Jump to content

Hüsran ve Çöküş

Recommended Posts

Siyasi görüşümün bir kısmı demokratik liberal olarak tanımlanabileceği için akp ye olumsuz bakmıyorum. Bu kadar ayyuka çıkartılan çaldı çırptı laflarına da inanmıyorum. Her zaman her yerde olabilecek bazı karışık işler olmuş olabilir. Ama bunlar siyasette hep olur. Ne var yani. İş yapsın bir hükümet gerisi hikaye. Bugünkü teknoloji ile gayet inandırıcı ses kaydı hazırlamak mümkün. Bence ses kayıtları düzmece.

bu dünya inanıp inanmama üzerine kurulu değil kardeşim. Bir şeye ya inanıyorsunuz yada inanmıyorsunuz, olay o noktada bitiyor sizin için. Neye göre inanıp inanmadığınızı kimse bilmiyor, kendinizde bilmiyorsunuz. Bir referans noktanız yok

Sitelerde Paylaş

Şaşırtıcı değil. Ama kendin için teşhisin hatalı. Sen demokratik liberal değilsin, Liboşsun sen.

İkisi arasında önemli derecede fark var.Ve biz liboşların bu yaklaşımlarını iyi biliriz. Aradaki farkı öğrenmek istersen, linki ziyaret edebilirsin:

http://panteidar.wor...le-libos-farki/

Ses kaydının düzmece, montaj, dublaj olduğunu iddia edenler, dünyada böyle bir örnek varsa bulup getirsinler, görelim.

Oradaki liboş tanımı ile uzaktan yakından alakam yok benim. Ayrılıkçılığı desteklemek falan ne alaka. Kurtuluş savaşını çete savaşı görmek, feodal olmak benim uzağımdan bile geçmeyecek düşünceler. Ne saçmalıyorsun sen yahu bre densiz.

Özene bezene eklediğin ses kayıtları kullanıcı tarafından kaldırılmış. İyi de olmuş. Ses kaydı ile insan karalamak neymiş anlamıyorum. Böyle şeyler her zaman herkesin aleyhine işleyebilir o zaman. Canı sıkılan ses kayıtları ile hükümet düşürmece mi oynayacak yani? Saçmalık bu.

Sözlerimden de anlaşıldığı üzere oyum Akp ye. Bu seçimden yüksek başarı ile çıkmasını istiyorum. Ülkemin geleceğini böyle güzel görüyorum. Karşıt görüşte olanlarında insanların özgür iradesine saygı göstermeleri gerektiğini düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

bu dünya inanıp inanmama üzerine kurulu değil kardeşim. Bir şeye ya inanıyorsunuz yada inanmıyorsunuz, olay o noktada bitiyor sizin için. Neye göre inanıp inanmadığınızı kimse bilmiyor, kendinizde bilmiyorsunuz. Bir referans noktanız yok

Orada ki inanmamak dini anlamda ki inanıp inanmamak değil. Karşında ki müslüman değil bir agnostik ayrıca. Ses kayıtları gerçekten o konuşmaların yapıldığına beni ikna etmiyor. Bu anlamda bir inanmamaktan bahsediyorum.

Sitelerde Paylaş

Oradaki liboş tanımı ile uzaktan yakından alakam yok benim. Ayrılıkçılığı desteklemek falan ne alaka. Kurtuluş savaşını çete savaşı görmek, feodal olmak benim uzağımdan bile geçmeyecek düşünceler. Ne saçmalıyorsun sen yahu bre densiz.

Özene bezene eklediğin ses kayıtları kullanıcı tarafından kaldırılmış. İyi de olmuş. Ses kaydı ile insan karalamak neymiş anlamıyorum. Böyle şeyler her zaman herkesin aleyhine işleyebilir o zaman. Canı sıkılan ses kayıtları ile hükümet düşürmece mi oynayacak yani? Saçmalık bu.

Sözlerimden de anlaşıldığı üzere oyum Akp ye. Bu seçimden yüksek başarı ile çıkmasını istiyorum. Ülkemin geleceğini böyle güzel görüyorum. Karşıt görüşte olanlarında insanların özgür iradesine saygı göstermeleri gerektiğini düşünüyorum.

okumuşsun ama anlayamamışsın, anlayamazsın.

Anlayacak yetenekte biri olsaydın zaten, bunca kepazeliklere rağmen hala AKP'ye oy vermeyi düşünmezdin.

Liboşsun. Türkçü'nün, milliyetçinin bile liboşu vardır, AKP içinde bolca mevcut. Yavşaklıklarından anlaşılır.

"Çalsın ama çalışsın, çalıyor ama çalışıyor" demelerinden anlaşılır. "Ne olmuş yani, öncekiler de çaldı" demelerinden anlaşılır.

"Liberal demokratım" deyip de dünyada örneği görülmeyecek şekilde basına, gazetecilere müdahale eden, tehdit eden, işten attıran, youtube ve facebook'u kapatacağını söyleyen, yargıya müdahale eden, ihalelere fesat karıştıran, yolsuzlukların soruşturulmasını engellemek için savcıları-hakimleri-polisleri süren, sit alanlarını peşkeş çeken,birini hala savunabilen insan ne liberal olabilir ne de demokrat. En hafifinden liboşun daniskasıdır. Ya da aptaldır, cahildir ya da mutlaka ucundan kenarından bir çıkarı vardır. Başka bir açıklaması olamaz.

Sitelerde Paylaş

Orada ki inanmamak dini anlamda ki inanıp inanmamak değil. Karşında ki müslüman değil bir agnostik ayrıca. Ses kayıtları gerçekten o konuşmaların yapıldığına beni ikna etmiyor. Bu anlamda bir inanmamaktan bahsediyorum.

bence siyasete hiçbir türden inanç katılmamalı.varsayımların bir işe yaramadığı bu konuda, özellikle, mantığın rol oynaması gerekir. tayyip ve yandaşlarının bu konular hakkındaki gülünç savunumları da ortada ki durumun gerçeklik payını algılayabilmemiz için mantığa yeterli sinyalleri yolluyor bence.her ne kadar smaç vurabilen her basketbolcu nasıl turnike de atabilirse, gezi parkı olaylarında kibirli bir tavırla insanları öldüren ve sakat bırakan katil bir insanda, pekala hırsızlık yapabilir mentalitesinde olsam da, yine de tarafsız bir şekilde olayın kendimce kritiğini yaptım ve sonuç olarak varılası tek kanaate vardım.

Sitelerde Paylaş

okumuşsun ama anlayamamışsın, anlayamazsın.

Anlayacak yetenekte biri olsaydın zaten, bunca kepazeliklere rağmen hala AKP'ye oy vermeyi düşünmezdin.

Liboşsun. Türkçü'nün, milliyetçinin bile liboşu vardır, AKP içinde bolca mevcut. Yavşaklıklarından anlaşılır.

"Çalsın ama çalışsın, çalıyor ama çalışıyor" demelerinden anlaşılır. "Ne olmuş yani, öncekiler de çaldı" demelerinden anlaşılır.

"Liberal demokratım" deyip de dünyada örneği görülmeyecek şekilde basına, gazetecilere müdahale eden, tehdit eden, işten attıran, youtube ve facebook'u kapatacağını söyleyen, yargıya müdahale eden, ihalelere fesat karıştıran, yolsuzlukların soruşturulmasını engellemek için savcıları-hakimleri-polisleri süren, sit alanlarını peşkeş çeken,birini hala savunabilen insan ne liberal olabilir ne de demokrat. En hafifinden liboşun daniskasıdır. Ya da aptaldır, cahildir ya da mutlaka ucundan kenarından bir çıkarı vardır. Başka bir açıklaması olamaz.

Birincisi çaldığına dair kanıtın var mı? Elbette yok. O zaman çalan, soyan bir lidere oy veriyormuşum gibi yazmayacaksın.

İkincisi sıraladığın diğer iddialarda kanıtlara dayanmıyor. Karşı görüşte olanlar bunları iddia ediyor sadece. Zaten kanıtlara dayansa şu anda hükümet ayakta olmazdı. İstifa etmek zorunda kalırdı.

Eeee ne kaldı geriye? Youtube ve Facebook'u kapattıracağım demesi. Bende istemem kapanmalarını. O konu şimdilik kapandı diye biliyorum. Ama onları kapattırsa bile herhalde bir açıklaması olacaktır ve onlar hep kapalı kalacak da değildir. Ben yine oyumu Ak partiye veririm.

Aptal olmadığım ve cahil olmadığım ortada. Diyelim ki çıkarım var. Hani olur ya. Eeee ne olmuş? Olamaz mı yani? Şimdi sen bunu da çarpıtırsın. Elbette legal bir durumdan bahsediyorum. Çıkarım olsun olmasın yine Ak partiye oy veririm. Dünyaya açık, iş yapan, hareketli, çalışkan, hızlı düşünen bir hükümet istiyorum. Bu özellikler Ak partide var.

Hakaret ediyorsun. Hemde ağzından salyalar saça saça. Acizliğin belirtisidir bu. Hakaret etmeden tartışmayı öğren. Tartışmada insanların bam teline basmak, sert ve acımasız olmak, zayıf söylemleri ve argümanları alaşağı etmek, saçmalamaları tiye almak serbesttir. Ama hakaret her yerde alçaltıcıdır ve aslında yasaktır.

tarihinde connection tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Kazanan Erdoğandır. Kaybeden Müslüman Türk halkı. Kaybeden biz laik kesim değiliz.

Kazanan Türkiye' dir. Kaybeden ise yalanlardır. Ayrıca Ak partiye oy veren laikler yok mu sanıyorsun? Elbette var.

Eğer bu başarı olmasaydı bu ülkeyi çok acı ve zor günler bekliyordu.

Sitelerde Paylaş

Kazanan Türkiye' dir. Kaybeden ise yalanlardır. Ayrıca Ak partiye oy veren laikler yok mu sanıyorsun? Elbette var.

Eğer bu başarı olmasaydı bu ülkeyi çok acı ve zor günler bekliyordu.

Siz bildiğiniz gibi yaşayın. Sizler gibileriyle işim olmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...