Jump to content

Cüveyriyye nasıl Muhammed'in hanımı oldu

Recommended Posts

hadis dediğiniz ıvır zıvır sırf peygambere iftira atmak ve islamı karalamak adına peygamberin ölümünden yıllar sonra uydurulmuştur...

Bunaltıcı tespitler karşısında cephe küçültme ve safra atma olayı ama nafile çaba tabii... Kendi islamınızı uydurmuşsunuz geçinip gidiyorsunuz ama bir sorun bakiim ulemanıza sahih hadis kitaplarına inanmayanlara ne olurmuş öte tarafta...

Sitelerde Paylaş
Yahudiler lanetlendiyse aşağıdaki ayetler ne gavurbey?

2/62 Şu bir gerçek ki, iman edenlerden, Yahudilerden, Hıristiyanlardan,Sabiılerden Allah'a ve ahiret gününe inanıp barışa ve hayra yönelik iş yapanların, Rableri katında kendilerine has ödülleri olacaktır.Korku yoktur onlar için, tasalanmayacaklardır onlar.

5/69 Şu bir gerçek ki, iman edenler, Yahudiler, Sabiiler ve Hıristiyanlardan Allah'a ve ahiret gününe inanıp hayra ve barışa yönelik iş yapanlar için korku yoktur. Tasalanmayacaklardır onlar.

Hiçte lanetlenmişe benzemiyorlar...

kuran'dan cımbızlamalarla bir yere varamayız yada bişey ispat edemeyiz kuran'ın tamamı bir bütündür ve tamamını anladıktan sonra bu ve benzeri çıkarımlar yapabiliriz... gelelim mevzu edilen ayetlere ki bu ayetlere muhatap olanlar dinlerini tahrif etmezden önce dinleri uyarınca amel edenlerdir.. ki bu bağlamda Allah'ın insanlara gönderdiği bir tek din vardır aslında ve o da ibrahim'in Allah'ı birleyen dinidir.. hıristiyan yada yahudi gibi tabirler sonradan insanların kendi koydukları isimlerdir.. dikkat edilirse ayetlerde konu edilen insanların ameli hep aynı yani 'Allah'a ve ahiret gününe inanıp barışa ve hayra yönelik iş yapanlar'.. yani 'Allah'a ve ahiret gününe inanıp barışa ve hayra yönelik iş yapanlar' kendilerine ne derlerse desinler ister müslüman ister hıristiyan ister ateist farketmez Allah indinde hepsi birdir...

Sitelerde Paylaş
Yahudiler lanetlendiyse aşağıdaki ayetler ne gavurbey?

2/62 Şu bir gerçek ki, iman edenlerden, Yahudilerden, Hıristiyanlardan,Sabiılerden Allah'a ve ahiret gününe inanıp barışa ve hayra yönelik iş yapanların, Rableri katında kendilerine has ödülleri olacaktır.Korku yoktur onlar için, tasalanmayacaklardır onlar.

5/69 Şu bir gerçek ki, iman edenler, Yahudiler, Sabiiler ve Hıristiyanlardan Allah'a ve ahiret gününe inanıp hayra ve barışa yönelik iş yapanlar için korku yoktur. Tasalanmayacaklardır onlar.

Hiçte lanetlenmişe benzemiyorlar...

Nabza göre şerbet olayı... Sıradan gündelik politika, başka hiçbir şey değil... Tanrı sanki bilmiyor lanetleneceklerini veya lanetli olduklarını...

Sitelerde Paylaş
ya ne laf anlamaz adamlarmışsınız arkadaş... 3-5 tane ateist yobaz toplanmış kendi kendinizi avutuyorsunuz.. asıl gerçek er yada geç ortaya çıkacak nasıl olsa siz oyalanadurun bir gün anlarsınız doğruyu eğriyi.. Allah sizi ıslah etsin inşallah.. hade bana eywallah..

he canım he... ;)

artık cehennemde görüşürüz senle...

lakin ben alt tabakalarda olacağım,

tümden reddettiğim için...

sense buhariyi reddettiğin için

biraz daha yukarda olacaksın.

ordan el sallarsın artık bana. :P

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Sevgili ugurbey,seni yazindan dolayi kutlarim.

Bu dindar gecinenler böyledir.

Sacinin bir telini gösteren,kabenin karsisinda zina yapmis kadar suclu olur diyen dümbelekler,Muhammetin avratlarla al fesi ver kullahi dalaveralari insanlara ballandira ballandira anlatilmaktadir.

Allahin hic baska isi yoktuda Muhammedin uckur islerini üstleniyordu.Muhammedin karisi ayse böyle demisti kocasina.Ayseye suan Allahtan bir nida geldi,benim birdaha evlenmem gerekmis deyince.

Ne Allah deyilmi?

Helal olsun O Allahaki Muhammet efendinin ihtiyaclarini ,arzularini coh eyi büliy.

Demek Muhammet bu islerden pek anlamiyordudu,yoksa Allahi araya sokarak kendine sinirsiz menfaat saglamah kurnazliginda sinirsizmiydi?.

Nasil olsa AYI elma gibi ikiye böldüm dedi yuttular,bunlari neden yutmasin Fellahu azimlar ve yuttularda 1,5 milyarada yutturdular,Yutturuyorlarda.

Hatta devletimizin verdigi paralarla bu yalanlar halkimizada resmen yutturuluyorda.

Inanilmasi mümkün deyil.

Insanlar Muhammedi mutlaka örnek almali,o örnek bir adamdir .DIMI?

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Muhammed Cuveyriye´yi gotururken, adamlari da ele gecirdikleri diger savas esiri kadinlari goturme derdi icindeydi, ancak ailelerini oldurdukleri bu kadinlardan daha iyi faydalanabilmek icin onlari hamile birakmak istemiyorlardi.

Iste henuz Mustalikoglu erkeklerinin kanlari kurumamisken, esir aldiklari kadinlari becermeyi amaclayan Musluman savascilar ahlak timsali olan Muhammed´e ''Disari bosalsak olmaz mi?'' sorusunu soracaklardi.

Alemlerin efendisi olan Muhammed ise acili kadinlarin yataga atilmasi konusunda en ufak bir uzuntu belirtisi gostermeden, ''Kafaniza gore takilin'' diyecekti. Helal olsun Hz. Muhammed´e (S.A.V)

Peygamberle birlikte Benû Mustalık Gazası'na çıktık. Ve Arap tutsaklar elde ettik. O sırada kadınlar iştahımızı çekti. Bekarlık çok güç gelmişti bize o günlerde. Ve azil yapmak (disariya bosalmak) istedik. İstiyorduk azil yapmayı. Ancak, 'Peygamber aramızdayken ona sormadan nasıl azil yapacağız?' dedik ve gidip peygambere sorduk. Peygamber de azil yapmamakta sizin için bir sakınca yoktur. (Yapabilirsiniz de. Yapmaya bilirsiniz de.) Ama bilin ki, kıyamet gününe değin meydana gelecek bir yavru, ne olursa olsun meydana gelir."

Buhari, e's-Sahih, Kitabu'l-Itk/13; Tecrîd, hadis no: 1596; Müslim, e's-Sahih, Kitabu'n-Nikâh/127, hadis no: 1438; Ebu Davud, Sünen, Kitabu'n- Nikâh/49, hadis no: 2170.

tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kaldıramazdı çünkü bütün sistem bunun üzerine kuruluydu.. nasıl şuanda birileri çıkıp borsayı kapattım bankacılığıda yasakladım diyemezse peygamberde o zama köleliği kaldıramazdı.. köleliği islamiyet getirmedi sadece mevcut uygulamayı zamana yayarak değiştirdi...

Adamlardan yüzlerce binlerce yıllık dinlerinden vazgeçmelerini isteyebiliyor muhammed ama gel görki sistem bunun üstüne kurulu diye köleliği ve çok eşliliği falan kaldıramıyor

Vallahi bu açıklama çok komik geliyor bana :D

Atatürk kadar bile cesur ve devrimci değilmiş Muhammed

tarihinde kenzo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Muhammed Cuveyriye´yi gotururken, adamlari da ele gecirdikleri diger savas esiri kadinlari goturme derdi icindeydi, ancak ailelerini oldurdukleri bu kadinlardan daha iyi faydalanabilmek icin onlari hamile birakmak istemiyorlardi.

Iste henuz Mustalikoglu erkeklerinin kanlari kurumamisken, esir aldiklari kadinlari becermeyi amaclayan Musluman savascilar ahlak timsali olan Muhammed´e ''Disari bosalsak olmaz mi?'' sorusunu soracaklardi.

tabi,

hamile bırakıp bunları çocuk sahibi olmak olur mu?

önce düzecek,sonra satacak.

sonra başkasını alacak.

bir nevi değiş tokuş olayı. :angry:

böyle hastalıklı bi inannç olamaz ya. :angry:

her türlü ahlaksızlık,fuhuş serbest.

kılıfına uydurulmuş.

zinaya giden yolları tıkamak için

islamın sert cezalarını savunanların,

tesettürü savunanların

gözüne gözüne sokacaksın. :angry:

muhammedin dediğinin türkçesi şu:

müslüman müslümanın karısına göz dikmesin,

gerisi serbest.

Sitelerde Paylaş

Sunlara cvb verir misiniz...

1.Muhammed madem şehvetine düşkün bir insandı sehvetin en doruk noktada olduğu genclik döneminde neden adı sehvete düşkün bir insan olarak değilde düşmanları tarafından dahi iffet timsali olarak tavsif edilmiş?

2.Madem kadın kıza düşkündü 25 yasında iken 40 yasındaki bri ile ni evlensin? Parası icin mi? Peki o zman adem parası icindi neden hz hatice ile tüm mal varlığını özellikle boykot doneminde müslümanlara dağıttılar?

3.Ve yine soruyorum sehvet adamı sadece hanımı ölene kadar neden bir kadınla tek evli kalsın? Evlilikleri hanımı oldukten 3 sene sonra gercekleşmiş bunun sebebleride asagıda hadi onu ben yazayım size fazla zahmet vermiyelim.

Peygamber (s.a.v) zamanında çok

kadınla evlenmekte sınır yoktu. Herkes, maddî durumuna göre istediği kadar kadın

alabiliyordu. İşte Peygamberimiz böyle bir zamanda ilk evliliğini 25 yaşında, kendisinden

15 yaş büyük olan 40 yaşındaki Hazreti Hatice validemizle yaptı. Ve 25 yıl Hatice

validemizle beraber yaşadı. Hatice validemiz, 65 yaşında vefat etti. Hatice validemizin

vefatından sonra üç sene daha evlenmedi. Üç seneden sonra, Allahu Teala’nın emri ile

evlendi. Peygamberimiz (s.a.v), Hatice validemizin (r.a) vefatından üç sene sonra

evlenirken şöyle demiştir: “Beni affet Hatice’m, Allah’ın emri olmasaydı evlenmezdim.”

Evet Peygamberimiz, Hatice validemizin vefatından üç sene sonra Allah’ın emri ile

evlenmeye başlamıştır. Hatta Hatice validemiz ihtiyarlayınca Peygamber Efendimize; “Ya

Resulullah, ben ihtiyarladım, sen daha gençsin, evlen” dediği zaman, Peygamberimiz

(s.a.v);

“Ya Hatice bir daha böyle konuşursan sana gücenirim” demiştir.

Şimdi nötr olarak ve akl-ı selimle düşünecek olursak, Peygamberimiz (s.a.v), Mekke

şehrinde hatta bütün dünyada en güzel, yani yakışıklı iken, bütün halk tarafından “elemin”

yani en güvenilir insan olarak telakki edilirken, niçin kendisinden onbeş yaş büyük,

hatta iki defa evlilik geçirmiş bir kadın olan Hatice validemizle evlendi? Eğer “Hazret-i

Hatice zengindi de ondan evlendi” denilirse, biz de deriz ki: Hatice validemizle (r.a)

evlendikten kısa bir zaman sonra bütün mallarını fakirlere dağıtmışlardı. Zenginliği için

evlenen malların hepsini dağıtır mıydı? Nefsi için evlense, kendisinden onbeş yaş büyük

olan Hatice validemizle evlenir miydi? Peygamberimiz (s.a.v), kırk yaşında nübüvvet devri

başlayıp Allah’ın emirlerini anlatmaya başlayınca, müşrikler: “Gel bu peygamberlik

davasından vazgeç, eğer başkan olmak istiyorsan seni başımıza başkan yapalım. Eğer güzel

kızlarla evlenmek istiyorsan, sana istediğin kadar güzel kız verelim. Yeter ki bu

peygamberlik davasından, atalarımızın dinine hakaret etmekten vazgeç.” dedikleri zaman

Peygamberimiz (s.a.v.): “Bir elime güneşi, bir elime ayı koysanız, vallahi ben davamdan

vazgeçmem” buyurmuşlardır. Ve Peygamberimiz bu sözleri söylediği zaman da, Hatice

validemiz Altmış yaşındaydı. “Ben ihtiyarladım sen daha gençsin, evlen” dediği halde niçin

Peygamberimiz evlenmedi? Evet… “Peygamber, nefsine düşkün olduğu için çok evlendi”

diyenler, size soruyorum: Müşrikler, “Şehrin en güzel kızlarından istediğin kadar verelim”

dedikleri halde, Hatice validemiz, “Ben ihtiyarladım sen daha gençsin, evlen” dediği halde

niçin evlenmedi? Nefsine düşkün olsa idi evlenmez miydi? Elbette evlenirdi? Hem de

Peygamberimiz (s.a.v): “Allahu Tealâ, bana, cinsî yönden 40 erkek kudreti vermiştir”

dediği halde.

Peygamberimiz (s.a.v), Hatice validemizin vefatından üç sene gibi uzun bir zamandan

sonra çok kadınla evlenmiştir. Ama sebepleri vardır. Bir defa nefsi için evlense idi, gençlik

devresinde evlenirdi. Elli küsur yaşından sonra çok kadınla evlenmezdi. Elli küsur

yaşından sonrada evlenmesi, nefsi için evlenmediğini göstermez mi?

“Peki niçin elli küsuryaşındım sonra çok evlendi?” denilecek olursa:

1 Peygamber Efendimiz (s.a.v.), Allah’ın emri ile yeni bir din getirmişti. Bu dinin

emirlerinin içinde kadınların mahrem işleri ile ilgili hükümler de vardı. Lohusalık, aybaşı

ve diğer mahrem konular gibi. İşte bu halleri, Peygamberimiz, kadınlara en teferruatı ile

anlatamayacağından ve onlara da mutlaka anlatması gerektiğinden ve bunu da kadınlar

yapacağından Allah’ın emri ile Peygamberimiz (s.a.v) çok evlendi.

2 _ Peygamberimiz (s.a.v), Allah’ın (c.c.) emri ile dini yaymaya başladığı zaman,

Müslüman olanlarla beraber müşriklerden çok eziyet görüyordu. İslâmiyet, yeni yayılmaya

başladığından müşriklerden bazısının babası iman ediyor, evladı etmiyor, bazısının evladı

ediyor, babası etmiyordu. Kardeşi iman ediyor, kendisi etmiyor. Kadın iman ediyor, kocası

etmiyordu. Bazen karı-koca beraber iman edenler de oluyordu. Müslüman olanlar,

müşriklerden çok eziyet gördüklerinden, bazı Müslüman evli erkekler öldüğü zaman

Müslüman karısı yalnız başına himayesiz kalıyordu.

Babasının veya akrabasının yanına gitse derhal öldürüleceklerdi, işte böyle kadınları,

Peygamber Efendimiz (s.a.v) himaye etmek gayesi ile kadının isteğine bağlı olarak bazen

kendisi, bazen de ashabına nikahlardı. Yine aynen bunun gibi bazı müşriklerin hanımlarını

veya kızları Müslüman oluyor. Müslüman oldu diye babası veya kocası onu dayanılmaz

işkencelere sokuyorlardı. Fırsatını bulup bu işkenceden kaçan himayesiz kadınları,

Peygamberimiz, kadınların isteğine bağlı olarak ya kendisine veya ashabından birine

nikahlıyordu. Hemen şunu da söyleyelim: Bu hadiseler olurken, Arabistan’da herkes

maddî ve manevî durumuna göre birçok kadınla evleniyordu. İslâm dini, kadınla

evlenmeyi birden dörde çıkarmış değil, çoktan dörde indirmiştir. Sadece dörtten fazla

evlenmek yukarıda bir kısmını saydığımız sebeplerden dolayı Peygamberimize aittir. Ve

Peygamberimiz: “Cinsî yönden Allah’ım beni 40 erkek kudretinde yarattı” dediğini

unutmamak gerekir. Buna rağmen yine ‘de Allah Rasulü: “Adaleti maddî ve manevî yönden

tatbik etmemde bana yardım et” diye Allah’a (cc.) dua etmiştir.

3 — Zevcelerin her birinin çeşitli kabilelerden olması sebebiyle, evvelâ o kabileler arasında,

sonra da muazzez şahsiyetiyle akrabalık tesis buyurduğu bütün cemaatler içinde, köklü bir

sevgi ve alâkaya yol açıyordu. Her kabile onu kendinden biliyor, din hissinin yanında

yaratılıştan, fıtrattan olan bir tutkunlukla ona karşı derin bir bağımlılık hissediyordu. Her

kabileden aldığı kadın, onun hayatında ve vefatından sonra kendi cemaatı arasında çok

ciddi dinî hizmete vesile olabiliyordu. Uzak, yakın bütün akrabalarına İslâmiyet’i

anlatıyordu. Bu sayede onun kabilesi de, kadın ve erkeğiyle, Kur’an’ı, tefsiri, hadisi ondan

öğreniyor ve dinin ruhuna vakıf olabiliyordu. Bu evlilikler vasıtasıyla, tek önderimiz, âdeta,

bütün Araplarla yakınlık kurmuş gibi her hanenin teklifsiz misafiri haline gelmişti. Herkes

bu yakınlık vasıtasıyla Efendimize yaklaşabiliyor ve dinin emirlerini görme fırsatını

buluyordu. Aynı zamanda, bu ayrı ayrı aşiretlerin her biri, kendini ona yakın sayıyor ve

bununla iftihar ediyordu.

Mahzunoğulları, Ümmü Seleme (r.a) vasıtasıyla, Emeviler, Ümmü Habibe (r.a) vasıtasıyla,

Hâşimîler, Zeynep bint-i Cahş (r.a) vasıtasıyla kendilerini ona yakın kabul edip, bahtiyar

sayıyorlardı.

Sitelerde Paylaş
Sunlara cvb verir misiniz...

1.Muhammed madem şehvetine düşkün bir insandı sehvetin en doruk noktada olduğu genclik döneminde neden adı sehvete düşkün bir insan olarak değilde düşmanları tarafından dahi iffet timsali olarak tavsif edilmiş?

2.Madem kadın kıza düşkündü 25 yasında iken 40 yasındaki bri ile ni evlensin? Parası icin mi? Peki o zman adem parası icindi neden hz hatice ile tüm mal varlığını özellikle boykot doneminde müslümanlara dağıttılar?

3.Ve yine soruyorum sehvet adamı sadece hanımı ölene kadar neden bir kadınla tek evli kalsın? Evlilikleri hanımı oldukten 3 sene sonra gercekleşmiş bunun sebebleride asagıda hadi onu ben yazayım size fazla zahmet vermiyelim.

Peygamber (s.a.v) zamanında çok

kadınla evlenmekte sınır yoktu. Herkes, maddî durumuna göre istediği kadar kadın

alabiliyordu. İşte Peygamberimiz böyle bir zamanda ilk evliliğini 25 yaşında, kendisinden

15 yaş büyük olan 40 yaşındaki Hazreti Hatice validemizle yaptı. Ve 25 yıl Hatice

validemizle beraber yaşadı. Hatice validemiz, 65 yaşında vefat etti. Hatice validemizin

vefatından sonra üç sene daha evlenmedi. Üç seneden sonra, Allahu Teala?nın emri ile

evlendi. Peygamberimiz (s.a.v), Hatice validemizin (r.a) vefatından üç sene sonra

evlenirken şöyle demiştir: ?Beni affet Hatice?m, Allah?ın emri olmasaydı evlenmezdim.?

Evet Peygamberimiz, Hatice validemizin vefatından üç sene sonra Allah?ın emri ile

evlenmeye başlamıştır. Hatta Hatice validemiz ihtiyarlayınca Peygamber Efendimize; ?Ya

Resulullah, ben ihtiyarladım, sen daha gençsin, evlen? dediği zaman, Peygamberimiz

(s.a.v);

?Ya Hatice bir daha böyle konuşursan sana gücenirim? demiştir.

Şimdi nötr olarak ve akl-ı selimle düşünecek olursak, Peygamberimiz (s.a.v), Mekke

şehrinde hatta bütün dünyada en güzel, yani yakışıklı iken, bütün halk tarafından ?elemin?

yani en güvenilir insan olarak telakki edilirken, niçin kendisinden onbeş yaş büyük,

hatta iki defa evlilik geçirmiş bir kadın olan Hatice validemizle evlendi? Eğer ?Hazret-i

Hatice zengindi de ondan evlendi? denilirse, biz de deriz ki: Hatice validemizle (r.a)

evlendikten kısa bir zaman sonra bütün mallarını fakirlere dağıtmışlardı. Zenginliği için

evlenen malların hepsini dağıtır mıydı? Nefsi için evlense, kendisinden onbeş yaş büyük

olan Hatice validemizle evlenir miydi? Peygamberimiz (s.a.v), kırk yaşında nübüvvet devri

başlayıp Allah?ın emirlerini anlatmaya başlayınca, müşrikler: ?Gel bu peygamberlik

davasından vazgeç, eğer başkan olmak istiyorsan seni başımıza başkan yapalım. Eğer güzel

kızlarla evlenmek istiyorsan, sana istediğin kadar güzel kız verelim. Yeter ki bu

peygamberlik davasından, atalarımızın dinine hakaret etmekten vazgeç.? dedikleri zaman

Peygamberimiz (s.a.v.): ?Bir elime güneşi, bir elime ayı koysanız, vallahi ben davamdan

vazgeçmem? buyurmuşlardır. Ve Peygamberimiz bu sözleri söylediği zaman da, Hatice

validemiz Altmış yaşındaydı. ?Ben ihtiyarladım sen daha gençsin, evlen? dediği halde niçin

Peygamberimiz evlenmedi? Evet? ?Peygamber, nefsine düşkün olduğu için çok evlendi?

diyenler, size soruyorum: Müşrikler, ?Şehrin en güzel kızlarından istediğin kadar verelim?

dedikleri halde, Hatice validemiz, ?Ben ihtiyarladım sen daha gençsin, evlen? dediği halde

niçin evlenmedi? Nefsine düşkün olsa idi evlenmez miydi? Elbette evlenirdi? Hem de

Peygamberimiz (s.a.v): ?Allahu Tealâ, bana, cinsî yönden 40 erkek kudreti vermiştir?

dediği halde.

Peygamberimiz (s.a.v), Hatice validemizin vefatından üç sene gibi uzun bir zamandan

sonra çok kadınla evlenmiştir. Ama sebepleri vardır. Bir defa nefsi için evlense idi, gençlik

devresinde evlenirdi. Elli küsur yaşından sonra çok kadınla evlenmezdi. Elli küsur

yaşından sonrada evlenmesi, nefsi için evlenmediğini göstermez mi?

?Peki niçin elli küsuryaşındım sonra çok evlendi?? denilecek olursa:

1 Peygamber Efendimiz (s.a.v.), Allah?ın emri ile yeni bir din getirmişti. Bu dinin

emirlerinin içinde kadınların mahrem işleri ile ilgili hükümler de vardı. Lohusalık, aybaşı

ve diğer mahrem konular gibi. İşte bu halleri, Peygamberimiz, kadınlara en teferruatı ile

anlatamayacağından ve onlara da mutlaka anlatması gerektiğinden ve bunu da kadınlar

yapacağından Allah?ın emri ile Peygamberimiz (s.a.v) çok evlendi.

2 _ Peygamberimiz (s.a.v), Allah?ın (c.c.) emri ile dini yaymaya başladığı zaman,

Müslüman olanlarla beraber müşriklerden çok eziyet görüyordu. İslâmiyet, yeni yayılmaya

başladığından müşriklerden bazısının babası iman ediyor, evladı etmiyor, bazısının evladı

ediyor, babası etmiyordu. Kardeşi iman ediyor, kendisi etmiyor. Kadın iman ediyor, kocası

etmiyordu. Bazen karı-koca beraber iman edenler de oluyordu. Müslüman olanlar,

müşriklerden çok eziyet gördüklerinden, bazı Müslüman evli erkekler öldüğü zaman

Müslüman karısı yalnız başına himayesiz kalıyordu.

Babasının veya akrabasının yanına gitse derhal öldürüleceklerdi, işte böyle kadınları,

Peygamber Efendimiz (s.a.v) himaye etmek gayesi ile kadının isteğine bağlı olarak bazen

kendisi, bazen de ashabına nikahlardı. Yine aynen bunun gibi bazı müşriklerin hanımlarını

veya kızları Müslüman oluyor. Müslüman oldu diye babası veya kocası onu dayanılmaz

işkencelere sokuyorlardı. Fırsatını bulup bu işkenceden kaçan himayesiz kadınları,

Peygamberimiz, kadınların isteğine bağlı olarak ya kendisine veya ashabından birine

nikahlıyordu. Hemen şunu da söyleyelim: Bu hadiseler olurken, Arabistan?da herkes

maddî ve manevî durumuna göre birçok kadınla evleniyordu. İslâm dini, kadınla

evlenmeyi birden dörde çıkarmış değil, çoktan dörde indirmiştir. Sadece dörtten fazla

evlenmek yukarıda bir kısmını saydığımız sebeplerden dolayı Peygamberimize aittir. Ve

Peygamberimiz: ?Cinsî yönden Allah?ım beni 40 erkek kudretinde yarattı? dediğini

unutmamak gerekir. Buna rağmen yine ?de Allah Rasulü: ?Adaleti maddî ve manevî yönden

tatbik etmemde bana yardım et? diye Allah?a (cc.) dua etmiştir.

3 ? Zevcelerin her birinin çeşitli kabilelerden olması sebebiyle, evvelâ o kabileler arasında,

sonra da muazzez şahsiyetiyle akrabalık tesis buyurduğu bütün cemaatler içinde, köklü bir

sevgi ve alâkaya yol açıyordu. Her kabile onu kendinden biliyor, din hissinin yanında

yaratılıştan, fıtrattan olan bir tutkunlukla ona karşı derin bir bağımlılık hissediyordu. Her

kabileden aldığı kadın, onun hayatında ve vefatından sonra kendi cemaatı arasında çok

ciddi dinî hizmete vesile olabiliyordu. Uzak, yakın bütün akrabalarına İslâmiyet?i

anlatıyordu. Bu sayede onun kabilesi de, kadın ve erkeğiyle, Kur?an?ı, tefsiri, hadisi ondan

öğreniyor ve dinin ruhuna vakıf olabiliyordu. Bu evlilikler vasıtasıyla, tek önderimiz, âdeta,

bütün Araplarla yakınlık kurmuş gibi her hanenin teklifsiz misafiri haline gelmişti. Herkes

bu yakınlık vasıtasıyla Efendimize yaklaşabiliyor ve dinin emirlerini görme fırsatını

buluyordu. Aynı zamanda, bu ayrı ayrı aşiretlerin her biri, kendini ona yakın sayıyor ve

bununla iftihar ediyordu.

Mahzunoğulları, Ümmü Seleme (r.a) vasıtasıyla, Emeviler, Ümmü Habibe (r.a) vasıtasıyla,

Hâşimîler, Zeynep bint-i Cahş (r.a) vasıtasıyla kendilerini ona yakın kabul edip, bahtiyar

sayıyorlardı.

Tahmin ediyorum ki konunun ilk yazisini okudun...

Oyle olacak ki, ilk mesajda okuduklarin sende oyle bir sok etki yaratmis ki, nasil etsem nasil yapsam diye dusunurken, konuyla hic bir alakasi olmayan ve forumun en az 300 konusunda konusulmus, ayni palavralari, ayni hurafeleri sirf musluman birisi cevap vermis gibi gorunsun diye bu konuya eklemissin..

kardesim konumuz Muhammed'in sehveti mi?

Ilk mesajda yazilanlarin herhangi birisine cevap verebildin mi?

Neyse...

Acizligin ve zavalliliginida dusunerekten sana sevindirik olasin diye bir kac cevap yazacagim..

Muhammed evet kendisinden 15 yas buyuk bir kari ile evlenmistir ve bu evlilik sonucu capulcu coban muhammed buyuk bir servete konmustur..

"Muhammed hatice oldukten sonra tum servetini unicef'e, eyup cocuk esirgeme kurumuna ve afrika'da ki ac cocuklarla beraber, fakir insanlara dagitmistir" demissin, ya da oyle demeye getirmissin..

Ben buna agzimla degil, baska bir tarafimla guluyorum..

neremle guldugumu sen dusun artik..

Oncelikle Muhammed'in servetini insanlara, fakirlere paylastigini kanitlayan bir belge, hadis, ayet gibi bir kanitin var mi?

Cuma vaazinde mi duydun??

harun yahya'nin sitesinde mi okudun?

aynaya bakarken kicinda mi gordun?

hani nerede kanit?

Ayrica..

Diyelim ki Muhammed tum servetini coluga cocuga ve fakirlere paylasti..

peki o halde Muhammed, 12 karisinin, sayisiz cariyesinin, kolelerinin ve hizmetkarlarinin gecimini ne ile sagliyordu?

Muhammed'in bizim bilmedigimiz bir meslegi mi var eskiyaliktan baska?

Muhammed 12 karisi, onlarca seks kolesi ve hizmetkarlarinin gecimini Mekke ve Medine halkina tombala cektirerek mi sagliyordu?

"Allah'a ve resuluna itaat ediniz"

Bu ne demektir bilir misiniz sayin Arap NuruAyn?

Bana ve Allah'a itaat ediniz demek, "sizin kicinizdaki donunuz bile benim" demektir.

Ayrica savas ganimetlerinin 5 de biri de Allah'a ve Allah'in resulune aitti hatirlarsaniz..

Size soruyorum sayin Arap NuruAyn...

Allah'in ganimetle ne isi olabilir?

Allah ve Muhammed ganimetleri aralarinda fifty fifty mi yapmislar?

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tahmin ediyorum ki konunun ilk yazisini okudun...

Oyle olacak ki, ilk mesajda okuduklarin sende oyle bir sok etki yaratmis ki, nasil etsem nasil yapsam diye dusunurken, konuyla hic bir alakasi olmayan ve forumun en az 300 konusunda konusulmus, ayni palavralari, ayni hurafeleri sirf musluman birisi cevap vermis gibi gorunsun diye bu konuya eklemissin..

kardesim konumuz Muhammed'in sehveti mi?

Ilk mesajda yazilanlarin herhangi birisine cevap verebildin mi?

Neyse...

Acizligin ve zavalliliginida dusunerekten sana sevindirik olasin diye bir kac cevap yazacagim..

Muhammed evet kendisinden 15 yas buyuk bir kari ile evlenmistir ve bu evlilik sonucu capulcu coban muhammed buyuk bir servete konmustur..

"Muhammed hatice oldukten sonra tum servetini unicef'e, eyup cocuk esirgeme kurumuna ve afrika'da ki ac cocuklarla beraber, fakir insanlara dagitmistir" demissin, ya da oyle demeye getirmissin..

Ben buna agzimla degil, baska bir tarafimla guluyorum..

neremle guldugumu sen dusun artik..

Oncelikle Muhammed'in servetini insanlara, fakirlere paylastigini kanitlayan bir belge, hadis, ayet gibi bir kanitin var mi?

Cuma vaazinde mi duydun??

harun yahya'nin sitesinde mi okudun?

aynaya bakarken kicinda mi gordun?

hani nerede kanit?

Ayrica..

Diyelim ki Muhammed tum servetini coluga cocuga ve fakirlere paylasti..

peki o halde Muhammed, 12 karisinin, sayisiz cariyesinin, kolelerinin ve hizmetkarlarinin gecimini ne ile sagliyordu?

Muhammed'in bizim bilmedigimiz bir meslegi mi var eskiyaliktan baska?

Muhammed 12 karisi, onlarca seks kolesi ve hizmetkarlarinin gecimini Mekke ve Medine halkina tombala cektirerek mi sagliyordu?

"Allah'a ve resuluna itaat ediniz"

Bu ne demektir bilir misiniz sayin Arap NuruAyn?

Bana ve Allah'a itaat ediniz demek, "sizin kicinizdaki donunuz bile benim" demektir.

Ayrica savas ganimetlerinin 5 de biri de Allah'a ve Allah'in resulune aitti hatirlarsaniz..

Size soruyorum sayin Arap NuruAyn...

Allah'in ganimetle ne isi olabilir?

Allah ve Muhammed ganimetleri aralarinda fifty fifty mi yapmislar?

Biliyormusunuz yazdıklarınızı okuyunca iğrendim.Bir bayan ancak bu kadar tefessüh(bozulabilir)eder.Aldığınız her konuda hz.muhammedin sehvet adamı,malda mulkte gözü olduğunu(haaşa) vurgulayan sizlersiniz... Ben Ehli sıddık olan sahabenin Evliyaların sözüne dayanıp söylüyorum.Tarih kitaplarının hepsi yazar ama inanmıyan birisin bunlar senin icin delil mi olcak ben belirtince kaynak?

Bana Madem malı coktu günlerce ac kalmasını acıklar mısın?

Muhammed karılarını nyle besliyormuş? Hz muhammed senin gibi bi eli yağda bi eli balda yasamıyordu ha istese Allah ona cenettende ikram edrdi ama o herkes gibi yaşamayı tercih etti aksi halde insanlara imam olmazdı.Tabi sen bunları anlamazsın.Onun cobanlık yaptığından da haaberin var mı? Peki ticaret yaptığından? Bu sitede bakıyorum herkesin ağzı küfürlü atesilik size ahlaksızlıktan başka bişey öğretmiyor mu?

Bne ona iman ettim ve itaatta ettim am inan hicbişey kaybetmedim.Ya siz? Nickin bile mide bulandırıcı...Bayanda en güzel sey hayadır.Sen bi kere onu yitirmişsin.

HA YAZDIKLARINA GELİNCE OKUMADIM CÜNLÜ KURANIN MANASINI ANLAMAK İCİN HADİSE HADİSİ ANLAMAK İCİN SAHABENİN, TABİNİN, TEBE TABİNİN YORUMLARINA BAKMAK LAZIM.ORDAKİ MURAD ANCAK O ZAMAN ANLAŞILIR.İŞTE SİZİN KAYBETTİĞİNİZ NOKTA BU MAALESEF...

SANA NE DESEM BOŞ...HERKES YEDİĞİNDEN İKRAM EDER...VE SON OLARAK KÖTÜ SÖZ SAHİBİNİNDİR.VE BU SON SÖZÜMDÜR...

tarihinde nuruayn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evvettt

Giz,valla gittikce aciliyon.Coh güzel yazilar yaziyon.Güzel ellerine saglih.

Türkcen ve yazi uszlünde pek hos,yani herseyin hos bir Hurisin.

Müslülerin yazilarinin en az %85 gercekdisidir.Geri kalaninda dogrulugu süphelidir.

Tanri tanimlari dahi dogru olmayanlarin, baska neleri dogru olabilirki?

Bunlarin inanclari islam öncesi putpereslerinkinden üstün oldugunu bir müslü cihsinda agnatsinda örgenek.

Putpereslerin inanclari

1-Tanrilari El-Ilan yani Allah

2-Heryil Kabeyi ziyaret ediyorlardi

3-kabenin etrafinda 7 tur atiyorlardi

4-Siyah tasi yalayip.sevip.kutsuyorlardi

5-Seytani tasliyorlardi

6-Namaz kiliyorlar

7-Oruc tutuyorlardi

8-Agaclara bez baglayip dilek diliyorlardi

9-Kurban kesiyorlardi

Peki müslüm gardaslarim,siz ne yapiyorsunuz ülütfen yazarmisiniz.

Alti gözle bekliyorum.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Hz muhammed senin gibi bi eli yağda bi eli balda yasamıyordu ha istese Allah ona cenettende ikram edrdi ama o herkes gibi yaşamayı tercih etti aksi halde insanlara imam olmazdı.Tabi sen bunları anlamazsın.Onun cobanlık yaptığından da haaberin var mı?
Sizin de isiniz zor be arkadasim. Sehvet duskunu degil diyorsunuz, bakiyorsunuz istedigi gece istedigiyle sevisebilecegi on kusur karisi ve bilmemkac tane cariyesi cikiyor. Para da gozu yoktu, acliktan agzi kokuyordu diyorsunuz, diger savascilarin elde ettigi ganimetlerden bile pay aliyor.

Koleligi kaldirmak istedi diyorsunuz, olurken dahi bilmemkac tane kolesi oldugu ortaya cikiyor, ahlakliydi diyorsunuz, savasta ele gecirdigi cariyeleri, adamlarindan once kendisi yataga atiyor.

Muhammed´i savunmasi gercekten zor, ancak diger peygamberlerin de Muhammed´den asagi kalir yanlari yok. Ne diyeyim, kolay gelsin....

Sitelerde Paylaş
Ttek kelime ile midemi bulandırıyorsun.İnş inş seninle ahitrette görüşmek dileği ile.Cevabı ahmak essukut....
Ahmak oldugun gibisin de benim asil sasirdigim nokta, Muhammed´in yedigi haltlar Kuran´da ve hadislerde yaziliyken ve bunlari toplayip kaynak haline getiren insanlar sizler tarafindan din buyugu olarak kabul edilmisken, senin miden bulanmiyor, ancak biz Islam kaynaklarinda gecen bu olaylari dile getirince birden miden bulanmaya basliyor.

Ne bicim bir mide bu seninkisi? Muhammed´in yedigi haltlardan degil de bizim bunlari dile getirmemizden bulaniyor. Biz mi Muhammed´e git gelininle evlen dedik? Biz mi Muhammed´e kafirleri buldugun yerde oldur ama Musluman olurlarsa sal dedik? Biz mi Muhammed´e istedigin gece istedigin karinla sevis dedik? Biz mi Muhammed´e milletin karisini kizini cariye yapip, yataga at dedik? Biz mi Muhammed´e butun akrabalarin sana helaldir, ayrica mehir vermeden de goturebilirisin dedik? Biz mi Muhammed´e asilik yapan kadinlari dov dedik?

tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Onur arkadasim,

Yazdiklarini Arap Nuruayn'da anliyor ama oyle ya da boyle Allah'a ve muho'ya yalakalik etmesi lazim..

Muhammed'in 1400 sene onceki yazdigi palavralara o kadar inanmis ki, zavalli kiz seninde kendi gibi korkacagini sanip seni de "ahiret'de gorusuruz" gibilerine korkutmaya calisiyor..

Sitelerde Paylaş
Biliyormusunuz yazdıklarınızı okuyunca iğrendim.Bir bayan ancak bu kadar tefessüh(bozulabilir)eder.Aldığınız her konuda hz.muhammedin sehvet adamı,malda mulkte gözü olduğunu(haaşa) vurgulayan sizlersiniz... Ben Ehli sıddık olan sahabenin Evliyaların sözüne dayanıp söylüyorum.Tarih kitaplarının hepsi yazar ama inanmıyan birisin bunlar senin icin delil mi olcak ben belirtince kaynak?

Bana Madem malı coktu günlerce ac kalmasını acıklar mısın?

Muhammed karılarını nyle besliyormuş? Hz muhammed senin gibi bi eli yağda bi eli balda yasamıyordu ha istese Allah ona cenettende ikram edrdi ama o herkes gibi yaşamayı tercih etti aksi halde insanlara imam olmazdı.Tabi sen bunları anlamazsın.Onun cobanlık yaptığından da haaberin var mı? Peki ticaret yaptığından? Bu sitede bakıyorum herkesin ağzı küfürlü atesilik size ahlaksızlıktan başka bişey öğretmiyor mu?

Bne ona iman ettim ve itaatta ettim am inan hicbişey kaybetmedim.Ya siz? Nickin bile mide bulandırıcı...Bayanda en güzel sey hayadır.Sen bi kere onu yitirmişsin.

HA YAZDIKLARINA GELİNCE OKUMADIM CÜNLÜ KURANIN MANASINI ANLAMAK İCİN HADİSE HADİSİ ANLAMAK İCİN SAHABENİN, TABİNİN, TEBE TABİNİN YORUMLARINA BAKMAK LAZIM.ORDAKİ MURAD ANCAK O ZAMAN ANLAŞILIR.İŞTE SİZİN KAYBETTİĞİNİZ NOKTA BU MAALESEF...

SANA NE DESEM BOŞ...HERKES YEDİĞİNDEN İKRAM EDER...VE SON OLARAK KÖTÜ SÖZ SAHİBİNİNDİR.VE BU SON SÖZÜMDÜR...

Biliyormusunuz yazdıklarınızı okuyunca iğrendim.Bir bayan ancak bu kadar tefessüh(bozulabilir)eder.Aldığınız her konuda hz.muhammedin sehvet adamı,malda mulkte gözü olduğunu(haaşa) vurgulayan sizlersiniz... 9 Yaşında kız ile evlenen gelini ile evlenen birisine peygambertmi deseydi hoşona gidecekti? Malda gözü yok haa vay vay vay tüm savaş ganimetleri allahın ve peygamberinindir diyen kim? allah ganimeti ne yapacak? bu kadarda cehalet olurmu? Evet bu nurcularda olur...

Ben Ehli sıddık olan sahabenin Evliyaların sözüne dayanıp söylüyorum.Tarih kitaplarının hepsi yazar ama inanmıyan birisin bunlar senin icin delil mi olcak ben belirtince kaynak?

Bana Madem malı coktu günlerce ac kalmasını acıklar mısın? Vay vay vay muhammedin aç kaldığını zannediyor. gerçektende size imreniyorum bu kadar cahil kişişer mutlu olurlar cehalet mutluluktur çünki. inandığın kitap olan kuranda muhammed zengindi diyor sen ise kuran yalan söylüyor diyorsun. Öteyandan kos koca allah neden elçisini aç bıraksın diyede düşünecek ama korkuyor.

Muhammed karılarını nyle besliyormuş? Hz muhammed senin gibi bi eli yağda bi eli balda yasamıyordu ha istese Allah ona cenettende ikram edrdi ama o herkes gibi yaşamayı tercih etti aksi halde insanlara imam olmazdı.

Tabi sen bunları anlamazsın.Onun cobanlık yaptığından da haaberin var mı? Peki ticaret yaptığından? Bakta öğren muhammedin mal varlığını. Evinde 2-3 ay aş için ateş yanmadığı; bu evde su ve hurmadan başka yiyecek bulunmadığı yolunda patetik hadisler nakledilmiştir. Bu hadislerin Buhari'de yer alma konusu başka bir tartışma konusudur, çok da uzun sürer.

Başka hakikatlere bakalım-bırakalım tenakuz olarak kalsın-:

*Çok zengin bir kadın olan Hatice'den miras kalanlar

*Ebubekir'in sağladığı mallar

*Medinelilerin sağladığı mallar

*Düşünülemeyecek kadar çok ganimetler: Medine yakınlarındaki Hurmalıklar; Hayber Hurmalıkları; Fedek Hurmalıkları bkz:( Sahih-i Buhari tecrid: 1288 nolu hadis ve Kamil Mirasın açıklamaları)

*Humus (savaş ganimetinin beşte bir payı)

*Ayetnip (Bazı savaş ganimetlerin tümü. Örnek: Nadiroğullarından Fedek Halkından elde edilen ganimet böyle olmuştur. F.Razi: 29/284; Kurtubi 18/19 )

*Ayetnip hakkında nüzul olan HAŞR SURESİ 6.AYET:6 - Allah'ın, onlardan peygamberine verdiği ganimetlere gelince siz onun üzerine ne at, ne de deve sürmediniz. Fakat Allah peygamberini, dilediği kimselerin üzerine salar. Allah her şeye kadirdir.

Haşr Suresi 6. ayetin Tefsiri: Elde edilmesinde zorluk olmayan ganimete de fey' adı verilmiştir. Şer'an da fey', kâfirlerin mallarından müslümanlara dönen ganimet ve haraç gibi gelirler demektir. Denilmiştir ki ganimet, harb esnasında kâfirlerden üstünlük ve galibiyyetle alınan şeylerdir. Hükmü, Enfâl Sûresi'nde geçen "Bilin ki, ganimet olarak aldığınız herhangi bir şeyin beşte biri Allah'a, Resulüne..." (Enfâl, 8/41) âyeti gereğince beşte birdir. Fey' ise harp bittikten ve feth edilen yer Dar-ı İslâm olduktan sonra onlardan alınan mallardır. Hükmü, beşe bölünmeksizin hepsi müslümanların menfaatlarına uygun olan yönlere sarf edilir." âyette geçen zamirinden maksat, yurtlarından sürülen kâfirler, yani Benî Nadir'dir. Onlardan Resulullah (s.a.v)'a ganimet olarak verilenler de, bırakmış oldukları taşınır ve taşınmaz malların ganimet olmak üzere Resulullah'ın eline verilmesi ve tasarrufuna geçirilmesi demektir.

SÜNNETE BAKALIM: Nadir Oğulları'nın malları, elde edilmesinde fazla zorluk çekilmeyen ganimet kabilinden bir fey' olarak kalmıştı. Sahâbîler bunun, Bedir'de olduğu gibi Enfâl Sûresi'de bulunan âyetlerin hükmü gereğince beşe bölünerek kalanın taksim edileceğini sanmışlardı. İşte bu âyetle bunun bilhassa Resulullah'a aid bir fey' olduğu beyan edilerek buyuruluyor ki, Allah'ın yurtlarından çıkarmakla perişan ettiği o kâfirlerden fey' olarak Resulü'ne iâde buyurduğu mala gelince siz ona ne at oynattınız ne de deve.

HADİSE BAKALIM TEKRAR: Buharî, Müslim Tirmizî, Nesaî ve diğer kaynaklarda rivayet edildiğine göre, Hz.Ömer demiştir ki, "Nadir Oğulları'nın malları, Allah Teâlâ'nın, Resulü'ne ganimet olarak verdiği, elde edilmesi hususunda müslümanların ne at ne de deve sürmediği ganimet malı idi ve Resulullah'a mahsustu. Hz.Peyamber bu maldan ehlinin bir senelik nafakasını ayırdı, kalanını silah ve hayvanat ile Allah yolunda hazırlanmak için sarfetti. Nadir Oğulları'na karşı yapılan kıtal da ehemmiyetsizdir." (sÜNNET VE hADİS DIŞINDA yukarıdaki Ayet tefsiri Elmalılı Hamdi Yazırdan alıntılandı)

* "De ki, ganimetler Allah ve Peygambere aittir. (Enfal, 8/1),

* Muhammedin şahsi zengiliğinin DİĞER işaretleri: 60'tan fazla kölesi, 20 cariyesi; Karılarından Ayşe'nin bir andını bozması üzerine KENDİSİNE AİT OLANLARDAN 40 köle birden AZAD etmesi (Buhari; tecrid hadis no: 699 ve devamına dair kamil Miras'ın İzahı)

* Veda Haccı öncesinde kendi hazinesinden 100 deve kuban kestiren, hatta bir kısmını da kendi kesen; bir kısmını da damadı Ali'ye kestirEBİLECEK bir dünyalığa

sahip olması (Buhari ve Müslim'de Kitabu'l-hac'ca bkz).

* Rukye: Nefes etme ve okuma sonucu Teda vi ettiği-yani E't-Tıbbün-nebevi'yi uyguladığı vakalarla doludur Kütub-u Sitte. Her defasında Rukye adı altında ücret aldığın: koyun sürüleri, kurutulmuş, yoğurt, et artık 'Şifa bulan'ın gönlünden ne koparsa, gücü ne kadarsa ÜCRET almıştır Muhammed (s.a.v). Uhruc duası ile (''Uhruc adevullah, ene resullullah!'') diyerek Cin çıkaran da bu Muhammed Mustafa'dır.

* El-Müellefetül Kulüb ve ganimetlerin büyüklüğüne örnek:

Hevazin-Huneyn savaşında ganimet olarak elde edilenler Buhari'nin e's-Sahih'inde sayılıp dökülür: 6 bin kadın; 24 bin deve; 40 bin davar; 4 bin okiyye gümüş. Taberi ve Ceziri'ye göre düpedüz RÜŞVET VEREREK kabilenin ileri gelenlerinin Kalplerine İslama Isındıran (Yaşar Nuri terminolojisi ile) da bu Zat. EbuSüfyan'dan-Hars oğlu Ala'ya kadar 15 kişilik putataparlara İslama gelsinler diye 100'ER (YÜZ'ER) deve verende O. Kurana El-Müellefetül Kulüb diye de girmiş bu olay.

Sahihi Buhari'de ve İbni İshak'da Cabir b. Abdullah rivayetine göre şunları okuyoruz:

''Benden evvel hiç kimseye (diğer nebilere) verilmedik beş şey, hep birden bana verilmiştir:

1-) Düşmanın kalbine korku salmak

2-) Yeryüzü bana namazgah kılındı

3-) Cihad yolu ile bana ganimet helal edildi (''Ganaim bana helal edildi'' Halbuki benden evvelki Nebilere helal değildi)

4-) Bana Şafaahat verildi

5-) Bütün kavimlerin peygamberi sayılmak (''Benden evvel her nebi hassaten kendi kavmine ba's olunurken; ben umum-ı nasa ba's olundum'') Buhari c.II s. 223

* Enfal suresi: 1 - Sana ganimetlerin bölüştürülmesini soruyorlar. De ki, ganimetlerin taksimi Allah'a ve Resulüne aittir. Onun için siz gerçekten mümin kimseler iseniz Allah'tan korkun da biribirinizle aranızı düzeltin. Allah'a ve Resulü'ne itaat edin. (Elmalılı Meali)

* De ki; enfâl (ganimet), Allah ve Resulünündür. Yani enfâl hakkında hüküm vermek Allah'a ve Resul'e mahsustur. Bunda kimsenin oyu ve onayı yoktur. Allah nasıl emrederse Resul de onu öylece tebliğ ve icra eder (Elmalılı Tefsiri)

* Enfal suresi: 41- Şunu da biliniz ki, ganimet olarak aldığınız her hangi bir şeyden beşte biri mutlaka Allah içindir. O da peygambere ve ona yakınlığı olanlara, yetimlere, miskinlere ve yolda kalmışlara aittir. Eğer siz Allah'a iman etmiş, hak ile batılın ayrıldığı o gün, iki ordunun karşı karşıya geldiği o (Bedir) günü kulumuza indirdiğimiz âyetlere iman getirmiş iseniz bunu böyle biliniz. Ve biliniz ki, Allah, herşeye kâdirdir. (Elmalılı Meali)

Kendi payından 1/5'den fakir fukara & garip gurebayı doyurmakla mükellef iken Seyyid-i Kainat genellikle bunları kendisine ve aile efradına sarfederdi:

Örnek 1-) Hayber fetinden sonra hayber arazisinden çıkan bütün meyve, hububat cinsi ürünlerin önemli bir kısmını (Öksüz, yoksul, fakir ve gariplere d e ğ i l) Hane-i saadetine -kadınlarına kullanımlık- için göndertmiştir. Buhari: e's-Sahihlerden Abdullah İbn Ömer rivayetidir C VII Hadis no: 1052

Örnek 2-) Beni Nazır yahudilerindenele geçirdiği malları kendi ailesinin geçimine ayırmıştır. Sahih-i Buhari Cilt VII. S 332.

* Cihad etmeden (at sürmeden) ele geçirilen ganimetleri HİÇ PAYLAŞMAZDI:

Haşr suresi: 6 - Allah'ın, onlardan peygamberine verdiği ganimetlere gelince siz onun üzerine ne at, ne de deve sürmediniz. Fakat Allah peygamberini, dilediği kimselerin üzerine salar. Allah her şeye kadirdir. (Meali)

Haşr 6:. Buharî, Müslim Tirmizî, Nesaî ve diğer kaynaklarda rivayet edildiğine göre, Hz.Ömer demiştir ki, "Nadir Oğulları'nın malları, Allah Teâlâ'nın, Resulü'ne ganimet olarak verdiği, elde edilmesi hususunda müslümanların ne at ne de deve sürmediği ganimet malı idi ve Resulullah'a mahsustu. Hz.Peyamber bu maldan ehlinin bir senelik nafakasını ayırdı, kalanını silah ve hayvanat ile Allah yolunda hazırlanmak için sarfetti." (Alusi Tefsiri)

* Savaşa katılmış olan k a d ı n l a r a ganimetten (Ganaim) pay ayrılmaz (!). Bu konuda kadınlara hak tanınmamıştır. Buna karşılık savaşa katılan a t l a r a hak tanınmıştır.

Örnek: Abdullah İbn-i Ömerden rivayetine göre Muhammed ganimet alınan mallardan her bir süvariye bir ''sehm'' (pay); ve süvarinin sahip bulunduğu ''AT'' için ise 2 ''sehm'' (pay) ayrılmasını öngörmüştür; böylece süvarilere 3 pay üzere ''nasib'' kılınmalarını sağlamıştır. Sahih-i Buhari Hadis no: 1635. C: X.

* Bu ganimet konusu çok hassas bir mevzuudur: Bu ''Ganimet Siyaseti'' İslama taraftar ve saha kazandırmak açısından son derece yararlı olmuştur. Muhammed taraftarları Çete saldırıları, baskın, Mukatele ve Kıyımda meşruiyet ve ç ı k a r görerek kılıç sallamışlardır.

* Ganimet derken tam olarak ne kastediliyor ve bu savaş ve Kıyımlar sonunda üleştirilen nedir. Bakalım neymiş:

* Köle (Kadın ve çocuklar)

* Cariye

* Hurmalıklar, verimli-verimsiz bütün topraklar

* Deve, at, koyun, kuzu ve her türlü davar

* Gümüş - altın - gibi tüm mücevheratlar

* Ele geçirilen silahlar

* ''Hicri 3. yılda Muhayrık adındaki Sahabisi Muhammede vasiyet yoluyla 7 (y e d i ) Hurma bahçesi bağışlar'' (Muhammed Hamidullah; İslam peyga

mberi) Bunları beyt-ül Mal'e (devlet bütçesine katıp fakir fukara-garip gurebayı doyuracak yerde, Kullanımı hane-i saadetine devretmiştir. Kadınları ve ev ahalisi ve kendisi bundan sebeplenmiştir.

* Mealen bu yazılanlara Hilafen rivayet edilmiş Hadislerden Örnekler:

1-) ''Peygamber öldüğünde, zırhı, bir yahudi'de 30 dirhem karşılığında rehin imiş'' Sahih-i Buhari

2-) ''Biz peygamber karılarının evinde 2-3 ay bazen geçerdi de evde ateş yanmaz, sıcak aş pişmez idi. '' E's-Sahihlerde Hz Ayşe'den rivayet edeilir.

3-) ''İki kara nesne ile yaşıyorduk: Hurma ve su. Peygamberin Medineli komşuları vardı bunların sağılan koyunları vardı. Sağdıkları koyun sütünden Nebiiye armağan gönderirlerdi. Peygamber bize de içirirdi.

(Buhariden yine Hz Aişe rivayet eder).

Bunları okuyan, işitenler ağlarlar camilerde. Veda Haccında 100 deve kişisel servetinden kestiren; Bayramlarda 2şer koç kestiren bir Nebii nerede ise yarı aç-yarı tok yaşar ve karnına ''açlıktan taş basarmış''...

* E's-Sahihlerden (Buhari hadislerinden) son çarpıcı bir örnek:

''Adamın biri peygambere gelip istekte, yardım talebinde bulunuyor. Peygamberde o kişiye ''iki dağın'' arasını dolduracak kadar çok koyun verdi.'

Bu bonkörlüğün sebebi: 'ganaim'. Haydan gelen (mal-mülk); Huy'a gider

Bu sitede bakıyorum herkesin ağzı küfürlü atesilik size ahlaksızlıktan başka bişey öğretmiyor mu? Sen hiç kuran okdunmu hayatında?

Bne ona iman ettim ve itaatta ettim am inan hicbişey kaybetmedim. 1:Sen ona iman edemezsin çünki o şu anda yok. sen sadece onun hakkında bir kaç sakallı yalakanın söylediği palavralara iman ettin hepsi bu. Muhammed gibi bir insana peygamber ahlak timsali demende bu yüzden zaten bilmemenden. 2. ona itaat edemezsin çünki o şu anda yok... Sen sadece birkaç insanların duygularını sömürerek kedilerine çıkar sağlayan sahtekarlara itaat ettin.3 işte kaybettiğin bunlar yani insanlığın. Zaten kaybedeceğin başka birşeyde yok tek birkere geldiğin bu hayatını bu sapık insanların söylediklerini yaparak geçirdin bundan büyük bir kayıp olurmu?

Ya siz? Nickin bile mide bulandırıcı...Bayanda en güzel sey hayadır.Sen bi kere onu yitirmişsin. Ama şuna eminimki muhammed şimdi sağ olsaydı bayılırdı bu nicke. birde bir hurisis sexyi olması neden miğdeni bulandırıyor arap allahı boyuna hurilerini övüyor.

HA YAZDIKLARINA GELİNCE OKUMADIM CÜNLÜ KURANIN MANASINI ANLAMAK İCİN HADİSE HADİSİ ANLAMAK İCİN SAHABENİN, TABİNİN, TEBE TABİNİN YORUMLARINA BAKMAK LAZIM. hepsi bukadarmı? bu kuran ne kadarda kolay anlaşılıyormuş yawww yine inandığın allaha yalancı dedin kuran apaçıktır der ama sen ancak o şu bunun yazdıkları ile anlaşılır diyorsun... Tabi kurnaz hocalar kuranda saçma sapan bir ayet gördüklerinde "aaaaa sen onu anlayamazsın şunun bunun yorumlarınıda okumalısın bak falanca hadise"gibi sözlerle kuranın saçmalığını örtmeye çalışırlar. işin garibi bu söylediklerinin kurana aykırı olduğunuda bilirler ama söylerler çünki karşılarında ne söyleseler inannacak olan bir koyun sürüsü vardır.

ORDAKİ MURAD ANCAK O ZAMAN ANLAŞILIR.İŞTE SİZİN KAYBETTİĞİNİZ NOKTA BU MAALESEF...

SANA NE DESEM BOŞ...HERKES YEDİĞİNDEN İKRAM EDER...VE SON OLARAK KÖTÜ SÖZ SAHİBİNİNDİR. Bakalım dürüstmüsün yoksa müslümanmısın görelim kötü sözler sahibine aittir demişsin. Köpekler, Alçaklar, “yabani eşekler”, “merkepler”, “susamış develer”, “dilini sarkıtıp soluyan köpekler”, “geberesiciler”, “reziller”, “sapik kişiler”, “beyinsizler”, “kof kütükler”, “alçak zorbalar”, “soysuzlar”, “Kahrolasılar”, “yalancılar”, Kahrolun,elleri kurusun bu sözler kötü sözlermidir? Bunlar kime ait sözlerdir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...