Jump to content

Recommended Posts

Uzatmayıp sadete geçeceğim.

Beyindeki fonksiyonların tamamı mı maddesel? Mesela ben bu yazıyı klavyeden yazmak için düşünüyorum. Beyinde ne azalıp ne eksiliyor ki bu yazıyı böyle yazabiliyorum?

Beyin fonksiyonları için elektriksel deniyor ama nasıl elektriksel? Harddiskteki gibi 1 ler ve 0 lar mı var sadece...

Bu konuyu merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Uzatmayıp sadete geçeceğim.

Beyindeki fonksiyonların tamamı mı maddesel? Mesela ben bu yazıyı klavyeden yazmak için düşünüyorum. Beyinde ne azalıp ne eksiliyor ki bu yazıyı böyle yazabiliyorum?

Beyin fonksiyonları için elektriksel deniyor ama nasıl elektriksel? Harddiskteki gibi 1 ler ve 0 lar mı var sadece...

Bu konuyu merak ediyorum.

Beyinde ne azalıp eksilecek. Yeyip içtiklerin azalıp eksiliyor. Beyni besleyen aldığın besinler.

Beyin fonksiyonları elektriksel doğru. Ama beyin dijital mantığa göre çalışmıyor. Kuantum mantığa göre çalışıyor. O da henüz tam olarak keşfedilmiş değil. Ayrıca düşüncenin tek kaynağının beyin olup olmadığı da bilinmiyor.

Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim kadarıyla beyindeki fonksiyonların tamamı maddesel. Şu anda yazı yazarken beyindeki organizasyon artıyor. Beyin gelişiyor yani. Sinirler arasında yeni bağlar oluşuyor. Bu yazıyı deneyimlediğine dair hafızada yeni bilgi oluşuyor.

Evet hard disk gibi 0 ve 1ler seviyesine indirgenebilir. Sinir devresi varsa 1 yoksa 0 denilebilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...