Jump to content

Hücre Nasıl Oldu

Recommended Posts

Sizin gibi süper zeki insalar ateizm inancını taşırken hangi pişkinlikle hücrenin tesadüfen varolduğuna inanıyor anlamak mümkün değil, ben sizin bol bol alkolik olmanızdan ve harama düşkün olmanızdan dolayı aklınızın kıtlaştığını artık bir hasta ruhlu insan olduğunuzun kanaatindeyim, yok arkadaş öyle değiliz falan diyorsanız , ilk hücreden başlayalım bakalım, hücre nasıl meydana geldi ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İlk hücrenin nasıl meydana geldiğini açıklamak çok kolay..

Ama ilk canlı hücrenin nasıl oluştuğunu açıklamak çok zor..

Siz hangisinin açıklamasını istiyorsunuz?

İlk hücrenin mi?

İlk canlı hücrenin mi?

HACI

2 tür hücre mi var?Benim bildiğim tüm hücreler canlıdır.Yani cansız hücre yoktur.(yoksa var mı)

Mümkünse ben ikisini de açıklamanızı istiyorum.

Sitelerde Paylaş
2 tür hücre mi var?Benim bildiğim tüm hücreler canlıdır.Yani cansız hücre yoktur.(yoksa var mı)

Mümkünse ben ikisini de açıklamanızı istiyorum.

Çok güzel bir soru.. Tebrikler ve bana açıkalama fırsatı verdiğiniz için de teşekkürler..

Evet. İki tür hücre var..

Onların başlangıcı aynı olabilir..

Ama ilk türün nasıl olup da canlılık kazandığı tam olarak bilinmiyor..

Yağ moleküllerinin iki ucu suda farklı davranır..

Bir ucu hidrofobiktir.. Yani sudan korkar..Suyu sevmez.

Diğer ucu hidrofiliktir. Suyu sever. İster..

Yağ molekülleri suda bir araya gelince, hidrofobik uçları içe, hidrofilik uçları ise dışa bakan bir kese oluştururlar.

Bu kesenin büyüklüğü yaklaşık olarak bir bakteri büyüklüğündedir. Yani birkaç mikrometredir.

İlk canlının bu keselerde ortaya çıktığına inanılmaktadır.

Bu keselerin kendisi cansızdır.

Canlı olabilmeleri için içlerindeki moleküllerin çoğalması ve kesenin bölünmesi gerekmektedir.

Bu cansız hücrelerin içinde ilk RNA, amino asit ve proteinlerin sentez edildiğine inanılmaktadır..

Ancak o zaman bu cansız hücre canlılık kazanacaktır..

HAC

Sitelerde Paylaş

Bu cansız hücrelerin içinde ilk RNA, amino asit ve proteinlerin sentez edildiğine inanılmaktadır..

HAC

Doğru inanılmaktadır.. Hem de bir din gibi inanılmaktadır..

İnanç işte, bilim falan dinlemez her yerde kendine yer buluyor. ;)

tarihinde Hunter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne diyeceğimizi sanıyordun...

Senin gibi günde beş kere yere kapaklanarak mı inandığımızı sanıyorsun?

Senin sapık inancınla bilimsel inançlar arasında dağlar kadar fark var..

Bizi bilime inanıyoruz..

Siz ise sahte bilime..

Sitelerde Paylaş
Çok güzel bir soru.. Tebrikler ve bana açıkalama fırsatı verdiğiniz için de teşekkürler..

Yağ molekülleri suda bir araya gelince, hidrofobik uçları içe, hidrofilik uçları ise dışa bakan bir kese oluştururlar.

Bu kesenin büyüklüğü yaklaşık olarak bir bakteri büyüklüğündedir. Yani birkaç mikrometredir.

Canlı olabilmeleri için içlerindeki moleküllerin çoğalması ve kesenin bölünmesi gerekmektedir.

HAC

Ben cahilmişim resmen :blink:

Sitelerde Paylaş
Sizin gibi süper zeki insalar ateizm inancını taşırken hangi pişkinlikle hücrenin tesadüfen varolduğuna inanıyor anlamak mümkün değil, ben sizin bol bol alkolik olmanızdan ve harama düşkün olmanızdan dolayı aklınızın kıtlaştığını artık bir hasta ruhlu insan olduğunuzun kanaatindeyim, yok arkadaş öyle değiliz falan diyorsanız , ilk hücreden başlayalım bakalım, hücre nasıl meydana geldi ?

kalınlaştırdıgım yazılar, senin ateizmin a sından haberin olmadıgını gösteriyor.(kalın nerde diye arama, senin yazın içinde, yukarda)

''bol bol alkolik olmak''

hadi onu geç

''inancında haram kabul edilenlere düşkün olmak ile aklın kıtlaşması arasındaki bağlantı''

geç onuda geç...üslubundaki ilginçliklere şaşırmamak gerek.

acaba hücreyi keşfeden bilim adamı, kafasında varlık problemi dönmeseydi, dini dogmalardan sıyrılıp böyle bir arastırmaya baslıyacakmıydı.hafızanda böyle bir kelime olacakmıydı ki sen kalkıp konu diye ekliyorsun buraya(kelimeyi arama: HÜCRE)

işte orda dur

tarihinde 06crazy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

HAC

Hacı bu anlattıkların benim daha evvel bir yerlerden öğrendiklerimle aynı şeyler mi bilmiyorum. Onda da yağ keseciklerden falan bahsediliyordu. Ama bir de şöyle bir detay vurgulanmıştı. Etraftan termal bir aktivatör enerjiye maruz bırakıldığında kesecikler ortam ile temas yüzeyini artırmak için yüzey/kütle oranlarını artırmaya çalışıyor ister istemez bölünüyorlardı. Bir kısım bilim adamı canlılığa dar bir anlamda tanı getirirsek -beslenme, büyüme, çoğalma- bu yapıların birer canlı olarak bile kabul edilebileceğini varsayıyordu.

Bildiğimiz anlamda hücre olmasalar bile eğer çevreden aldıkları enerjiyi (ısı formunda olabilir) besin kabul edersek bu yapıları canlı sayamaz mıyız? Canlı olarak kabul edebilmemiz için illa DNA ya da RNA sentezleyebilmeleri mi gereklidir?

Sitelerde Paylaş
Sen Hamit misin? Eger Hamit´sen ilk hucre den once senin sitedeki varligini tartismak daha uygun olur...
Sitelerde Paylaş
Ne diyeceğimizi sanıyordun...

Senin gibi günde beş kere yere kapaklanarak mı inandığımızı sanıyorsun?

Senin sapık inancınla bilimsel inançlar arasında dağlar kadar fark var..

Bizi bilime inanıyoruz..

Siz ise sahte bilime..

Şu gezgin95'in baloncuk gibi PIT diye patlama saçmalığından bahsetmiyorsun değil mi Hacı?

Gezgin, o saçmalıkları ile lise biyoloji bilgisine sahip birini bile ikna edemez...

Sitelerde Paylaş

aşırı banal bir tartışma bu... aslında hiç kimse konuya hakim değil ama herkes inancı doğrultusunda kelimeleri eğip büküp bişeyler ispatlama peşinde.. sesi en çok çıkan haklıdır diye bir kural tanımıyorum ben.. senden olmayana hakaret ederek ne dini inançlar yaşanır nede inançsızlığın gerekçeleri savunulur.. anladığım kadarıyla burada savunulan ateizm kavramı bir gençlik metaforu yada yeniyetmeliğin verdiği bir kanunsuzluk özleminden başka birşey değil.. metazori çıkarımlarla; var ve bir olan Allah'ın yokluğu savunulamaz.. burada ve forum genelinde yapılan asıl yanlış islamın yıllar içinde dejenere olmuş yönlerinin ateizmin temel unusuru haline getilmiş olması...

Sitelerde Paylaş
aşırı banal bir tartışma bu... aslında hiç kimse konuya hakim değil ama herkes inancı doğrultusunda kelimeleri eğip büküp bişeyler ispatlama peşinde.. sesi en çok çıkan haklıdır diye bir kural tanımıyorum ben.. senden olmayana hakaret ederek ne dini inançlar yaşanır nede inançsızlığın gerekçeleri savunulur.. anladığım kadarıyla burada savunulan ateizm kavramı bir gençlik metaforu yada yeniyetmeliğin verdiği bir kanunsuzluk özleminden başka birşey değil.. metazori çıkarımlarla; var ve bir olan Allah'ın yokluğu savunulamaz.. burada ve forum genelinde yapılan asıl yanlış islamın yıllar içinde dejenere olmuş yönlerinin ateizmin temel unusuru haline getilmiş olması...

Kurmalı saat gibi slogan sıralayacağınıza, gerçeği bir de siz anlatın bilelim..

İslamın değil yıllar içindeki dejenerasyonu, İslamın doğrudan doğruya kalbi masaya yatırılıyor..

tarihinde Hunter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"İnanılmakta" kelimesi bilimde "tahmin edilmektedir" veya "akla uygun bulunmaktadır" anlamındadır... Yoksa dindeki gibi "inanmazsanız yallah cehenneme" anlamında değil... :rolleyes: Siz yine karıştırmışsınız olayları...

Sitelerde Paylaş
Şu gezgin95'in baloncuk gibi PIT diye patlama saçmalığından bahsetmiyorsun değil mi Hacı?

Gezgin, o saçmalıkları ile lise biyoloji bilgisine sahip birini bile ikna edemez...

Peki siz neden bahsediyorsunuz? Hokus pokus şeklinde yaratılmaktan mı? Bu konuda tek bir bilimsel gözlem gösterin bana...

Sitelerde Paylaş
"İnanılmakta" kelimesi bilimde "tahmin edilmektedir" veya "akla uygun bulunmaktadır" anlamındadır... Yoksa dindeki gibi "inanmazsanız yallah cehenneme" anlamında değil... :rolleyes: Siz yine karıştırmışsınız olayları...

Bir türlü inandırıcı deliller sunamıyorsunuz..

Tahminde de inançta da kesinlik yoktur..

Sitelerde Paylaş
Kurmalı saat gibi slogan sıralayacağınıza, gerçeği bir de siz anlatın bilelim..

İslamın değil yıllar içindeki dejenerasyonu, İslamın doğrudan doğruya kalbi masaya yatırılıyor..

slogan dediğiniz şeyler kültürel bir birikimin enson çıkarımlarıdır.. gerçek ayan beyan ortadayken başkalarından gerçekliğin anlatımını bekleyeceğinize dinin özünü kavrayacak akıllı ve mantıksal yaklaşımları deneyin.. kimseden yardım yada yönlendirme beklemeden duru bir zihinle islamın özünü sadece kuran'dan öğrenmeye çalışırsanız kimsenin size bir şey anlatmasına gerek kalmadan gerçeği görürüsünüz.. ayrıca sergilediğiniz lümpenlik haklılığınızın ispatından çok cehaletinizin dışavurumunu destekliyor.. islam düşmanlığınızın tek dayanağı boğazınıza kadar battğınız o bohem... Allah yolunuzu ve bahtınızı açık eyleye...

Sitelerde Paylaş
Bir türlü inandırıcı deliller sunamıyorsunuz..

Tahminde de inançta da kesinlik yoktur..

Bilimde kesinlik yoktur ama aynı şeyi dini inançlar için söyleyebilir misiniz; cehenneme girme korkusu olmadan... :rolleyes: Bilim gelişmeye açıktır ve dogmatik değildir... Esas farkı da bu oluşturur... Gerçek bilimin dinle asla bir araya gelememesinin ve gelemeyecek olmasının sırrı da tam buradadır..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...