Jump to content

Hücre Nasıl Oldu

Recommended Posts

İlk hücrenin nasıl oluştuğuna dair bi açıklama yapamıyanların; yapıp da Eski ahit hikayelerinden daha komiğini söyliyenlerin kimseyi suçlamaya hakkı yoktur..

Yaşlanma biyolojisi ve genetik ve evrim hakkında ne bilirsin ki içeriksiz postlarınla burada ötüp duruyorsun... Yazılanların eski-yeni ahidle ne alakası var?...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

inanmayan çok sayın arkadaşlarım

bir protein in tesadüfen oluşma ihtimali kaç biliyor musunuz.

10 üzeri 950

şimdi bilimde bütün ihtimaller değerlendirilir.ihtimali çok olan az olana tercih edilir.

matematikte 10 üzeri 50 den büyük sayılar 0 olarak kabul edilir.

şimdi bir hücrenin oluşmasının iki yolu vardır.

ya tesadüfen, tesadüfler eseri oluşmuştur

ya da sonsuz bir kudret ve akıl sahibi bir Zat tarafından yaratılmıştır.

ihtimalleri değerlendirelim

birinci yolun oluşma ihtimali 10 üzeri 950 yani 0

bu durumda diğer seçenek bilimde kabul edilir

yani hem hücreler hem de bütün bu kainat sonsuz ilim ve kudret sahibi olan Allah(c.c) tarafından yaratılmıştır.

(isteyen bunlara da karşı çıkabilir)

Sitelerde Paylaş
Sizin gibi süper zeki insalar ateizm inancını taşırken hangi pişkinlikle hücrenin tesadüfen varolduğuna inanıyor anlamak mümkün değil, ben sizin bol bol alkolik olmanızdan ve harama düşkün olmanızdan dolayı aklınızın kıtlaştığını artık bir hasta ruhlu insan olduğunuzun kanaatindeyim, yok arkadaş öyle değiliz falan diyorsanız , ilk hücreden başlayalım bakalım, hücre nasıl meydana geldi ?

arkadaş konuyu açıp kaçtın gittin anlatta faidelenelim bari ben hücreyi bilmem yukarıda hacı arkadaş anlatmış ama bişey anladıysam arap olim :lol: biyolojiyi hiç bilmem haci bu hücreler birleşerek insanı oluşturur diye biliyorum ama cahilim bari sen açıklada dinliyelim veya bilen arkadaş varsa bide ünv. mezunuyuz yaf :( kendimden utandım walla

pardon dördüncü sayfaya gelmiş konu ben 1. sayfaya bakarak yazdım yinede hücrelerle ilgili yazıları bekleriz yazan arkadaşlara teşekkürler

tarihinde bilgisilici tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
inanmayan çok sayın arkadaşlarım

bir protein in tesadüfen oluşma ihtimali kaç biliyor musunuz.

10 üzeri 950

şimdi bilimde bütün ihtimaller değerlendirilir.ihtimali çok olan az olana tercih edilir.

matematikte 10 üzeri 50 den büyük sayılar 0 olarak kabul edilir.

şimdi bir hücrenin oluşmasının iki yolu vardır.

ya tesadüfen, tesadüfler eseri oluşmuştur

ya da sonsuz bir kudret ve akıl sahibi bir Zat tarafından yaratılmıştır.

ihtimalleri değerlendirelim

birinci yolun oluşma ihtimali 10 üzeri 950 yani 0

bu durumda diğer seçenek bilimde kabul edilir

yani hem hücreler hem de bütün bu kainat sonsuz ilim ve kudret sahibi olan Allah(c.c) tarafından yaratılmıştır.

(isteyen bunlara da karşı çıkabilir)

Ya gercekten cok güzel bi konu aslında fikir alışverişi icinde yürütsek hakikat cıkar ortaya aksi takdırde ortaya ilim değil farklı seyler cıkar.

Şimdi ben bunları merak ettim bunları okuyunca cevap veririmisiniz acaba?

mesela,

Bir seyin kendi kendine var olması bana mantıklı gelmiyor.mesela bir eczahane düşünelim.Bi ilac ordaki maddelerden yapılmış..Tarifeside yanında hazır olduğu icin hazır olan kavonozlardan bi ilac yapmak istedik.Ama bi tesadüf sonucu sişeler devrildi her kavonozuun icnden tarifedeki miktar kadar madde bi kenara gelip toplandı ve kendi kendine ilac oluştu desek bu ne derece mantıklıdır?

hücreler yapıyor desek oda bana mantıklı gelmiyor cünkü hücreler cok mantıklı is yürütüyorlar.Sanki akılları varmış,ilimleri sonsuz,gözleri görüyormuş gibi...

Ama hepimiz biliyoruzki onlarda ne akıl,ne suur,nede ilim var...mesela;Bir sineği ele alaım;Onun o kücük vücudunda mükemmel bir intizam ile hassas ölcülerle ve tam bir ittifak ile cesitli ama birbirine zıd sebeblerin toplanması imkansız gibi geliyor.Onun o cismi kainat ile alakadar değil mi? eger bir yaratıcıya vermezsek tüm o maddeleri icinde kabul etmek lazım.Peki tüm bu maddeler nasıl o küücük cismine yerleşecek?Belki cismin bi numunesi olan göözündeki bir hücresine girmesi lazım gelir.Madem sebeb maddi o zaman sebebi yapanında yanında olması lazım veya icinde bulunması lazım gelmez mi? Şuursuz,ilmimsiz,aklı olmayan hücrelere havale etmek akılsızlıktır...

mesela yine gözdeki hücreyi ele alsak bi yaratıcıya vermediğimiz zamn su sonuclar acığa cıkar.

1.O hücre benm bütün cesedimi görüyor münasebetlerini biilyor.

2.sonra munasebbettar olduğum kainatıda görüyor..

3.vucuduma giren her maddeyi tanıyor...

o zman böyleyse bu hücreye bin eflatun kadar bir ilim ve suur vermek gerekir.Bu da ahmaklıktır...

Allahın iki tarzda icadı vardır.Biri ibda biri inşa...Yani hiçten, yoktan vücut veriyor ve ona lâzım herşeyi de hiçten icad edip eline veriyor.

Diğeri inşa ile, san’at iledir. Yani, mükemmel işlerini , cok ince nizamları göstermek icin kâinatın unsurlarından bir kısım mevcut seyleri inşa ediyor; her emrine tâbi olanhücreleri ve maddeleri, rezzâkiyet kanunuyla onlara gönderir ve onlarda çalıştırır. Varı yok etmek ve yoğu var etmek en kolay, , belki daimî, umumî bir kanunudur. Bir baharda, üç yüz bin hayat sahiplerinin türlerini mahlûkatın şekillerini, sıfatlarını, belki hücrelerinden başka bütün özellikleriini ve hallerini hiçten icad eden bir kudrete karşı "Yoğu var edemez" diyen adam, yok olmalı!

tarihinde nuruayn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu kalın kafalı nurcuya her şeyi baştan ta evrenin başlangıcından anlatmak lazım işimiz var offfffff şimdi sen en iyisimi biraz bilim forumunu karıştır bir kaç kitap oku (kör saatçi,gen bencildir falan) öyle gel burası ana okulu değil

Sitelerde Paylaş

ben bu başlığa kısa bir yazı yazmış ve uzun bir yazı asmıştım.konunun Kuran açısından bakışını birebir veren örnek bir yazıydı ama silinmiş.buna üzüldüm.

Kuran evrime yakındır.Kuran hokus pokus kitabı değildir.artık bu hokus pokusculuktan vazgeçin.

Sitelerde Paylaş

------------bu kalın kafalı nurcuya her şeyi baştan ta evrenin başlangıcından anlatmak lazım işimiz var offfffff şimdi sen en iyisimi biraz bilim forumunu karıştır bir kaç kitap oku (kör saatçi,gen bencildir falan) öyle gel burası ana okulu değil--------------

laf kalabalığı yapma cevap veremiyorsan susma yı dene..yok cevabın varsa alalım...

tarihinde nuruayn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bu kalın kafalı nurcuya her şeyi baştan ta evrenin başlangıcından anlatmak lazım işimiz var offfffff şimdi sen en iyisimi biraz bilim forumunu karıştır bir kaç kitap oku (kör saatçi,gen bencildir falan) öyle gel burası ana okulu değil

Kör saatçi, Gen bencildir ve hatta Tanrı Yanılgısı adlı kitapları okudum.

Onlarda ilk hücre ile ilgili bir şey mi vardı da ben göremedim?

Ya da onlarda anlatılanların hangisi zerre kadar bilimsel?

Bence sizde biraz Mikrobiliyoji takılın..

Dawkins'in şu ifadesi ne kadar güzel saçmaladığının resmidir zaten...

"Yaşamın başlangıcı, şüphe duyanlar için söylemek isterim ki araştırma konusu olarak gelişmekte olan bir konudur. Bu araştırmanın ilgili uzmanlık alanı kimyadır ve bu benim alanım değildir. Gelişmeleri çok büyük bir merakla kenardan izlerim ve önümüzdeki birkaç yıl içinde eğer kimyacılar laboratuarlarında yeni bir yaşam başlangıcını başarılı bir şekilde yeniden gerçekleştirdiklerini bildirirlerse hiç şaşırmam. Ancak yine de bu henüz gerçekleşmedi ve bu gelişmenin olasılığı oldukça düşük olduğunu söylemek mümkündür ve bu her zaman böyledir; gerçi bu bir kez gerçekleşti"

Vay yavrum vayy...

Komediye gel komediye...

Sitelerde Paylaş
fizik yasalarındaki en az enerji dizeyini seçme durumu da bir bilinçlikik halini yansıt mıyor mu sence..

Entropi tek başına bilinci göstermez.

Bilincin seçme şansı vardır. Bilincin başka birşey seçtiği bir durum gösterebiliyorsanız bilinç olduğu anlaşılır.

tarihinde teenspirit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yaşlanma biyolojisi ve genetik ve evrim hakkında ne bilirsin ki içeriksiz postlarınla burada ötüp duruyorsun... Yazılanların eski-yeni ahidle ne alakası var?...

Şöyle bir alakası var: Eski ahit oluşumu açıklarken öykülediği olaylar ile Haci arkadaşımızın ilk hücrenin oluşma sürecini anlatırken kullandığı argüman inanç düzleminde çakışıyor..

Ben kısmi evrime inanırım.. Evrim bir türü başka bir türe dönüştürmez ama özellikle dış görünüşünde farklılığa yol açabilir. Sadece etle beslenen kutup ayılarının arka dişlerinin yayvanlıktan testere şekline dönüşmesi ama buna o zaten gen varyasyonunda vardı diyenler de var.. (Ayrıca herkesi kendin gibi görme derim sana)

Oki kendini herşeye adapte edebilen canlılık, diğer gezegen şartlarına da edebilirdi maalesef edememiş.

Sitelerde Paylaş
Şöyle bir alakası var: Eski ahit oluşumu açıklarken öykülediği olaylar ile Haci arkadaşımızın ilk hücrenin oluşma sürecini anlatırken kullandığı argüman inanç düzleminde çakışıyor..

Bilim ve dinler hiçbir zaman inanç düzleminde buluşmaz... Bilimde inanç "eldeki verilere dayanarak tahmin etme" ve "akla uygun bulma" anlamında kullanılır... Oysa dinde "inanmazsan yallah cehenneme anlayışı" hakimdir... Kelime benzerlikleri kavramsal olarak herzaman aynı anlama gelmez...

Sitelerde Paylaş

Farzedelim ki dunya benzeri gezegenlerde hayat olabilecegini one suren bilimadamlari aslinda birer Yahudi, mason, din dusmani....vs olsun ve ilk hucrenin olusumuna yonelik tahminler de dindarlarin kafalarini karistirmak icin uretilen safsatalardan ibaret olsun.

Tanri ya da Tanrilar var olabilir deyip, bu kisir tartismadan kurtulduktan sonra, vucudumuzda bulunan kuyruk sokumunun varlik sebebini neye baglayacagiz? Yine Tanri veya Tanrilara mi?

tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hacı sana allah sabır versin, bu başlığa göz atma gafletinde bulundum sen ve diğer ateistler dışında konuya dair bir şey yazan görmedim. Doğru-yanlış orasını tartışmıyorum ama bir cevap verme çabanız var, ama bunlar kaale alıncak gibi değiller Atesbey'i tenzih ederim o inandığını savunuyor samimi keşke diğerleride onun gibi olsalar. Ateist olmanın dindar olmanın bence önemi yok ama adam olmanın var. Doğruyu söyleyenin inancına, inançsızlığına bakmadan değerlendirmek gerekli. Bunu doğru olup olmadığını anlamak içinde bakılacak yegane kriter kanıtlarıdır.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş
aşırı banal bir tartışma bu... aslında hiç kimse konuya hakim değil ama herkes inancı doğrultusunda kelimeleri eğip büküp bişeyler ispatlama peşinde.. sesi en çok çıkan haklıdır diye bir kural tanımıyorum ben.. senden olmayana hakaret ederek ne dini inançlar yaşanır nede inançsızlığın gerekçeleri savunulur.. anladığım kadarıyla burada savunulan ateizm kavramı bir gençlik metaforu yada yeniyetmeliğin verdiği bir kanunsuzluk özleminden başka birşey değil.. metazori çıkarımlarla; var ve bir olan Allah'ın yokluğu savunulamaz.. burada ve forum genelinde yapılan asıl yanlış islamın yıllar içinde dejenere olmuş yönlerinin ateizmin temel unusuru haline getilmiş olması...

islama göre ilk hayat adem ile havva toprak dimi ama nedense bilim bu tezi çürütüp ilk hayatın suda hacı arkadasın anlattığı gibi olduğunu araştırmaları sonucu ortaya koyuldu bilim ve din yani mantık ve hurafe adem ile havvayı göreniniz varmı ama bilim adamları göstere göstere kanıtlıyolar sizde gösterin tanrı var diyelim

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...