Jump to content

Recommended Posts

Semavi Dinler Tanrısı insana iki seçenek sunmuştur. Ya tanrıya inanır, yada cehennemi boylar.

Teistler der ki, cehenneme gitmenin sebebi o kişinin kendi tercihidir. Tanrı o kişiyi cehenneme göndermez. Kişi yanlış seçimlerin sonucu cehenneme gider. Dolayısıyla kaderinin sorumlusu tanrı değil, o kişinin ta kendisidir.

Benim sorum şudur;

Muhtıra çekenin hiç mi sorumluluğu yoktur?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben bu tek tanrılı dinlerin tanrılarının şöhret merakını bir türlü çözemedim, hem herkes beni tanısın diye yırtınıyorlar hem de köşe bucak saklanıyorlar.

Bir cok maken gibi düsün hem söhret olmak istiyorlar.

Hem her kes beni tanisin diyiyorlar.

Hemde saklaniyorlar :-)))

Bu tanrilar podyum mankeni anliyacagin :-)

Sitelerde Paylaş

Bir cok maken gibi düsün hem söhret olmak istiyorlar.

Hem her kes beni tanisin diyiyorlar.

Hemde saklaniyorlar :-)))

Bu tanrilar podyum mankeni anliyacagin :-)

Öyle demeyin bi bakarsınız allah bir gazeteye röpotaj vermiş kim bilir belki :ph34r: :ph34r: :ph34r::D
Sitelerde Paylaş

Muhtırayı çeken kim!

Niye vermiş.

Nasıl vermiş.

Kimler teslim almış.

Bununla ne yapmış,insan ne anlamış.

Kirasını zamanında,tam ödemedi diye taşınmaya zorlanan kiracını suçlusu kim ev sahibimi!

Oysaki ev sahibide ordan aldığı parayla geçimini sağlıyor,hayatını yaşıyor. Kim suçlu burda Muhtıra var diyip yapan mı, muhtıraya boyun eyenmi. Adalet,iyiliği güzelliğe örnek veren bunu yaptırırımı! Bu sadece insanın ürettiği muhtıralardır böyle olmasını istiyor ve yapıyor isterse bu sistemi bozar.

Sitelerde Paylaş

Semavi dinlerdeki tanri insanlara sadece iki secenek sunar.

Ya cennet yada cehennem, baska yol yok.

Ya bendensin ya da bana karsisin, baska yol yok.

Cekimser olma hakkin bile yok.

Bu muhtira degil, adeta zulümdür.

Dolayisi ile sorumluluk tabii ki güc ve kudret sahibindedir.

Sitelerde Paylaş

Semavi dinlerdeki tanri insanlara sadece iki secenek sunar.

Ya cennet yada cehennem, baska yol yok.

Ya bendensin ya da bana karsisin, baska yol yok.

Cekimser olma hakkin bile yok.

Bu muhtira degil, adeta zulümdür.

Dolayisi ile sorumluluk tabii ki güc ve kudret sahibindedir.

Tanrı var ve iki seçenek verdi. Bunun dışında üçüncü seçenek olmaz,olamaz. Yapacak şey belli deddigini yapmak. Peki ne yapacağız,kimin dediğini yapacağız. Hıristiyan,mı olalım. Budist mı,müslüman mı ,hindu mu,yahudi mi hangisinin yaptığı tanrının muhtirası.!

Sorumlu olan,güç sahibi olan o tanrı eğer böyle bir muhtıra yollamadiysa vay halimize!

Sitelerde Paylaş

Tercih hakkı sona gidendeyse, ölünce tanrıya "ben cehenne gitmiyorum" dese...tanrı yine de onu cehenneme gönderecek mi?

Sen "son" kavramı gerçekleştikten sonra herhangibir tercih sunma şansını kaybetmemiş olmuyormusun ki -yok onu isterim bunu isterim diyebileceksin.

Sitelerde Paylaş

Sen "son" kavramı gerçekleştikten sonra herhangibir tercih sunma şansını kaybetmemiş olmuyormusun ki -yok onu isterim bunu isterim diyebileceksin.

O zaman bir tercih meselesi değildir bu demektir. Tanrı keyfi bir şekilde milleti cennete yada cehenneme gönderiyor.

Sitelerde Paylaş

O zaman bir tercih meselesi değildir bu demektir. Tanrı keyfi bir şekilde milleti cennete yada cehenneme gönderiyor.

Arkadaşlar burdaki insanları ya ben anlayamıyorum ya siz bizi.

Zaten sana tercihi, aklının yettiği zamandan itaberen vermişitir.

Farkındaysan sen tercihinle bir yolda ilerliyorsun. Aynı şekilde bende. Senin fikirlerinle benimkiler zıt. Yani şaunda da tam Allah'ın sunmuş olduğu 2 tercihten birini seçmişiz. İnanmak-inanmamak.

Sitelerde Paylaş

:D neden inanmak? bunun bir mantıklı açıklaması vardır herhalde. İnanmak mı önemli yoksa iyi niyetli bir insan olup iyi işler yapmak mı?

Sitelerde Paylaş

çok şaşırıyorum. topraktan pörtleyen adamı, onun pirzolasından çıkan kadını, ikiye bölünen ay'ı, kullarına kin besleyen tanrıyı, melekleri, cinleri, mucizeleri hayal edebiliyorlar da, tanrıya ve devlete kulluk haricinde bir hayatı hayal edemiyorlar.

-kutsalsız-

tarihinde BabyKnight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...