Jump to content

cennet cehennem varmı?

Recommended Posts

Yeryüzünde insan iradesi hüküm verme yetkisine sahip değil midir?

Allah insanı yeryüzüne halife kıldığını söylemiyor mu?

İnsanlara akıl vermemiş mi?

Kalkıp ta insanların verdiği/vereceği bir karardan sorumlu tutulsun? Olur mu öyle saçmalık?

e değil işte hüküm verme yetkisine.....sizler veriosunuz hükmü kafanıza göre...

yok eğer allah verio dersen...anlat..

CARİYESİNİ öldüren hür erkeğe verilecek CEZA nedir kurana göre ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ama zaten hükmü verme yetkisi insana verildi demek;

konuda ehil insanların kendi kafasındakine göre hüküm vermesi demek değil mi?

Bilmem. internette bir uzmanına sorabilrsin.

tarihinde mmmrkl tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ama zaten hükmü verme yetkisi insana verildi demek;

konuda ehil insanların kendi kafasındakine göre hüküm vermesi demek değil mi?

Bilmem. internette bir uzmanına sorabilrsin.

neden? sen söle ? sayın çok müslüman ? ben zaten biliyorum cevabı....VERİLEMEZ hiç bir ceza....aksini sen ispat et buyur.

Sitelerde Paylaş

Dünyevi konulardan bahseden kim. Hiç bir konu diyorum, dünyevi diyorsun. Allah yok diyorum, yaratmış diyorsun. Madem yanıt veremeyeceksin, niye veriyormuş gibi yapıyorsun?

Siz müslümanların tüm yapabildiğiniz bu. .....mış gibi yapmak, ......muş gibi yapmak. Allah varmış gibi yaparsınız, cahil adamların yazdığı Kuran allahtanmış gibi yaparsınız. Muhammed dünyalar iyisiymiş gibi yaparsınız. Tüm işiniz gücünüz, herde bir gerçek var eğriltmek. Size gerçeğe düşmansınız. Laikliği benimsemeniz takdire değer ama inanmıyorum. Bu da takiye olmalı. Bir müslümanın samimi laik olmasını olanaksız görüyorum.

Benim inancıma göre, yalnızca gerçeğin peşinden gitmek insanı kurtuluşa ve özgürlüğe götürür. Müslümanların, insanların özgür düşünmesinden ve araştırmasından korkmaması gerekiyor. Kendi içlerinde inançları tamsa "hodri meydan" bütün gerçekler ortaya çıksın diyebilmeliler. Öyle diyemiyorlarsa bana göre, gerçek, dosdoğru dine mensup değillerdir. Gerçek bir mümin, laik olmalı. Şimdi diyeceksin, ayet var:

Maide 44

"..................... Artık insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi, az bir pahaya satmayın ve kimler, Allah'ın indirdiği hükme uygun olarak hüküm vermezlerse onlardır kâfirlerin ta kendileri"

Ben bir Kuran inanırı bir müslim olarak Allah'ın indirdikleriyle hüküm verilmesi taraftarıyım Fakat bu, sizin anladığınız şeriat değildir. Allah'ın indirdiği Kuran'ın hükümleri, hadisle, mezhep fıkıhlarıyla bozulmuş hükümlerden çok daha farklı, daha yalın kurallardır. Bunun uygulayıcısı ise, Ben Kuran'ı uyguluyorum diye bunu müesseseleştirmek zorunda değildir. Hepsi, bildik nizami, modern bir anayasa, ceza yasası, medeni kanun haline getirilip bütün milletin demokratik onayıyla uygulamaya koyulabilir.

Ayrıca o ayet kolayca şöyle anlaşılabilir.

ve men lem yahkum bimâ enzelallâhu fe ulâike humul kâfirûn.

kim hükmetmez Allah'ın indirdiğiyle, öyleyse işte onlar gerçeği örtenlerdir.

Kafir kelimesi, daha önceki iletilerimde defalarca bahsettiğim gibi, "örten" köküne dayanır.

"yahkum" (hükmetti) kelimesi ise, muhakeme'de olduğu gibi, düşünüp bir şeyin öyle olduğuna karar vermek demektir.

Böylece yıllardan beri ayeti hep tek, kısıtlı mealini kullandığımız ortaya çıkar. Halbuki başka bir açıdan bakarsak:

En başta dediğim gibi; işte o gerçeğin üstününü örtenlerdir, bir konu hakkında Allah'ın indirdiğiyle düşünüp, muhakeme etmeyenler. Gerçeğin üstünü örtmese, Allah'ın indirdiklerine ulaşacaklar.

Sitelerde Paylaş

Bir kısmına katılıyorum. Fakat hadisi niye boş görüyorsun, pekçok çelişkiler içerse de, yine de hadislerden faydalanılabilineceğine inanmıyor musun?

Hadislerin yüzde kaçının doğru olabileceği malum.

Gerçekten söylemiş olduğuna emin olduklarımız bile, din için bir hüküm olamaz. (Ki kendisi böyle bir hüküm vermiş olamaz) Bir kişi onları siyerde, sevdiğin bir insanın biyografisi olarak okuyabilir, tavsiye mahiyetinde hayatına entegre edilebilir. Fakat din hükmü olarak başkalarına dayatmak Kuran'a aykırıdır.

Muhammed ss, insan olmaktan çıkarılıp adı konmadan ilahlaştılırdığı için, onun dedikleri, de Kuran'a ortak koşulacak kadar değerli sayılıyor. Onun gerçek sözlerini, kendi değerinde alırsak sıkıntı yok.

Sitelerde Paylaş

Müslümanların hadis inkar etmekle İslam dinini hangi yanlıştan kurtarabildiklerini sandıklarını açıklamaları gerekiyor. Hadis inkarı hiç bir sorunu çözmez. Çünkü hadis yazarları bu işi inceleyerek yapmışlardır. Kuran ile çelişen hadis pek yoktur. Ancak Kuran'da çok kısa geçilen ve açıklanmayan konuları daha genişleten hadisler vardır.

Faraza tüm hadisleri attınız. Hepsini reddettiniz. İslamda ne gibi bir değişiklik olur? Pek olmaz. Beş vakit namaz kılmazsınız, namazda belli ritüelleri tekrarlamazsınız. Kafanıza göre rüku secde yapar, bunu da belli vakitlerde yapmazsınız. Rekat mekat olmaz. Ama bu pek bir şeyi değiştirmez. Zaten müslümanların yüzde kaçı namaz kılıyor? Değişen ne oluyor? Hiç bir şey... Yine insan haklarına ve bilime aykırı Kuran yerinde duruyor. Ne değişti? Hiç bir şey... Müslümanlar sadece farzları sayarsak, günde onyedi kere bellerini büküp, otuzdört kere yere kapanıp geri kalkma zahmetinden kurtulurlar, o kadar...

Biz size hadisi inkar edin, etmeyin demiyoruz. Onu siz bileceksiniz. Ama etseniz de etmeseniz de aynı tas, aynı hamam...

Sitelerde Paylaş

Cennet cehennem var mi? bilmiyorum, buyuk ihtimalle yoktur. Ama varsa, muslumanlar ayvayi yedi, oluye tecavuz, kucuk cocukla gerdek, milletin elini kesme, hirsizlik, kadinlara eziyet, cocuklara zulm, ahlaksizlik bunlarda norm. Yani cehennem varsa, ahalisinin buyuk kismi bu dunyada aklini kullanmayan muslumanlardan olusur.

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben müslümanlara hadi bi iyilik yapıp, Kuranda cennetin henüz var olmadığının, eskiden de cennetin zaten yeryüzü olduğunun, kıyametten sonra da yeryüzünde olacağının yazdığını kanıtlayabilirim. Bu iyiliği onlara yaparım. Çünkü Kuranı hiç bilmiyorlar ve iddialarını bu yüzden kanıtlayamıyorlar.

Ama bu mevzu değil yani, cennet nerde diye yazıyorsa yazsın, bu neyi değiştirecek? Bir şey değiştirecek olsa, hadi ben geçici olarak müslüman oldum, sırf iddia için der ve Kurana göre cennetin yer yüzünde olduğunu kanıtlarım! Sırf iddia etmek ve kazanmak diye bir derdim olsa, bu iş bitinceye kadar müslüman olup bitince tekrar ateist olurum. Buradaki müslümanları da bu sıkıntıdan kurtarırım. Yazık bir Kuran'da cennetin yeryüzünde olduğunun yazdığını kanıtlayamıyorlar!

İnsanın "dur bir süreliğine müslüman olayım şu gariplerin imdadına yetişeyim de tekrar ateist olurum" diyesi geliyor! :D

Yahu şu Kuranınızı bir iyice öğrenin! Kuran bilmez müslümandan bıktık usandık! Yani gına geldi artık, geçici müslüman olacaksın, bak işte müslüman böyle olunur diye göstereceksin artık neredeyse be yahu! Sabır taşını çatlattınız ha! Şu Kuranı okumadan müslüman olmayın be! Yettiniz artık!

Sitelerde Paylaş

Ben müslümanlara hadi bi iyilik yapıp, Kuranda cennetin henüz var olmadığının, eskiden de cennetin zaten yeryüzü olduğunun, kıyametten sonra da yeryüzünde olacağının yazdığını kanıtlayabilirim. Bu iyiliği onlara yaparım. Çünkü Kuranı hiç bilmiyorlar ve iddialarını bu yüzden kanıtlayamıyorlar.

Ama bu mevzu değil yani, cennet nerde diye yazıyorsa yazsın, bu neyi değiştirecek? Bir şey değiştirecek olsa, hadi ben geçici olarak müslüman oldum, sırf iddia için der ve Kurana göre cennetin yer yüzünde olduğunu kanıtlarım! Sırf iddia etmek ve kazanmak diye bir derdim olsa, bu iş bitinceye kadar müslüman olup bitince tekrar ateist olurum. Buradaki müslümanları da bu sıkıntıdan kurtarırım. Yazık bir Kuran'da cennetin yeryüzünde olduğunun yazdığını kanıtlayamıyorlar!

İnsanın "dur bir süreliğine müslüman olayım şu gariplerin imdadına yetişeyim de tekrar ateist olurum" diyesi geliyor! :D

Yahu şu Kuranınızı bir iyice öğrenin! Kuran bilmez müslümandan bıktık usandık! Yani gına geldi artık, geçici müslüman olacaksın, bak işte müslüman böyle olunur diye göstereceksin artık neredeyse be yahu! Sabır taşını çatlattınız ha! Şu Kuranı okumadan müslüman olmayın be! Yettiniz artık!

alala.. :D ben de merak ettim bak şimdi....bunuj kanıtı olabiliyor mu yaw ?? yani cennetin dünyada olduğunu kurandan kanıtı ??

Sitelerde Paylaş

cennetin dünyada olduğunu kurandan kanıtı ??

Öyle bir kanıt yok, yanlış anlamışsın. Kuranda öyle yazdığını kanıtlarım dedim. Kuranda yazması kanıt değildir. Kuranda şu şöyledir yazıyor diye o öyle olmaz. Benim kanıtlayacağım, sadece Kuranda öyle yazdığı. Yazıyor diye hiç bir şey gerekmez. Sadece yazıyor olur.

Sitelerde Paylaş

Öyle bir kanıt yok, yanlış anlamışsın. Kuranda öyle yazdığını kanıtlarım dedim. Kuranda yazması kanıt değildir. Kuranda şu şöyledir yazıyor diye o öyle olmaz. Benim kanıtlayacağım, sadece Kuranda öyle yazdığı. Yazıyor diye hiç bir şey gerekmez. Sadece yazıyor olur.

peki neresinde yazıyor ? işte onu merak ettim. bi göstersen ? bana da yarar hem...bişi daha örenmiş olurum ?

Sitelerde Paylaş

peki neresinde yazıyor ?

Belli bir yerinde yazmıyor. Ama Kuranı bütün olarak incelersen cennetin yeryüzünde olduğu anlamını çıkarmak olası. Bu bir ilahiyat tezi olabilir. İlahiyatçı olsam bununla prof filan olurdum. Bu konuda bir kitap yazılırdı. Ama ne olurdu? Hiç. Koca bir hiç. İlahiyatçılar işte böyle üfürükten tayyare işlerle uğraşıyorlar. Cennet yeryüzünde yazsa ne olur, yazmasa ne olur? Üfürükten bile değil, başka gaz çıkarımlarından tayyare aslında da, kabalaşmayayım dedim.

Kuran kitap yerine konup ele alınıp okunacak bir meymenet değildir. Hiç bir işe yaramaz. Zamanında okumuş bulunduk, sırf meraktan. Önce iyi niyetle okudum. Müslümandım. Okuyunca baktım, zırvanın önde gideni. Derhal müslümanlıktan çıktım ve kısa bir tanrı yine de olabilir mi diye tereddüt ettikten sonra ateizmde karar kıldım. Allah zaten Arabın uydurması da, tanrı diye de bir şey yoktur.

Sitelerde Paylaş

Belli bir yerinde yazmıyor. Ama Kuranı bütün olarak incelersen cennetin yeryüzünde olduğu anlamını çıkarmak olası. Bu bir ilahiyat tezi olabilir. İlahiyatçı olsam bununla prof filan olurdum. Bu konuda bir kitap yazılırdı. Ama ne olurdu? Hiç. Koca bir hiç. İlahiyatçılar işte böyle üfürükten tayyare işlerle uğraşıyorlar. Cennet yeryüzünde yazsa ne olur, yazmasa ne olur? Üfürükten bile değil, başka gaz çıkarımlarından tayyare aslında da, kabalaşmayayım dedim.

Kuran kitap yerine konup ele alınıp okunacak bir meymenet değildir. Hiç bir işe yaramaz. Zamanında okumuş bulunduk, sırf meraktan. Önce iyi niyetle okudum. Müslümandım. Okuyunca baktım, zırvanın önde gideni. Derhal müslümanlıktan çıktım ve kısa bir tanrı yine de olabilir mi diye tereddüt ettikten sonra ateizmde karar kıldım. Allah zaten Arabın uydurması da, tanrı diye de bir şey yoktur.

:D :D :D aynen de dediğin gibi....zamanı vaktinde ayasofyada birbirinin saçını sakalını tutmuş "melekler dişimi - erkek mi?" kavgası yapan papazlar gibi...şimdilerde de bizim ilahiyatçılar kavgaya tutuşmuş ve ilahi kitapların - hadislerin - kuranın içine gark olmuş durumdalar....artık tanrı parçacığı mı arıolarsa ? bilemiom :D

Sitelerde Paylaş

Öncelikle insanların yaptıkları dini simgelemez.

Bir insan bir yere gidip bomba patlattığında bu Hristiyan,Müslüman,Yahudi,Ateist vb farketmez ve o kitlenin sorumluluğu değildir.

Anlıyacağınız olayları inançların üstüne yıkmak kolaydır. Bu yüzden görülenlere değil, karanlığa ışık tutmalıyız.

Ateizm bir inanıştır. Ama temelleri olmayan bir inanıştır. Evrim vb şeyler teori üzerine oturtulmuş ve kesinliği belli olmuyan konulardır.

Her teori kendisinin doğruluğunu ilan edip birbirini etkisiz kılmaktadırlar.

İnsanlar ne maymundan geldi ve her şey şansa bala oldu vb şeyler demek tamamen saçmalıktır.

Bir sürü bilimsel şeyler izliyoruz ancak hepsi teori üzerine kurulu ve başka bir teori onun olamıyacağı kararını veriyor.

Bilimde hiçbir şeye %100 açıklık getiremiyeceğinden,

Bence mantıksal olarak dünyanın biri tarafından yönetildiği kesin görülüyor.

Hiç bir madde kendi kendine etkileşime geçemezken, kendi kendine bu kadar mükemmel yaşamın oluşması cennet ve cehennemin var olmasından daha düşük olasılığa sahiptir.

Gördüğüm kadarıyla bilimden yeteri kadar desteği göremediği için ateizm dinlerin saçma olduğu kanaatine kaymaya başlamış.

kendilerini dinlerin saçma olmasına dayandırıp din yok her şey tesadüf demeye başlamışlar.

Tesadüflerin varlığı bence Tanrının varlığından daha zayıf olasılığa sahip görünüyor.

Her varlığın bir şey sonucunda oluştuğu ve yapılan her şeyin biri tarafından yapıldığı düşünülürse, evrenide etkileşime geçiren ve bu düzeni yaratan biri kesinlikle olmalıdır.

Cehennemde, cennette vardır.

tarihinde SeGmenTT61 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öncelikle insanların yaptıkları dini simgelemez.

Bir insan bir yere gidip bomba patlattığında bu Hristiyan,Müslüman,Yahudi,Ateist vb farketmez ve o kitlenin sorumluluğu değildir.

Anlıyacağınız olayları inançların üstüne yıkmak kolaydır. Bu yüzden görülenlere değil, karanlığa ışık tutmalıyız.

Ateizm bir inanıştır. Ama temelleri olmayan bir inanıştır. Evrim vb şeyler teori üzerine oturtulmuş ve kesinliği belli olmuyan konulardır.

Her teori kendisinin doğruluğunu ilan edip birbirini etkisiz kılmaktadırlar.

İnsanlar ne maymundan geldi ve her şey şansa bala oldu vb şeyler demek tamamen saçmalıktır.

Bir sürü bilimsel şeyler izliyoruz ancak hepsi teori üzerine kurulu ve başka bir teori onun olamıyacağı kararını veriyor.

Bilimde hiçbir şeye %100 açıklık getiremiyeceğinden,

Bence mantıksal olarak dünyanın biri tarafından yönetildiği kesin görülüyor.

Hiç bir madde kendi kendine etkileşime geçemezken, kendi kendine bu kadar mükemmel yaşamın oluşması cennet ve cehennemin var olmasından daha düşük olasılığa sahiptir.

Gördüğüm kadarıyla bilimden yeteri kadar desteği göremediği için ateizm dinlerin saçma olduğu kanaatine kaymaya başlamış.

kendilerini dinlerin saçma olmasına dayandırıp din yok her şey tesadüf demeye başlamışlar.

Tesadüflerin varlığı bence Tanrının varlığından daha zayıf olasılığa sahip görünüyor.

Her varlığın bir şey sonucunda oluştuğu ve yapılan her şeyin biri tarafından yapıldığı düşünülürse, evrenide etkileşime geçiren ve bu düzeni yaratan biri kesinlikle olmalıdır.

Bilim ve ateizm birbirini bağlamaz. Öncelikle ateizmin bilimi kullanarak bir yerlere varmaya çalışan bir inanış olduğu yanılgısından kurtulun. Çoğu ateist septik düşünceye sahip olduğundan, yine septik olan bilimi takip eder. Bu ateist olduğundan değil, septik düşündüğündendir. Ateizm, bilimle savunulamaz. Ancak ateistler bilimi kullanarak, karşı düşüncenin yanlış olduğunu kanıtlayabilir. Ayrıca ateizm bir inanıştan ziyade, "tanrı vardır" savına karşı bir tepkidir.

Bilimsel teoriler üzerinden atıp tutarken de biraz tutarlı olmaya dikkat edin. Evrim kesindir. Evrimin mekanizması tartışma konusudur. Bugüne kadar bulunan mekanizmaları gözlemlerle, deneylerle kanıtlanmıştır. Evrim canlıların değiştiğini söyler. Canlıların değişmediğini söylemek deliliktir. Müslümanların reddettiği konu türleşmedir. Müslümanların neyi reddedip neyi kabul ettiği bilimi bağlamaz. Akılcı insanlar dogmatik bilgiden önce bilimsel bilgiye bakarlar.

Teori kanıtlanamamış demek değildir. Teori deneylere ve gözlemlere dayandırılmış, çoğunluk tarafından kabul edilen hipotezlere denir. Teoriler bilimdeki en önemli sistemlerdir. Teoriler kanunlaşmaz, kanunları açıklar. Dolayısıyla "Evrim vb teori üzerine oturtulmuş kesinliği belli olmayan konular" iddiası tamamen tutarsızdır, komiktir.

Ateistlerin büyük bir kısmı zaten tesadüfen oluşan evreni savunmaz. Kendi savlarınızın doğruluğunu desteklemek için böyle tutarsız ve yanlış bir şekilde atıp tutmanız size fayda sağlamaz, aksine ateizmi hiç anlamamış olduğunuzu gösterir. Ateistler; evrenin oluşumu, bigbangin sebebi gibi sonu gelmez soruların cevabını vermek zorunda da değildir. Bu tür konularda da bilimi ve güncel bulguları takip eder. Buna bağlı olarak tesadüfi evreni değil, fizik kanunları sonucu oluşan evreni savunabilir.

Bilim hiçbir şeye %100 açıklık getiremez evet, ancak tanrı olgusu bile başlı başına bir karanlıkken, sorulara tanrıya bağlı olarak verilen cevaplar uydurmasyondan öteye gidemez. Bilim en azından %100 e yakın tahminlerde bulunabilir.

Eğer mantıken ele alacaksak tanrının varlığını, evrenin biri tarafından yönetildiğini savunmak en mantıksız şeyden bile daha mantıksızdır. Bir şeyin mantıklı olduğunu savunuyorsanız önce mantığını açıklamalısınız. Ancak bu zamana kadar gördüğüm hiçbir açıklama mantıksal açıklamanın yanından bile geçmiyor. Sizin mantıktan anladığınız, bilinmeyenleri yaratıcıya yormaksa mantıktan hiçbir şey anlamadığınız ortadadır.

Her varlık bir şey sonucunda oluşmak zorunda değildir. Ancak insanın algısı bunu anlamaya elvermediği için böyle düşünüyoruz. Evrende insanın anlamadığı birçok olay hali hazırda gerçekleşmektedir. Örneğin çift yarık deneyinde, bir kaynaktan gönderilen fotonun aynı anda iki yarıktan birden geçtiği saptanmıştır. Bu da fotonun hem dalga özelliği hem parçacık özelliğini aynı anda gösterdiğini ortaya çıkarmıştır. Bir madde nasıl olurda hem dalga gibi hem de parçacık gibi davranabilir. Bunu insan algısı anlayamıyor, ancak olduğunu biliyoruz. Yine başka bir örnek vermek gerekirse, kuantum mekaniğinde de kendi kendine var olup kendi kendine yok olan parçacıklar olduğu biliniyor. Öyleyse neye dayanarak her varlığın bir şey sonucunda oluşması gerektiğini söylüyorsunuz ?

Haydi diyelim ki sizin dediğiniz gibi, varlık bir etki sonucu var olmak zorunda. Size göre de bu etkiyi tanrı sebep oluyor. Söyler misiniz, öyleyse tanrıyı var eden etki neydi ? Vereceğiniz cevap, "o hep vardı". Peki hiç düşündünüz mü, ya varlık zaten hep varsa ?

Sitelerde Paylaş

zamanı vaktinde ayasofyada birbirinin saçını sakalını tutmuş "melekler dişimi - erkek mi?" kavgası yapan papazlar gibi...

Hah yani, aynen öyle. Cennet yerde mi gökte mi... Lan ne bileyim, belki atın tögündedir. Ölünce müslüler at tögünde sinek olarak yaşıyorlardır. Ben nereden bileyim! :D Şimdi burda Kuran denen saçma sapan hurafeyi açıp cennet yok yerdedir yok göktedir diye mevzu mu yapacağız? Elbette yapmayacağız. Ha, iş iddiaya binsin, müslüler lan hadi tamam cennetin yerde olduğunu yazdığını kanıtla, sana ödül bir milyon desinler, başka... Çatır çatır kanıtlarım. Yoksa Arabın saçma sapan fantezileri için kılımı bile kıpırdatmam. Atın tögüne gitsin arabın fantazileri...

Sitelerde Paylaş

Peki, niçin var? Nedir amaç? Bir kısım insanın sonsuza kadar alem yapması ve diğerlerinin de sonsuza kadar yakılması için mi?

Kıyamet koptu, insanların bir kısmı cennete ve kalanı da cehenneme gitti diyelim, peki Allah'ın fonksiyonu ne olacak bundan sonra? Artık görevi cennettekilerin isteklerini yerine getirmek için koşturmak ve cehennemdekileri yakmakla meşgul olmak mı? Milyarlarca galaksiye, yıldızı, gezegeni, canlıyı yaratmanın amacı bu mu?

Kıyametten sonra Allah artık cennettekilerin isteklerine koşturan bir hizmetçi ve cehennemdekileri yakmakla uğraşan bir sadist konumuna düşmüyor mu? Allah'ınıza biçtiğiniz rol bu mu?

Sitelerde Paylaş

Hah yani, aynen öyle. Cennet yerde mi gökte mi... Lan ne bileyim, belki atın tögündedir. Ölünce müslüler at tögünde sinek olarak yaşıyorlardır. Ben nereden bileyim! :D Şimdi burda Kuran denen saçma sapan hurafeyi açıp cennet yok yerdedir yok göktedir diye mevzu mu yapacağız? Elbette yapmayacağız. Ha, iş iddiaya binsin, müslüler lan hadi tamam cennetin yerde olduğunu yazdığını kanıtla, sana ödül bir milyon desinler, başka... Çatır çatır kanıtlarım. Yoksa Arabın saçma sapan fantezileri için kılımı bile kıpırdatmam. Atın tögüne gitsin arabın fantazileri...

muheuheuhauhauh :D :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...