Jump to content

Kur'an'da Yaratılış Komedisi

Recommended Posts

Araplar sular,seller gibi arapça konuşuyor :) kelligin ilacı olsa idi önce kendi kafasına vururdu kel! Marifet yazıda mı akıldamı! Herşeyden öte yaratıcı evrensel bir kitap veriyor insan bunu arapça yazılarla sınırlıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 192
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İyide ben bu bilgilere neden inanayım ki? Kitap her şeyi açıkladık diyor ciltlerce yazmadan!!

Ona inanma buna inanma. Hadisler yanlış, tevrat bozulmuş, incil değiştirilmiş, montaj, komplo, darbe.

İşinize gelmedi mi kıvır babam kıvır.

Allah da gönderdiği kitapları koruyamamış ha bire kitap, peygamber göndermiş.

İnsan bir tane gönderir temiz gönderir.

Kitap gönderiyorsan, daha peygamber niye gönderiyorsun?

CD olarak dağıt. Google a taşeronluk yaptır o yaysın.

Sitelerde Paylaş

Araplar sular,seller gibi arapça konuşuyor :) kelligin ilacı olsa idi önce kendi kafasına vururdu kel! Marifet yazıda mı akıldamı! Herşeyden öte yaratıcı evrensel bir kitap veriyor insan bunu arapça yazılarla sınırlıyor.

Nereden biliyorsunuz adamların İslam'ı doğru yaşamadığını? Laiklik görmüş müslüman ile şeriat altında yaşamış arasında sular seller kadar fark olur zaten orası doğru da, siz nereden ulaştınız Arapların hatalı davrandıklarına? Onlar Kuran'ı ana dilinde okuyor. Siz nasıl karar verdiniz yanlış davrandıklarına, bu da sizin kendi düşünceniz sadece.

Sitelerde Paylaş

Ona inanma buna inanma. Hadisler yanlış, tevrat bozulmuş, incil değiştirilmiş, montaj, komplo, darbe.

İşinize gelmedi mi kıvır babam kıvır.

Allah da gönderdiği kitapları koruyamamış ha bire kitap, peygamber göndermiş.

İnsan bir tane gönderir temiz gönderir.

Kitap gönderiyorsan, daha peygamber niye gönderiyorsun?

CD olarak dağıt. Google a taşeronluk yaptır o yaysın.

Sizde inanmıyorsunuz? yoksa inanıyormusunuz?

Sitelerde Paylaş

Nereden biliyorsunuz adamların İslam'ı doğru yaşamadığını? Laiklik görmüş müslüman ile şeriat altında yaşamış arasında sular seller kadar fark olur zaten orası doğru da, siz nereden ulaştınız Arapların hatalı davrandıklarına? Onlar Kuran'ı ana dilinde okuyor. Siz nasıl karar verdiniz yanlış davrandıklarına, bu da sizin kendi düşünceniz sadece.

Kuran 'ı ana dilinde okumak mı? ilginç doğrusu iyide yapılan eylemlerin bir göstergesi yok mu?

Siz kendiniz düşünüp karar verirken 74 fırkayı oluşturuyorsunuz? bu da sizin kendi düşünceniz sadece öyle mi?

Sitelerde Paylaş

Düzgün yazarsan ne yazdığın anlaşılacak.

Kuranı yazanlar gibi herşeyi özensiz yazıyorsunuz. Mantık, tutarlık, tarih hiç birşey yok.

öncekileri anladınız sonrakileri neden anlamıyorsunuz? yoksa kitabı 'da bu yüzden mi anlamıyorsunuz? Siz istiyorsunuz her şey sizin istediğiniz şekil ve şemalde olsun olur başka bir arzunuz var mı?

Sitelerde Paylaş

öncekileri anladınız sonrakileri neden anlamıyorsunuz? yoksa kitabı 'da bu yüzden mi anlamıyorsunuz? Siz istiyorsunuz her şey sizin istediğiniz şekil ve şemalde olsun olur başka bir arzunuz var mı?

Düdüklü tencere, elektrikli süpürge satıcısı gibisiniz. Bozuk malı getirmiş pazarlamaya çalışıyorsunuz. Elbetteki alacağım üründe istediğim özellikler olmalı. Ben salak mıyım da üç gün sonra kaldırıp atacağım bir çin malı aleti satın alayım.

Ömrümü vereceğim, uğruna cihat yapıp kelle keseceğim bir din sahibi olacaksam elbetteki istediğim özellikleri taşımalı.

Din dediğin tutarlı olmalı, her türlü soruya cevap verebilmeli, bilimsel yanlışlar olmalalı, önce ak dediğine sonra kara dememeli, herkese hitap etmeli, yoruma açık olmayıp ne istediğini ifade etmeli, zamanla çıkacak sorulara cevap verebilmeli....

Anlayacağın sattığın ürün defolu.

Sitelerde Paylaş

Islam yaşam biçimi değil teslimiyettir. Onlar kendilerine göre doğrusunu yapıyorlar ama bana göre değil.

Aynı kitabı baz alarak göruyorum yanlışlarını.

Ana dili zaten arapça kendi anladıkları dilde yazmışlar kitap. Buda ile kabe arasında bir fark göremediğimden karar verdim. Yaratıcı ruhbanlıgı yollamış olsaydı tek ruhbanlık olurdu. Budizim,hinduzim orda dururken arapların yaşam tarzı tanridan gelen gerçek yaşam tarzı demem. Evet bu benim ve benim gibi düşünenlerin sorunu sonuç olarak yaptıklarımdan kendim sorumluyum,beni bağlar...

Sitelerde Paylaş

Elbetteki alacağım üründe istediğim özellikler olmalı. Ben salak mıyım da üç gün sonra kaldırıp atacağım bir çin malı aleti satın alayım.

O zaman çok biliyor isen kendin icat et birilerinin sana sunmasını bekleme...Alaaddinin sihirli lambasımı sandınız?

ben bir şey satmıyorum ki defolu olsun yalnız defo sizin gözünüzde de olabilir...

Sitelerde Paylaş

Kuran 'ı ana dilinde okumak mı? ilginç doğrusu iyide yapılan eylemlerin bir göstergesi yok mu?

Siz kendiniz düşünüp karar verirken 74 fırkayı oluşturuyorsunuz? bu da sizin kendi düşünceniz sadece öyle mi?

Evet. Ama herkes inancını kendi düşüncesine göre yaşamaz. Annesi babası çevresi ne öğrettiyse öyle yaşarlar. Öyle iman etsem ne etmesem ne...

Sitelerde Paylaş

Bu işler fikirle değil gerçek olanla anlatılır.

Bende aynı şeyleri söylerim çünkü adamlar çok güzel izah etmiş. Akşam evde izlersiniz.

Belki kafanızı çalıştırıp ne izah etmesi gerektiğini anlatırsınız diye bekledim ama nafile. Sizin kendi izahınız düşünceniz yok yani. Siz başkalarından medet ummaya devam edin o zaman.

Sitelerde Paylaş

Islam yaşam biçimi değil teslimiyettir. Onlar kendilerine göre doğrusunu yapıyorlar ama bana göre değil.

Aynı kitabı baz alarak göruyorum yanlışlarını.

Ana dili zaten arapça kendi anladıkları dilde yazmışlar kitap. Buda ile kabe arasında bir fark göremediğimden karar verdim. Yaratıcı ruhbanlıgı yollamış olsaydı tek ruhbanlık olurdu. Budizim,hinduzim orda dururken arapların yaşam tarzı tanridan gelen gerçek yaşam tarzı demem. Evet bu benim ve benim gibi düşünenlerin sorunu sonuç olarak yaptıklarımdan kendim sorumluyum,beni bağlar...

O zaman onları da, onlar yanlış biliyor diyerek yargılamanız hatadır. Onlar da kendileri sorumludur. Siz, insana değer veren bir çevrede yetiştiniz diye onların Kuran'a bakarak yaptıklarını dini açıdan hatalı buluyorsunuz. Aslında bilmeyerek dini açıdan değil, insani açıdan yanlış bulduğunuzu biliyorum. Siz ve benim gibilerin inanç anlayışı insana değer verir. Onların inanç anlayışı insani açıdan hatalı olsa bile, dini açıdan olup olmadığı bilinemez.

Zira kitabı kullanarak bize göre her türlü iyiliği de, her türlü kötülüğü de yapabilirsin, kitap her ikisine de izin veriyor.

Sitelerde Paylaş

Evet. Ama herkes inancını kendi düşüncesine göre yaşamaz. Annesi babası çevresi ne öğrettiyse öyle yaşarlar. Öyle iman etsem ne etmesem ne...

Meselenin özü bu yaratıcının öğretisini görüp ona göre yaşamak gerekli kişilerin öğretisi kişileri bağlar kişiler seni doğru öğretiye götürmez sorgulaman gereklidir bunu da yaratıcının ayetleri ile yapman gereklidir.

Sitelerde Paylaş

Meselenin özü bu yaratıcının öğretisini görüp ona göre yaşamak gerekli kişilerin öğretisi kişileri bağlar kişiler seni doğru öğretiye götürmez sorgulaman gereklidir bunu da yaratıcının ayetleri ile yapman gereklidir.

Zina yapanlara 100 değnek vurun, hırsızlık yapanların elini kesin, hüre karşı hür köleye karşı köle öldürün.

Kadınlardan birşey isteyeceğiniz zaman perde arkasından isteyin, ev halkı dışındakilere avret yerinizi göstermeyin, kadınlara mirasın yarısını verin, kadınlardan laf dinlemeyen olursa son çare olarak dövün.

Yaratıcınızın ayetleri bunlar.

Sitelerde Paylaş

Siz hep sordunuz, bir de ben sorayım size. Ben farzı yapıp Allah yolunda savaştım ve bir savaş esiri kadın elde ettim ganimet olarak. Sağ elimin sahip olduğu bir kadın bu. Bu kadın bana dedi ki, ben çalışıp para kazanmak istiyorum ve özgürlüğümü senden geri satın almak istiyorum. Ben de tamam dedim ama nasıl kazanacaksın parayı, diye sordum. O da dedi ki fuhuş yaparak kazanacağım. Şimdi Kuran'a göre bu kadının fuhuş yapıp para kazanmasına izin verebilir miyim? Sadece Kuran ayetlerine göre soruyorum bunu ve fuhuş yapmasına izin verirsem, Kuran'a göre bana bir ceza var mı?

Sitelerde Paylaş

Eminmisiniz? Size kim söyledi bunların O 'nun ayetleri olduğunu

Önce kelimeleri kişilerden değil bizzat yaratıcıdan öğrenin birisi sizi kandırmış olabilir daha öncekileri kandırdıkları gibi

Yaradan'dan nasıl öğreneceğiz peki? Arapça okuyarak mı öğreneceğiz Kuran'ı, bunu mu demek istediniz, yoksa bizim bilmediğimiz bir şey mi biliyorsunuz? Ya bize Arapça'yı yanlış öğretirlerse ne olacak?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...