Jump to content

Sadece Ateistler(bilimsel bir araştırmada yer almak ister misiniz ? )

Recommended Posts

ben zaten deistim...ama gördüğüm kadarı ile sorular bizi de bağlıyor---yani ateistlerin başına bişiler gelecek olursa...bu deistleri boş verecekler anlamını taşımıyor :)

sorularından bazıları biraz tehlikeli gibi....

yani bunu devlet kullanacak olsa yahut da art niyetli çevreler .....mesela...nasıl kullanabilir ?...hmmm bir bakalım...sırayla gidelim...sorular ve cevapları inceleyelim.

komplolar üretelim accık :D

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6- Bu süreçte veya anda tepkiler aldınız mı? İlk tepkiler nasıldı?

bir arkadaşın cevabı ....:

6- İlk tepkiler çok şiddetliydi. Dayandım ve ısrarcı oldum. gerekirse ben de sert çıktım. Hem de çok sert. Bunu yapmadan olanaksız. Sert çıkmazsanız eziyorlar. Sert çıkmadan ateistim demenin bu toplumda olanağı yok. (toplum bu tiplere daha şiddetli tepki versin..onların tepkilerini bastırsın)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7- Ateist olma sürecinde aldığınız tepkiler ile ateist olduktan sonra aldığınız tepkiler nasıldı? Bir benzerlik veya farklılık var mı?

(mesela camilerde medyada vs. kitlesel iletişim araçlarında "bu tiplerden uzak durun...konuşmayın..selam dahi vermeyin....vb." şeyler dile getirilebilir. ateistlerle daha etkili yoldan psikolojik savaşın yolları tespit edilir.)

7- Bana söylenen şu: "İyi birisin ama itikadın bozuk." Ateist olduğum için bozulmayan ilişkilerim de var. Bozulan da. Bazı müslüman arkadaşlarım benimle konuşmuyor ve bana selam vermiyorlar. Bunların sayısı çok az. Genelde kabullenme var. (aynen devam edin...selam dahi vermeyin...uzak durun onlardan...onlar şeytanlardır.)

4- Teistler ile tartışırken onların saygı duydukları kavramlara saygı duyuyor musunuz? Hazreti (Hz.) cella cellehü CC, SAV gibi dini saygı ifadelerini kullanıyor musunuz?

4- Teistlerin hiç bir kavramına hiç saygı duymuyorum. (gördünüz mü ? sizlere hiç saygıları yok...sizler neden onlara saygı duyasınız ki ?)

5- Teistken kullandığınız bazı dini kavramları hala kullanıyor musunuz? Yemin etmek, Allah razı olsun deyimi gibi dini pratikler gibi kullanıyorsanız niçin?

5 Ateist olduğumu söylemekten çok uygunsuz bir ortam olmadıkça çekinmem. Uygunsuz ortam, bağnaz ve şiddet eğilimli ruh hastalarının olduğu ortamlardır. (bu tiplerin kendilerini anlatmalarına fırsat vermeyin...susturun..sizleri zehirlemelerine izin vermeyin)

7 Devletin ateistler ile ilgili politikaları var mı? Olmasını ister miydiniz?

7 Devletin laik olmasından başka talebim yok. (Laiklik kisvesi altında dinsizlik yapıyorlar..yada istiyorlar...işte bunların laiklik için dertleri bu...bu tiplere kanmayın...gerekli yasal düzenlemeleri yaparak bunları engelleyin.)

yani....bir de medyada vs. yerlerde fikirlerini yazarlarsa ve de üstüne de imza olarak bu istatistiksel çalışmaları bilimsel olarak kaynak gösterirlerse ? :D

tabi saçmalamış da olabilirim......."saçmalama lan" derseniz de kızmam ....

aşırı derecede saçmalamışınız...

birincisi;

arkadşalarımızın verdiği cevaplar tezde aynen aktarılmayacak, genellemeler yapılarak aktarılacak

ikincisi;

durumu karşıtlalar olarak değil benzerlikler olarak algılarsanız herşey daha net anlaşılır. yani ateistlern müslümanlara öğretildiği gibi bakınız onlar şeytan pislik aşağılık yoldan sapmış olarak değil de bu araştırma sayesinde ateistlerinde iyi insanlar olduğunu; kendi hallerinde kimseye müdahle edilmeden özgür bir yaşam arzusu içinde olduklarını; ateistlerin de ahlaki kuralları olduğu ve çalıp çırpmayı yolsuzluk yapmayı kabul etmediklerini anlatacak bir araştırma olacak. bana gelen cevapların geneli bu yönde çünkü..

üçüncüsü;

bir deistten ateizm ile ilgili düşünceleri almak ve bu araştırmanın ne kadar işe yarayabileceğini düşünmesi istemek mantıksız olur çünkü hala bir tanrıya inanıyorsunuz.. tanrıya inancınızdan tamamen kurtultuğunuzda bizi çok daha iyi anlayacağınızı ümit ediyorum...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

aşırı derecede saçmalamışınız...

birincisi;

arkadşalarımızın verdiği cevaplar tezde aynen aktarılmayacak, genellemeler yapılarak aktarılacak

ikincisi;

durumu karşıtlalar olarak değil benzerlikler olarak algılarsanız herşey daha net anlaşılır. yani ateistlern müslümanlara öğretildiği gibi bakınız onlar şeytan pislik aşağılık yoldan sapmış olarak değil de bu araştırma sayesinde ateistlerinde iyi insanlar olduğunu; kendi hallerinde kimseye müdahle edilmeden özgür bir yaşam arzusu içinde olduklarını; ateistlerin de ahlaki kuralları olduğu ve çalıp çırpmayı yolsuzluk yapmayı kabul etmediklerini anlatacak bir araştırma olacak. bana gelen cevapların geneli bu yönde çünkü..

üçüncüsü;

bir deistten ateizm ile ilgili düşünceleri almak ve bu araştırmanın ne kadar işe yarayabileceğini düşünmesi istemek mantıksız olur çünkü hala bir tanrıya inanıyorsunuz.. tanrıya inancınızdan tamamen kurtultuğunuzda bizi çok daha iyi anlayacağınızı ümit ediyorum...

deistim diye başta sölemiştim evet....ama deistler için ateistlere çok uzak diyemezsin....tek bi farkımız var...ben tanrı olmalı diyorum---kesin var diyemiyorum....siz kesin yok diyorsunuz...

ayrıca zaten komplo teorisi demiştim :) "saçamalama lan" diyebilirsin de demiştim :)

ama aklıma takılan şu:

bunu sen araştırmanda kullanacaksın....tez olacak...kaynakları ile birlikte dosya yapacaksın....yani sen medya vs. de yayınlamayacaksın....böle bi iddiam olmadı zaten

bu çalışmanı kaynak göstermek isteyecek art niyetliler çıkabilir dedim ben sadece...

tabi tez sonuçların "kötü yönde çıkacak" olursa....

yukarıdaki senin soruların ve altına arkadaşların cevapları genelde o şekilde olursa ne yapacaksın ? sonuçları oynayıp değiştirip öyle mi tamamlayacaksın tezini ?

her neyse....benimki sadece KOMPLO TEORİSİ idi....

dediğim gibi...."SAÇMALAMA LAN" deme hakkınız her zaman var. senin de - dier ateist arkadaşların da.

Sitelerde Paylaş

bu kadar korkakların içinde cesur olan arkadaşlarımızın ve bana teşekkür eden arkadaşlarımızın varlığı beni çok umutlandırıyor...

Bak sen,

Şimdi de korkaklık ha? :)

Bence senin ve senin gibilerin yaptığı korkaklık.

Teist yalakaları sizi.

Teistlere ne ispatlayacaksın?

Ateistlerin de normal ve iyi insanlar olduğunu mu?

Böyle bir laf ettin yukarıda.

Geç bu işleri.

Ayrıca bu konu bu forumun kurucularından ve Ateizmi anlamak kitabının yazarı Mantık'ı da ilgilendiriyor.

Kendisi buralardaysa gelsin.

Kimlik açıklamamanın korkaklık olduğu konusunda onunda bir kaç fikri olacaktır.

Yeni yetme teist burjuvaları sizi.

Burada nasıl bir durum söz konusu biliyor musun?

Hani teistlerin dünyadaki tüm pisliği yapmaları ve kendilerini ahlaklı görmeleri var ya?

Aynısı da burada var.

Senin bu yaptığın korkaklık.

İnternetin mentalitesine aykırı.

Ve günümüzde tüm iktidarlaırn yapmaya çalıştığı şeye

yani internetin insanın kendini gizleme özelliklerini yok edip onu dev bir fişleme bilgisayarına dönüştürme politikasına hizmet ediyor.

Korkak senin gibiler.

Kimlik açıklamakmış.

:)

Sitelerde Paylaş

Zavallı arkadaş; tezim kötü yönde çıkmayacaktır buna eminim. çünkü gelen cevapların %85 kadrını inceledim ve bu da büyük çoğunluk. gelmeye devam ediyor cevaplar. kötü yönde çıkarsa sanırım o yönde de yayınlarım ve yüksek lisans tezimde de ateistlerin niçin bu şekilde kötü olduklarının araştırmasını yaparım.

Tentex herşeyi üstüne alma gibi bir huyun var sanırsam ki bu huy sadece bir meslekte işe yarayabilir ;)

şu teist yalakaları kısmını anlayamadım gerçekten...

ayrıca Mantık arkadşaımızda buyursun gelsin; elbette söyleyecekleri vardır.

Sitelerde Paylaş

Zavallı arkadaş; tezim kötü yönde çıkmayacaktır buna eminim. çünkü gelen cevapların %85 kadrını inceledim ve bu da büyük çoğunluk. gelmeye devam ediyor cevaplar. kötü yönde çıkarsa sanırım o yönde de yayınlarım ve yüksek lisans tezimde de ateistlerin niçin bu şekilde kötü olduklarının araştırmasını yaparım.

Tentex herşeyi üstüne alma gibi bir huyun var sanırsam ki bu huy sadece bir meslekte işe yarayabilir ;)

şu teist yalakaları kısmını anlayamadım gerçekten...

ayrıca Mantık arkadşaımızda buyursun gelsin; elbette söyleyecekleri vardır.

yani umarım dediğin gibi olur...

Sitelerde Paylaş

Sorgulanmaktan hoşlanmama tepkisi olmuş burda...

Bu arkadaşlar çok sorgulanmışlar anlaşılan ve bıkmışlar. Yoksa burda böyle tepkilere, tartışmalara neden olacak bir durum yok. Hem de hiç yok. Bu başlığa olumsuz tepki verenler düzgün bir psikoloji ile hareket etmiş olamaz diye düşünüyorum.

Tepki kontrolü gerekli ve çok iyi bir şeydir. Bunu öğrenmeyi tavsiye ederim. Burayı gerçek hayatta yüz yüze veremediğiniz tepkileri boşaltmak için kullanmak hoş değil. Gösterge de bu yani şimdi, inkar edemez bu tepkiciler. Böyle esintiye tepki göstermenin başka açıklaması olamaz.

Gerçek hayatta ne iseniz burada da o olun. Hatta ben gerçek hayatta dincilere buradakinden çok daha sert tepki gösteriyorum.

Sitelerde Paylaş

Sorgulanmaktan hoşlanmama tepkisi olmuş burda...

Bu arkadaşlar çok sorgulanmışlar anlaşılan ve bıkmışlar. Yoksa burda böyle tepkilere, tartışmalara neden olacak bir durum yok. Hem de hiç yok. Bu başlığa olumsuz tepki verenler düzgün bir psikoloji ile hareket etmiş olamaz diye düşünüyorum.

Tepki kontrolü gerekli ve çok iyi bir şeydir. Bunu öğrenmeyi tavsiye ederim. Burayı gerçek hayatta yüz yüze veremediğiniz tepkileri boşaltmak için kullanmak hoş değil. Gösterge de bu yani şimdi, inkar edemez bu tepkiciler. Böyle esintiye tepki göstermenin başka açıklaması olamaz.

Gerçek hayatta ne iseniz burada da o olun. Hatta ben gerçek hayatta dincilere buradakinden çok daha sert tepki gösteriyorum.

gerçek hayatta karşılaştığım tüm dincilere öncelikle onların cahilliklerini yüzlerine vuruyorum.... daha islamın en temel şartlarını bilemeyip bana müslüman ol diyenelre islamı anlat bana diyorum kalıyorlar.

sonrası zaten bak bizim şurda burda bir abi var; bir hoca var gibilerinden dönüp gidiyor muhabbet...

Sitelerde Paylaş

Benim müslümanların gözüne bakarak yüzüne vurmadığım bir şey kalmadı. Uyduruk allahınız dedim, dört cahil arabın uydurduğu kuranınız dedim, bana ne lan senin arap selamından, niye arap selamını alacakmışım dedim, muhammedinize hiç saygı duymuyorum dedim, daha da ne denir, öfke şovu yapana ben de öfkelendim, hakarete kalkışana daha ağırını ettim.

Ha, yalnız kaybedecek bir şeyi olmayan çulsuz, cahil ve yobazlıktan başka sahip olduğu hiç bir şey olmayanlarla uğraşmayın. Bular ruh hastası da olabilir büyük olasılıkla ve bulaştığına da değmez zaten...

Forumda niye yazıyoruz, şundan: Gerçek hayatta "tamam kapatalım bu mevzuyu, küfre giriyoruz" deyip kaçıyorlar. Basbayağı kalkıp gidiyor ve tövbe istiğfar ediyorlar "küfür elfazı" kulaklarından girdiği için.

Zavallıların kulak zinasına tahammülleri yok, bir de kulaklarından "uyduruk put allah" gibi laflar girince ne yapar? Aptes alıp tövbe getiriyorlar, gördüm yani...

Hatta biz burada agnostik müslümanlarla uğraşıyoruz aslında. Kendini ciddi ciddi müslüman zannedenler allaha put denmesinden tir tir titriyorlar. Bu lafı duymak bile sanki o an oraya yıldırım inip her yeri yakacakmış gibi kaçmalarına neden oluyor.

Ömründe müslümandan başka kimse ile konuşmamış, hacı hocalardan başka kimsenin sözüne değer vermemiş kişiler acınacak haldeler.

Militan terörist dinciler ise teröre başvurabilirler. Bunlar toplumda varlar. Bunlar cennete gitmek ve huri becermek için cinayet işleyebilirler. Bunlar psikopattır. Yapmayacakları iş yoktur. Sapık bir tecavüzcü olduğu için çocuk katili olup hapise girmiş, örekesini bellemişlerdir orada ve hiç çıkış yolu kalmayınca dinci olmuştur. Suriye'de çok var böyle ipten kazıktan kurtulmuş canavar dinci eşkiyalar ve bunlar ülkede serbestçe geziyorlar. Sizin giremediğiniz hastanelerde tedavi oluyorlar, beş kuruş ödemiyorlar. "Türkiye savaşsız ele geçirilecek, yalnız biraz ateist var, onlar kesilecek, sonra tamam, hepsinin çoluğunu çocuğunu cariye yapıp becereceğiz" diyen canavarlar bunlar...

Sitelerde Paylaş

Internet kimliklerin saklanip gizlendigi bir yer degilidir... Bunu öyle düsünenlerde sorunlar bulunmaktadir. Ayrica "RUH" diye bir sey olmadigindan internetin ruhu diye bir sey de yoktur. Olaya bu sekilde bakan internet kullanicilarinin coklugu

yüzünden "internet kirliligi" bulunmaktadir.

Insanlarin faydanalabilecekleri yüz binlerce ciddi internet sayfalari bulunmaktadir. Orada bilgileri verenlerin kimlikleri saklanmamaktadir. Bu arada kendini internette saklandigini zanneden kisi zaten en büyük yanilgi icindedir. Dolayisi ile bu tip sanal kisilikler yüzünden Türkiye'de yasayan ateistler simdiye kadar omurgali bir durus sergileyemediler ve ayni zihniyet devam ettiginden sergileyebileceklerini de sanmiyorum. Atilan adimlarin hepsi ayni yüzden yani sanalda masturbasyon yapma sevdasindan dolayi "fiyasko" ile sonuclanmaktadir.

Gercek yasanti ve mücadele sokakta canli kanli yapilir fakat internetten de faydalanilir... Örnegin yukarida yazilan hakaretler veya küfürlerin kisinin yüzüne söylenebilmesi oldukca zordur.

Islami, kitabini ve putunu en ucuk sekilde korkusuzca her ortamda elestirebilmek icin ise bir seylere sahip olmayi gerektirir.

Elbette "internette masturbasyon yapmak, ego tatmini ile kafa bulmak, sokakta islami elestirememek, ateist oldugunu söyleyememek" suc degildir. Bunlari yapanlar sanal sahte kisiliklerdir. Binlerce kiliga girirp binlerce farkli nik isimleri ile bir halt yaptiklarini sanirlar.Kimi alkolik, kimi bir seylerin bagimlisi olan sahte sanal kisilikler. Veya sokakta konusmaya cesaret edemediklerini sanala aktaran kisiliksizler.

Aslinda sorun benim siyah renkli deve olmamdan kaynaklanmistir.Ateistforum ve buna benzer bir kac sitenin cok farkli bir yere koyulup beklentilerin fazla olmasi idi sorunun büyügü ama artik öyle bir sorun kalmadi.

Türkiye Cumhuriyeti icin geri sayimin hiz kesmeden devam ettigini belirtelim...

Bu arada pek yakinda da internette kisilere hakaret küfür eden sanal sahte kisilikler gercek kimlikleri ile hapishanelerde tatil yapacaklar.

Sitelerde Paylaş

Pek açık bir anlatım olmamış. İmalı konuşmak yararsızdır. Geri sayım bitince ne olacak? Şeriat mı ilan edilecek? Çünkü küfür etti diye para cezası verilir. Küfür etti diye hapse atmak ancak şeriatta olur. Allaha küfretti ise idamı da gündeme gelir.

Daha açık söyle de neler olacak bilelim. Korkmamak gerektiği ile bu anlatım çelişkili olmuş.

Sitelerde Paylaş

İnsanın rehberi nesnellik olmalı.

Başkalarının binlerce yıldır öğrendiği ahlak, doğru yanlış algısı falan değil.

Neyin referansıyla bana don biçiyorsun?

Baksana haline. :)

ya bi git derdin konuşmakmı tartışmakmı önce onu bir de bakalım ben de ona göre konuşayım. 10 mesaj yazmışsın hepsinde sitem, hakaret başka birşey yok. paranoya kanına işlemiş, burada sahte isim kullanınca bulunamayacağınımı sanıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Fişlenecekse IP adreslerinden fişlenir. Cemaat gazete dağıtıcılarından topladığı abone bilgileri ile kimin gazeteyi alıp kimin almadığını arşivleyebilir. Fişleme için anket yapmak anlamsız. Felsefesinin arkasında bu kadar da gölge gibi durmaya çalışmak aşırı...

Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...

Arkaadaşalr aşağıda da açıkladım ama burada konu açtığım için biraz daha açıklayayaım. bende ateistim ve yıllardır bazı sorunlar yaşadım. ailevi olsun, arkadaş çevresinde olsun veya herhangi bir ortamda hep sorunalr ile karşılaştım. daha sonra bitirme tezi zamanı gelince neden bu konuyu araştırmıyorum gibisinden düşünüp bir araştırma yaptım ve Ateizm ile ilgili bilimsel tezleri genellikle Felsefe ve İlahiyat bölümleri yapıyor. felsefecilerin geneli ateizmin ne olduğunu üzerinde duruyor; İlahiyat fakülteleri ise bizim sapkın; yoldan çıkmış; psikoloji sorunalrı olan insanalr gibilerinden tanımlıyor.

bende bu konuya bir sosyolog olarak el atmayı düşündüm ve okulu bitirmeme yardımcı olacak bu bitirme tezimi seçtim...

Teziniz okulu bitirmenize yardımcı oldu mu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...