Jump to content

Muhammed kısırmıydı?

Recommended Posts

• İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

4 halife devrini diyorum yaa.sıkıldım kanka.başım ağrıyor yaa..(((((

yahu get yat ozaman...ama garip gurip yazıp duruon....4 halife devri diyorsun...iktidar savaşı mezheplerden oldu diyorsun ?? soruyorum ben de doğal olarak...osman - ömer - ali - ebubekir zamanında mezhepler mi vardı diye....sona gene başka bişi diosun...resmen dalga geçion...yada hakkaten başın ağrıyor uykun geldi...garip gurip yazıon ??

hade get yat uyu bari :D

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fanatizim sarhoşluğu çabuk geçmez!

Karşındakine olmadık yakıştırmalar yaptırır egolar tavan yapar. Iki satırla mutlu olur insan.

muhammed seni bukadar çok ilgilendiriyor mu ? neden bu başlıkda yazma ihtiyacı duyuyorsun ?

sölesene hem ? ne düşünüyorsun ? iddia ortada bak....kısırmıydı ? değilmiydi ? bu konuda hiç bir fikir beyan etmiyorsun?? neden acaba ?

Sitelerde Paylaş

yahu get yat ozaman...ama garip gurip yazıp duruon....4 halife devri diyorsun...iktidar savaşı mezheplerden oldu diyorsun ?? soruyorum ben de doğal olarak...osman - ömer - ali - ebubekir zamanında mezhepler mi vardı diye....sona gene başka bişi diosun...resmen dalga geçion...yada hakkaten başın ağrıyor uykun geldi...garip gurip yazıon ??

hade get yat uyu bari :D

ben dalga geçmem bebiş!mezhepler yoktu ama araplar çıkardı ben sorumlu değilim bundan.halifelerin kendi isteğiyle mi oldu hepsi o savaşların yani kimse orada değildi.çok da umrumda değil.

Sitelerde Paylaş

Yasadigi varsayilan MHMD'in Hatice'den olma varsayilan cocuklari Hatice'nin ilk evliliginden olma cocuklardir bununla ilgili arapca kaynaklar turkceye cok cevrilmemistir ama bu devirde artik gizlisi saklisi kalmayacaktir. Ayseden olma Ibrahim'le ilgili söylentiler ise ne bir peygambere ne normal bir insana yakistirilabilir ama kitapta bile savunmasi yapilmis bir konu.

Sonucta Hatice'den olma cocuklar varken bile kevser gibi bir sure varsa kisirligindan kimsenin suphesinin olmamasi lazim. Bu kadar detayli bir hayat anlatiliyorsa peygamber diye muhtemelen birinin hayati örnek alinip anlatilmistir bunca hikaye ve o kiside kisirdir aksini idda etmek mantik sinirlarini zorlamaktir.

Sitelerde Paylaş

Sizin tanımadığınız,görmediğiniz muhammedin. Bugün kısır yapıyor yarın dünürüyle papaz oldu yapıyor ertesi gün hiç yaşamadı diyor. Böylece günler geçiyora anlamsız diyorum sadece size getirisi varsa buyrun devam edin ben bölmeyim..

O muhammed benim anladığım muhammed hayatın içinde örnek alınacak kişi arıyorum o muhammedi. Bulamasamda kendim olurum başkasına muhammed.

Ben Ateist değilim, senin Müslüman değilim dediğin ve hissettiğin gibi.

Muhammed'le ilgili iddialarımız olarak yazdığın yaşamamıştır, kısır mıdır, vb. iddialar benim de değil.Hiçbir iddiaya da katıldığımı beyan etmedim, öne sürülen fikirler ve konuyla ilgili ayetler üzerinden konuları kendimce irdelemeye, anlamaya çalışıyorum ve ilgimi çekiyor,zevkli geliyor bu bana , tartışmaların hepsi ve kullanılan dil için söyleyemeyeceğim bunu.

Belki de sebebi zamanında düşünmeden inanan Müslümanken ve kafamda sorular varken sorulara cevap bulamamış olmamdan dolayı içimde biriken düşünce enerjisini dinden çıkınca boşaltma isteğindendir, kızgınlığımdandır.

Senin Kuran-Muhammed konusundaki algın, inancın da, bu konuları tartışanlara yaklaşımın da çok farklı ve net değil.

Sözün özü bu işleri bırakın iyi insan olmaya , Kuran'ı,Muhammedi de iyi düşünmeye çalışın, kimse bilmiyor gerçekte ne olduğunu , diyorsun anladığım kadarıyla . :)

Sitelerde Paylaş

Ben Ateist değilim, senin Müslüman değilim dediğin ve hissettiğin gibi.

Muhammed'le ilgili iddialarımız olarak yazdığın yaşamamıştır, kısır mıdır, vb. iddialar benim de değil.Hiçbir iddiaya da katıldığımı beyan etmedim, öne sürülen fikirler ve konuyla ilgili ayetler üzerinden konuları kendimce irdelemeye, anlamaya çalışıyorum ve ilgimi çekiyor,zevkli geliyor bu bana , tartışmaların hepsi ve kullanılan dil için söyleyemeyeceğim bunu.

Belki de sebebi zamanında düşünmeden inanan Müslümanken ve kafamda sorular varken sorulara cevap bulamamış olmamdan dolayı içimde biriken düşünce enerjisini dinden çıkınca boşaltma isteğindendir, kızgınlığımdandır.

Senin Kuran-Muhammed konusundaki algın, inancın da, bu konuları tartışanlara yaklaşımın da çok farklı ve net değil.

Sözün özü bu işleri bırakın iyi insan olmaya , Kuran'ı,Muhammedi de iyi düşünmeye çalışın, kimse bilmiyor gerçekte ne olduğunu , diyorsun anladığım kadarıyla . :)

Benim için ne olduğunuzun önemi yok ben yaptiklariniza bakarım.

Genel olarak konuşuyorum. Konu,iddialar sizin değil bilirim. Beyan etmiyorsunuz ama destek veriyorsunuz. Merak iyidir insanı aramaya iter. Bir daldan diğer dala atlayıp bırakıyorsa pek iyi değil.

Sorunlarınızın cevapları ne camide nede ters görüşü olan bir yerde öğrenebilirsiniz.

Bunu kendiniz bulacaksınız. Içinizi dökün rahatlayın ama dikkat edin akıntı sizi götürmesin ! Benim hiç kurtlarımı döktüğüm oldumu diye baktım geriyede yok. Sadece yavaş yavaş sildim,uzaklaştım.

Ben birşey anlatıyorum. Hazır olsun kimse kafa yormasın Musaf gibi net olsun anlayalım diyorsunuz. Bin dörtyüzlük kelimeler,manalar,kültürler,insanları vs vs bugün müş gibi bilip anlaya biliyorsunuz . Beni anlayamayınız bir tuhaf oluyor yanii.

Beni bir sen anladın,onuda yanlış anladın.!!

musafı düzeltin demiyorum sevin demiyorum iyi düşünün demiyorum anlamiyorsan uzak durun diyorum. Bir insanı başkasının ağzından tanımayı yanlıştırtır bunu diyorum. Yarın birgün çıkar gelir hayatınızın içine adamı anlayamazsin elinizden kaçar gider. Bu düşünce muhammed için ve bütün insanlar için geçerli.

Sitelerde Paylaş

seçildiler diye hakaret etmeyin diyen sensin...hileyle gelen darbeyle gider ayrıca.seçildiler de ne oldu

Birşeyler diyorsun ama konuyla alakası ne bi bakalım.

Bu ülkede demokresi varsa baştaki adamları birileri seçtiyse buna saygı duymalisin. Sen eğer bu yöneticilerin insanların geneline hitap etmiyor diyorsan bunu hayatın içinde gören herkez gibi bunun yöntemi Birdaki seçimde onu başa getirmemek tir. Darbe falan,filan fanatik düşüncedir. Yarın senin destek verdiklerini başa geçer bu seferde ona destek vermeyenle darbe yapalım der. Bunlar hileyle başa geldi der fanatik işte nedersin.

Sen beni ya biriyle karistiriyorsun yada anlamiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Yasadigi varsayilan MHMD'in Hatice'den olma varsayilan cocuklari Hatice'nin ilk evliliginden olma cocuklardir bununla ilgili arapca kaynaklar turkceye cok cevrilmemistir ama bu devirde artik gizlisi saklisi kalmayacaktir. Ayseden olma Ibrahim'le ilgili söylentiler ise ne bir peygambere ne normal bir insana yakistirilabilir ama kitapta bile savunmasi yapilmis bir konu.

Sonucta Hatice'den olma cocuklar varken bile kevser gibi bir sure varsa kisirligindan kimsenin suphesinin olmamasi lazim. Bu kadar detayli bir hayat anlatiliyorsa peygamber diye muhtemelen birinin hayati örnek alinip anlatilmistir bunca hikaye ve o kiside kisirdir aksini idda etmek mantik sinirlarini zorlamaktir.

demek ki kesin olarak nokta konabiliyor...kısırdı.

Sitelerde Paylaş

Kısır ki bugüne kadar yaşamış bir nesli yok. Çocuğu olsaydı Arabistan'ın başına o geçerdi, sonra ondan sonraki, sonra onun çocuğu vs. Baş tacı edilirdi o çocuklar da sırf "peygamber" soyundan geliyor diye. Ne saçma, değil mi insanı yaptıklarından ötürü değil de ondan öncekilerin yaptıklarından ötürü ödüllendirmek?

Sitelerde Paylaş

bos bos konusuyorsun

Herkesin imtihani farklidir dayanma sinirlarina goredir. Eyup peyhambere bak, hz yusuf a bak, yunus peygamber keza.herkes zenginlikle fakirlikle cocuklarla imtihan edildi edilecek ediliyor. Sevdigin seylerle imtihan kolaymi saniyorsun sen.

Sana daha ugramamis anlasilan

ama hazirlikli ol derim

dayanmasi zordur guclu irade gerektirir

Zenginlikle imtihan edilmek isterdim.:)

Sitelerde Paylaş

şimdi hemen açıklıyım... açıklıyım mı ? :D

şimdi ... yaşadı diyenlerin kanıtları kuran ve hadisler...hadisleri geç bi kalem...kurana gel...en eski kuran kaç yıllık ? 1000 yıllık varmı elde kuran ? yok....o zaman o da kesin delil olamıyor....

peki muhammed zamanında roma ile ve perlser ile savaşmış mı ? anlatılanlara göre savaşmışlar.....peki roma ve pers kayıtlarında var mı böle bir şeyler ? yok....

yazılan mektuprlardan bahsedilip duruyor...mektuplar nerde?? yok....

roma ve persler...zamanının 2 süper güçlü devletleri ... bu günkü ABD - RUSYA gibi düşünülebilir...ve normalda adamaların arşiv geleneğine bakarsan da sıkı bir arşivleri var...en azından kayaya bişilere yontuyorlar yazılarını - hikayelerini...

islam ile ilgili kayıtları var mı ? yok...muhammedle ilgili herhangi bir kayıt ? o da yok....

ama burda birileri habire vardı yaşadı işte kuran işte hadis diyor.......

ee biz de tamam kabul mü diyelim ??

ispat edmeyeceğimiz yaşamadı konusuna mı girelim ??

onların dediklerinden yola çıkarak dediklerini çürütelimmi?

ne yapalım haci amca sen söle ? :D

topkapı sarayı ve orta asyada tam olarak hatırlamasamda ülke ismini 1000 yıldan daha eski kuran nushaları var.Şurası bir gerçek hacı insanların en kurnazları olan yahudiler bile bi Allah'a inanıyor ve bugun ateizim onların ekonomik ve düşüncesel desteği ile küresel olarak ayakta.ayakta uyumaya devammm.bu arada kuran'a inanıyorum.

http://www.haber7.com/kultur/haber/584221-kuran-i-kerimin-1400-yillik-ilk-nushalari-istanbulda

tarihinde MücadeleM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

topkapı sarayı ve orta asyada tam olarak hatırlamasamda ülke ismini 1000 yıldan daha eski kuran nushaları var.Şurası bir gerçek hacı insanların en kurnazları olan yahudiler bile bi Allah'a inanıyor ve bugun ateizim onların ekonomik ve düşüncesel desteği ile küresel olarak ayakta.ayakta uyumaya devammm.bu arada kuran'a inanıyorum.

hayır yok öyle bir kuran yazması 1000 yıllık...tamamen sallamasyon atmasyon bir bilgi....

eğer var diyorsan kaynak sun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...