bir huri ele geçirmiştir. Bu huri gerçek muhatabım değildir. Dolayısıyla cevap verme yahut tartışma yükümlülüğüm bulunmamaktadır. İlgili ayetlerin insan, kadın, hayvan hakkı içerir ve 21. yy'a uyarlanabilir olup olmadığını, merak eden kendisi kontrol etsin".

Önce kendinizi bulun, sonra dürüst olun... Ondan sonra zaten insanlaşmaya da başlayacaksınız.

O 20 ayetin kopyasını sen verdiysen, biraz daha çalışman lazım! Olmamış ev ödevi!

hissiyatımda yanılmadığımdan eminim! sakın "hayır" deyip yalanlayıp iyice küçülme gözümde! notunu verdim! insanlık=sıfır ki müslümanlık olsun

Arkadaşım bunlar paranoya belirtileri, dikkat et derim ben.. ne oluyor yahu :)

cevap vermeyecekseniz vermeyin. kimi kimle karıştırdınız siz?

tarihinde papik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 288
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bizim Allah'ımız ile onların Allah'ı aynı. Hatta inanmıyacaksın ama senin Allah'ın ile benim Allah'ım da aynı :)

İnanmayacağımı bildiğin halde,niye böyle saçma şeyler yazıyorsun?

Tevrat ve İncil Türkçe'ye çevirilirken,bu kitaplardaki Tanrı kavramı yerine Allah yazdıkları için,sizde herkesi Allah'a inanıyor sanıyorsunuz..

Hristiyanlar Allahu ekber deyip namaz mı kılıyorlar,kurban mı kesiyorlar?!

''Ben Allah'a inanıyorum,diğer inançlılarda Allah'a inanıyor,hatta inançsızlarda Allah'a inanıyor'' demek için,bir kutu hap içmek lazım :lol:

Sitelerde Paylaş

Tam da size cuk oturan ithamları bize yöneltmekle siz dogmatikler aklınızca kendinizi aptallıktan kurtardığınızı sanıyorsunuz. Bu bahsettiğin tuzakta hapsolmuş olan, aklı esir olan, dogma tarafından çalışması durdurulan ve esir edilen siz dogmatiklersiniz. Bize söyleyeceğiniz en küçük bir özürünüz bulunmuyor. Biz fikri hür, vicdanı hür insanlarız. Sizin gibi içinde bulundukları dogma çukurundan aldıkları çamuru bize fırlatmaya çalışanların hiç bir çabası bize ulaşamaz. Bizim aklımız ve vicdanımız bilimin aydınlığında kuşlar gibi özgür.

Bir kişiye dogmatiksin demek karşıdakini dogmatik yapmaz ..

Bir kişi kendisi için hürüm özgürüm demesi, o kişinin hür özgür olduğuna delil olmaz ..

Örneğin, kuzey korede ki insanlar kendilerini son derece hür zannederler lakin bunu söylemeleri onları hür yapmıyor değil mi? halen başlarında bir diktatör var.

Dogma ve özgürlük gibi kavramlar birar sıfat değil. Birer hâldir.. O hâl zuhur etmişse kişinin beyanı fayda etmez..

Tıpkı Sizlerin vicdani hür, aklı hür olduğunuzu iddia etmeniz gibi :) Halbu ki öylesi zincirlerle, düşünce bariyerleriyle çevrilisiniz ki iki adım sonranızı dahi görebilmeniz mümkün değil

48 saatte bir insanın edebiyatı zenginleşir, yazım dili düzelir, bakış açısı dini anlamda gelişir ve kendini daha düzgün ama biraz daha kadın gibi ifade eder hale gelir mi? Enteresan!

yalnızcakuran kılığına bürünmüş kadın;

LEVİA isminde ki kullanıcı kimdir nedir bilmiyorum, lakin kesin olarak bildiğim birşey varsa o da fena halde yanıldığın gerçeğidir :)

Muhammed ayrıntılarla uğraşmıyor; o dönem kultüründe zaten var olan terimleri ve uygulamaları kullanıyor.

Muhammed sıfırdan din kurmamıştır. Var olan tanrıya el koymuş, var olan inanca el koymuş ve onu zamanla değiştirmiştir. Yani müridi ve kitlesi hazır olan dinin başına oturmuş ve onu kafasına göre değiştirmiştir. Bu yüzden özellikle yahudilere Musa ile, hıristiyanlara İsa ile aynı tanrının peygamberi olduğunu anlatmaya çalışır. Alayınız bundan sonra bana tabisiniz demeye çalışır. Bir çoğu iplemez ve Muhammed de doğal olarak onlara düşman olur.

Nebi ve Resul arasındaki farklarla uğraşanlarsa, zırvadan ilim çıkartan insanlar.

Basitçe, Resul, peygamberdir ve herkes ona itaat etmelidir. Bu peygamberlerden bazılarına kitap gelince onlara nebi de denir. Peygamberi bol, hemen her şairin ben peygamberim diye fırladığı bir coğrafyada, böyle bir ayrım yapılmasından doğal ne olabilir?

Bakınız; hemen her kültürde çok sıradan olaylar, çok rastlanılan, çok kullanılan şeyler için, bunların hemen her durumuna göre birden fazla isim kullanılır. Örneğin, zeytincilik yapılan bir yörede, zeytinin hemen her durumu ve türü için farklı bir isim vardır ve bu isme göre bahsedilen zeytinin ne olduğu, hangi aşamada olduğu hemen anlaşılır. Ama başka coğrfayalar için o zeytindir, o kadar.

Bizim için devedir, arap içinse 40-50 veya daha fazla durum için farklı ismi vardır.

Peygamberi bol bir coğrafyada da peygamberin türleri için farklı isimler kullanılması, toplumun kültürünün bir parçasıdır. Bunda hikmet yoktur.

Sorun bu ayrımda değil, toplumun normali halini almış olan bir durum için yapılmış ayrıma bakarak muhteşem bir düzen görmeye çalışanlardadır.

Arkadaşım öyle şeyler anlatıyorsun ki ..

Biri çıksa ve;

OBAMA eskiden transeksüeldi.. sonra lezbiyen oldu.. sonra "katolik afyonlu gay taşfırıncı oldu" :).. sonra da başkan oldu dese inanacak kıvamdasın..

Çünkü ne senin iddianın bir rasyonel kanıtı var ne de OBAMA için bunları söyleyecek kişinin rasyonel bir kanıtı vardır..

Eğer sanılara hayallere inanacaksak mantık kriterlerini neden işletiyoruz ki? Herkes bir hikaye yazar ve ona inanır.

Lüften biraz daha elle tutulur argumanlar ortaya sunalım.

İnanmayacağımı bildiğin halde,niye böyle saçma şeyler yazıyorsun?

Tevrat ve İncil Türkçe'ye çevirilirken,bu kitaplardaki Tanrı kavramı yerine Allah yazdıkları için,sizde herkesi Allah'a inanıyor sanıyorsunuz..

Hristiyanlar Allahu ekber deyip namaz mı kılıyorlar,kurban mı kesiyorlar?!

Hristiyanların Allah'ı ve benim Allah'ım ile aynı olduğunu kendi bulunduğum konuma dayanarak söyledim :)

Bir hristiyanın bunu onaylaması yada tenkit etmesi şart değil :)

Teşbihte hata olmaz

Tıpkı kendisini insan olarak tanımlamayan bir kişiye "sen de benim gibi insansın" demek gibi birşey :)

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım öyle şeyler anlatıyorsun ki ..

Biri çıksa ve;

OBAMA eskiden transeksüeldi.. sonra lezbiyen oldu.. sonra "katolik afyonlu gay taşfırıncı oldu" :).. sonra da başkan oldu dese inanacak kıvamdasın..

Çünkü ne senin iddianın bir rasyonel kanıtı var ne de OBAMA için bunları söyleyecek kişinin rasyonel bir kanıtı vardır..

Eğer sanılara hayallere inanacaksak mantık kriterlerini neden işletiyoruz ki? Herkes bir hikaye yazar ve ona inanır.

Lüften biraz daha elle tutulur argumanlar ortaya sunalım.

Kanıtsız dediğiniz kısımları belirtirseniz ona göre ilerleyebiliriz. Deve isimlerinden zeytin türlerine, Allah'ın daha önceden varolduğundan, Muhammed'in bu Allah'ta yaptığı değişikliklere kadar farklı pek çok alana değindik zira.

Sitelerde Paylaş

Bir kişiye dogmatiksin demek karşıdakini dogmatik yapmaz

Yok bir de yapsaydı bari! Bunun senin dogmatik olmanla ne alakası var?

Kuşa kedidir desem elbette kuş kedi olmaz ama kediye kedi demem gerekir. Başka bir şey deme şansım var mı? Kedi yani, başka bir şey demenin bir yolu yok!

Sitelerde Paylaş

"Kevaib" apaçık yeni yetişmiş kızlara verilen addır. "Ka'b" kabartı, yükselti anlamına gelir. Yeni yetme kızların göğüsleri belirginleştiği, kabardığı için böyle denir. Topuk da "ka'b"dır. Kabe de aynı anlama gelir. Küp de...

Kevaib ifadesi Lisanu’l Arab'da "muhteşem, göz alıcı, harika" anlamları ile birlikte geçer.. Şu tuhaflığa bakın ki bizim mezhepçi mealciler bu anlamı değil de çıkarımı daha zor bir anlam olan "tomurcuklanmış göğüs" ifadesini kullanır.. Rivayete göre meal yazmak dediğimiz şey işte tam olarak bu ..

Kanıtsız dediğiniz kısımları belirtirseniz ona göre ilerleyebiliriz. Deve isimlerinden zeytin türlerine, Allah'ın daha önceden varolduğundan, Muhammed'in bu Allah'ta yaptığı değişikliklere kadar farklı pek çok alana değindik zira.

Muhammed eğer döneminde ki bilgileri birleştirip yeni bir kitap "uydurmuşsa" öteki kitaplarda okuduğumuz hataları neden kendi kitabına almamıştır? Hangi gözleme dayanarak bunları eleyebilmeyi başarmıştır

tarihinde YalnizcaKuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"muhteşem, göz alıcı, harika"

Anlamın kabartı, yükselti olduğunu o kadar açık örneklerle kanıtladım ki, ne desen boş. Türetilmiş onlarca anlam olabilir. Temel anlam benim söylediğim ve yeni yetişen kızlara neden böyle dendiği de son derece açık.

Gören de kuranda sadece bu kelimeyle hurilerden bahsediliyor sanacak! İri gözlü hurilerle çiftleştiririz var, çadırlarda kocalarına özel huriler var... Ne yana dönseniz kurtuluş yok. Boş vaadlerle keklenmişsiniz.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kevaib ifadesi Lisanu’l Arab'da "muhteşem, göz alıcı, harika" anlamları ile birlikte geçer.. Şu tuhaflığa bakın ki bizim mezhepçi mealciler bu anlamı değil de çıkarımı daha zor bir anlam olan "tomurcuklanmış göğüs" ifadesini kullanır.. Rivayete göre meal yazmak dediğimiz şey işte tam olarak bu ..

Muhammed eğer döneminde ki bilgileri birleştirip yeni bir kitap "uydurmuşsa" öteki kitaplarda okuduğumuz hataları neden kendi kitabına almamıştır? Hangi gözleme dayanarak bunları eleyebilmeyi başarmıştır

Fussilet :53 - Biz onlara, ufuklarda ve kendi canlarında âyetlerimizi göstereceğiz ki o(Kur'â)n'ın gerçek olduğu, onlara iyice belli olsun. Rabbinin her şeye tanık olması yetmez mi?

YETMEZ !!!!

bana İSPAT etmesi gerekir....sadece bana değil - diğer insanlara da.....

peygamber seçip de sadece bir insana..."aha ben varım bak -senle iletişim kuruyorum" demesi KURANI ispat etmesi YETMEZ.....benle de iletişime geçsin en azından.....

Sitelerde Paylaş

Anlamın kabartı, yükselti olduğunu o kadar açık örneklerle kanıtladım ki, ne desen boş. Türetilmiş onlarca anlam olabilir. Temel anlam benim söylediğim ve yeni yetişen kızlara neden böyle dendiği de son derece açık.

Gören de kuranda sadece bu kelimeyle hurilerden bahsediliyor sanacak! İri gözlü hurilerle çiftleştiririz var, çadırlarda kocalarına özel huriler var... Ne yana dönseniz kurtuluş yok. Boş vaadlerle keklenmişsiniz.

Bu çarpıtmaları düzetlmeye hangi birinden başlasam acaba ..

peygamber seçip de sadece bir insana..."aha ben varım bak -senle iletişim kuruyorum" demesi KURANI ispat etmesi YETMEZ.....benle de iletişime geçsin en azından.....

Bir kişiye para kasasının şifresini söyleyip sonra da o kişinin kasayı açtığını görünce tebrik etmenin alemi yoktur ..

Önemli olan o kişiye şfreyi söylemeden şifreyi bulabileceği imkanları sağladıktan sonra kasayı açıp açamayacağını sınamaktır..

İşte Tanrının yaptığı şey buna benzer..

Önce kendisini bulabileceğimiz koşulları sağlar(akıl/mantık/içgüdüler)...

Sonra da insan ya "Evreka, Tanrı var" der ya da var olan işaretlerde ki noktaları birleştiremez ya da birleştirmek işine gelmez ve "Tanrı falan yok tümü hikaye" diye bir yargıya varır ..

Yani, tanrı benimle iki el poker atsaydı incileri mi dökülürdü. Neden bana gözükmüyor niye ona inanayım gibi şeyler söylemeye hakkın yok. Tanrı gözünün önünde eğer onu göremiyorsan bu onun suçu değil, senin kendi seçimin..

Sitelerde Paylaş

Bu çarpıtmaları düzetlmeye hangi birinden başlasam acaba ..

Bir kişiye para kasasının şifresini söyleyip sonra da o kişinin kasayı açtığını görünce tebrik etmenin alemi yoktur ..

Önemli olan o kişiye şfreyi söylemeden şifreyi bulabileceği imkanları sağladıktan sonra kasayı açıp açamayacağını sınamaktır..

İşte Tanrının yaptığı şey buna benzer..

Önce kendisini bulabileceğimiz koşulları sağlar(akıl/mantık/içgüdüler)...

Sonra da insan ya "Evreka, Tanrı var" der ya da var olan işaretlerde ki noktaları birleştiremez ya da birleştirmek işine gelmez ve "Tanrı falan yok tümü hikaye" diye bir yargıya varır ..

Yani, tanrı benimle iki el poker atsaydı incileri mi dökülürdü. Neden bana gözükmüyor niye ona inanayım gibi şeyler söylemeye hakkın yok. Tanrı gözünün önünde eğer onu göremiyorsan bu onun suçu değil, senin kendi seçimin..

peygamberlere neden baştan verilior o şifre ?

bana da versin yahut peygamber falan yollamasın..

haksızlık oluyor...

Sitelerde Paylaş

Bu çarpıtmaları düzetlmeye hangi birinden başlasam acaba

Dene bakalım da seni çarpılmıştan beter edeyim bir... Yalancının mumuna püf demekten kolay bir şey yoktur. Bir püfte söner gidersin. Sen şimdi utanmadan sıkılmadan cennette cinsellik vaadi yoktur diyeceksin, biz de kekiz, bu koskoca yalana kanacağız! Sizin kadar kek olmamız olanaksız, bu konuda sizinle yarışamayız.

Sen asıl derdini söyle, cinsellikle kandırılmak ağrına mı gitti, kendini çok mu kekstra hissettin? Niye allahını yalancı çıkarıyorsun? Cinsellik var diye kandırdılar, heveslendin, olmadığını mı anladın nedir? Derdini söyle... Yoksa bizi keklemek gibi bir düşünceye kapılacak kadar mı saftiriksin?

Her durumda durumun vahim... Seç beğen... :)

Sitelerde Paylaş

Dene bakalım da seni çarpılmıştan beter edeyim bir... Yalancının mumuna püf demekten kolay bir şey yoktur. Bir püfte söner gidersin. Sen şimdi utanmadan sıkılmadan cennette cinsellik vaadi yoktur diyeceksin, biz de kekiz, bu koskoca yalana kanacağız! Sizin kadar kek olmamız olanaksız, bu konuda sizinle yarışamayız.

Sen asıl derdini söyle, cinsellikle kandırılmak ağrına mı gitti, kendini çok mu kekstra hissettin? Niye allahını yalancı çıkarıyorsun? Cinsellik var diye kandırdılar, heveslendin, olmadığını mı anladın nedir? Derdini söyle... Yoksa bizi keklemek gibi bir düşünceye kapılacak kadar mı saftiriksin?

Her durumda durumun vahim... Seç beğen... :)

Cennette playstation ya da apple ya da samsungFullHD tv var mı diye biri sorarsa vereceğimiz yanıt "Bilmiyoruz" olur..

Cennette cinsellik var mı diye biri sorarsa vereceğimiz yanıt "Bilmiyoruz" olur..

Çünkü cinsellik olup olmadığına dair bir ifade yok .. Çünkü playstation'un olup olmadığına dair bir ifade yok..

Bilmem anlatabildim mi :).

Ha eğer diyorsan ki "Kur'anda cinsellik yazıyor, işte şu ayet.. işte bu ayet.. ahanda numarası.. ahanda sure ismi" dersen tartışırız. Lakin önceden uyarayım boşuna yorulursun :)

Sitelerde Paylaş

cinsellik olup olmadığına dair bir ifade yok

Sen kesin sorunlusun. Sende DBD sendromu var. Açılımı dogmatik beyin dumuru...

Sana "iri gözlü hurilerle evlendiririz" ayetini verdim, kıvırtacam diye ruloya döndün. Şimdi yine hiç bir şey söylememişim gibi yapıyorsun. Sorunun çok büyük. Beynin dogma nedeniyle tamamen dumur olmuş. Ümitsiz vakasın.

Sitelerde Paylaş

Bilemiyorum. Bu sorunuzun yazdıklarımla ilgisi nedir?

Muhammed sıfırdan din kurmamıştır. Var olan tanrıya el koymuş, var olan inanca el koymuş ve onu zamanla değiştirmiştir. Yani müridi ve kitlesi hazır olan dinin başına oturmuş ve onu kafasına göre değiştirmiştir. Bu yüzden özellikle yahudilere Musa ile, hıristiyanlara İsa ile aynı tanrının peygamberi olduğunu anlatmaya çalışır. Alayınız bundan sonra bana tabisiniz demeye çalışır. Bir çoğu iplemez ve Muhammed de doğal olarak onlara düşman olur.

Öteki kitaplarda okuduğunuz "hataların" ne olduğunu da bilmiyorum, zira muhtemelen kitaplarda aynı hataları görmüyoruz. Fakat isa, musa, ibrahim masallarını nakledip yalan yanlış koymuş olması benim için yeterlidir. Dahası, adam -var olduysa- zaten ordan burdan toparladıklarından kitap uydurmuşken, siz, neden toparlarken hepsini toparlamamış diyorsunuz. Muhtemelen hepsini ezberleyememiştir. Muhtemelen hepsini koyarsam, adamlara hükmüm geçmez, bu bizim kitap zaten der beni iplemezler demiştir, muhtemelen hepsini ezberlememe gerek yok, kuran elinizdekini onaylar desem yeter diye düşünmüştür...

Siz bu şekilde sorguluyorsanız, müslüman olmanız elbette kaçınılmaz. Kuranda diğer kitaplardaki masalların yarım yamalak ve hatalı olarak isimler birbirine girmiş olarak veya olaylar değiştirilmiş olarak yer alması zaten problemdir. Adam zaten yanlış olarak kopyalıyor, siz çıkıp "madem kopyalıyor, neden hataları birebir almamış" diyorsunuz. Kısa cevap şu da olabilir, adam zaten kopyalamayı bile beceremiyor ki, hatalı kısımları -onlar her ne ise- bile birebir alabilisin.

Sitelerde Paylaş

ŞU AYETİ ANALİZ ETSİN

BU AYETTEKİ BİZ'İN İÇİNDEN ÇIKMAYI BAŞARIRSA, "YALNIZCA" KALACAK AMA BİR SÜRÜ YENİ İNSAN TANIDI EMİNİM YALNIZ KALMAYACAK!

Enbiya 17."Eğlence için bir kadın edinmek isteseydik kendi katımızdakilerden edinirdik, fakat biz, böyle bir şey yapmayız."

tarihinde estrelland tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen kesin sorunlusun. Sende DBD sendromu var. Açılımı dogmatik beyin dumuru...

Sana "iri gözlü hurilerle evlendiririz" ayetini verdim, kıvırtacam diye ruloya döndün. Şimdi yine hiç bir şey söylememişim gibi yapıyorsun. Sorunun çok büyük. Beynin dogma nedeniyle tamamen dumur olmuş. Ümitsiz vakasın.

:) güzel arkadaşım

10.sayfada "zevvecnahum bi hûrin în" ifadesinin ne olduğunu orada ki zevce'nin türkçede ki zevce ile manaen birleşik bir noktası bulunmadığını anlattık hatta daha iyi anlayasın diye video koyduk.. Ama çabalar nafile :)

Sitelerde Paylaş

ŞU AYETİ ANALİZ ETSİN

BU AYETTEKİ BİZ'İN İÇİNDEN ÇIKMAYI BAŞARIRSA, "YALNIZCA" KALACAK AMA BİR SÜRÜ YENİ İNSAN TANIDI EMİNİM YALNIZ KALMAYACAK!

Enbiya 17."Eğlence için bir kadın edinmek isteseydik kendi katımızdakilerden edinirdik, fakat biz, böyle bir şey yapmayız."

لَوْ أَرَدْنَا أَن نَّتَّخِذَ لَهْوًا لَّاتَّخَذْنَاهُ مِن لَّدُنَّا إِن كُنَّا فَاعِلِينَ

Lev erednâ en nettehıze lehven lettehaznâhu min ledunnâ in kunnâ fâ’ılîn(fâ’ılîne).

Senin verdiğin mealde ki "kadın" ifadesini ayetin orjinalinde gösterebilr misin?

Bu arada Kur'anda "BİZ" ifadesinin kullanılması bir tür edebi sanattır.. Arap toplumunda bu gibi edebi ifadeler vakti zamanında ekmek su gibi yaygındı.. Yani ortada, tevhidi tehlikeye atacak bir çelişki yok

Sitelerde Paylaş
türkçede ki zevce

Türkçedeki zevce mi? Ne Türkçesi yahu? Sana Türkçeden bahseden kim? Sen kesin sorunlusun. Arapçada zevvecnaha onları çiftleştiririz demek. Bitti. Bunun kıvırma payı sıfır.

Saçma sapan videolara ben on saniyemi bile ayıramam. Allahın bir aptal dogmatiği ne diyecek diye ağzına bakamam. Ben hızlı okurum, yaz bakalım anlat derdini, nasıl zevvecna çiftleştiririz olmuyormuş bir görelim...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...