Jump to content

Adnan Oktar...

Recommended Posts

Forum'u çok takip etmiyorum. Neci olduğunu bilmiyorum ama, yazdıklarına bir anlam veremedim.

Ne demek istiyorsun?

Hangi Ortaçağ bu? Ortaçağ kimin ortaçağı?

İslam antik çağın ürünüdür.

İslam şu anda ortaçağda yaşıyor.

arapların ne yaşadığı umrumda değil.sapık katilleri islam budur diye lanse etmek ne tür bir bilinçsizlik anlamak imkansız.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

arapların ne yaşadığı umrumda değil.sapık katilleri islam budur diye lanse etmek ne tür bir bilinçsizlik anlamak imkansız.

Kuranda, hadislerde yazan islam budur. Dini çağdaşlaştırıp günümüze uyduracaksanız birçok şeyi görmezden geleceksiniz.

Şu an nasıl kilise eşcinsel evliliklere izine dayandı ise. İslam da yavaş yavaş çağa ayak uyduracak. Ve yavaş yavaş kabuk değiştirip tarihin çöplüğünde yok olup gidecekler.

Biz de bu işlemi hızlandırmaya çalışıyoruz. Yetti artık.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anarkom arkadasin yazdiklari dogru tespitler... Gercek müslümanlar Taliban üyeleridir. Inandiklari kitabin icinde ne yaziyorsa ona göre yasamaya calismaktadirlar. Kivirip evirip egip bükmeden... Bu tip müslümanlar bazi Arap ülkelerinde de mevcuttur.

Bizim mülsümanlarimizin hepsi riyakar sahtekar tatli su kurnazlaridir...Kuranin icindekilere inanip onu savunan kisinin demokrasiden, laiklikten, hukuktan, evrensel insan haklarindan, kadin erkek esitliginden, kadin ve cocuk haklarindan bahstemesi sahtekarligin veya bilgisizligin dik alasidir.

Ortada kabul edilip savunulan dinin kitabi oldugu müddetce kurtuluslari saga sola egip bükme lüksleri bulunmamaktadir. Bizim putpersetlerimiz de "kendini aldatma kültürü" oldukca yüksek seviyededir ve bunu Osmanli hanedani Anadolu topraklarina asilayip büyütüp beslemistir...

Yüzlerce yildir kemiklesmis bes para etmez ve insanlara zarar veren bir kültürden kurtulmak kolay degildir. Zaten Anadolu ateistlerinin en büyük zorluklari da bundan kaynaklanmaktadir. Yani kurana inanip onu savunananlarin icinde yazilanlari bilmemelerinden, merak edip ögrenmemelerinden kaynaklanmaktadir. Körü körüne ondan bundan duyulan asli astari olmayan lakirdilara inananlar sürüsüdür bizim müslümanlarimiz.

Türkiye müslümanlarini kisaca tanimalayabilmek icin onlara "Çakma Deist" denilebilir.

Sitelerde Paylaş

Uzun süredir bu konuyu objektifce düşünen kişilere sunmak istiyordum, konuyu lütfen farklı alanlara çekmeden sadece bu düşüncem hakkında yorum yapmanızı rica ediyorum, teşekkür ederim....

Adnan Oktar nam-ı değer Harun yahya, ilk başlarda İslami guruplar arasında orta derece kabul gören bir kişi iken son zamanlarda mehdilik kavramı ile İslam dünyasının gözünden düşen ve farklı çalışmalarla bu gafletini örtmeye çalışan ve en kötüsü de yaptığı hataları, hata yapmaya devam ederek sürdüren bir şahsiyet...

Ülkemiz büyük bir rant kapısı, kimisi popcu,kimisi,cinci,kimisi hacı-hoca olarak kısa yoldan sömürge kolonisini kurmaya çalışır. Hertürlü absürt çalışmanın olduğu ve hertürlü saçmalığın prim yaptığı bir ülkede Adnan Oktarın mehdilikten bilimselliğe geçişini kısaca araştırırken inanılmaz bir durum ile karşılaştım.

Türkiye de evrim konusu 1985 yılına kadar sorun olmayan hatta tartışılmayan bir konu iken bu tarihte birşeyler gelişmeye başlıyor. O dönemde Abd de gizli bir örgüt olan ve dünyada karşı çıktığı herşeye müdahale edebilen bu tarikat, İslam aleyhine inanılmaz çalışmalar yaparak tanınmıştır ama devrin bilgi ve iletişim gibi durumları düşük olduğu için ülkemiz bu gurubun ne olduğu hakkında bilgi sahibi değildi.

1985 yılında devrin bakanlarından birisi ile iletişime geçen bu gurup evrim teorisi üzerine yaptığı saldırıları Türkiyeye yaratılış atlası şeklinde sunarak, evrimin sahte olduğu konusunu bildirmişir. Sayın bakanımız ise binlerce ücretsiz kitabı almanın ve işgüzerlık(yağcılık) yapmanın zevki ile derinliğine hakim olmadığı bir konuyu, öğretmenlere bu kitapları zorunlu olarak dağıtıp, müfredat olarak dayatmıştır.

Herşey bundan sonra kopmaya başlamış, öğretmenlerimiz bilimdışı olan zorunlu eğitimlerle, bilim dışı uygulamalarla zaruri olarak eğitim vermeye başlamışlardır.

Böyle bir durumda rant kapısı açılan adnan bey, evrime karşı Abd destekli, savaşını başlatmıştır. Arkasına İslamı alarak, Allah,kitap diyerek bir kitle kazanmayı da başarmıştır. Tv pogramları ile de zaten cahil olan halk iyice bu militanın propogandaları ile kandırılmıştır.

Evrim konusuna bence inanmak yada inanmamak olarak bakmadan, bu gibi konuların bilim dalı olup olmadığına bakmak lazım. Bilim evrimi bir dal olarak kabul ettiği sürece bilimi red edip, farklı bir sevdaya düşmenin anlamı yok, evrim varsa da yoksa da bunu ispat edecek tek olgu yine bilimdir.

Bilim dışı uygulamaları ülkemize dayatanların amaçlarını tahmin edebilmek benim nazarımda çok zor değil.

İşte bu gibi durumları analiz ettikten sonra Adnan beyin İslam maskesini örtü olarak kullanıp, Türkiyeye vurduğu zararın boyutunun ne derece vahim olduğunu görmek çok zor olmasa gerek.

Şimdi Adnan Oktar doğru olanı deklare etse bile kim güvenebilir bu şarlatana, insanların inançlarını kullanarak, rant elde eden bu kişi hem inanca darbe vurmuştur hem de inanç sahibi insanların dünyadan kopmaması için sahip olduğu bilim dalına...

Malesef İslam ile bilimi karşı karşıya getiren bu gibi tezgahları insanlarımız çok geç farkediyor. Bunun nedeni Allah diyen her insana hemen güven duyulması, Allah diyenerin sözlerine hemen inanılmasıdır. Malesef samimi insanların inançları böyle sahtekar insanlar tarafından rant kapısı olarak kullanılıyor...

Saygılarımla....

Xerşan, beni çok şaşırttın.

Adnan Oktar'ın okuduğum tüm yazıları ve seyrettiğim tüm videoları eksik bilgi, çarpıtma veya düpedüz yalan içermekte. Bir tane bile istisnasını görmedim. Onun takipçileri kaynakları kontrol etmediği (veya edemediği) için bu çarpıtma ve yalanlarını yıllardır başarı ile satmaktadır.

Evrim ile Islam'ı çarpıştırarak aslında islam'a uzun vadede en büyük zararı veren insanlardan biridir. Bu eylem Kilisenin Galile ile çatışmasından farklı değildir.

33. derece mason olduğunu itiraf eden veya etmek zorunda kalan bu adam şüphesiz günümüzün en büyük fırıldak çakma din hocasıdır.

Sitelerde Paylaş

Kurana bakacak olursan gerçek islam dini Taliban veya El Kaide'nin islam dinidir.

Bir kadının veya kızın Facebook da resmini koyması bile günah.

Hem modern çağda yaşayacaksın hem de islam dinini yaşayacaksan mecburen makyajla, kotla, türbanlı veya başı açık olarak islamı savunacaksın. Face'ye , twitter a dalacaksın. Ateist olmadığın sürece, sadece günahkar oluyorum onu da allah affeder diye her türlü haltı işyeceksin mecburen.

Gerçek islama göre senin burada bizimle tartışmaya girmen bile haram. Dinine, kitabına, peygamberine, allahına laf söylüyoruz.

Bu senin görüşün, gerçek olan değildir. Boş boş konuşuyorsun, belli kalıplara sıkışmış, aynı lafları sürekli yazıya döküyorsun. Söylediklerimizi kabul etmiyorsun, neden bu direniş? Bu şartlılık nedir?

Sitelerde Paylaş

Xerşan, beni çok şaşırttın.

Adnan Oktar'ın okuduğum tüm yazıları ve seyrettiğim tüm videoları eksik bilgi, çarpıtma veya düpedüz yalan içermekte. Bir tane bile istisnasını görmedim. Onun takipçileri kaynakları kontrol etmediği (veya edemediği) için bu çarpıtma ve yalanlarını yıllardır başarı ile satmaktadır.

Evrim ile Islam'ı çarpıştırarak aslında islam'a uzun vadede en büyük zararı veren insanlardan biridir. Bu eylem Kilisenin Galile ile çatışmasından farklı değildir.

33. derece mason olduğunu itiraf eden veya etmek zorunda kalan bu adam şüphesiz günümüzün en büyük fırıldak çakma din hocasıdır.

Teşekkür ediyorum, anafikri güzel açıklamışsınız.

Sitelerde Paylaş

Irkçılık ruhuna işlemiş galiba.

İslam dinin araplarla ne ilgisi var? Tek tanrılı din yahudilerin buluşu. Şimdi tüm yahudileri mi suçlayacağız?

Sitelerde Paylaş

Adnan Oktar mehdi olamaz mı?Oysaki uyduruk hadislerdeki tarife uyuyor kendisi.Sakallı falan bildiğin bir hoca işte.Senin aklında nasıl insanlar var ki?Mesela din konusunda görüşlerini sevdiğin biri var mı?

Ben mehdi, mesih, deccal vs gibi konuları hiiç konuşmam. Vardır yoktur diye bir arayışa girmek çok mantıksız. Çünkü bir müslümanın sorumlulukları vardır. Bunların bilincine varıldı mı bu kavramların artık önemi kalmıyor. Çünkü insan Allaha layık bir kul olmadıktan sonra, beklediği süpergüçlü olguların da bir önemi kalmayacak.

Sitelerde Paylaş

Adnan Oktar'ın kötü yanı ne?Ben şahsen Fetullah'ın ondan daha kotu olduğunu düşünüyorum.

Adnan Oktar'ın kötü yanını, kendisine köle yaptığı kızların ana babasına sor..

Ona inananların dışında bu sapığın kime zararı, kötülüğü olabilir ki..

Türkiye'yi dünyaya rezil ediyor ama, zaten Müslüman, bağnaz, evrimi reddeden, çağdışı ve rezil bir ülkeyiz. O gerçek değişmiyor.. Hepsi o kadar..

Sitelerde Paylaş

Adnan Oktar'ın kötü yanı ne?Ben şahsen Fetullah'ın ondan daha kotu olduğunu düşünüyorum.

Adnan oktarın kötü yanı beni de ilgilendirmez. Konunun derinliğine inersen, bir militanın yanlışlarını baz alan bir sistem onun yanlışları ile kendi ideolojilerini haklı çıkarmaya çalışıyorlar. Bu tıpkı Romanın bir yeri feth etmeden önce kendisine düşman yaratması gibidir. Düşmanını kendi yaratıyor, düşmanına kendi işine gelen özellikleri veriyor ve haklı sebeplerle ideolojilerini dayatıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Irkçılık ruhuna işlemiş galiba.

İslam dinin araplarla ne ilgisi var? Tek tanrılı din yahudilerin buluşu. Şimdi tüm yahudileri mi suçlayacağız?

ilk tek tanrılı dini mısır firavunu 4. amonhotep kurmuştur. Tanrının adı da Atondur. Güneş şeklinde tasvir edilir. Bu dini kurduktan sonra diğer tanrıları yasaklamıştır.

Sevgiler Saygılar...

tarihinde kafa beyin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

.

Kabe'yi yok etmeden ölecegimi sanmiyorum. :)

Türkiye ile artik pek isim kalmadi üstelik oldukca yogunum. Ara sira zaman bulursa foruma bakiyorum kandirilmis müslüman kardeslerm ne yapiyorlar diye... :)

Cigi ustadim forumda saygi ve sevgi ile takip ettigim birisin ama bu sözlerin bana ucuk geldi. Kabe zaten tarihte defalarca yerle bir olup yeniden kurulmus bir yapi. Cag itibari ile zaten yeri ve ölculeri milim milim biliniyor sen atom bombasi ile yok etsen yerine aynisi yapilacaktir, benim dusuncem senin kastin kabe dusuncesini yok etmek, yoksa kabeyi seller yikmis, ordular yakmis hep yerine yenisi konmus.

Hep söylenen bir musluman sehir efsanesi vardir Amerika niye atom bombasi atamiyor Kabe'ye yok edemeyecegini biliyor falan diye ama bunu söyleyenlerde bilmiyor tarihte en az 15 kere Kabe yerle bir olmus.

Sitelerde Paylaş

Harun Yahya'nın dış mihraklar ile bağlantısı olduğuna şüphe yok.Bir kitap çıkarıyor,ismi Yaratılış Atlası.Kaliteli bir basımı var,kalınca bir kitap ve sayfaları kuşe kağıt.Bu kitap birçok bilim adamına ve başka çevrelere ücretsiz gönderiliyor.Bu Adnan efendi bu kadar parayı nereden buluyor acaba?

Sitelerde Paylaş

Harun Yahya'nın dış mihraklar ile bağlantısı olduğuna şüphe yok.Bir kitap çıkarıyor,ismi Yaratılış Atlası.Kaliteli bir basımı var,kalınca bir kitap ve sayfaları kuşe kağıt.Bu kitap birçok bilim adamına ve başka çevrelere ücretsiz gönderiliyor.Bu Adnan efendi bu kadar parayı nereden buluyor acaba?

Adnan Oktar ateizmin materyalidir. Bu taktik binlerce yıldır var sadece isimler ve kavramlar değişiyor. Önce saldıracağın her ne ise bir düşman yaratacaksın sonra o düşmana istediğin özellikleri yükleyip, setuplayacaksın. Bu klasik bir taktiik ve hala iş görmektedir.

Sitelerde Paylaş

yanılmıyorsam evrimi kanıtlayana 10 milyon dolar vadetmişti bu hokkabaz

yanılmıyorsam evrimi kanıtlayana 10 milyon dolar vadetmişti bu hokkabaz

Bir tane ara geçiş fosili gösterene 10 milyon tl vereceğini iddia etmiş.İsteyen en kral fosili göstersin,yine bir bahane bulup kabul etmeyeceklerdir.Zaten klasik argümanları var.Ya diyorlar bu fosil sahte.Ya da bunların hepsi mükemmel canlılar diyorlar.Mükemmel canlı da ne demekse?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...