Jump to content

Forumun Durumu Üzerine

Recommended Posts

Bu kadarını okuyabildim. Devâmına gerek duymadım.

Sen, "antiteist" ile "ateist" arasındaki farkı hiç bir zaman öğrenemeyeceksin

Ayrıca, istediğin kadar "pasifist deist" takıl; ne olduğun ortada.

İnsanları en çok aşağılayan ve karalayan dîn hangisidir?

Size kimse demedimi;

Dinlemeden,okumadan,görmeden,anlamadan herşeye ziplama.

Madem gerek duymadınız devamını okumaya ne diye cevap veriyorsunuz. Egonuzla tatmin olmayamı çalışıyorsun.

Mereklanmayın ben bir ve iskendernalbant ın seninle olan farkını görebiliyorum. Yazıyı okumaman nelere sebeb olmuş.

Ben deist falan değilim. Beni uzaktan iki satırla bildiklerinizle taniyamazsiniz. Beni bana tarif etmeyin. Ben Yüzümü yerle,gök ve arasindakileri yoktan var edene çevirdim. Bana vermiş yaşamı anlayıp ne olduğumu bilerek en güzel biçimde yaşayıp,aktarmak için yaşıyorum.

Insanları aşağılayan,karalayan din,

Insanların arzuları dır. Tabi siz bundan birşey anlamassiniz çünkü siz dini tanrı için yaşanan bir hayat anlıyorsunuz. Tanrı olmayınca dinde yalan oluyor sizler için. Halbuki din kişinin yaşadığı hayattır,yaşam biçimidir.

Kim anlar

anlayan,anlar.

Dip not;

Cevap yazacaksaniz kişiye değil konuya yazuun...

Sitelerde Paylaş

Bu arada anımsatmakta yarar va: Her 3 Müslüman'dan 2'sinin Ateistforum'daki savları: "Benim bitr ateist arkadaşım var." Ya da: "Tanıdığım ateistler var."

Vıdı, vıdı, vıdı!

Yani Müslümanlar'ın iddiasına göre, Türkiye'deki ateistlerden hiç biri öldürülmekten korkmuyormuş! (Pardaon! İslâm, barış dînidir)

Bizim modest de o kafalardan. Konuya yanlış varsayımarla ve yalanlarla başlarlar. Ondan sonera da saygı beklerler!

Sitelerde Paylaş

Bu arada anımsatmakta yarar va: Her 3 Müslüman'dan 2'sinin Ateistforum'daki savları: "Benim bitr ateist arkadaşım var." Ya da: "Tanıdığım ateistler var."

Vıdı, vıdı, vıdı!

Yani Müslümanlar'ın iddiasına göre, Türkiye'deki ateistlerden hiç biri öldürülmekten korkmuyormuş! (Pardaon! İslâm, barış dînidir)

Bizim modest de o kafalardan. Konuya yanlış varsayımarla ve yalanlarla başlarlar. Ondan sonera da saygı beklerler!

Konu başlığının 4. Maddesine uydugun için seni uyarmak istemiyorum. Şey nediyim ben yahu neyse önemli değil hee.

Hee gardaş hee

Adresini verde sana bir oyuncak araba yollayayım oyun oynamak için buralara gelme git parkta oyna.

Dip not.

Üzüm üzüme baka baka benzemeye çalışır ama neyin ne olduğunu bilir.

Dibin dibi not,

Varmı Ateis olupta müslüman arkadaşı olmayan nokta

hadi iyi oyunlar

Sitelerde Paylaş

Burası özgün tartışma platformu adı altında sunulan ama gerçekte berduşlar kahvesinden farksız olan bir mekana dönüşmüştür.

Bunun sorumluları da yönetimdir. Taraflı olup, insanları inançları neticesinde değerlendirip yargıladıkları için, objektifliğini ve insanların güvenini kaybeden bir duruma neden olmuştur. Hak, hukuk, adalet denen olgular müslümanlar hariç herkesi kapsar mantığı ile oluşturulan bir zeminde, ahmaklar alim olur, düşünceler yerini küfürlere bırakır.

Sitelerde Paylaş

Burası özgün tartışma platformu adı altında sunulan ama gerçekte berduşlar kahvesinden farksız olan bir mekana dönüşmüştür.

Bunun sorumluları da yönetimdir. Taraflı olup, insanları inançları neticesinde değerlendirip yargıladıkları için, objektifliğini ve insanların güvenini kaybeden bir duruma neden olmuştur. Hak, hukuk, adalet denen olgular müslümanlar hariç herkesi kapsar mantığı ile oluşturulan bir zeminde, ahmaklar alim olur, düşünceler yerini küfürlere bırakır.

Bunu buraya yazan kisi, adi "ateist" olan bir forumda "ateistler"e hakaret derecesine varan elestirilerde bulunabiliyor ve hala ayni tonda yazip cizmeye devam edebiliyor ise, kendi argumaninin icinde kendisi bogulmus demektir.

Sizi, ayni tonda elestiriler ile "islami" forumlarda yazmaya davet ediyoruz. Gidin bakalim bir islami forumda muslumanlara "hayvan" deyin, sonra gelin burada basiniza ne geldigini bize anlatin ;)

Boylece islam ile ateizm arasindaki farki cok yakindan tecrube edebilirsiniz. Hatta belkide islam ve dinciler hakkindaki fikirlerinizi tekrar gozden gecirme firsatiniz bile olur. Bizde bir hayira vesile olmus oluruz.

Hak, hukuk, adaletin buradaki karsiligina kurban olun siz, bence...

Sitelerde Paylaş

Bunu buraya yazan kisi, adi "ateist" olan bir forumda "ateistler"e hakaret derecesine varan elestirilerde bulunabiliyor ve hala ayni tonda yazip cizmeye devam edebiliyor ise, kendi argumaninin icinde kendisi bogulmus demektir.

Sizi, ayni tonda elestiriler ile "islami" forumlarda yazmaya davet ediyoruz. Gidin bakalim bir islami forumda muslumanlara "hayvan" deyin, sonra gelin burada basiniza ne geldigini bize anlatin ;)

Boylece islam ile ateizm arasindaki farki cok yakindan tecrube edebilirsiniz. Hatta belkide islam ve dinciler hakkindaki fikirlerinizi tekrar gozden gecirme firsatiniz bile olur. Bizde bir hayira vesile olmus oluruz.

Hak, hukuk, adaletin buradaki karsiligina kurban olun siz, bence...

Küfür eden bizler olunca anında yaptırım uygulanıyor ama bizden olmayanlar için atış serbest. Aileye kadar dil uzatıyorlar ve sesiniz çıkmıyor.

Hayvan konusuna gelecek olursak bunu neden hakaret olarak görüyorsunuz. Millet biz gelişmiş hayvanız diye zaten belirtiyor. Bu bizim değil sizlerin kendinize lanse ettiği bir imajdır.

Sitelerde Paylaş

Küfür eden bizler olunca anında yaptırım uygulanıyor ama bizden olmayanlar için atış serbest. Aileye kadar dil uzatıyorlar ve sesiniz çıkmıyor.

Hayvan konusuna gelecek olursak bunu neden hakaret olarak görüyorsunuz. Millet biz gelişmiş hayvanız diye zaten belirtiyor. Bu bizim değil sizlerin kendinize lanse ettiği bir imajdır.

Bu forumda her calisma gonulluluk esasi uzerinde yurur. Kimse 5 kurus para veya sevap puan veya huri(veya gilman) hesabi olmadan, ozveri ile calisir. Her saniye sizin ne dediginizi, size kimin ne dedigini kontrol edip polislik yapacak imkani yok bu forumun.

Hem gelecek burada guduk zekaniz ile insanlara hakaret etmeye calisacaksiniz, hemde cevabini alinca aglayacaksiniz. Bahsettiginiz turden kufurleri forum yonetici veya moderatorleri gordukleri anda kaldirirlar. Bunun aksini kimse iddia edemez. Ama sizin hakaretleriniz karsisinda kimsenin eli armut toplamiyor.

Bilmem anlatabildim mi...

Sitelerde Paylaş

Bu forumda her calisma gonulluluk esasi uzerinde yurur. Kimse 5 kurus para veya sevap puan veya huri(veya gilman) hesabi olmadan, ozveri ile calisir. Her saniye sizin ne dediginizi, size kimin ne dedigini kontrol edip polislik yapacak imkani yok bu forumun.

Hem gelecek burada guduk zekaniz ile insanlara hakaret etmeye calisacaksiniz, hemde cevabini alinca aglayacaksiniz. Bahsettiginiz turden kufurleri forum yonetici veya moderatorleri gordukleri anda kaldirirlar. Bunun aksini kimse iddia edemez. Ama sizin hakaretleriniz karsisinda kimsenin eli armut toplamiyor.

Bilmem anlatabildim mi...

Zeka konusuna değinmişken, keşke birazcık araştırma yapacak kadar emek verseydiniz, o zaman anlardınız huri ile anlatılan ifade sizlerin malzeme konusu olan ''göğüsleri yeni tomurcuklanmış'' anlamlı değil ''genç,mükemmel'' manasında olan bir ifade olduğunu ve kendinize şunu sorardınız. İnanmıyorum bari bilmediğim konularda konuşmayayım.

Neyse burada sizlerle tartışacak halim yok, sizler zaten egoları tavan yapmış, asil bireyler olarak asla yanlışa düşmez ve her zaman en iyisini bilenlersiniz. Sevgili bilim insanları...

Sitelerde Paylaş

Bu foruma bir odun gelse, 1 sene takılsa,incelip gider.Ama,

senelerdir bu forumda olup,defalarca atılan,atıldıktan sonra benzer nikle gelmesine ses edilmediği halde ,forumdan yakınan,ve yakındığı halde hala takılan bu bersan,odun geldi odun gidecek.

Sitelerde Paylaş

Bence şikâyetlerde haklılık payı var. Son zamanlarda açılan topikler entelektüel açıdan yeterince tatmin edici değil. Seviyeyi arttırmak istiyorsak argümanları oluştururken daha özenli olmak zorundayız, inançlı ya da inançsız herkes için geçerli. Böylece daha yardımcı, faydalı ve kullanışlı bir forum olma yolunda ilerleriz.

Sitelerde Paylaş

Bence şikâyetlerde haklılık payı var. Son zamanlarda açılan topikler entelektüel açıdan yeterince tatmin edici değil. Seviyeyi arttırmak istiyorsak argümanları oluştururken daha özenli olmak zorundayız, inançlı ya da inançsız herkes için geçerli. Böylece daha yardımcı, faydalı ve kullanışlı bir forum olma yolunda ilerleriz.

bence ise seviye kasmanın anlamı yok. seviyeyi dip yaptırmalıyız. şu seviye ile anlaşabilmemiz lazım

Sitelerde Paylaş

Bu foruma bir odun gelse, 1 sene takılsa,incelip gider.Ama,

senelerdir bu forumda olup,defalarca atılan,atıldıktan sonra benzer nikle gelmesine ses edilmediği halde ,forumdan yakınan,ve yakındığı halde hala takılan bu bersan,odun geldi odun gidecek.

Senelerdir odunların içinden acaba yontulacak bir tane odun var mı diye bakmak size karşı olan merhametimin göstergesidir. Sen yontulmayan odun kategorisinde olduğun için ifadeler sana balta olarak yansıyor. İnsan odun olursa, karşısındaki herşey balta olur.

Son olarak, forumdan atılma nedenim sizin fikirlerinize karşı olduğum içindir. Bu atılma konusu bile insan olan her ateist için bir yüz karası olmalı iken senin gibi insanlar için malzeme konusu oluyor. Aradaki farkı sen anlayamazsın ama anlayan çok iyi anlıyor.

Sitelerde Paylaş

Senelerdir odunların içinden acaba yontulacak bir tane odun var mı diye bakmak size karşı olan merhametimin göstergesidir. Sen yontulmayan odun kategorisinde olduğun için ifadeler sana balta olarak yansıyor. İnsan odun olursa, karşısındaki herşey balta olur.

Son olarak, forumdan atılma nedenim sizin fikirlerinize karşı olduğum içindir. Bu atılma konusu bile insan olan her ateist için bir yüz karası olmalı iken senin gibi insanlar için malzeme konusu oluyor. Aradaki farkı sen anlayamazsın ama anlayan çok iyi anlıyor.

Senin doğru dürüst bilgin yok ki fikrin olsun, hemen her konuya parazit yapıyorsun. Yönetim kovmakta haklı.

Sitelerde Paylaş

Burası bir tartışma yeri. İnançlara göre bilgi üretmenin değil, eldeki verilere göre sonuçları yorumlamanın yeri; ateistforum. Elinizde ne kadar kaynak, veri, istatistik, somut delil olursa olsun karşınıza çoğu zaman çıkan savunma başlıklar halinde 3 ana maddede toplanıyor.

1-Laiklik ve cehape kötü

2-Mecaz var

3-Onlar islamı yanlış anlıyor

Kaliteli tartışma ezber iddialarla olmaz. İnançlarla hiç olmaz. Hepimizin üzerinde karar kılacağı somut çıkarımlarla olur. 3 savunmanın ilki ilgisiz. Yolsuzluk var mı yok mu diyorsun cevap evet ya da hayır çünkü...değil, hiç görmedim. İkincisi kıvırma, üçüncüsü ise gerçeğe sırtını dönme. Neyin mecaz olduğuna, kimin yanlış anlayıp anlamadığına kim karar veriyor?

Buna karşılık dinsizler de hakarete sarılıyor. Eninde sonunda ortalık kulağını tıkayıp "lalalala dinlemiyorum ki" diyen anaokulu seviyesine iniyor.

Dinliler iddialarını inançlarına değil, bilgiye dayalı temellerle sunmalı, dinsizlerin de sakin kalmayı başarabilmeli. Birbirimizden bir şeyler öğrenmek istiyorsak tabii.

Ve tabii akp propagandacıları gitmeli. Onların derdi tartışma falan değil zaten.

tarihinde Deschain tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin doğru dürüst bilgin yok ki fikrin olsun, hemen her konuya parazit yapıyorsun. Yönetim kovmakta haklı.

Bilgi nedir tasvir? İftiralarla sunum yapmak mı?

Doğru söylüyorsun, sizler alışmışsınız asılsız konularla senelerdir kendinizi eğlendirmeye, karşınıza aksini iddia edenleri cahillikle suçlamanız zaten beklenen bir durum.

Sitelerde Paylaş

Sayin forumdaslar

Hepimizin bildigi gibi burasi bir forum.

Yani burasi farkli fikirlerin, inanclarin, düsüncelerin, tecrüberelerin dile getirildigi, konusuldugu, tartisildigi sanal bir ortam.

Konularin seviyesi düsük olabilir, verilen yanitlari begenmeyebilirsiniz, hatta kizabilirsiniz.

Ancak bu hic kimseye hakaret etme, asagilama yada belden asagi konusma hakkini vermez, vermemeli.

Birbirimizi kirmadan, birbirimize hakaret etmeden, uygun bir uslupla konulari tartismak bu kadar mi zor ?

Sitelerde Paylaş

Daha fazla bilimsel konular yazılmalı ha bire siyaset biraz da lak lak oluyor. Evrim daha doğrusu yaratılışın sorgulanması ciddi anlamda hem de gerçekten pozitif seküler insanlar yetiştiriyor. Hem dindar hem de evrimi kabül eden insanlar var yani ateist olması şart değil. Biraz da bilim olsun, sahibi bir doktor bu forumun,eminim o da öyle istiyordur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...