Jump to content

Hücre Nasıl Oldu

Recommended Posts

slogan dediğiniz şeyler kültürel bir birikimin enson çıkarımlarıdır.. gerçek ayan beyan ortadayken başkalarından gerçekliğin anlatımını bekleyeceğinize dinin özünü kavrayacak akıllı ve mantıksal yaklaşımları deneyin.. kimseden yardım yada yönlendirme beklemeden duru bir zihinle islamın özünü sadece kuran'dan öğrenmeye çalışırsanız kimsenin size bir şey anlatmasına gerek kalmadan gerçeği görürüsünüz.. ayrıca sergilediğiniz lümpenlik haklılığınızın ispatından çok cehaletinizin dışavurumunu destekliyor.. islam düşmanlığınızın tek dayanağı boğazınıza kadar battğınız o bohem... Allah yolunuzu ve bahtınızı açık eyleye...

Dediğim gibi, bir fikriniz yokmuş..

Duru bir zihinle islama baktığımda gördüğüm şeylerin başında, karısını ve öz çocuğunu başka bir hanımı için terkeden bir peygamber.

Cennetle müjdelenmesine rağmen iktidar hırsıyla bir birine giren sahabeler..

Savaşlarda milleti öldürüp karılarını nikahlayan azizler.. Mallarını ganimet bilip sermaye yapan alim sahabeler..

İslamın ikinci ve ayrıca düğrüstlükte birinci şahsiyeti Hz. Ali'nin kökünü Kerbelada kurutan sahabe çocukları..

...

Şimdi sen İslamın güzelliklerini sıralayacaksın eğer sıralamasan ya da kaçarsan her ileti de peşinde olacağım.. Adminler kusura bakmasın her lafı söylemekten çekinmeyeceğim..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dediğim gibi, bir fikriniz yokmuş..

Duru bir zihinle islama baktığımda gördüğüm şeylerin başında, karısını ve öz çocuğunu başka bir hanımı için terkeden bir peygamber.

Cennetle müjdelenmesine rağmen iktidar hırsıyla bir birine giren sahabeler..

Savaşlarda milleti öldürüp karılarını nikahlayan azizler.. Mallarını ganimet bilip sermaye yapan alim sahabeler..

İslamın ikinci ve ayrıca düğrüstlükte birinci şahsiyeti Hz. Ali'nin kökünü Kerbelada kurutan sahabe çocukları..

...

Şimdi sen İslamın güzelliklerini sıralayacaksın eğer sıralamasan ya da kaçarsan her ileti de peşinde olacağım.. Adminler kusura bakmasın her lafı söylemekten çekinmeyeceğim..

bu nedir tehditmi?? zekan bu kadarınamı yetti??

şimdi ben ne islamın güzelliklerini sıralamaya kalkacağım nede seni doğru bildiğim yoldan çevirmeye çabalayacağım.. ben ateist oldum diye ortalığa çıkıp gerindiğine göre islamın güzelliğinide çirkinliğinide araştırmış olman kaçınılmazdır zaten.. senin dinin sana benim dinim bana... bunun klasik ateist - teist tartışmasından öteye geçmeyeceğini ve ikimizede bişey kazandırmayacağını kesindir.. herkes fikrini söyler birileride ortaya çıkan görüş ayrılıklarından faydalanıp kendine bir yol çizer.. benim hedefim sen değil kendini henüz yolun başında tarif edenlerdir..

Sitelerde Paylaş
bu nedir tehditmi?? zekan bu kadarınamı yetti??

şimdi ben ne islamın güzelliklerini sıralamaya kalkacağım nede seni doğru bildiğim yoldan çevirmeye çabalayacağım.. ben ateist oldum diye ortalığa çıkıp gerindiğine göre islamın güzelliğinide çirkinliğinide araştırmış olman kaçınılmazdır zaten.. senin dinin sana benim dinim bana... bunun klasik ateist - teist tartışmasından öteye geçmeyeceğini ve ikimizede bişey kazandırmayacağını kesindir.. herkes fikrini söyler birileride ortaya çıkan görüş ayrılıklarından faydalanıp kendine bir yol çizer.. benim hedefim sen değil kendini henüz yolun başında tarif edenlerdir..

İşte yeni tip bir dansözle karşı karşıyayız.. Bir, ben ateist değilim; iki, sen boş adamsın..

Deminden beri beklediğim fikrin yerine zikrin gelmiş.. Bu yoksunluk garebetleri öyle ulu orta kıvırıp kaçmıyorlar mı tepem atıyor.. Ulan sizi işiniz gücünüz cahilliğinizi kusmak.

Bilgi peteğinin içine inmek, ordaki tatlı özünü akıtmak çok mu zor?

Sitelerde Paylaş
Bilimde kesinlik yoktur ama aynı şeyi dini inançlar için söyleyebilir misiniz; cehenneme girme korkusu olmadan... :rolleyes: Bilim gelişmeye açıktır ve dogmatik değildir... Esas farkı da bu oluşturur... Gerçek bilimin dinle asla bir araya gelememesinin ve gelemeyecek olmasının sırrı da tam buradadır..

aha yeni bişey daha öğrendik

Sitelerde Paylaş
İşte yeni tip bir dansözle karşı karşıyayız.. Bir, ben ateist değilim; iki, sen boş adamsın..

Deminden beri beklediğim fikrin yerine zikrin gelmiş.. Bu yoksunluk garebetleri öyle ulu orta kıvırıp kaçmıyorlar mı tepem atıyor.. Ulan sizi işiniz gücünüz cahilliğinizi kusmak.

Bilgi peteğinin içine inmek, ordaki tatlı özünü akıtmak çok mu zor?

arkadaşım özürlümüsün sen.. ben ne diyorum sen ne diyorsun sana ne elalemin fikrinden zikrinden aç oku araştır aklın bilmin mantığın nereye götürüyorsa oraya git bana ne senin inancından sana ne benim imanımdan... uza evladım

Sitelerde Paylaş

Tartışma mecrasından çıkmaya başlamış..

Hep böyle oluyor zaten..

Başlık hücre nasıl oldu..

İlk canlı hücrenin nasıl ortaya çıktığı henüz ancak hipotez safhasındadır.

Ama hiç kuşkusuz yağlarla ilgili yukarda değindiğim nitelikler ilk canlı hücrenin ortaya çıkması nedenidir.

İlginç olarak günümüzde bile, ilk canlu hücreden bu yana aradan yaklaşık 4,5 milyar yıl geçmiş olmasına rağmen, hücreler, hücre zarını genetik olarak şifrelemezler..

Bunun iki nedeni var..

İlkinde genler zaten yalnız protein doğasında olan moleküller şifrelerler..

Yağlar protein doğasında olmadıklarından genler tarafından şifrelenmemeleri doğaldır.

Ama protein doğasında olmayan bazı moleküller de genetik denetim altındadırlar.

Örneğin kolesterol bir yağdır ama, genetik kontrol altındadır..

Genler kolesterol sentezi, yıkımı ve taşınması için gerekli enzimleri şifrelerler. Enzimlerin doğası proteindir.

Yani bir yerde yağların bile genetik denetimi mümkündür.

Ama hücre zarı nedense bu iki durumun da dışındadır.

Yani hücre zarını denetleyen enzimler yoktur..

Peki hücre zarı nasıl çoğalır.. İkiye bölünecek olan hücrede çoğalmak zorundadır..

Hücre zarı kendini templete yani kalıp olarak kullanır. Hücredeki yağlar bu kalıba uyacak şekinde ona tutunurlar..

Hücrenin bütün öğelerini cansız olarak kabul etmek mümkündür..

Onlar bir araya gelince canlı bir varlık ortaya çıkmaktadır.

Bu sürecin nasıl bir sıra izleyerek gerçekleştiği doğanın en büyük gizemlerinden biridir..

HACI

Sitelerde Paylaş
Peki siz neden bahsediyorsunuz? Hokus pokus şeklinde yaratılmaktan mı? Bu konuda tek bir bilimsel gözlem gösterin bana...

Bazen sırf itiraz etmek için itiraz ettiğinizi düşünüyorum...

Bahsettiğim yazıyı okudunuz mu?

Azıcık biyoloji hatta fizik bilen biri kaldırır çöpe atar o yazıyı...

Yeterince içi madde dolan kese patladığı zaman parçalanır... Bölünmez!

Velevki bölündü diyelim (ama öyle bir şey olamaz)

Bölünmenin amacı ne? Yoğunluğu azaltmak..

Peki bölünme ile yoğunluk azalır mı?

Sitelerde Paylaş
Bazen sırf itiraz etmek için itiraz ettiğinizi düşünüyorum...

Bahsettiğim yazıyı okudunuz mu?

Azıcık biyoloji hatta fizik bilen biri kaldırır çöpe atar o yazıyı...

Yeterince içi madde dolan kese patladığı zaman parçalanır... Bölünmez!

Velevki bölündü diyelim (ama öyle bir şey olamaz)

Bölünmenin amacı ne? Yoğunluğu azaltmak..

Peki bölünme ile yoğunluk azalır mı?

Abiyogenez dışındaki evrimin tüm aşamalarını artık lab'da inceliyor bilim adamları... Eninde sonunda bu konu da aydınlığa kavuşacak... Bu tür konulardan teizme pay çıkartmayın artık... Millet din diye adam yakıyor; sizler "abiyogenez" diyorsunuz buralarda...

Sitelerde Paylaş

Bence Hücrenin tesadüfen oluştuğunu söyleyen ateist insanlar dinlere duymuş olduğu kinlerinden dolayı bu şekilde bir yaklaışıma giriyorlar...Mevcut dinleri beğenmediklerinden,kendilerine uymadıklarından dolayı reddiyorlar ve bbu reddetme iişi tanrıya kadar gidiyor.. ancak 'neden' sorsunada cevapp vermeleri gerekiyor ve bu zaruretten dolayı bu tür saçmalıklara tutunuyorlar...

Sürekli bizim İslam dininini geniş bir perspektifte incelememizi söyleyen ateistler evrime karşı aynı perspektifliği gösterirlerse bu komik açıklamalara spekülasyonlara inanmayıp gerçeği yani Tanrının Varlığını göreceklerdir..

Sitelerde Paylaş
Abiyogenez dışındaki evrimin tüm aşamalarını artık lab'da inceliyor bilim adamları... Eninde sonunda bu konu da aydınlığa kavuşacak... Bu tür konulardan teizme pay çıkartmayın artık... Millet din diye adam yakıyor; sizler "abiyogenez" diyorsunuz buralarda...

Bilim insanları Laboratuvarda neyi inceliyorlar. Balinaların karadan denize iniş aşaması ya da maymundan insana geçiş aşamasını hangi lab'da inceleniyor, görmek isterdim. Demek zaman mevhumunda geriye dönüş varmış..

tarihinde Hunter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Çok güzel bir soru.. Tebrikler ve bana açıkalama fırsatı verdiğiniz için de teşekkürler..

Evet. İki tür hücre var..

Onların başlangıcı aynı olabilir..

Ama ilk türün nasıl olup da canlılık kazandığı tam olarak bilinmiyor..

Yağ moleküllerinin iki ucu suda farklı davranır..

Bir ucu hidrofobiktir.. Yani sudan korkar..Suyu sevmez.

Diğer ucu hidrofiliktir. Suyu sever. İster..

Yağ molekülleri suda bir araya gelince, hidrofobik uçları içe, hidrofilik uçları ise dışa bakan bir kese oluştururlar.

Bu kesenin büyüklüğü yaklaşık olarak bir bakteri büyüklüğündedir. Yani birkaç mikrometredir.

İlk canlının bu keselerde ortaya çıktığına inanılmaktadır.

Bu keselerin kendisi cansızdır.

Canlı olabilmeleri için içlerindeki moleküllerin çoğalması ve kesenin bölünmesi gerekmektedir.

Bu cansız hücrelerin içinde ilk RNA, amino asit ve proteinlerin sentez edildiğine inanılmaktadır..

Ancak o zaman bu cansız hücre canlılık kazanacaktır..

HAC

Hacı ne acı bir yanıt bu böyle. Su molekülünü oluşturdun sonra suyu var ettin, yağ molekülünüde oluşturdun bunların oluşumu hakkında zerre bilgin yoktur, hücre oluşumunuda öyle bir saçma yanıtladın ki, seni adam sanırdık, sen git bir ing. makele bul çevir hava at, bu arada stokra-c proteinin içindeki elemenleri bir araştırı ver , bulamazsan yardımcı olurum,

hacı ve acı çok acı

Sitelerde Paylaş
Hacı ne acı bir yanıt bu böyle. Su molekülünü oluşturdun sonra suyu var ettin, yağ molekülünüde oluşturdun bunların oluşumu hakkında zerre bilgin yoktur, hücre oluşumunuda öyle bir saçma yanıtladın ki, seni adam sanırdık, sen git bir ing. makele bul çevir hava at, bu arada stokra-c proteinin içindeki elemenleri bir araştırı ver , bulamazsan yardımcı olurum,

hacı ve acı çok acı

Çok acı geldi galiba..

Bunları ben uydurmadım..

Bunları literatürde mevcut bilgiler..

Biraz da okusanız çok iyi olacak..

Bu cehalet sırıtıyor..,

Sizin için üzülüyoruz..

Ne acı..

HACI

Sitelerde Paylaş
Sizin gibi süper zeki insalar ateizm inancını taşırken hangi pişkinlikle hücrenin tesadüfen varolduğuna inanıyor anlamak mümkün değil, ben sizin bol bol alkolik olmanızdan ve harama düşkün olmanızdan dolayı aklınızın kıtlaştığını artık bir hasta ruhlu insan olduğunuzun kanaatindeyim, yok arkadaş öyle değiliz falan diyorsanız , ilk hücreden başlayalım bakalım, hücre nasıl meydana geldi ?

kalınlaştırdıgım yazılar, senin ateizmin a sından haberin olmadıgını gösteriyor.(kalın nerde diye arama, senin yazın içinde, yukarda)

''bol bol alkolik olmak''

hadi onu geç

''inancında haram kabul edilenlere düşkün olmak ile aklın kıtlaşması arasındaki bağlantı''

geç onuda geç...üslubundaki ilginçliklere şaşırmamak gerek.

acaba hücreyi keşfeden bilim adamı, kafasında varlık problemi dönmeseydi, dini dogmalardan sıyrılıp böyle bir arastırmaya baslıyacakmıydı.hafızanda böyle bir kelime olacakmıydı ki sen kalkıp konu diye ekliyorsun buraya(kelimeyi arama: HÜCRE)

işte orda dur

ayıksayamadı ellaam

Sitelerde Paylaş
Bence Hücrenin tesadüfen oluştuğunu söyleyen ateist insanlar dinlere duymuş olduğu kinlerinden dolayı bu şekilde bir yaklaışıma giriyorlar...Mevcut dinleri beğenmediklerinden,kendilerine uymadıklarından dolayı reddiyorlar ve bbu reddetme iişi tanrıya kadar gidiyor.. ancak 'neden' sorsunada cevapp vermeleri gerekiyor ve bu zaruretten dolayı bu tür saçmalıklara tutunuyorlar...

Sürekli bizim İslam dininini geniş bir perspektifte incelememizi söyleyen ateistler evrime karşı aynı perspektifliği gösterirlerse bu komik açıklamalara spekülasyonlara inanmayıp gerçeği yani Tanrının Varlığını göreceklerdir..

Evrimin veya ilk hücrenin tesadüfen oluştuğu düşüncesinin çürütülmesi tanrının varlığına bir kanıt mıdır ki o geniş perspektiften bakan, evrimi iyi/kötü yönleri ile görebilen kişi tanrıyı görecektir? Evrim teorisi kanıtlanabilir veya çürütülebilir farketmez yalnız gerçek olan bir şey var ki dinin altın zamanı orta çağda kaldı (Bunu İslam ülkeleri için pek söyleyemiyoruz tabii ama en azından Batı ülkeleri için). Din orta çağın skolastik düşüncesini geri getiremediği sürece (ki hiç ihtimal vermiyorum böyle bir şey olmasına) bilim gerek kanıtları gerekse teorileri ile dogmatizmin karşısında olacaktır.

Not: Bilimsel inanmayı dinin inanç sistemi ile karıştıranlara; Bilimde inanma sübyan huriler, yanmaktan korkma, ölümsüzlük için ya da "Lan ya varsa anasını satiim?!" mantığı güderek değil, geçmişi inceleyerek bir takım bulgular ışığında akıl yürüterek yapılır.

Sitelerde Paylaş
Evet canlılık için RNA veya DNA gerekli..

Bunlar bilinmeyen konular..

Yalnız spekülasyonları yapılabilir..

Dinler bilinmeyenlere kapitalize oldukları için bu konuları çok severler..

Biz yalnız bilinenlerle ilgileniyoruz..

yalan...düpedüz yalan...

ateistler de tıpkı teistler gibi bilimin kapalı kutularını çok severler...

mesela erkekdeki memeler...bu konu bilim için kapalıdır..henüz memelerin ne işe yaradığı BİLİNMEMEKTEDİR.

oysa ateist bilim adamları kurnazca bunu kullanırlar..

bunun evrime kanıt olduğunu söylerler..yoksa bilim milim palavra..

bir gün bilim bu konuya açıklık getirdiğinde hacı gibilerin yüz ifadesini görmek isterdim

Sitelerde Paylaş
yalan...düpedüz yalan...

ateistler de tıpkı teistler gibi bilimin kapalı kutularını çok severler...

mesela erkekdeki memeler...bu konu bilim için kapalıdır..henüz memelerin ne işe yaradığı BİLİNMEMEKTEDİR.

oysa ateist bilim adamları kurnazca bunu kullanırlar..

bunun evrime kanıt olduğunu söylerler..yoksa bilim milim palavra..

bir gün bilim bu konuya açıklık getirdiğinde hacı gibilerin yüz ifadesini görmek isterdim

Seni gidi sahtekar bilim düşmanı seni..

Yüzümü görseydin sana nanik yaptığımı da görürdün.

Kendinizi bu kadar sefil yapmaktan utanmıyorsunuz..

Ne acı..

HACI

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...