Jump to content

İSLAM GİRDİĞİ HER TOPLUMU YOZLAŞTIRAN BİR DİNDİR...

Recommended Posts

Müslümanların çoğunlukta olduğu Türkiye hiç bir zaman ahlak, uygarlık, teknoloji, hayvanseverlik, vatanseverlik, dürüstlük ve doğruluk, özgürlük, insan hakları, demokratik ve çağdaş ilkeler, güzel sanatlar, edebiyat hatta vicdan bazında asla bir Avrupa ülkesi olamayacaktır.

İslam, insanlığın ilerlemesi ve gelişmesinin önündeki en büyük ve aşılması imkansız bir engeldir.

Müslüman Türk halkı kendini İslam'dan arındırsa bile, yukardaki konularda Batı standardına asla ulaşamayacaktır.

Yeterince İslam'a maruz kalmış ama sonunda ondan kopmuş Türk ateistleri bile bu yozlaşmadan paylarını almışlardır. Onlardan bazılarının da Batı ateist anlayışını adapte etmeleri imkansızdır. Onlar ahlak bazında Türk Müslüman ateistleri olarak kalacaklardır. Değişmeleri mümkün değildir.

İslam penetre olduğu her toplumda ahlaksal değerleri modifiye ederek yozlaştıran bir iğrençliktir.

İslam'ın bir ülkede yayılması demek, o ülkenin giderek yozlaşması, yani İslam tarafından iğfal edilmesi, demektir.

Masum bir din değildir İslam..

Bu acı gerçeği tartışmanın zamanının geldiğine inanıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 218
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben de bu acı gerçeği tartışmanın zamanının geldiğine inanıyorum.

Peki ne yapılmalıdır bu konuda? Hiçbirşey yapılmadan yatağın altına mı saklanılmalıdır?

Etrafımızdaki dünyada bir şey yapmamız mı gerekir, yoksa oturup burada ağlamamız mı? Elbet ki oturup ağlamak hiçbirşeyle neticelenmiyor. İslamın bu kadar çok yayılması, bugüne kadar yapılan herşeyin işe yaramadığını gösteren bir ıspat değil mi? Siz hala kalkıp aynı eski yöntemlere devam mı edeceksiniz...hemde işe yaramadıklarını bildiğiniz halde? Bu deliliktir.

Fikirlerimizi gerçek dünyada nasıl işe yarar hale getiririz? Hangi fikrimizin gerçek dünyada işe yarar olduğunu nasıl anlarız? Ve hangisinin işe yaramadığını nasıl anlarız? Acaba neyin işe yaradığını hayal edip, neyin işe yaramadığını hayal etmekten vaz mı geçeceğiz? Yöntem bu mu? Fikirlerimize gerçek dünyada kendisini gösterme şansı vermeden o fikirlerden vazgeçmek akıllıca bir yönem mi?

Bence siz İslamın gücünü fazla büyütüyorsunuz. İslamın bu kadar çok kafayı ele geçirmesinin sebebi, insanların alternatif görüşleri olmamasından kaynaklanıyor. Sizin öneriniz insanların doğuştan geri zekalı olduklarını öneriyor....halbuki bunun aksini gösteren kanıtlar bulunmaktadır.

Siz artık burada gerçek sorunun kim olduğunu anladınız mı? Onlar değilller...biziz. Sorun biziz. Biz onların doğruyu yanlıştan ayırt edemediklerini anladık. Kim dedi ki herkes doğruyu yanlıştan ayırt edebilecek beceriye sahip olacak? Kim? Böyle bir kanun mu var? Nerede yazılmış?

Benim önerim şudur; fikirlerimizi gerçek hayatta da desteklememiz gerekir.

Ben insanlar arasında dayanışma öneriyorum. Siz neyi öneriyorsunuz? Ve eğer daha iyi bir öneriniz yoksa...o zaman mantıklı olan önerileni yerine getirmek değil midir? Hiçbirşey yapmamaktan daha iyi değil midir?

Bence ölmemiş atı toprağa gömmek henüz erken.

Benim burada gördüğüm tek sorun, kendine entellektüel diyen kimselerin hiçbirşey yapmadan etrafın nasıl tecavüze uğradığını izlemekten başka bir şey yapmıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Sorun biz değiliz. Sorun İslam.. Önce sorunu doğru tanıyalım. Siz henüz sorunu bilmiyorsunuz.

Çözümünü de bilemezsiniz.

Türkiye'de yaşayanların tümünü bugün ateist yapın.

Türklerin ahlak sorunu daha bin yıl devam edecek ve belki de asla İskandinav ülkelerin standardına ulaşamayacaktır.

İslam işte böyle bir illettir.

Girdiği toplumları ilelebet yozlaştırma gücüne sahiptir. Çünkü onların kültür, gelenek ve göreneklerine penetre olarak onları modifiye etmektedir.

Ama İslam'la ilgili bu gerçek, ondan kurtulmaya çalışmamak için bir mazeret olamaz.

Zararın neresinden dönülse kardır.

Sitelerde Paylaş

Bakın hırsızlığı kanıtlanmış, dökümanlanmış, gözler önüne serilmiş bir başbakan neler diyor..

Daha da ilginci onu destekleyenlerin bu ahlaksızlıklardan, hırsızlıklardan etkilenmemeleri... Herşeye rağmen onu desteklemeye devam etmeleri..

Bu ülke insanlarının çoğu adam olur mu?

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/erdogan-bir-seyler-mi-caldim-ne-yaptim-469471/

Sitelerde Paylaş

http://www.vexen.co....tries/best.html

Dünyanın en ahlaksız ilk üç ülkesi Müslüman'dır.

Ateistlerin en yaygın olduğu İskandinav ülkeleri ise dünyada en iyi ahlaklı insanların yaşadığı ülkelerdir.

Hacı,

İskandinav ülkelerinin her şeyi ile mükemmel olduğunu söylemek büyük hata.

İstatistiklere bak:

Tecavüzlerin, cinsel sapıklıkların ve sapkınlıkların olduğu ülkeler sıralamasında iskandinav ülkeleri üst sıralarda yer alıyor. Bunu ben değil, istatistikler söylüyor.

Özellikle AKP döneminde cinsel sapıklıklar ve suçlar Türkiye'de patlama yaptı. Fuhuş, katlanarak arttı. Bunu da eklemeden edemeyeceğim.

AKP dönemi; Türk milletinin kültürünün çözülme, dağılma, yozlaşma, yabanileşme dönemidir. Bu rezillikte AKP'ye destek çıkan CHP, MHP ve BDP de suçludur.

Çözüm süreci, Türklerin çözülme ve dağılma sürecidir.

tarihinde Z-karn-223 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hacı,

İstatistiklere bak:

Tecavüzlerin, cinsel sapıklıkların ve sapkınlıkların olduğu ülkeler sıralamasında iskandinav ülkeleri üst sıralarda yer alıyor. Bunu ben değil, istatistikler söylüyor.

Özellikle AKP döneminde cinsel sapıklıklar ve suçlar Türkiye'de patlama yaptı. Fuhuş, katlanarak arttı. Bunu da eklemeden edemeyeceğim.

AKP dönemi; Türk milletinin kültürünün çözülme, dağılma, yozlaşma, yabanileşme dönemidir. Bu rezillikte AKP'ye destek çıkan CHP, MHP ve BDP de suçludur.

Çözüm süreci, Türklerin çözülme ve dağılma sürecidir.

Sen salaksın yaw.. Türkleri yok edersen bütün sorunlarını da yok edersin..

Bu tür nefret iletileri çözüm değildir. Sapıklıktır.

Sitelerde Paylaş

Biz bu başlık altında mükemmellikten bahsetmiyoruz. İslam'ın yozlaştırıcı etkilerinden bahsediyoruz.

İskandinav ülkeleri mükemmeldir diye bir iddiamız yok.

Çeşitli kriterleri baz alarak hangi ülkelerin ahlakının daha iyi olduğuna değindik.

İnsanlar hiç bir zaman mükemmel bir toplum oluşturmazlar.

İslam toplumları yozlaştıran bir dindir. Ve bu etki kalıcıdır. Ondan kurtulmak mümkün olamayacak kadar zordur.

Belki de imkansızdır.

Çünkü İslam toplumların kültür, gelenek ve göreneklerine penetre olup onları irreversible olarak modifiye etmektedir.

Sitelerde Paylaş

neden, bay anderson neden? neden, neden bunu yapıyorsun? neden ayağa kalkıyorsun? neden dövüşmeye devam ediyorsun? varlığını devam ettirmekten öte başka bir şey için mi savaştığına inanıyorsun? bana bunun ne olduğunu söyleyebilir misin? bu özgürlük mü, yoksa doğruluk mu, belki de barıştır ha, sevgi olabilir mi? illüzyonlar bay anderson, algımızın yanılgıları. insan zekasının, anlamsız ve amaçsız varoluşunu meşrulaştırmak için denediği geçici idealler. ve bunların hepsi en az matrix kadar yapay. zaten sevgi gibi zavalli bir kavrami insan zekasi icad edebilirdi. bunu gorebilirsin, bu durumu kabullenmelisin bay anderson, bunu şimdi bilmelisin. kazanamasın, amaçsızca dövüşmeye devam etmenin hiçbir anlamı yok! neden, bay anderson, neden, neden direniyorsun?

Sitelerde Paylaş

Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler...

İslamı serbest bırakın, bir süre sonra kendi kendini yok edecektir. Direnmek süreci yavaşlatır ve süre uzar. Daha hızlı kötüye gitmek için çabalayın

tarihinde BabyKnight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler...

İslamı serbest bırakın, bir süre sonra kendi kendini yok edecektir. Direnmek süreci yavaşlatır ve süre uzar. Daha hızlı kötüye gitmek için çabalayın

İslam'ı özgür bırakmak bir çözümdür. Ama onu daha kötü yapmaya çalışmak ondan kurtulmayı sağlamaz.

İslam ancak, çağdaş yasalar muvacehesinde özgür bırakılabilir. Çağdaş yasaları uygulamazsanız, İslam kendi yasalarını (şeriatı) uygulamaya başlar ve durum daha da kötü olur. İslam'ın etkilerinin azalması için Müslümanların İslam'ın alternatiflerini de görmeleri ve onları denemeleri gerekir. İslam'ın çağdaş ahlaksal değerleri yozlaştırmasına olanak verilmemelidir.

Biz bu başlık altında İslam ülkelerinin hazin durumunu tartışıyoruz..

Bu öylesine hazin bir durumdur ki, zamanla düzelmeyecektir. İslam'dan kurtulmak bile yeterli olmayacaktır. Ana tema budur. Katılırsınız veya katılmazsınız.

Sitelerde Paylaş

Gezi sürecine kadar ben de tümüyle umutsuzdum. Gezide oldukça umutlandık, hayata döndük adeta. Nefes alabildiğimizi hissettik. Faşist yobazlar gaz bombaları ile nefesimizi kesmeye çalıştı ama tersine biz yaşadığımızı, nefes aldığımızı hissettik. Bu yobaz faşistlerin döktükleri kanda boğulmaları bir umuttur. Çok güçlü bir umut değil ama yine de umut.

İkinci nefes almamızı sağlayan olay, cemaatin hükümetle kapışması oldu. Bu bize sanki ne sağlar diyebilirsiniz. Pek bir şey de sağlamayabilir. Bunlar sadece milat, ekinoks, keserin sapının döndüğü nirengiler. Ne olabilir? Bu halk çok zor da olsa, dinin siyasete karıştırılmasının ne kadar sakıncalı olduğunu belki anlayabilir. Başka bir getirisi, din canavarının başını okşamakla dişlerinden kurtulunmayacağını, az çok aydın olan insanların anlamalarıdır. Kuduzu severek okşayarak iyileştiremezsiniz. Bu belki anlaşılacak.

Bunlarla umutlandığım için beni saf olarak görenleri anlayışla karşılayacağım. Ben umutlandım. Yobaz faşizmden nefes alamıyor, boğuluyordum. Şimdi nefes alabildiğimi, umutlu olduğumu hissediyorum. Böyle hissetmem yeterli. Boğuluyor gibi hissetmekten çok daha iyi...

Bu halkın ahlak sorununun ise hiç bir zaman hallolmayacağına inanıyorum. Bu halkın çok ciddi bir ahlak sorunu var. Hükümetin foyasının, o da eğer gerçekten çıktıysa, onu bile bilmiyoruz, cemaatle kapışması sonucu çıkması utanç verici. Bu bir yüz karası, rezalet yani, skandal. Bu kara leke bu halkın yüzünden hiç bir zaman çıkmayacaktır.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Biz hep İslam ülkelerinin bilim ve teknolojide, yaşam standardında geriliğinden bahsediyoruz.

Ahlak bazında geriliğinden bahsetmiyoruz. Ya da ahlaka yeterince önem vermiyoruz.

Vermeliyiz. Çünkü ahlak bazında eksiklik kendini bilim ve teknolojiye ve yaşam tarzına yansıtıyor.

İslam toplumların sosyo-ekonomik alt yapısını onların ahlaksal değer yargılarını değiştirerek yozlaştırıyor.

İslam'ın değer yargıları çağdaş toplumların değer yargıları ile bağdaşmıyor.

İslam'ın değer yargılarına sığınan bir toplumun geleceği karanlık kalmaya mahkum.

Sitelerde Paylaş

Gezi sürecine kadar ben de tümüyle umutsuzdum. Gezide oldukça umutlandık, hayata döndük adeta. Nefes alabildiğimizi hissettik. Faşist yobazlar gaz bombaları ile nefesimizi kesmeye çalıştı ama tersine biz yaşadığımızı, nefes aldığımızı hissettik. Bu yobaz faşistlerin döktükleri kanda boğulmaları bir umuttur. Çok güçlü bir umut değil ama yine de umut.

İkinci nefes almamızı sağlayan olay, cemaatin hükümetle kapışması oldu. Bu bize sanki ne sağlar diyebilirsiniz. Pek bir şey de sağlamayabilir. Bunlar sadece milat, ekinoks, keserin sapının döndüğü nirengiler. Ne olabilir? Bu halk çok zor da olsa, dinin siyasete karıştırılmasının ne kadar sakıncalı olduğunu belki anlayabilir. Başka bir getirisi, din canavarının başını okşamakla dişlerinden kurtulunmayacağını, az çok aydın olan insanların anlamalarıdır. Kuduzu severek okşayarak iyileştiremezsiniz. Bu belki anlaşılacak.

Bunlarla umutlandığım için beni saf olarak görenleri anlayışla karşılayacağım. Ben umutlandım. Yobaz faşizmden nefes alamıyor, boğuluyordum. Şimdi nefes alabildiğimi, umutlu olduğumu hissediyorum. Böyle hissetmem yeterli. Boğuluyor gibi hissetmekten çok daha iyi...

Ben umutsuz olduğumu söyleyemem. Ben umutlu olmanın imkansızlığından bahsediyorum. Yoksa bende de umut var. Umutsuz insan olmaz.. Ama bu umut asla gerçekleşmeyecek. Onu çok iyi biliyorum. İslam ülkelerini yakından incelerseniz, neden umutsuz olmamız gerektiğini görürsünüz.

Bu ülkelerin istisnasız hepsi ahlak bazında sorunlu. Bu sorun kendini sosyo-ekonomik alt yapıya yansıtıyor. Toplumu tümden yozlaştırıyor.

İslam toplumlarının herşeyi yoz.. İstisnasız herşeyleri yoz. Bana İslam toplumlarında batıdan daha iyi, ya da baı ayarında tek bir değer gösteremezsiniz.

Sitelerde Paylaş

Sorun biz değiliz. Sorun İslam.. Önce sorunu doğru tanıyalım. Siz henüz sorunu bilmiyorsunuz.

Çözümünü de bilemezsiniz.

Türkiye'de yaşayanların tümünü bugün ateist yapın.

Türklerin ahlak sorunu daha bin yıl devam edecek ve belki de asla İskandinav ülkelerin standardına ulaşamayacaktır.

İslam işte böyle bir illettir.

Girdiği toplumları ilelebet yozlaştırma gücüne sahiptir. Çünkü onların kültür, gelenek ve göreneklerine penetre olarak onları modifiye etmektedir.

Ama İslam'la ilgili bu gerçek, ondan kurtulmaya çalışmamak için bir mazeret olamaz.

Zararın neresinden dönülse kardır.

Türklerin yozlaşması İslam kaynaklı olsaydı, o zaman İslam bugün Avrupaya kolayca yayılıp orayı çoktan yozlaştırmalıydı. Ama yapamıyor. Tarihte Avrupayı İslamlaştırmaya çalışan çok adam oldu. Hiçbiri başaramadı. Neden? O zamanlar insanlar Ateist miydi? Ateist adamları İnkvizisyon mahkemelerinde yakıyorlardı. Nasıl olur da Ateist olmayan adamlar yine de İslamın ilerlemesine engel olabiliyorlar? Bunun sebebi ahlak anlayışı değildir.

Bakınız tarih boyunca Avrupa hep Türklerin ve diğer benzer barbar milletlerin istilasına çokça uğruyordu. Slav milleti adını nereden alıyor sanıyorsuuz? Slav demek...latincedeki Slave (ingilizce ile aynı) kelimesinden geliyor. Yani "köle" milleti. Antik Romalılar ve Türkler bu milletleri köle olarak yakalayıp hep işlerine geldiği gibi kullanmışlardı. Bu yüzden bu milletler en sonunda bıkıp, ortak amaçları için birleşmeyi çokça öğrendiler. Ahlak anlayışını da bu yüzden geliştirebiliyorlar. Çünkü beraber yaşamak zorunda olan milletler iyi geçinmek için iyi yöntemler de bulurlar.

Türkler İslam olsa da olmasa da ahlaksız olmalarının sebebi budur. Birleşemiyorlar. Dayanışamıyorlar. Adam olamıyorlar.

Sitelerde Paylaş

İslam toplumlarının herşeyi yoz.. İstisnasız herşeyleri yoz.

Aynen öyle. Bu belirleme her şeyi açıklıyor. Daha söze gerek bırakmıyor. Durum aynen böyle. Umut var ama çok az. Çok yetersiz. Hiç yoktan iyidir diyoruz, işimize bakıyoruz. Kısa vadede zaten hiç umudum yok. Bir milat olur, bir mesafe belki alınır, sadece bu kadar. Bu umudun bile kısa sürede yozlaşması da çok kuvvetle olası... Bir anda her şey tekrar islamın boğucu karanlığına gömülüp yeşeren umutlar da kuruyabilir.

Sitelerde Paylaş

Bakın hırsızlığı kanıtlanmış, dökümanlanmış, gözler önüne serilmiş bir başbakan neler diyor..

Daha da ilginci onu destekleyenlerin bu ahlaksızlıklardan, hırsızlıklardan etkilenmemeleri... Herşeye rağmen onu desteklemeye devam etmeleri..

Bu ülke insanlarının çoğu adam olur mu?

http://sozcu.com.tr/...-yaptim-469471/

Bu adamların ahlak anlayışının gelişmesi için gereken dayanışma ortamı yoktur. O yüzden her kafadan bir ses çıkar. O sesi çıkarmak da ona zaten zarar vermez. Çünkü bağlı olduğu, beklenti içerisinde olduğu, can damarı olduğu bir topluma ait değil. Akılsız başı cezasını ayaklar çekermiş.

Sitelerde Paylaş

Orta yaşı geçmiş, kafasına allahın emri diye bez dolayan teyzelerin oylarıyla esir edilen bir ülke... Açıkça bu teyzelerin ellerinde esiriz. Bu teyzeler oylarını veriyor, insan hakları, demokrasi, uygarlık, aydınlık yok oluyor. Ülkeyi yoğun bir din faşizmi kaplıyor. Durum bu şekilde. Durumdan büyük çoğunlukla bu teyzeler sorumlu. Bunlara laf anlatma olasılığı ise sıfır düzeyinde. Hiç ama hiç bir şey anlayacak kapasitede değiller.

Çok kalmadı, seçim yakın. Bu durumu yine göreceğiz. Bu teyzelerin oyları asla değişmeyecek. Değişmesinin bir yolu yok.

Sitelerde Paylaş

Hacı,

İstatistiklere bak:

Tecavüzcülerin, cinsel sapıkların hemen hemen hepsi oraya yığınla dolan Müslümanlardır. Norveçteki kadınlara durmadan tecavüz edenler Müslümanlardır. 10 yıl önce böyle bir şey yoktu. Hatta 5 yıl önce bile yoktu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...