Jump to content

dinde zorlama

Recommended Posts

Nisâ / 137

Yaşar Nuri Öztürk Meali

Onlar ki inandılar, sonra küfre saptılar; yine inandılar, tekrar küfre saptılar, sonra da küfrü artırdılar; işte Allah onları affetmeyecek, onları hiçbir yola kılavuzlamayacaktır.

http://www.kuranmeal...sure=4&ayet=137

eee allah affetmiyormuş bak....sen neden affedeceksin ki allahın affetmediğini ?? vurun KELLESİNİ

Bakış açısına bak, Allah affetmiyor, sizlerde vurun kellesini... Kuran böyle mi diyor? Allahın affetmediklerini, öldürebilir misiniz?

Ayet diyoruz, rivayet yapıştırıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 151
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet zavalli ayet asmis

Simdi biraz bu tartisma adil olsun.

Sende ayet getir bakalim.

Namazi nasil ve hangi saatlerde kiliyorsun KURandan.

Buyur !!!!

Zavallının astığı yazıyı okudun mu? Önce zahmet edip oku, sonra konuş. Yav arkadaş insan biraz bilgili olurda, birşey sorar, onunla beraber bizlerde yeni bilgiler ediniriz ama al birini vur ötekine...

Sitelerde Paylaş

aliyi nie överler anlamıyom kestiği başlardan köprü kurulur. :(

Hani delil, iftiracı müşrik? Kaynaksız, asılsız konuşuyorsunuz. 100 yıl önce yazılan bir mektubu okumaktan acizsiniz ama 1400 yıl önce yazılan hertürlü yazıyı delil olarak kullanırsınız. Yeter ki İslama zarar versin, hertürlü malzeme sizlerin argümanınızdır.

Sitelerde Paylaş

Bakış açısına bak, Allah affetmiyor, sizlerde vurun kellesini... Kuran böyle mi diyor? Allahın affetmediklerini, öldürebilir misiniz?

Maide Suresi 33.ayet (http://kuranmeali.tv/5/33) allah'ın affetmediklerine "dünyada" da işkenceler yapılması ve öldürülmesi gerektiğini söyler.

Allah’a ve Resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. Ahirette de onlara büyük bir azap vardır.

Başkasının masallarına kefil olmadan önce onları iyice öğrenmekte fayda var.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranda emre uyup hicret etmeyenlerin bile öldürülmesi emredilir.

Allah yolunda hicret edinceye kadar onlardan veliler edinmeyin. Şayet yine yüz çevirirlerse, artık onları tutun ve her nerede ele geçirirseniz öldürün. Kuran 4/89)

Bu pasaja bitişik pasajlarda "münafık"ların ve dinden dönenlerin de öldürülmesi emredilir.

Dinde zorlama olmadığı gibi bir durumdan söz bile edilemez. Dinde zorlama olmadığı söylemi zayıfken ortaya atılmış, güçlenince bir kenara itilmiştir.

Bugün de dinde zorlama olmadığı yutturmacası ile milleti uyutan müslimler, ellerine fırsat geçse "müşrik, münafık, mürted" diye insanları öldürürler. Bunda hiç şüphe yoktur.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

evet yapıyor müslümanlar bunu ...yapmıyorlar mı ? daha geçenlerde pakistanda ölmesi fetvası verilen mürted genç ne iş ?

Sitelerde Paylaş

evet yapıyor müslümanlar bunu ...yapmıyorlar mı ? daha geçenlerde pakistanda ölmesi fetvası verilen mürted genç ne iş ?

Burası Türkiye, Pakistandaki sistem nasıl uygulanır, kimler uygulayıcılardır, bu sisteme kimler hangi şekilde hizmet ediyor. Bunların hiçbirini bilmiyorum. Her Allah diyerek adam öldürene müslüman diyen sizlersiniz, ben değilim. Yani özetle, hakkında bilgi sahibi olmadığım konularda neden bir sonuç çıkartayım. En doğrusunu nasıl sa Allah biliyor.

Sitelerde Paylaş

Burası Türkiye, Pakistandaki sistem nasıl uygulanır, kimler uygulayıcılardır, bu sisteme kimler hangi şekilde hizmet ediyor. Bunların hiçbirini bilmiyorum. Her Allah diyerek adam öldürene müslüman diyen sizlersiniz, ben değilim. Yani özetle, hakkında bilgi sahibi olmadığım konularda neden bir sonuç çıkartayım. En doğrusunu nasıl sa Allah biliyor.

peki mesela tr deki bu duruma ne dersin?

1507686_571235142973638_1141804207_n.jpg

http://haber.sol.org.tr/medya/gerici...n-haberi-82541

Sitelerde Paylaş

Yukarda sessiz sedasız geçtiğiniz Maide 33 en doğrusunu söylüyor. Yeniden alıntılayıp parça parça yazmakta fayda var.

Allah’a ve Resûlüne savaş açanların

ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların

cezası;

ancak öldürülmeleri,

yahut asılmaları

veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi,

yahut o yerden sürülmeleridir.

Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir.

Ahirette de onlara büyük bir azap vardır.

Allah diyerek adam öldürenlerin müslümanlığı, Allah diyerek adam öldürmelerinden değildir; onlar zaten müslüman oldukları için Allah diyerek adam öldürürler. Körü körüne savunduğunuz, öldür diyen ayetler hani nerde, göster deyip, gösterilince de görmezden geldiğiniz Kuran, bütün müslümanlara Allah diyerek adam öldürmelerini söyler. Müslümansanız, bu emir sizedir. Sıyrılmaya, ayetleri görmezden gelmeye çalışmayın.

Xerşan; siz bir müslüman olarak Allah diyerek adam öldürmekle yükümlüsünüz. Yapmıyorsanız, yukardaki gibi Allah lanetlenmiş olanları siz de öldürün demez diyorsanız, Allah'ınızın ayetlerini yalanlıyorsunuz demektir. Allah'ınızın ayetlerini yalanlamak; O'na ve resulüne savaş açmak, yeryüzünde bozgunculuk yapmak demektir. Yani sizin dininize göre ya Allah diyerek biz gibilere işkence edecek veya öldüreceksiniz, ya da bunu yalanlayıp, yapmadığınız için siz işkence edilecek veya öldürüleceksiniz. Hakkınızdaki hüküm Maide 33'e göre budur.

Hemen hemen tüm müslümancılık oynayanlar gibi, Allah'ınızın size çirkin gelen şeyleri emretmiş olamayacağına inanmış, kafanızda güzelliklerle dolu bir din yaratıp adına İslam demiş olabilirsiniz; ama bilin ki gerçek islam o değil.

Lütfen Kuran'ınızı anlamaya çalışarak okuyun.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Bu din adamı kayın validenizi öperken şehvete kapılmayın diyür.

Bu geri uslu adam ınsanların usunda olmayanı ınsanların usuna getiriyür.

Bunu bile düşünmekten bıhabar bu allama.

Demekki yiyip içiyür,kendinden pay biçiyür.

Bu şuna benzedi.

Cübcüblü Ehmede gazatacılar sormuş neden hep cubbe giyiyürsün?

Cübbelide şöyle yanıt vermiş.

Arkamdakiler götümün yarığını görüpde akıllarına bişi gelip namazları bozulmasın deye.

60 yaşıma kadar bazı cumaları camıya giderdim ,önümdekilerin götünün yarığını görüpde herhanki birşey düşündügümü hiç hatırlamıyorum.

Ama cübbelinin bu sözünü okuyunca ondan sonra camıya gittigimde onümdekilerin götünün yarığını görünce aklıma gelmiyen kalmıyordu.

Benim

Dedem

Baban

Kayın babam

Bacanağım ve dahaları din adamıydı.

Kaynanam, benim küçük çocuklar anne anne ben büyüyünce şunu,bunu yapacam dedimi kaynanam sen ancak banyoya yapar üstünüde tasla kaparsın derdi yarı şaka yarı ciddi.Ağız alışkanlığı olarak.

Birgün kaynanam gene bulafı çocuklara söyleyince ımam olan kayınbaba kaynanaya dediki be kadın böyle deyıp durma bu çocuklara bakarsın birgün gider banyoya sıçarlar üstünede tası kaparlar.

Aradan nekadar zaman geçti bilmiyürüm.Baldız banyoyu temizleye gider.Banyonun ortasında banyo tasını görür.Acaıp der bunu buraya kim koyduku ve baldız tası yerine koymak için tası kaldırdığında ne görse begenirsiniz.

Benim küçük çocuğun biri sıçıp üstünede tası kapapmış.

Baldız anneeeeeee,çabuk gel çocukların biri banyoyaya sıçıp tasıda üstüne kapamış.Bu sözü duyan kayınbaba gördünüzmü ben size demedimmi böyle şeyler çocukların yanlarında konuşmayın deye.

Suçlu çocuklar deyıl, hanım sensin dedigini hiç unutmam.

Din adamları bazı sözleri camaatın aklında yokkan ulu orta cahalca konuşmalarla camaatın usunu karıştırmaktadırlar.

Cinsi sapıklık neden ıslam ülkelerinde daha çoktur.Bilinçsiz bir şekilde her Allahın günü camılarda camaata sürekli bu konulardan anlatmaktan aylelerde evlerde bu söylenmeyecek şeyleri sürekli üzerinde durarak bir dürtü yapmış olduklarının farkında olamıyorlar.

Yılanların öcü adlı filimde aynı odada kaynanada yatmaktadır.Gece olunca oğlan hanımını becermek ister ama karısı olmaz anan uyanık olur yahutta bizim gürültümüze uyanır.

Kaynana bunların usulça konuşmalarını duyar yorgan altından bunları dikizler.

Gelin kocasına burda olmaz deyince Ahıra kalkıp giderler.Ahırda oğlan karısını becermeye kalkınca SARI ÖKÜZ bunlara ters ters bakınca gelin rahatsız olur burdada olmaz der.

Benim babam ımam olduğu halda başka odalarda bulunduğu halda bunlar çocuk birşey bilmez deyip gece karanlıkta anamızı becerdigine çok kere şahat olmuşuzdur.

Şakırtıya ,ah,oflardan uyanıp yorgan altından seyrediyürdük.

Anlayacağınız bu çağın kafasını taşımıyor din adamlarımızın çou.

1500 yıl önceki Arap kafasına hızmat etmektedirler ve halkımızı yanlış yönlendiriyürler.

Dedeniz Tolon

Adam Araplığa öyle kapılmışkı Türkçe yerine Arapça kelimeleri kullanıyor.

1507686_571235142973638_1141804207_n.jpg

http://haber.sol.org....n-haberi-8254

Bunların beyinlerine Arap kültürü öyle kazınmışkı temizlemek nerdeyse mümkün degil.

Türkün parasıyla

Türkün okulunda

Türk ögretmenlerce bu hala getiriliyürler.

Tolonbeg.

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zavallının astığı yazıyı okudun mu? Önce zahmet edip oku, sonra konuş. Yav arkadaş insan biraz bilgili olurda, birşey sorar, onunla beraber bizlerde yeni bilgiler ediniriz ama al birini vur ötekine...

Yazilarin tümünü okudum

Sadece sen kurandan ayet istiyorsun ya !!

Bizde namaza ait ayetleri istedik.

Sadece onu okuyamadim umarim asarsin okuruz...

Sitelerde Paylaş

Maide Suresi 33.ayet (http://kuranmeali.tv/5/33) allah'ın affetmediklerine "dünyada" da işkenceler yapılması ve öldürülmesi gerektiğini söyler.

Teröristleri affedetsinler, katilleri affetsinler, haydutlara eyw mı desinler...Her suçun bir bedeli var.

Sitelerde Paylaş

Sana tek bir örnek vereyim. Maide 33 ü o çirkin ellerine bir daha malzeme yapmayasın.

İslam hakim olsaydı, Apo şuan beslenmiyor olacaktı. Birçok vatan haini şuan milletvekili olmuyor olacaktı. Banka hortumcuları hem suçlu hem güçlü olmayacaktı.

Sitelerde Paylaş

Sana tek bir örnek vereyim. Maide 33 ü o çirkin ellerine bir daha malzeme yapmayasın.

İslam hakim olsaydı, Apo şuan beslenmiyor olacaktı. Birçok vatan haini şuan milletvekili olmuyor olacaktı. Banka hortumcuları hem suçlu hem güçlü olmayacaktı.

noldu sonunda kabul ettin sanırım? istemedende olsa bir itiraf geldi nihayet. vay be :D

İslam Şiddet Dinidir. "'Xerşan'" da kabul ediyor bunu....

iktidar dini kesimden bir iktidar ...

bir de ŞERİAT olsaydı günümüzde neler olurdu düşünemiyorum....

akp nin açılım politikaları ve diğer icraatlarına bakınca bunu görmek zor olmasa gerek sanırım.....şeriat yokken bu haldeyiz.....bir de şeriat olsa ?? :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...