Jump to content

dinde zorlama

Recommended Posts

Beyler çok zor durumdayım Bu müslümanlardan bıktım artık. Ailem sürekli baskı yapıyo her cuma namazı beni cumaya götürmeye çalışıyolar.Geçen ramazan inanmıycaksınız ama oruç tuttum 30 gün. Zorla bana ibadet ettiriyolar.

Ben deisttim. Müslümanlardan nefret edıyom. Ama şimdi bir dine bağlanmak istiyom ama bu kesinlikle islam olmayacak. Hristiyanlık düşünüyom.

İncil alıp okumayı düşünüyom.

Bu müslümanlarda akıl falan yok . Arkadaşlara söledim hristiyan olacağımı cehenneme gidersin. Muhammed şefaat etmez dediler.

Ulan içimden dedim muhammed önce kendini kurtarsın sonra millete şefaat etsin. :lol:

Zorla cennete sokmaya çalışıyorlar, kendileri kesin oradaymış gibi. :)

Asgari ölçüde Müslüman gibi davranırsan, din dışı konuşmazsan çelişkiler içinde bir nebze de olsa huzurlu yaşama şansın var. :)

tarihinde Huzursuz Yolcu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 151
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Burası neresi? Arabistan mı? İran mı? Dinden çıkacağım korkuyorum diye utanmadan birde konu açıyorsunuz. Bu varya tamamen bağnazlıktır. İnsan biraz utanır, yazarken bilim bilim diye kendinizi yırtarken, bu blimselliğinizi biraz da İslam tarihi için kullanın. O kadar cahilsiniz ki, hangi birinize ne söylenir. Mürtediz öldürecekler diye korkuyoruz? Mürtedin katli vaciptir?

Bu ülkede kim kimi öldürmüş? Bu ölüm cezasını veren kurumun adını söyleyin de biz de bilelim?

İslam denince aklına sadece Atatürk'ün kurduğu Türkiye mi geliyor? O kadar ikiyüzlüsün ki bütün İslam aleminin bildiği bir kuralı bile bilmiyormuş gibi yapıyorsun. islam'da mürtedin katli vaciptir. Atatürk sayesinde Türkiye'de İslam biraz olsun evcilleşti diye buradaki İslam'ı orijinal İslam mı sanıyorsun?

Sitelerde Paylaş

İslam denince aklına sadece Atatürk'ün kurduğu Türkiye mi geliyor? O kadar ikiyüzlüsün ki bütün İslam aleminin bildiği bir kuralı bile bilmiyormuş gibi yapıyorsun. islam'da mürtedin katli vaciptir. Atatürk sayesinde Türkiye'de İslam biraz olsun evcilleşti diye buradaki İslam'ı orijinal İslam mı sanıyorsun?

Kaynak hani kaynak? Ayet getir bakalım Allah dinden çıkanları öldürün mü diyor? Hep beraber öğrenelim. Buyur bekliyorum.

Uzun uzun hikayeler sakın asma, bana Kurandan ayet getir.

Sitelerde Paylaş

Kaynak hani kaynak? Ayet getir bakalım Allah dinden çıkanları öldürün mü diyor? Hep beraber öğrenelim. Buyur bekliyorum.

Nisâ / 137

Yaşar Nuri Öztürk Meali

Onlar ki inandılar, sonra küfre saptılar; yine inandılar, tekrar küfre saptılar, sonra da küfrü artırdılar; işte Allah onları affetmeyecek, onları hiçbir yola kılavuzlamayacaktır.

http://www.kuranmeal...sure=4&ayet=137

"Dinini değiştireni öldürün" (Buhârî, Cihâd, 149).

Muhammed böyle diyormuş. Peki Allah ne diyor?

"Onlar ki inandılar, sonra küfre saptılar;(1.irtidad)

yine inandılar, (mürtedler öldürülmediler ve yine imana geldiler)

tekrar küfre saptılar, (2.irtidad)

sonra da küfrü artırdılar; (yine öldürülmediler ve küfürlerini artırmalarına müsaade edildi)

işte Allah onları affetmeyecek, onları hiçbir yola kılavuzlamayacaktır."

eee allah affetmiyormuş bak....sen neden affedeceksin ki allahın affetmediğini ?? vurun KELLESİNİ

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nisa 137 de dinden çıkanı öldürün sözünü görebilen var mı?

sonra da küfrü artırdılar; (yine öldürülmediler ve küfürlerini artırmalarına müsaade edildi)

eee allah affetmiyormuş bak....sen neden affedeceksin ki allahın affetmediğini ?? vurun KELLESİNİ

ayrıca:

Kuran mürtedi öldürmeyin demiyor o yüzden yasaklamadığı birşeyi yasaklayamayız

ÖLDÜRÜLEBİLİR....sorun yoktur...allah da affetmemişse affetmek sana düşmez

Sitelerde Paylaş

Xerşan dinini savunacaksın diye rezil rüsva oldun iyice

ben senin yorumlarını okumaktan utandım artık :D sen utanmıyon :D

Utanma da mantıklı cümle kur. Bu müşriklerin ortak sorunu, sadece alay ederler. Bro yorumlar ortada, işine gelmeyince kıvranacağına, ifade et gerekirse ilkokul seviyesinde bile açıklama yaparız. Sen bu başlıkta gerçekleri konuşmuyorsun, yalan söylüyorsun.

Ayrıca İslamın savunulmaya ihtiyacı yok, ben iftiralarınıza yanıt veriyorum. Anladın mı kafir...

Sitelerde Paylaş

Utanma da mantıklı cümle kur. Bu müşriklerin ortak sorunu, sadece alay ederler. Bro yorumlar ortada, işine gelmeyince kıvranacağına, ifade et gerekirse ilkokul seviyesinde bile açıklama yaparız. Sen bu başlıkta gerçekleri konuşmuyorsun, yalan söylüyorsun.

Ayrıca İslamın savunulmaya ihtiyacı yok, ben iftiralarınıza yanıt veriyorum. Anladın mı kafir...

sen buna cevap versene ??

ayrıca:

Sitelerde Paylaş

Maide 33

33.Allah'a ve Resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. Ahirette de onlara büyük bir azap vardır.

34.Ancak onları ele geçirmenizden önce tövbe edenler bunun dışındadırlar. Artık Allah'ın çok bağışlayıcı, çok merhamet edici olduğunu bilin.

Birde bu ayetler ve hadis eşliğinde mürted ve herkese rahat rahat savaş açar aslında islami kesimin şeriatçı tayfası. Yeterki Uygun ortam olsun, bu ayetlerle beraber, tevbe suresinin ilgili ayetleri(5 ve 29 arası özellikle), enfal 67-68 yine muhammed suresi 4. ayet ve daha bir çok ayet devreye sokulur. Biliyorum, kimi iyi niyetli dostlar bunları farklı algılamaya çalışsanızda, bozgunculuk yapan, allaha resule savaş açandan kasıt nedir, neyi kapsarı buyurup açıklayabilecek kim var?Kim karar verecek bunların sınırlarına? Tevbe suresindeki antlaşma yapmadıklarınız ne olacak? Ya din yeryüzünde allahın oluncaya kadar savaşın ayetini ne yapacağız?

Bakın bunlar çok esnek sözler, çünkü bir kişi bile bir dediği başka bir yerdeki sözüne uymayan tanrıdan sayılan bu içeriği flu cümlelerle vardır-yoktur tartışamaz.

Var diyenede uyar, yok diyenede. Tıpkı suriyede bu günkü yaşananları bu ülkedeki kimi kesimin cihad sayması gibi. Savaşanların çoğu ithal şeriatçı. O topraklardaki insanlara bakışları kendilerine hak bir işgal şeklinde.

Muhammedin yolunda beni kureyzada sanıyor bir çoğu.

Kuranla gayet uyumlular. Tecavüzleri tecavüz değil, çünkü ganimet, öldürdükleri insanlar (savaşsın savaşmasın) esir bile olsa katli vacip, çünkü din allahın oluncaya kadar esir almalarıda yasak, ayrıca kafirlerin katli vacip, alevi oldukları için dinden çıkmış mürtedler.

Sadece kurana uyduklarını düşünen ki kuranda vardır her biri gencecik insanların şeriat ülkesi kurma hayalleri, ki kurulursa göreceksiniz nice mürted katliamı uygulanacak, ki uygulanıyorda, sadece bizim ülkemizin taraf olmasından tüm gerçekler tam anlamıyla bize iletilmiyor, sansürleniyor, çarpıtılıyor, tek taraflı bir yalan düzeniyle şeriat adına yapılanlar örtpas ediliyor.

Çünkü gerçek yüzü islamın şu anda orda uygulanıyor, bu kadar sansüre rağmen duyabildikleriniz bile islam nediri (dinleri) anlatmıyor ise, ne diyeyim, şu çağda sudanı, bosnayı ve nicesini bize yaşatanların(emperyalizmin oyuncaklığı) kullandığı argümanların kaynağını inkara devam edin.Bu kaynaklar neden bu kadar uygun diye düşünmeyin, tanrınızın nasılsa ağzı-dili-yok, kim nasıl isterse öyle konuşur halde. Muhammed 23 yıl konuşturmuş, insanlık binlerce yıldır, vicdanınız susturmayı beceremiyorsa zaten sizde o tanrı kavramını eline alıp konuşturanlardan birisinizdir.

Tanrı kavramı ne yapsın, kim ne derse o oluyor. Yokluğun sesi çıkmaz. Bu yüzden onun yokluğu insanlığın dramı olarak binlerce yıldır onu dillendirenlere hizmet edip, kan ve gözyaşıyla geldi, gider.

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

4897 - İbnu Mes'ud radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Allah'tan başka ilah olmadığına ve benim de Allah'ın Resûlü bulunduğuma şehâdet eden kimsenin kanı, üç hal dışında helal değildir:

-Zina yapan dul.

-Cana can kısas.

-Dinden çıkıp cemâtten ayrılan."

Buhari, Diyat 6; Müslim, Kasâme 25, (1676); Ebu Dâvud, Hudûd 1, (4352); Tirmizi, Diyat 10, (1402); Nesai, Tahrim 5, (7, 90, 91), Kasâme 5, (8, 13).

Kaynak mı istiyorsun? Al sana kaynak. Muhammed'in lafından daha ala kaynak mı olur?

Ahzab/50. Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Şimdi bu ayete göre Muhammed'in kaç tane karısı, kaç tane cariyesi vardı? Kendini mehirsiz veren kadınların kaçı ile evlendi, kaçını reddetti? kendisine helal olal olan amca, dayı, hala ve teyze kızlarından kaç tane aldı? Hadi bakalım, hadislere, İslam tarihine başvurmadan cevap ver.

Evlendiği kadınların sayısı 10 mu, 40 mı, 110 mu?

Sitelerde Paylaş

Alıntı ''Mürtedin Cezası''

....

Mürtede had uygulanmadan önce, tevbe edip Islâm'a dönmesi telkin edilir. Fakat bunun ne şekilde uygulanacağı hakkında ihtilaf vardır. Alimlerin çoğunluğunun görüşüne göre, üç defa tevbe etmesi istendikten sonra öldürülür. Hz. Ömer (r.a), irtidad edenin üç gün hapsedilip tevbe etmeye çağrılması ve bu zaman zarfında yiyecek olarak suçluya ekmek verilmesi gerektiğini bildirmiştir.

Hz. Ali (r.a), bu müddeti bir ay olarak uygulamıştır. en-Nahaî ise bunun bir zamanla sınırlandırılmaması ve tevbe edene kadar sürekli Islam'a çağrılması gerektiği görüşünü ileri sürmüştür. Ancak, bu görüş, Sünnet ve icma ile sabit olan irtidad cezasının uygulanmasını imkansız kılacağından itibara şayan değildir.

Imam Mâlik, Leys, Ishak ve Ebu Hanîfe; zındıkın ve irtidat edip tevbe ettikten sonra tekrar dinden dönenin tevbesinin dikkate alınmayacağını ve haddin uygulanacağını kabul etmişlerdir. Çünkü zındıkın mürted sayılmasını gerektiren önceki görüşlerinden döndüğü hiç bir zaman açık olarak tesbit edilemez. Allah Teâlâ; "Ancak, tevbe edip kendilerini düzelten ve Allah'ın indirdiğini açıklayanlar müstesna" (el-Bakara, 2/160) buyurmaktadır. Dinden dönmeyi birkaç defa tekrarlayanların tevbelerinin kabul edilmeyeceğine delil olarak da şu âyeti kerîme gösterilmektedir: "Iman edip sonra inkâr eden, sonra imân edip tekrar inkâr eden, sonra da inkârlarında ileri gidenleri Allah ne bağışlayacak ne de doğru yola eriştirecektir" (en-Nisa, 4/137).

... ''

tarihinde Huzursuz Yolcu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tek başına bu ayet yeterlidir....hiç başka hadise yahut farklı ayete gerek yoktur....gayet açık yazılmış bir ayettir.:..

ayrıca:

Sitelerde Paylaş

aliyi nie överler anlamıyom kestiği başlardan köprü kurulur. :(

ihtimaller.;

1 gerçekleri bilmiyorlar

2 bilenler ölenlerin kafir olduğunu ve hak ettiklerini düşünüyorlar

Duygulu hikayelerin, ağıtların müşterisi boldur. Seyit Rıza, İskilipli Atıf, Menderes ve nice soysuzun arkasından bir iki dokunaklı türkü yakan çıkınca, adamlar sevgi kelebeği, demokrasi ve halk kahramanı olup çıktılar. Bunların arkasından iyilik, doğruluk için can vermiş adamlar sanarak göz yaşı dökenlerin vicdanları yerinde olsa da, beyinleri bomboş olduğundan, ağızlarına verilen dokunaklı ağıdı yakar dururlar.

Alevilik islam terörüne bir tepkidir. Allah varlığını kabul edip, Allah'ın dininde sorun yoktur, sorun onu yanlış uygulayanlardadır anlaşıyı ile sünni islama tepki olarak şekillenen bu akım, doğal olarak kahramanını da ana akım islamın muktedirlerine(islamla ilgisiz olarak, tamamen iktidar savaşı nedeni ile) karşı duran birilerinden seçmiştir. Ağıtlar yaktıkları, dünyalar güzeli olarak resmettikleri Ali en az Muhammed kadar çirkin ve şekilsiz, ondan daha kaba saba ve onun kadar pisliktir. Ama alevilere, onların canını çok yakan sünnilere karşı bir sembol gereklidir. Bunu da iktidarın yürek yakan sahnelerle betimlenen olaylar sonucu öldürülen rakiplerinden seçip, onu/onları ilahlaştırarak yaparlar.

Bu adamlar aynı pisliğin, farklı boylarıdır. İslam rezaletini hep birlikte kurmuş, yürütmüş; baş terörist nalları dikince de iktidar kavgası yüzünden birbirlerini telef etmişlerdir. Telef edilenler pisliktir elbete; ama bir yandan da birilerinin babası, birilerinin arkadaşı, birilerinin kocasıdır. Arkalarından duygulu ağıtlar yakılmış olması normaldir. Olaydan habersiz insanların duygulu ağıtlara tav olup, onları matah birşey sanıp, nesilden nesile aktarılmaları da normaldir. Normal olmayan, adına ağıt yaktıkları bu kansızların kim olduklarını, ne yaptıklarını bir kez olsun araştırmayıp, türkülerle, ağıtlarla bu saçmalığı devam ettiriyor olmalarıdır.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet zavalli ayet asmis

Simdi biraz bu tartisma adil olsun.

Sende ayet getir bakalim.

Namazi nasil ve hangi saatlerde kiliyorsun KURandan.

Buyur !!!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...