Jump to content

Müslümanlar lütfen cevap verin bende müslüman oluyum?

Recommended Posts

Mikelenjo

Ölüpte diril varmı !

Bu Cümleden ne anlıyorsun ?

Varsa ölüp gelen bana orda olan biteni anlatsın hurileri,nurileri kadeh kadeh sarhoş etmeyen şaraplari açıklasın. Sen daha ne olduğunu bilmeden bildiklerinle ortaya inanmışsin hayrını gör. Ama bu uslubun la,yaklaşımınla biraz zor girersin.

Istediğin gibi kendini hazırla bana karışmada bu bana yeter.

Seni yaradana şükür et,dua et ,öv ,yücelt istediğini yap hiç biri ona ulaşmaz o bu gibi noksanliklardan uzak. Çünkü o tek

Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

senin anlattıklarından ne tür bir inanca sahip olduğun yada neye inandığını anlamış değilim doğrusu.biraz deist düşüncelerine benziyor düşüncelerin.

niye benim dualarım ona ulaşmasın . eğer ulaşmayacaksa ne diye bende dua etme isteği yarat mış. o bütün kontrol elinde olan gizlisininde gizlisini bilendir. karıncaların bile rızkını ayarlamıştır her an yaratma halindedir. ben boş konuşmuyorum. bizi çok iyi görüyor ve duyuyor . benim uykum geliyor diyelim bizi uyutan uyuyunca uyandıran kim.eğer bizi umursamıyorsa ne diye bizde nasıl var oldum neden gibi soruları her insana sordurtuyor.

tarihinde Mikelanjo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

senin anlattıklarından ne tür bir inanca sahip olduğun yada neye inandığını anlamış değilim doğrusu.biraz deist düşüncelerine benziyor düşüncelerin.

niye benim dualarım ona ulaşmasın . eğer ulaşmayacaksa ne diye bende dua etme isteği yarat mış. o bütün kontrol elinde olan gizlisininde gizlisini bilendir. karıncaların bile rızkını ayarlamıştır her an yaratma halindedir. ben boş konuşmuyorum. bizi çok iyi görüyor ve duyuyor . benim uykum geliyor diyelim bizi uyutan uyuyunca uyandıran kim.eğer bizi umursamıyorsa ne diye bizde nasıl var oldum neden gibi soruları her insana sordurtuyor.

Ben deist değilim. Olsaydım eğer bu konulara girme gereği bile duymam yer,içer hayatıma bakardım. Beni anlaman için dinlemen,okuman bunları düşünmen gerek bildiklerin beni sana yanlış anlatır. Siz beni bırakın alacağınız bilgiye bakın!!

Neden dua ulaşmaz,

Allah herşeyi dilemiştir!

Senin Dua Anlayış yanlış yaptığın allahı ne sıfata koyuyor bunu düşünmüyorsun çünkü böyle öğrenmiş bunu doğru bilmişsin. Allah sende dua hissi,yapma özelliğimi verdi eminmisin!!!!

Eğer bu doğruysa insanlara kötülük yapma duygusunu da verdi. Burdan çıkan sonuçlarını konuşmuyorum bunu düşün yeter.

Arabayı allah mı yarattı sence insanmı! Arabanın bütün malzemeleri dünyada var. Insan sadecene buldu ve yaptı var olan birseyden birşey üretti ve kullandı bu için madde tarafı.

Birde maneviyat var bu da aynı araba gibi insanlar buluyor ve kullanıyor. Senin dua anlayışın da böyle bunu insan buldu ve kullanıyor. Iyilikle,kötülük hepsini buldu ve kulaniyor. Şimdi allah herşeyi dilemiş olmuyormu!

Sizin rızık anlayisiniz biraz ters bakış. Eğer allah verdi ise hala veriyor demektir. Hal böyleyken afrika ve diğer ülkelerin durumunun tek sebebi allah olur! Hesabınıda bol bol yiyenlerden soracak olması allahı ne sıfata sokar düşünüyorumusun!

Yazdıklarım çok basit şeyler bak bunlar yüzünden insanlar ateist oluyor iyi düşün sonra konuş allah adına. Siz robot değilsiniz allah uykuna,yemene karışmaz bunu baştan böyle yapmıştır. Siz bedeninizi makina gibi düşünün. Oluşur,gelişir,arıza verir ve durur. Bu makinanın ihtiyaçları vardır siz bu ihtiyaçları düzgün verirseniz iyi kulanirsiniz bu ihtiyaçlar nedir saydiklariniz ve bilgi dir,maneviyat tır. Allah seni umursamıyor demedim. Umursamasaydı bugün bunları konuşamazdık. Sizin umursa anlayışınız yanlıştı.

Seni sen yapan sadece bedeni değildir. Sorma,arama vs bunları isteyen de sensin,kendinsin!!

Sitelerde Paylaş

Eğer bu kadar basit bir soruyla Müslüman olacaksan buyur madem imana gel:

Bir adam Resulullah aleyhissalatu vesselam'a: "Cennette at var mı?" diye sordu. Aleyhissalatu

vesselam da:

"Allah Teala Hazretleri seni cennete koyduğu takdirde, kızıl yakuttan bir at üzerinde orada

dolaşmak isteyecek olsan, o seni istediğin her yere uçuracaktır." buyurdular. Bunun üzerine diğer

biri de:

"Cennette deve var mı?" diye sordu. Ama buna Aleyhissalatu vesselam öncekine söylediği gibi söylemedi. Şöyle buyurdular:

"Eğer Allah seni cennete koyarsa, orada canının her çektiği, gözünün her hoşlandığı şey bulunacaktır." (Tirmizi, Kütüb-i Sitte-14, s. 431/14)

İstediğin her şey olacakmış bak.

... Orada nefislerinizin arzuladığı herşey sizindir ve istediğiniz herşey de sizindir. (Fussilet Suresi, 31)

... Onlar nefislerinin arzuladığı (sayısız nimet) içinde ebedi kalıcıdırlar. (Enbiya Suresi, 102)

"Allah Teâla Hazretleri ferman etti ki: "Ben Azimu'ş-Şân, salih kullarım için gözlerin görmediği, kulakların işitmediği ve insanın hayal ve hatırından hiç geçmeyen nimetler hazırladım." (Buhari,

Müslim, Tirmizi), Kütüb-i Sitte-14, s. 4419/1)

Bak gidersen Allahın sürprizleri var. Sıkıldıkça alırsın bi sürpriz.

Bir adam (cennette) ziraat yapmak için Rabbinden izin isteyecek. Rabbi ona diyecek ki: "Sen arzuladığın hal üzerine değil misin? O da şöyle diyecek: "Evet. Fakat ben ziraati seviyorum." diyecek. Ona izin verilecek, hemen tohum ekecek bir anda ekin verecek, büyüyecek, harmanı

yapılıp, dağlar gibi mahsul yığılacak... ((Buhari), Büyük Hadis Külliyatı-5, s. 413/10119)

Canın sıkılırsa simulasyon benzeri şeyler de yapabilirsin. Yukarıdaki hadisden bu anlaşılıyor. Memur olmak istiyorsan memur simulator e girersin.

Cennette bir çarşı vardır. Ancak orada ne alış, ne de satış vardır. Sadece erkek ve kadın suretleri vardır. Erkek bunlardan bir suret arzu ederse o surete girer. ((Tirmizi), Kütüb-i Sitte-14, s. 434/17)

Sıkıldıkça tipini değiştirirsin.

... Her kaygının da arkası kesilecektir. Cehennem ehlinin kaygısı müstesna... (Ramuz el-Ehadis-2, s.

342/15)

Bak kaygı da yok.

... onlar şöyle diyecekler: "Biz ebedileriz, asla helak olmayız, biz mutlu kişileriz, asla kederlenmeyiz... (Tirmizi, Büyük Hadis Külliyatı-5, s. 409/10099)

Bak hep mutlusun yani sıkılmayacaksın. Dert, tasa keder yok.

Derler ki: "Bizden hüznü giderip yok eden Allah'a hamdolsun; şüphesiz Rabbimiz, gerçekten bağışlayandır, şükrü kabul edendir." (Fatır Suresi, 34)

... Orada hiçbir dert ve tehlike yoktur... (Ramuz el-Ehadis-1, s. 170/1)

Allah'ın Kendi fazlından onlara verdikleriyle sevinç içindedirler. Onlara arkalarından henüz ulaşmayanlara müjdelemeyi isterler ki onlara hiçbir korku yoktur, mahzun da olacak değillerdir. (Al-i İmran Suresi, 170)

Sorularına cevaplar geldi. Şimdi senden kelimei şehadet bekliyorum :)

Bu hadislere bu kadar takılmayın.

Sitelerde Paylaş

Bir çok sorulara cübbeli güzel anlatıyor aklındaki soruları cübbeli hocadan dinlemeni tavsiye ederim.

Bunu inana inana dinliyor musunuz gerçekten? Yok boyumuz bulutlara değecek kadar uzun olacakmış, yok bilmem ne. Allah akıl, fikir ihsan eylesin!!!

Sitelerde Paylaş

Ben deist değilim. Olsaydım eğer bu konulara girme gereği bile duymam yer,içer hayatıma bakardım. Beni anlaman için dinlemen,okuman bunları düşünmen gerek bildiklerin beni sana yanlış anlatır. Siz beni bırakın alacağınız bilgiye bakın!!

Neden dua ulaşmaz,

Allah herşeyi dilemiştir!

Senin Dua Anlayış yanlış yaptığın allahı ne sıfata koyuyor bunu düşünmüyorsun çünkü böyle öğrenmiş bunu doğru bilmişsin. Allah sende dua hissi,yapma özelliğimi verdi eminmisin!!!!

Eğer bu doğruysa insanlara kötülük yapma duygusunu da verdi. Burdan çıkan sonuçlarını konuşmuyorum bunu düşün yeter.

Arabayı allah mı yarattı sence insanmı! Arabanın bütün malzemeleri dünyada var. Insan sadecene buldu ve yaptı var olan birseyden birşey üretti ve kullandı bu için madde tarafı.

Birde maneviyat var bu da aynı araba gibi insanlar buluyor ve kullanıyor. Senin dua anlayışın da böyle bunu insan buldu ve kullanıyor. Iyilikle,kötülük hepsini buldu ve kulaniyor. Şimdi allah herşeyi dilemiş olmuyormu!

Sizin rızık anlayisiniz biraz ters bakış. Eğer allah verdi ise hala veriyor demektir. Hal böyleyken afrika ve diğer ülkelerin durumunun tek sebebi allah olur! Hesabınıda bol bol yiyenlerden soracak olması allahı ne sıfata sokar düşünüyorumusun!

Yazdıklarım çok basit şeyler bak bunlar yüzünden insanlar ateist oluyor iyi düşün sonra konuş allah adına. Siz robot değilsiniz allah uykuna,yemene karışmaz bunu baştan böyle yapmıştır. Siz bedeninizi makina gibi düşünün. Oluşur,gelişir,arıza verir ve durur. Bu makinanın ihtiyaçları vardır siz bu ihtiyaçları düzgün verirseniz iyi kulanirsiniz bu ihtiyaçlar nedir saydiklariniz ve bilgi dir,maneviyat tır. Allah seni umursamıyor demedim. Umursamasaydı bugün bunları konuşamazdık. Sizin umursa anlayışınız yanlıştı.

Seni sen yapan sadece bedeni değildir. Sorma,arama vs bunları isteyen de sensin,kendinsin!!

MODEST İNANCINI BİLMEDİĞİM İÇİN YAZDIKLARIN PEK ANLAŞILMIYOR.DUALARA ALLAH TEALA CEVAP VERMİYOR GİBİ DÜŞÜNÜYORSUN ANCAK BEN KURANA İMAN ETTİĞİM İÇİN DUALARA İCABET ETTİĞİNİ SÖYLÜYOR KURANDA.

BAKARA 186 Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O hâlde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler.

KURANI KERİM DİKKAT EDERSEN BÜTÜN SORULARA CEVAP VERİYOR.DEMİŞSİNKİ

O, sizi yeryüzünde halifeler (oraya hâkim kimseler) yapan, size verdiği nimetler konusunda sizi sınamak için bazınızı bazınıza derece derece üstün kılandır. Şüphesiz Rabbin, cezası çabuk olandır. Şüphe yok ki O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

İNSANLARI AÇLIKLA VEYA VARLIKLA İMTİHAN EDEBİLİR.BURDA SONUÇ GÜZEL AMEL İŞLEYENLERİN VE SABREDENLERİN ORTAYA ÇIKMASI.O SONUCU ZATEN BİLİYOR FAKAT ONLARDAKİ BU HASLETLERİN ORTAYA KOYMALARI İŞLEVE DÖKMELERİ

VE andolsun ki sizden savaşanları ve sabredenleri bildirmek ve gizlediklerinizi haber vermek için sizi sınamaktadır.

Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele.

YANİ KURAN BUNLARA ZATEN CEVAP VERİYOR.SENİN DÜŞÜNCELERİN BİRAZ KURANA UYMUYOR.

Sitelerde Paylaş

MODEST İNANCINI BİLMEDİĞİM İÇİN YAZDIKLARIN PEK ANLAŞILMIYOR.DUALARA ALLAH TEALA CEVAP VERMİYOR GİBİ DÜŞÜNÜYORSUN ANCAK BEN KURANA İMAN ETTİĞİM İÇİN DUALARA İCABET ETTİĞİNİ SÖYLÜYOR KURANDA.

BAKARA 186 Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O hâlde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler.

KURANI KERİM DİKKAT EDERSEN BÜTÜN SORULARA CEVAP VERİYOR.DEMİŞSİNKİ

O, sizi yeryüzünde halifeler (oraya hâkim kimseler) yapan, size verdiği nimetler konusunda sizi sınamak için bazınızı bazınıza derece derece üstün kılandır. Şüphesiz Rabbin, cezası çabuk olandır. Şüphe yok ki O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

İNSANLARI AÇLIKLA VEYA VARLIKLA İMTİHAN EDEBİLİR.BURDA SONUÇ GÜZEL AMEL İŞLEYENLERİN VE SABREDENLERİN ORTAYA ÇIKMASI.O SONUCU ZATEN BİLİYOR FAKAT ONLARDAKİ BU HASLETLERİN ORTAYA KOYMALARI İŞLEVE DÖKMELERİ

VE andolsun ki sizden savaşanları ve sabredenleri bildirmek ve gizlediklerinizi haber vermek için sizi sınamaktadır.

Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele.

YANİ KURAN BUNLARA ZATEN CEVAP VERİYOR.SENİN DÜŞÜNCELERİN BİRAZ KURANA UYMUYOR.

Düşünmeden yazıyorsun. Çünkü çok eminsin sen kuranı düz okuyorsun. Zebur,tevrat,incil bozulmuş ama kuran bozulmamış gibi davraniyorsun. Siz resmen allah hata yapar ama sonunda ders alır diyorsunuz. !!

Kulaktan kulağa oyun bilirmisin nasıl kelimeler ablam değiştirir.

Kurandan okuduklarin çok güveniyorsun unutmaki sen ahmetin,mehmetin anladığını anlıyorsun yani onun kafası ile okuyorsun. Sen kendini hiç zorlamadan herşeye hazır konmuş onu doğru beklemişsin. Beni bu yüzden anlamasın ayrıca çok acelecisin.

Benim kuran anlayışıma ters değil. Ben anladığımı yazdım ve yaşıyorum.

Benim aladdinin sihirli lambasındaki cin gibi dua ettiğim tanrım,allahım yok.

Sitelerde Paylaş

BUNU İTİRAF ETMİYODUN ASLINDA BENDE ETTİRİP SENİ GÜNAHA SOKMAK İSTEMİYORDUM. ANCAK ANLAŞMAMIZ MÜMKÜN OLMADI. sen sevmenin ne demek olduğunu bilirsin. senin hayalinde bir sevdiğin vardır onu arrsın ararsın ama bulamazsın çünkü o sevdiğinde sensindir.senin istediğin gibi birisini sevmek istersin. birini seviyormuş gibi zanlara birlikte yaşadıkça ona sevgin kalmaz çünkü o senin ibi düşünmüyor senin isteak senin düşündüğün gibi birii gibi olamıyordur. sen ancak

kendi sevdiğini kendin var edersin misal çünkü o sensindi,r. sevmek güzel ve bunu yaşamak gerekir. bu bir benzetme olup gerçeği tam bilmemiz imkansızdır.

Sitelerde Paylaş

Beni anlamak isteyen anlar. Ben senin anladıklarını çok oldu bırakıp doğru olanı aramaya çıkalı. Umarım birgün cebrailin sesine kulak verirsin.

Ne zaman filistin için dua ettiğin zaman. Maide 24,25 aklına getir işte ozaman sana cebrail seslenir onu duy.

Selam...

Sitelerde Paylaş

Cennette yaşamın periyodu 315 senedir. 315 sene sonra tekrar başa dönersiniz.

Sonsuz döngü. Döngüden sonra sıfırlanacağınız için yeniden aynı şeyler ilk defa yaşıyormuşsunuz gibi olacak.

Bu muamele herkese. Musaya, isaya muhammede. Hatta buda'ya da.

Bunu tayyibe nasıl anlatacağız asıl mesle bu.

Sitelerde Paylaş
Kuran dan başkası yok.

E iyi zaten, Kuranda cennet hakkında ne var? Yeme içme, huri kucağından başka bir halt var mı? Yok. Hadisler hiç olmazsa konuyu biraz süslüyor, hocalar kendi fantazilerini de katıp anlattıkça coşuyorlar. Asıl size Kuran yeterli gelmiyor, hadisler uydurup islama renk katmaya çalışan sizlersiniz.

Bize hikaye okumayın. Siz hadissiz yapamazsınız! Bize farketmez, hadis de getirseniz, ayet de, hepsinin ne mal olduğunu, hepsini yazanların hangi cahil adamlar olduklarını biliriz. Siz müslüman müslümana kaldınız mı hadisler havada uçuşur. Burada bize hava, caz yapmayın.

İslamı eleştirmek için Kura'dan başka hiç bir şey lazım değildir. Aç herhangi bir sayfasını, eleştirecek, insanlığa aykırı on konu bulursun. Hadis sadece eleştirinin tuzu biberi olabilir. Eleştiriyi genişletmek adına "işte Kuran'da böyle yazdığı için hadiste de zaten bu destekleniyor, o yüzden islam tarihinde bu hep böyle olmuştur, bugün de böyle gitmektedir" filan denir ancak.

İslamın ne mal olduğunu anlamak için bir kaç Kuran ayeti yeterli gelir yoksa...

Sitelerde Paylaş

E iyi zaten, Kuranda cennet hakkında ne var? Yeme içme, huri kucağından başka bir halt var mı? Yok. Hadisler hiç olmazsa konuyu biraz süslüyor, hocalar kendi fantazilerini de katıp anlattıkça coşuyorlar. Asıl size Kuran yeterli gelmiyor, hadisler uydurup islama renk katmaya çalışan sizlersiniz.

Bize hikaye okumayın. Siz hadissiz yapamazsınız! Bize farketmez, hadis de getirseniz, ayet de, hepsinin ne mal olduğunu, hepsini yazanların hangi cahil adamlar olduklarını biliriz. Siz müslüman müslümana kaldınız mı hadisler havada uçuşur. Burada bize hava, caz yapmayın.

İslamı eleştirmek için Kura'dan başka hiç bir şey lazım değildir. Aç herhangi bir sayfasını, eleştirecek, insanlığa aykırı on konu bulursun. Hadis sadece eleştirinin tuzu biberi olabilir. Eleştiriyi genişletmek adına "işte Kuran'da böyle yazdığı için hadiste de zaten bu destekleniyor, o yüzden islam tarihinde bu hep böyle olmuştur, bugün de böyle gitmektedir" filan denir ancak.

İslamın ne mal olduğunu anlamak için bir kaç Kuran ayeti yeterli gelir yoksa...

Olmasın.Hz. Peygamber oturdu Allah' la cennetimi konuştular da cenettin her yerini tarf edecen hadisler var. Peygamber Kuran'ın ayaklı hali ama Kurandan fazlasını söylemek olmaz, onun için benim için ilk Kuran ikincisi yok.

tarihinde SanTa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peygamber Kuran'ın ayaklı hali

E be bilader! Bu kadar çabuk da çark etmeni beklemiyordum! E ayaklı Kuran ise ne demeye hadisleri dışladın o zaman? Şiz müslümanlar bu yüzden güvenilmezsiniz. En ufak rüzgarda dönersiniz. Hadise bakmam Kurana bakarım diyen, bir esintide Muhammedi ayaklı Kuran yaptı! E daha ne deyim ben?

Sizin allah bir dediğinize inanılmaz! Daha bu dine girerken yalan yere şahitlik yapmıyor musunuz siz? Nereden gördünüz allahı muhammedi de şehadet ederim diyorsunuz? Yalancı şahitlikle başlanan işten hayır gelir mi? Gelmez. Yalan düzmece kanıtlarla kendi gibi inanmayanlara karşı hukuku silah olarak kullanmaya, zulümler etmeye kadar gider elbet. Zaten de öyle oldu...

Sitelerde Paylaş

E be bilader! Bu kadar çabuk da çark etmeni beklemiyordum! E ayaklı Kuran ise ne demeye hadisleri dışladın o zaman? Şiz müslümanlar bu yüzden güvenilmezsiniz. En ufak rüzgarda dönersiniz. Hadise bakmam Kurana bakarım diyen, bir esintide Muhammedi ayaklı Kuran yaptı! E daha ne deyim ben?

Sizin allah bir dediğinize inanılmaz! Daha bu dine girerken yalan yere şahitlik yapmıyor musunuz siz? Nereden gördünüz allahı muhammedi de şehadet ederim diyorsunuz? Yalancı şahitlikle başlanan işten hayır gelir mi? Gelmez. Yalan düzmece kanıtlarla kendi gibi inanmayanlara karşı hukuku silah olarak kullanmaya, zulümler etmeye kadar gider elbet. Zaten de öyle oldu...

Üff siz açık mı yakaladınızı düşünüyorsunuz hemen. Bu kadar basit mi?

Evet ayaklı Kuran. Kuran yazı haliyle mi indi yoksa sözlerlemi. Kuran da cennet yeşil diyorsa Hz. Peygaber birde sarı var diyebilir mi? Hadisler böyle.

Umarım anlıyorsunuzdur. Hani siz ateistler leb... derken çorum dersiniz ya!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...