Jump to content

dinde zorlama

Recommended Posts

Beyler çok zor durumdayım Bu müslümanlardan bıktım artık. Ailem sürekli baskı yapıyo her cuma namazı beni cumaya götürmeye çalışıyolar.Geçen ramazan inanmıycaksınız ama oruç tuttum 30 gün. Zorla bana ibadet ettiriyolar.

Ben deisttim. Müslümanlardan nefret edıyom. Ama şimdi bir dine bağlanmak istiyom ama bu kesinlikle islam olmayacak. Hristiyanlık düşünüyom.

İncil alıp okumayı düşünüyom.

Bu müslümanlarda akıl falan yok . Arkadaşlara söledim hristiyan olacağımı cehenneme gidersin. Muhammed şefaat etmez dediler.

Ulan içimden dedim muhammed önce kendini kurtarsın sonra millete şefaat etsin. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 151
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Beyler çok zor durumdayım Bu müslümanlardan bıktım artık. Ailem sürekli baskı yapıyo her cuma namazı beni cumaya götürmeye çalışıyolar.Geçen ramazan inanmıycaksınız ama oruç tuttum 30 gün. Zorla bana ibadet ettiriyolar.

Ben deisttim. Müslümanlardan nefret edıyom. Ama şimdi bir dine bağlanmak istiyom ama bu kesinlikle islam olmayacak. Hristiyanlık düşünüyom.

İncil alıp okumayı düşünüyom.

Bu müslümanlarda akıl falan yok . Arkadaşlara söledim hristiyan olacağımı cehenneme gidersin. Muhammed şefaat etmez dediler.

Ulan içimden dedim muhammed önce kendini kurtarsın sonra millete şefaat etsin. :lol:

Durumun zor bende ateizme çok yakın bir non-teist olarak 5 vakit namaz kılıyorum, cumaya gidiyorum, cemaate gidiyorum. Orada ateistlere öyle şeyler diyorlar ki ağız burun giresim geliyor ama olmuyor evet abi haklısın diyorum sonunda içim parçalanarak. Çok kolaylıkla yıkabileceğim iddialarla Allah'ı ispat ettiğini sanıyor ben de evet doğru diyorum. Halini anlıyorum yani.

Ama şunu söyleyim İslâm, Hristiyanlık, Yahudilik, Ateizm, Deizm vb. seçilmez. Araştırdıkça bi yola girersin. Öyle ben bugün sıkıldım ateist olayım, bu da iyi değil agnostik olayım olmuyor. Agnostizizm aslında bunlarla uğraşmıyor bilinemez diyor. O yüzden onu dahil etmeyerek söylüyorum ki, doğru sadece bir tanesi. Geri kalan hepsi yanlış. Onu da yanlız araştırarak bulursun. Eğer şu anda araştıramayacak durumda isen deist olarak değil, deizm deme, Non-teistim de. Yani diğer anlamıyla dinsiz. Rahatlığa erdiğinde araştırmaya başla.

Sitelerde Paylaş

Durumun zor bende ateizme çok yakın bir non-teist olarak 5 vakit namaz kılıyorum, cumaya gidiyorum, cemaate gidiyorum. Orada ateistlere öyle şeyler diyorlar ki ağız burun giresim geliyor ama olmuyor evet abi haklısın diyorum sonunda içim parçalanarak. Çok kolaylıkla yıkabileceğim iddialarla Allah'ı ispat ettiğini sanıyor ben de evet doğru diyorum. Halini anlıyorum yani.

Ama şunu söyleyim İslâm, Hristiyanlık, Yahudilik, Ateizm, Deizm vb. seçilmez. Araştırdıkça bi yola girersin. Öyle ben bugün sıkıldım ateist olayım, bu da iyi değil agnostik olayım olmuyor. Agnostizizm aslında bunlarla uğraşmıyor bilinemez diyor. O yüzden onu dahil etmeyerek söylüyorum ki, doğru sadece bir tanesi. Geri kalan hepsi yanlış. Onu da yanlız araştırarak bulursun. Eğer şu anda araştıramayacak durumda isen deist olarak değil, deizm deme, Non-teistim de. Yani diğer anlamıyla dinsiz. Rahatlığa erdiğinde araştırmaya başla.

ya beni dışardan görseniz müslüman sanırsınız .... Akrabım ölse cenaze namazı kılıyom. Cumaya gidiyom ramazdan oruç tutuyom fakir görsem para veriyom. Nerdeyse dört dörtlük bir müslüman görünmündeyim ama ne olduğumu bilmiyom.

Sitelerde Paylaş

ya beni dışardan görseniz müslüman sanırsınız .... Akrabım ölse cenaze namazı kılıyom. Cumaya gidiyom ramazdan oruç tutuyom fakir görsem para veriyom. Nerdeyse dört dörtlük bir müslüman görünmündeyim ama ne olduğumu bilmiyom.

non-teistsin(dinsiz) . Beni görsen bende şakirtim :)

Sitelerde Paylaş

İbadet etmek iyi olabilir.

Mesela elinize kuran alıp, bir süre okuyormuş gibi takılıp, sonra çevrede ibadet etmenizi isteyen kim varsa bak burada, şu konuda böyle diyor, şurada tam tersini (veya başka birşey) diyor, hangisi doğru? diye öğrenmek istiyormuşçasına sorular sormak iyi olabilir. Bir iki defa sıyrılabilirler ama kuran'ın eşsiz zırva birikimi sayesinde onlar da pes edecek, birşey uyduramaz hale geleceklerdir. Ömür boyu saklanmaktansa bir iki ay acı çekip onları kuran'ı savunamaz hale getirmek daha eğlenceli olabilir. Kuran ve hadislerdeki zırvaları zaten bulup çıkartıp buraya yazıyorsunuz, çevrenize de yazın(anlamaya çalışıyormuşçasına sorarak zırvaları farketmelerini sağlayın) bakalım ne yapacaklar?

Soruları sorarken gerçekten öğrenmek istiyormuş görüntüsü vermek önemlidir. Eğer laflar hazırladım gibisinden saldırgan bir tutum izlerseniz tepki alırsınız. Bu kuranı öğrenmek, anlamak istiyorum, bu yüzden kafama takılanları soruyorum görüntüsü vermeniz, onların da yardımcı olmaya çalışıp, işin içinden çıkamayıp, içlerinde sıkıntı doğmasına yol açacaktır. Cevap verdiklerinde, o cevabı iyi anlayın, zira o cevabı en yakın zamanda sen böyle demiştin ama burada o konu ile ilgili tam tersi (veya başka birşey) yazıyor diye tekrar önlerine çıkartacaksınız.

Tabii eğer bu yola girmek istiyorsanız. Din değiştirmek kısmında mürted hükmünü hatırlamanızda fayda var.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Klasik münafık görünümlü bir din düşmanısın. Senden bırak Hırıstiyanı hiçbir halt olmaz.Yani ateist olmayı hayal ediyorsan bu çok zor görünüyor. Çünkü sen bir müşriksin. Hemde Firavungiller familyasındansın.

Sence münafık olmayı o mu istiyor. El insaf ya, el insaf.

Sitelerde Paylaş

Sence münafık olmayı o mu istiyor. El insaf ya, el insaf.

Zalim'in tanımını allaha ve peygamberine inanmayan olarak değiştirip, bu zulümlerinden dolayı işkencelerle öldürülmeyi hakettiklerini söyleyen daima, hep, sürekli, sonsuza dek, ebedi, ezeli mağdur müslülere göre, elbette, münafık gibi davranmak zorunda bıraktıkları insanlar suçludur. Müslüler bunlara genellikle, kendileri yapamayacak durumdalarsa, "niye kendini öldürmüyorsun ki" sorusunu yöneltirler. Onları öldürmek zorunda olmaları ve bundan hoşnut olmamaları yüzünden onlara olan nefretleri katlanır.

Müslüden insaf beklemeyin. Müslü vicdanını görünmez adamlara teslim etmiş kişidir. Millgram deneyi hakkında okursanız, bunların nasıl kolaylıkla insanlıktan çıktıklarını anlayabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Klasik münafık görünümlü bir din düşmanısın. Senden bırak Hırıstiyanı hiçbir halt olmaz.Yani ateist olmayı hayal ediyorsan bu çok zor görünüyor. Çünkü sen bir müşriksin. Hemde Firavungiller familyasındansın.

sana katılıyorum tam beni tarif etmişssin....Çok ciddiyim. Ben oruç tutan namaz kılan bir din düşmanıyım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...