Jump to content

dinde zorlama

Recommended Posts

birbiri ile tutarsız kısımları belirterek gösterdim.

Orada "olasılıklardan biri geçerli olabilir" demişim. Bunu "olasılıklardan sadece biri geçerli olabilir" anlamışsın. Ben bu anlamı kastetmemiştim. Benim kastettiğim, olasılıklar arasında tercih yok, öncelik şundadır denemez anlamında idi. Çünkü iddia, önce süreceksin, olmadı keseceksin filan biçiminde idi. Böyle bir önceliğin olmadığını belirttim.

Sonraki söylediğim ise, "ev" ekinin sadece birini tercih etmeye zorlar bir anlamının olmadığıydı. Bunu da örneklerle kanıtladım.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 151
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

qurayza2.jpg

Kurayza Katliamı---...erkekler kadınlarının gözü önünde kafaları kesilerek öldürülüyor....sonra da bu kadınları cariye yapıyorlar, koyunlarına alıyorlar...bu gün bizim müslüman arkadaşlar da ...bu kadınların mutlu olduklarını - kendi rızaları ile müslümanlarla evlendiklerini düşünüyorlar - hatta İDDİA ediyorlar....Dinde Zorlama Yoktur Diyorlar....

Resme bir bakıp karar verin....Sizce Mümkün mü ?

http://cpnagasaki.wo...ow-about-islam/

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tumblr_mvi4wrfYoT1symjdho1_500.jpg

More violence in the way of selling women off like cattle. Young girls being sold to men for sex in public auctions. How can a woman know these things are happening in the world and not be enraged with every cell of her body?

Girls & Young women are being auctioned every week in Nangarhar province of Afghanistan, it is believed 80% of these girls are brought from Pakistan Tribal Areas. Customers are usually rich Arabs from Gulf States. — Is this Islam?

http://wedeservethesame.tumblr.com/post/65555369227/more-violence-in-the-way-of-selling-women-off-like

Sitelerde Paylaş

Dinde zorlama yoktur. Zorlayanların olması, dinin hükmünü etkilemez. Tarihte ve günümzde din adına yapılan zorlamalar var. Bu Allahın hükmü değildir. Allaha mal edilemez.

bak bunu muhammed bizzat yapıyor....

kuranda ayette de var bu....iyi bak...

qurayza2.jpg

Kurayza Katliamı---...erkekler kadınlarının gözü önünde kafaları kesilerek öldürülüyor....sonra da bu kadınları cariye yapıyorlar, koyunlarına alıyorlar...bu gün bizim müslüman arkadaşlar da ...bu kadınların mutlu olduklarını - kendi rızaları ile müslümanlarla evlendiklerini düşünüyorlar - hatta İDDİA ediyorlar....Dinde Zorlama Yoktur Diyorlar....

Resme bir bakıp karar verin....Sizce Mümkün mü ?

http://cpnagasaki.wo...ow-about-islam/

Sitelerde Paylaş

Hangi ayet Zavallı?

Ayrıca Kureyza Katliamı diye birşey yoktur. Bu bir hikayedir. Hikayeler ise din konusunda sabite kabul edilmez. Dinin sabitesi Kur'an 'dır. Anlaşılan ateizmin sabiteside Beni Kureyza Katliamı olmuş :)

627 yılında Beni Kureyza isimli bir medineli kabileden 900’e yakın Yahudi Muhammed’in emri üzerine müslümanlarca katledildi. Katliam sabahın ilk ışıklarıyla başlayıp gecenin ilerleyen saatlerine dek sürdü. Kaçabilenler esir olarak alınıp köle pazarlarında satıldılar.

Kuran’da bu olay Ahzab Suresi’nin 26. Ve 27. Ayetlerinde şöyle geçer:

Allah, ehl-i kitaptan, onlara (müşrik ordularına) yardım edenleri kalelerinden indirdi ve kalplerine korku düşürdü; bir kısmını öldürüyor, bir kısmını da esir alıyordunuz.

Allah, onların yerlerine, yurtlarına, mallarına ve ayak basmadığınız topraklara sizi mirasçı yaptı. Allah’ın her şeye gücü yeter.

Sitelerde Paylaş

Burada ateist olmayacak kişi yoktur. Önce böyle islam tarihini, hadisleri inkar ettirmekle işe başlarız. Sonra Kuranı inkar etmeye başlarlar ve inkardan korktukları bir allahları kalır. Onu da çoktan inkar etmişlerdir ama söylemeye ödleri kopar...

Ödlerini koparan cehennem filan da değildir. Hurileri elden kaçırma korkusu... Kolay mı lan cillop gibi bir sürü huri... Mutluluk çubuğu da takacaklarmış, Demircan öyle diyor, cennette çadır kurulu gezilecekmiş, aha! Huri! Olay hazır! Çadırın küçüğü de büyüğü de hep hazır... Yallah huri çadıra...

Müslüm kafası... Sanırsam doğal gazla çalışıyor...

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bir annenin içi kanağladığı halde erkek bebeğini sünnet ettirmesinden sonra ki duygu durumunu anlatan sözler üzerine bebeğinin verdiği acı ifadeler;

Anne : Oğlum bugün sünnet oldu o kadar çok ağladı ki ben de dayanamayıp ağladım neyse nasıl olsa büyüyünce unutacak ve toplumun değişmeyen yargısını surgulamayacak nasılsa...

Umut bebek : Merhaba anneciğim, ben Umut bebek yukarıda benim ileride bu konuyu sorgulamayacağımı telaffuz etmişsin ama çok talihsiz bir açıklama olmuş anneciğim neden mi? hani Laik bir ülkede idik, hani Ataürk'çü medeni bir ailem ve ülkem vardı ne oldu peki hiç mi hakkım yoktu bana ait olan uzuv hakkında karar verebilme tercihim kaldı ki böyle bir hakka bile gerek yok çünkü bu düpedüz canilik bunu ben görebiliyorken siz yetişkinler neden göremiyorsunuz? anlaşılır gibi değil. Benim ne eksiğim vardı Fransız,italyan,yunan erkeğinden Avrupa'lı akranlarım sağlam bir insan gibi bir (erek) gibi yaşamaya devam edebilirken, ben neden durup dururken küçücük bedenimin taşıyamayacağı bir operasyona maruz bırakıldım. Kaldı ki dünya erkeklerinin yalnızca 4 te biri sünnetli iken ki onlar da demokrasi ve insan haklarını özümseyemeyen 3. hatta 4. dünya ülkesiyken, ben şimdi sakat olmadım mı? ben savaşmadan gazi oldum. kim için ne için hurafe beyinler tatmin olsun beylerin cepleri tomarla parayla dolsun diye mi? Hayır anne hesap soruyorum herkesten ve herşeyden benim cinselliğime tecavüz ettikleri için benim bedenime haksız girişimde bulundukları için ve ömrüm boyunca beni takip edecek bilinçaltında yer eden bozuk psikolojim için

Sitelerde Paylaş

Bir doktorun zorla dayatmaya çalıştığı dogma ve kanlı sünnet üzerine aydın bir bireyin verdiği tarihi cevap;

Sayın ...., öncelikle tanımadığınız bir kişiye sen değil siz diye hitap etmelisiniz, ikincisi; Sizin de kabul ettiğiniz ve belirttiğiniz üzere sünnet ile ilgili sıkıntı ve sorun yaşadığıma atıfta bulunmuşsunuz, bu bakımdan sünnetin yararlı olduğunu en başından kendi ifadenizle çürütmüş ve daha başından zararlı olduğunu açıkça beyan etmişsiniz. Düşünebiyormusunuz ki bir operasyon daha zihinlerde zararlı olduğu otomatik olarak kabul edilebiliniyor. Sünnetin faydası olmamakla beraber tamamen rant ve ırkçılık ve ayrımcılık yapmaktan da öte gitmemektedir şöyle ki; sünnetsizsen adam değilsin argümanı bu topluma dayatılmıştır ve bunun gibi yüzlerce hurafelerle dolu söylenceler örnekleri uzatmak istemiyorum, kısacası tamamen yukarıda belirttiğim hususlar dikkate alındığında bu bir din rejiminin aklı bali olmamış yavrulara psikolojik ve bedensel travmanın penisleri üzerinde bıraktığı karanlık ve geri dönüşü olmayan bir semboldür. Aynı zamanda laik bir anayasa ile yönetilen T.C. de alenen suç icra edilmektedir. Siz, sağduyulu gerçek bir doktor olarak şunu yapmanız gerekmez mi? ben 18 yaşından evvel reşit olmamış bireyleri sünnet edemem anayasayı ve aklı bali olmamış yavruları istismar edemem demeniz gerekmez mi? buradan çıkan, o gizli mananın cevabı; siz, reşit insanları sünnet ederseniz size kimse bir şey diyemez kişi kendi rızası ile bu işlemi gerçekleştirmekte özgürdür evet bu durumda bize de laf düşmez, lakin siz kalkıp ruhsal ve bedenen savunmasız tüm yavrulara bunu dayatırsanız kusura bakmayın bu sağlık adına değil sadece vahşetten öteye gidemez, aynı zamanda bu sağlık adına yapılıyor safsatasının geçmişi çok yakın tarihlerde ortaya atılmış bir rant projesinin sarmal ayağından sadece biridir. Bİrtakım üçüncü hatta dördüncü dünya ülkelerinde bu eziyeti yalnızca erkeklere değil kız çocuklarına da yaşatıyor ve onların klitorisini kesiyorlar hiç acımadan ve canice. Soruyorum yüzlerce yıldır yaklaşık 2000-3000 senedir yapılan bu sözüm ona sağlıklı sünnet o zamanlarda bu argümanla mı yapılıyordu yoksa tanrılara kurban edilmesi gereken erlerin(erkeklerin) cinsel organlarını sembolik olarak feda edilmesinden miydi? sizde iyi biliyorsunuz ki yine yukarıda ifade ettiğim gibi bu dini bir semboldür sağlıklı oluyor denmesi sadece bu karanlık tabuyu şirinleştirmek uğraşından başka bir şey değildir ve biliyoruz ki bugün bile sağlığı bir tarafa bırakırsanız yani böyle bir argümanı yok saysanız bile 21. yüzyılda insanlar mahalle baskısı, din rejiminin sembolü gereği bu travmayı çocuklarına yaşatacakalardı. Şimdi biliyorum aynı mantıkla siz de diyeceksiniz ki ''Efendim Ameriklalılar bile sünnet oluyor'' Evet doğrudur, kapitalizm etkisinin tepkisi olarak onlarda bu yanlışa kapılmış olabilirler, çünkü bir sünnetin kaç dolara tekamül ettiği bugün ABD sitelerinde yazılmakta aynı zamanda yeni doğan sünneti zamanla gerilemekte, çünkü insanlar bilinçlenmekte ve bir çoğu hastane ve doktorlara dava açmakta ve azımsanmayacak ABD li sünnetli erkekler ''foreskin restoration'' yani sünnet derilerini gerdirme teknikleri ile veya ameliyat olarak geri getirmenin yollarını aramakta. İşte burada ilim sahibi hümanist ve bireyin haklarının her şeyin üstünde olduğuna inanan bilim adamlarına görev düşmektedir fakat öyle korkutulmuş ki Türkiye de insanlar konuşamıyorlar bile ve bizde bu koşullar altında laik bir ülkede değil de öteden beri bir din rejiminde yaşadığımızı sanmakta ve aldanmaktayız. Sünnetin yararlarına da atıfta bulunmuşsunuz Google dan sünnetin zararları diye yazarsanız, tarafsız ve sadece hümanist bilim adamlarının makalelerine de ulaşabilirsiniz Bunu da bir dip not olarak vurgulamak istiyorum. Sayın...bu makaleler de yazılanları bilmiyor olabilirsiniz, bunda utanacak sıkılacak bir şey yok, hiç kimse bir diğerinden zaten fazla bir şey bilemez, zaten ''ben bilirim her şeyi'' diyen üzülerek ifade ederim ki zalimdir, barbardır,diktatördür birbirimizi anlamalı birbirimize saygı ve hoşgörülü olmalıyız. İster doktor olun veyahut ne isterseniz o olun fark etmez, önyargıyı bırakıp insanlık adına bir meşale yakmalıyız kendi adıma herkesi her (insanı) medeni ve huzur dolu bir dünya için el ele vermeye davet ediyorum...

tarihinde aken tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...