Jump to content

İSLAM GİRDİĞİ HER TOPLUMU YOZLAŞTIRAN BİR DİNDİR...

Recommended Posts

3 saat önce, ahmet1405 yazdı:

Batı standartına nasıl ulaşabiliriz sence ?

mesela daha çok içki, daha çok kumar, eş değiştirme partileri, daha çok domuz eti yiyerek yakalayabilir miyiz bu standartları. ?

Batıda herşey var.. İyi de var kötü de.. Güzel de var, çirkin de... Onlardan birini seçeceksin.. Senin seçtiğin İslam'da hemen her şey kötü ve çirkin. Sana iyiyi ve güzeli seçme olasalığı tanımıyor İslam....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 218
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 saat önce, Tengiz yazdı:

Bu konu ney? Başlığı ney? Başlığı açan Türkleri neyle itham ediyor.

Açıp bir kez okumadın değil mi? Bir kez okumadan bana bunu yazıyorsun. Seni uyardım, bilmediğin konularla bana aşık atma diye. Israr ediyorsun. Ben o eseri okudum, sen de bana anlattığına göre okumuş olmalısın. Hadi bakalım bana malum eserdeki İslami OLGULARDAN örnekler ver. Diyelim bu kitabın içinde islami motifler var, bu kitabı al çöpe at mı demek? Ben kimle neyi tartışıyorum bilmiyorum ki.

"Allah'ın, devlet güneşini Türk burçlarından doğurmuş olduğunu ve Türklerin ülkesi üzerinde göklerin bütün dairelerini döndürmüş olduğunu gördüm. Allah onlara Türk adını verdi. Ve yeryüzüne hâkim kıldı. Cihan imparatorları Türk ırkından çıktı. Dünya milletlerinin yuları Türklerin eline verildi. Türkler Allah tarafından bütün kavimlere üstün kılındı. Hak’tan ayrılmayan Türkler, Allah tarafından hak üzerine kuvvetlendirildi. Türkler ile birlikte olan kavimler aziz oldu. Böyle kavimler, Türkler tarafından her arzularına eriştirildi. Türkler, himayelerine aldıkları milletleri, kötülerin şerrinden korudular. Cihan hâkimi olan Türklere herkes muhtaçtır, onlara derdini dinletmek, bu suretle her türlü arzuya nail olabilmek için Türkçe öğrenmek gerekir..

Türklerin anadoluya gelmeden o coğrafyalara yayıldığını da bilmiyorsun.

Mahmut Türkçe değil diye Divanı Lügatıt Türk bizim değil mi? Biz geçmişimizin dil hazinesini o kitaptan öğrendik. Yazarın adı Türkçe değil diye aldı Türk dünyasının en büyük eserlerinden birine... he kardeşim he.

Fuzulinin şiirleri takkeli sarıklı mı? Yuh. Yuuuuuh. Şeddeli Yuuuuuuuuuuuuh.

Çook. 47 kez bunu ifade ettiğim için bu anlamı çıkarmış olmalısın, seni tebrik ediyorum.

İnan, inanma. Bana ne? Bu konu Türkler avrupanın vicdan olarak, edebiyat olarak, dürüstlük olarak gerisindedir diye zırvalayan biri sebebiyle açıldı. Tartışma oradan çıktı. Mesele hiç oraya varmadı. Daha tartışmanın çerçevesinden bihabersin.

uzunca bir yazı yazmıştım sonra va geçtim,

2 resmi ekte bilginize sunuyorum ve fuzuliden bir eser.

Yâ Rab bela-yı aşk ile kıl âşîna beni
Bir dem bela-yı aşktan kılma cüdâ beni

Az eyleme inayetini ehl-i dertten
Yani ki çoh belâlara kıl müptelâ beni

Gittikçe hüsnün eyle ziyâde nigârımın
Geldikçe derdine beter et müptelâ beni

Öyle zaîf kıl tenimi firkatinde kim
Vaslına mümkün ola yetürmek sabâ beni

Nahvet kılıp nasîb Fuzuli gibi bana
Yâ Rab mukayyed eyleme mutlak bana beni

Ayrıca bak ne diycem sana , Lügat Arapça yazılmış

kaynak : https://acikerisim.tbmm.gov.tr/xmlui/handle/11543/31

Araplar için yazılmış Türkler için değil. 

fuzuli.jpg

timthumb.jpg

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Mega Ateist said:

uzunca bir yazı yazmıştım sonra va geçtim,

2 resmi ekte bilginize sunuyorum ve fuzuliden bir eser.

Yâ Rab bela-yı aşk ile kıl âşîna beni
Bir dem bela-yı aşktan kılma cüdâ beni

Az eyleme inayetini ehl-i dertten
Yani ki çoh belâlara kıl müptelâ beni

Gittikçe hüsnün eyle ziyâde nigârımın
Geldikçe derdine beter et müptelâ beni

Öyle zaîf kıl tenimi firkatinde kim
Vaslına mümkün ola yetürmek sabâ beni

Nahvet kılıp nasîb Fuzuli gibi bana
Yâ Rab mukayyed eyleme mutlak bana beni

Ayrıca bak ne diycem sana , Lügat Arapça yazılmış

kaynak : https://acikerisim.tbmm.gov.tr/xmlui/handle/11543/31

Araplar için yazılmış Türkler için değil. 

Bütün tartışma boyunca yaptığın en güzel şeyi yaptın seni tebrik ederim. Fuzuli'den bir şiir paylaştım. Eğer bu şiirden bir şey anlamayacak kadar Türkçe bilginiz kıt ise derhal dilinizi öğrenmeye başlayın. Şu güzelim şiirin dilini bilmiyorsanız daha doğrusu Türkçe bilmiyorsanız, neler kaçıyorsunuz neler...

Lügat Arapça - Türkçe sözlük, Araplara Türkçe öğretmek için yazılan bir sözlük tabi ki Arapça ve Türkçe karışık olacak. Adam Türkçe sözcük yazıyor, dildeki kullanımı için Türkçe şiirle örnek veriyor, Araplar da Türkçeyi öğrensinler zira Türk hakim millettir, dertlerini Türklere beyan etsinler istiyor. Türkçe - Arapça sözlük hazırlayan adam Türkçe sözcüğün karşısına Türkçe mi yazacak? Biz bu sözlükten bugün dönem Türkçesinin inceliklerini öğreniyoruz. O sözlük bizim dil zenginliğimizin hazine kasasıdır. Bunun neyini tarşıyoruz anlamış değilim. Bugün sözlükler farklı mı hazırlanıyor? İngilizce - Türkçe sözlük farklı mı hazırlanıyor? Neyi iddia ettiğini anlamış değilim. Sen bana neyi savunuyorsun? Mahmud'un adının Arapça olması niye zoruna gidiyor? Hüseyin Nihal Atsız'ın adı Türkçe mi? Ben seninle neyi tartıştığımı, senin neyi iddia ettiğini anlamıyorum belki de anlamak istemiyorum.

Ha bu arada, mukaddimeyi oku. Orada Türkler ile ilgili kısımları gör. Bu Türkler buralara geldi, dergah yaptırdı, cami yaptırdı, hayır işledir zira Türkler pek hayırlı adamlardır kısmını gör. Oradan da kendine bir ders çıkar. Bir insanın adının Mahmut olması ayıp bir şey değildir. Böyle ucuz fikirlerle dünyanı genişletemezsin. Ufkun çok dar. Ateist ol, müslüman ol, yahudi ol ne olursan ol amma CAHİL OLMA!

tarihinde Tengiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Tengiz yazdı:

Bütün tartışma boyunca yaptığın en güzel şeyi yaptın seni tebrik ederim. Fuzuli'den bir şiir paylaştım. Eğer bu şiirden bir şey anlamayacak kadar Türkçe bilginiz kıt ise derhal dilinizi öğrenmeye başlayın. Şu güzelim dilini bilmiyorsanız daha doğrusu Türkçe bilmiyorsanız, neler kaçıyorsunuz neler...

Lügat Arapça - Türkçe sözlük, Araplara Türkçe öğretmek için yazılan bir sözlük tabi ki Arapça ve Türkçe karışık olacak. Adam Türkçe sözcük yazıyor, dildeki kullanımı için Türkçe şiirle örnek veriyor, Araplar da Türkçeyi öğrensinler zira Türk hakim millettir, dertlerini Türklere beyan etsinler istiyor. Türkçe - Arapça sözlük hazırlayan adam Türkçe sözcüğün karşısına Türkçe mi yazacak? Biz bu sözlükten bugün dönem Türkçesinin inceliklerini öğreniyoruz. O sözlük bizim dil zenginliğimizin hazine kasasıdır. Bunun neyini tarşıyoruz anlamış değilim. Bugün sözlükler farklı mı hazırlanıyor? İngilizce - Türkçe sözlük farklı mı hazırlanıyor? Neyi iddia ettiğini anlamış değilim. Sen bana neyi savunuyorsun? Mahmud'un adının Arapça olması niye zoruna gidiyor? Hüseyin Nihal Atsız'ın adı Türkçe mi? Ben seninle neyi tartıştığımı, senin neyi iddia ettiğini anlamıyorum belki de anlamak istemiyorum.

Ha bu arada, mukaddimeyi oku. Orada Türkler ile ilgili kısımları gör. Bu Türkler buralara geldi, dergah yaptırdı, cami yaptırdı, hayır işledir zira Türkler pek hayırlı adamlardır kısmını gör. Oradan da kendine bir ders çıkar. Bir insanın adının Mahmut olması ayıp bir şey değildir. Böyle ucuz fikirlerle dünyanı genişletemezsin. Ufkun çok dar. Ateist ol, müslüman ol, yahudi ol ne olursan ol amma CAHİL OLMA!

Ne demek, istersen kopyaladığım adresi vereyim sabahlara akşamlara kadar oku. Tanrı yok dediğim için mi cahil oluyorum ? Yoksa senin söylediklerini kabul etmediğim için mi ? 

Ufkumu genişletmek için senin deyimine göre İslami masalları okuyup hatim etmem lazım. Ama Ateist olarak da Cahil olmaya bilirim diyorsun ? 

Ben Ateistim dedikçe Cahil yaftasını yapıştırmaya devam edeceksin. 

Aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık olayına dönecek ve üç güne Kendimi cami kapısında "Hocaa hocaa beni müslüman yap hocaaa" diye bağırırken mi bulacağım ?

Deve sidiği içmeye gidiyorum müslüman olmaya karar verdim. 

eyyy cemaati Ateistler! Hep beraber deve sidiği içip bu mübarek günü kutlayalım 

dinimiz amin.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Mega Ateist said:

Ne demek, istersen kopyaladığım adresi vereyim sabahlara akşamlara kadar oku. Tanrı yok dediğim için mi cahil oluyorum ? Yoksa senin söylediklerini kabul etmediğim için mi ? 

Ufkumu genişletmek için senin deyimine göre İslami masalları okuyup hatim etmem lazım. Ama Ateist olarak da Cahil olmaya bilirim diyorsun ? 

Ben Ateistim dedikçe Cahil yaftasını yapıştırmaya devam edeceksin. 

Aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık olayına dönecek ve üç güne Kendimi cami kapısında "Hocaa hocaa beni müslüman yap hocaaa" diye bağırırken mi bulacağım ?

Deve sidiği içmeye gidiyorum müslüman olmaya karar verdim. 

eyyy cemaati Ateistler! Hep beraber deve sidiği içip bu mübarek günü kutlayalım 

dinimiz amin.

Arkadaşım, canım kardeşim benim

Bu konuyu açan kişi

On 3/12/2014 at 15:59, haci said:

Müslümanların çoğunlukta olduğu Türkiye hiç bir zaman ahlak, uygarlık, teknoloji, hayvanseverlik, vatanseverlik, dürüstlük ve doğruluk, özgürlük, insan hakları, demokratik ve çağdaş ilkeler, güzel sanatlar, edebiyat hatta vicdan bazında asla bir Avrupa ülkesi olamayacaktır.

Benim kültürüme hakaret ediyor. Neymiş? Benim vicdanım, dürüstlüğüm, edebiyatım Avrupa'nın aşağısındaymışta, onların normlarına erişmemiz gerekiyormuşta... Ben ona verilmesi gereken cevabı verdim. Sen niye atlıyorsun? Sen bu adama yazdığım cevaba atlarsan bu adamın sözünü savunuyorsun demektir.

Ateist ol, müslüman ol, hristiyan ol... ne olursan ol! Beni zerre ilgilendirmez.

Herkes cahildir. Evrende evren kadar bilgi vardır. Gidip bir kütüphaneyi okuyayım dersen ömrünü versen bitiremezsin. Benim sana dediğim "bu konuda cahilsin." Ateist olduğun için değil. Kaşgarlı Mahmut'a "bunun adı mahmood, güleyim" dediğin için. Fuzuli gibi büyük bir Türk şairini mesnetsizce eleştirdiğin için. Benimle aynı dili konuşuyorsun, benimle aynı kültür grubunu paylaşıyorsun. Senin kültürünün mühendislerine dil uzatıyorsun. Yapma. Ateist ol, müslüman ol ne yaparsan yap, kendi kültürüne düşman olma.

Senin seçtiğin yola saygım var ancak öz kültürüne küfür ediyorsun. Buna da sebep cehaletin. Bu konularda uzman olmak zorunda değilsin. Matematikçi olabilirsin, fizikçi olabilirsin... bu konularla zerre ilgin olmayabilir. İlginin olmadığı konularda bilgi satmaya çalışma. İlgin varsa da adam akıllı öğren. Bu mesele din meselesi değil, Türk kültürüne hakaret meselesi.

Fuzuli dediğin adam bütün Türk tarihinin en büyük şairlerindendir. Değil Türkiye'nin bak bütün Türk dünyasının. Kaşgarlı dediğimiz zat, bütün Türk dünyasının en büyük alimlerindendir. Bunlar benim geçmişim, kültürüm, dolayısıyla bu günüm. Kendi kültürünü öğren, öğrendikçe zaten seveceksin. Ateist olman kendi kültürüne düşman olmanı gerektirmez.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Tengiz yazdı:

Arkadaşım, canım kardeşim benim

Bu konuyu açan kişi

Benim kültürüme hakaret ediyor. Neymiş? Benim vicdanım, dürüstlüğüm, edebiyatım Avrupa'nın aşağısındaymışta, onların normlarına erişmemiz gerekiyormuşta... Ben ona verilmesi gereken cevabı verdim. Sen niye atlıyorsun? Sen bu adama yazdığım cevaba atlarsan bu adamın sözünü savunuyorsun demektir.

Ateist ol, müslüman ol, hristiyan ol... ne olursan ol! Beni zerre ilgilendirmez.

Herkes cahildir. Evrende evren kadar bilgi vardır. Gidip bir kütüphaneyi okuyayım dersen ömrünü versen bitiremezsin. Benim sana dediğim "bu konuda cahilsin." Ateist olduğun için değil. Kaşgarlı Mahmut'a "bunun adı mahmood, güleyim" dediğin için. Fuzuli gibi büyük bir Türk şairini mesnetsizce eleştirdiğin için. Benimle aynı dili konuşuyorsun, benimle aynı kültür grubunu paylaşıyorsun. Senin kültürünün mühendislerine dil uzatıyorsun. Yapma. Ateist ol, müslüman ol ne yaparsan yap, kendi kültürüne düşman olma.

Senin seçtiğin yola saygım var ancak öz kültürüne küfür ediyorsun. Buna da sebep cehaletin. Bu konularda uzman olmak zorunda değilsin. Matematikçi olabilirsin, fizikçi olabilirsin... bu konularla zerre ilgin olmayabilir. İlginin olmadığı konularda bilgi satmaya çalışma. İlgin varsa da adam akıllı öğren. Bu mesele din meselesi değil, Türk kültürüne hakaret meselesi.

Fuzuli dediğin adam bütün Türk tarihinin en büyük şairlerindendir. Değil Türkiye'nin bak bütün Türk dünyasının. Kaşgarlı dediğimiz zat, bütün Türk dünyasının en büyük alimlerindendir. Bunlar benim geçmişim, kültürüm, dolayısıyla bu günüm. Kendi kültürünü öğren, öğrendikçe zaten seveceksin. Ateist olman kendi kültürüne düşman olmanı gerektirmez.

Hacı ile aranızda ki hakaret göreceli bir kavram, sana göre hakaret ona göre olmayabilir. Belki de ona göre sen hakaret ediyorsun ? 

Beni ilgilendiren kısmı ise ;

Fuzulinin veya Kaşgarlı mahmudun Türk tarihini temsil ediyor hipotezi.

Senin bulunduğun kesime hitap ediyor olabilir fakat benim bulunduğum topluluk İslami eserlerle ilgilenmez. İslamiyet öncesi Türk devletleri ile ilgili eserleri başımın üstüne koyuyorum.

Burada açık açık fikirlerini her kesimin yazabilme özgürlüğü vardır.  Yani istediğim zaman istediğim yere atlayabilirim , kimse bu konuda yorum yapmaz ve hatta "aaa mega'da ne güzel atlıyor bakın" diyerek yaptığım spora destek vereceklerinden eminim.

tarihinde Mega Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Buzul yazdı:

Ancak eşleri ve sağ ellerinin malik oldukları müstesna. Doğrusu onlar, bunun için kınanacak değildirler..Mearic 30

Burada sağ ellerinin malik olduğu,sahip olduğu derken cariyelerden söz ediyor.Yalnızca eşleriyle cinsel ilişkiye izin verseydi,cariyelerle evlilik dışı ilişkiyi yasaklasaydı,sağ ellerinin sahip olduğu cariyelerden hiç söz etmemesi gerekirdi.Çünkü bu gereksiz bir kullanım olurdu ve senin dediğin gibi olsaydı yalnızca şunu yazması gerekirdi.Ancak evli oldukları eşleri bunun dışında.Onlarla cinsel ilişkiye girerlerse kınanmazlar.

noldu ayete cevap alınca başka ayete mi atladın

ilgili ayete bakalım.

şimdi bu ayette nikahsız cariyelerden mi bahsediyor. Allah daha önce cariyelerle nikahı şart koymuş zaten. şimdi sen buraya bunu yazıp cariyelerle evlilik dışı cinsi münasebette bulunabilir mi diyorsun :)  Nisa 25 i tekrar oku. hadi geçmiş olsun

Diyanet Vakfı Meali

29, 30, 31. Irzlarını koruyanlar -ancak eşlerine ve cariyelerine karşı müstesna; çünkü onlar kınanmaz; bundan öteye (geçmek) isteyenler ise, onlar taşkınların ta kendileridir-;

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

noldu ayete cevap alınca başka ayete mi atladın

ilgili ayete bakalım.

şimdi bu ayette nikahsız cariyelerden mi bahsediyor. Allah daha önce cariyelerle nikahı şart koymuş zaten. şimdi sen buraya bunu yazıp cariyelerle evlilik dışı cinsi münasebette bulunabilir mi diyorsun :)  Nisa 25 i tekrar oku. hadi geçmiş olsun

Diyanet Vakfı Meali

29, 30, 31. Irzlarını koruyanlar -ancak eşlerine ve cariyelerine karşı müstesna; çünkü onlar kınanmaz; bundan öteye (geçmek) isteyenler ise, onlar taşkınların ta kendileridir-;

Ne utanmaz,yüzsüz ve pişkin bir adammışsın la sen kendi islamının müslümanı olan gayrimüslim.Bak sana ne yazmışım.Senin dediğin gibi olsaydı,yalnızca şunun yazması gerekirdi.

Ancak eşleri bunun dışında.Bundan dolayı kınanmazlar.

Ama bunu kabul etmeyen beyin yoksunu sen,gereksiz bir söz yazdırmış diyorsun,şunu yazması gerekirken.

Ayrıca cariyenin alınıp,satılabilen,armağan edilebilen,özgürlüğü olmayan bir mal olmasını çok olağan karşılayan sen,efendisi cariyeyle evlilik dışı ilişkiye girebilir diyince şaşırıyorsun.

Ek olarak,öldürülen bir erkeğin karısına,anasına,oğluna,kızına el konulması,onların köleleştirilmesi de zaten bir güzellik değildir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Ne utanmaz,yüzsüz ve pişkin bir adammışsın la sen kendi islamının müslümanı olan gayrimüslim.Bak sana ne yazmışım.Senin dediğin gibi olsaydı,yalnızca şunun yazması gerekirdi.

Ancak eşleri bunun dışında.Bundan dolayı kınanmazlar.

Ama bunu kabul etmeyen beyin yoksunu sen,gereksiz bir söz yazdırmış diyorsun,şunu yazması gerekirken.

Ayrıca cariyenin alınıp,satılabilen,armağan edilebilen,özgürlüğü olmayan,efendisinin bir malı olmasını çok olağan karşılayan sen,efendisinin cariyeyle evlilik dışı ilişkiye girmesini oldukça doğal karşılıyorsun,bunu duyunca şaşırıyorsun.

Ek olarak,öldürülen bir erkeğin karısına,anasına,oğluna,kızına el konulması,onların köleleştirilmesi de zaten bir güzellik değildir.

s

NİSA 25'İ tekrar oku. anlarsan cevap yazma, anlamazsan bu şekilde ahmakça sallamaya devam et.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ahmet1405 yazdı:

örnekler verebilirsen memnun olurum..

Ben çok örnek verebilirim ama sen anlayabilir misin? Sorun o... Aşağıda birkaçını bulacaksın.

Kız çocuklarını örtmek onları seksüel obje yapmak olduğu için, ahlaksızlıktır.

Yaşı 16'nın altında genç kızlarla evlenmek sapıklıktır.

Müslüman olmayanları aşağılamak ve öldürmek ahlaksızlıktır.

4 kadınla evliliğe izin çağ dışılıktır.

Karıyı dövme hakkı ancak ilkel bir dinde olabilir.

Kadınların insanlık hakları yoktur.

Kurban kesmek vahşettir.

Puta tapmak ilkelliktir. Hacer-i esved taşını öpmek ne demektir artık onu da sen araştır.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, haci yazdı:

Kız çocuklarını örtmek onları seksüel obje yapmak olduğu için, ahlaksızlıktır.

cinselliğe ilgisi olan bir erkek  yolda mine etekli dekolteli birine mi bakar, örtünmüş birine mi?

7 dakika önce, haci yazdı:

Yaşı 16'nın altında genç kızlarla evlenmek sapıklıktır.

kuran da evllilik yaşı belirtilmemiştir.

Yetimleri, evlenme çağına gelene kadar deneyin; onlarda olgunlaşma görürseniz mallarını kendilerine verin.

11 dakika önce, haci yazdı:

Müslüman olmayanları aşağılamak ve öldürmek ahlaksızlıktır.

Müslüman olmayanları öldürün diye bir tane ayet gösteremezsin.

12 dakika önce, haci yazdı:

4 kadınla evliliğe izin çağ dışılıktır.

Allah 4 kadınla evliliğe bazı şartlara uygun olursa izin vermiştir. bunların içinde adalet büyük önem arz eder. ve bir de mehirler.  4 evliliğe kadar izin verilmesi farz veya vacip değil değildir.  ne kadar çok evlilik o kada yükümlülüktür. ilgili ayette 4e kadar izin verilmekte görüldüğü üzere islamın tavsiyesi sadece bir evliliktir. o ayeti okuyup bunu anlamamak ahmaklık olur. ayrıca islam evrensel bir dindir. tek bir zamana hüküm vermez. bazı dönemlerde savaş vesaire durumlarında kadın sayısı erkek sayısını fazlaca aşar. kadınların muhafaza,geçimlerinin sağlanması ırzlarının koruma, yer yurt edinme ihtiyaçlarını karşılama amaçları da göz önünde bulundurulur. örneğin tam tersi bir durum yok niye hiç düşündün mü? 4 erkekden doğacak çocuklara kadının gücünün yetemeyeceği için mesela. daha çok sebepler varda....

26 dakika önce, haci yazdı:

Karıyı dövme hakkı ancak ilkel bir dinde olabilir.

kadınları dövün diye bir ayet yok. sen sadece cımbızlama yapıyorsun ayet şu şekilde.

Erkekler kadınlar üzerine idareci ve hakimdirler. Çünkü Allah birini diğerinden üstün yaratmıştır. Bir de erkekler mallarından harcamaktadırlar. İyi kadınlar, itaatkardırlar ve Allah’tan çekindikleri müddetçe, kocalarının gıyabında ırz ve mallarını muhafaza ederler. Fenalık ve geçimsizliklerinden korktuğunuz kadınlara gelince; önce kendilerine öğüt verin. Sonra uslanmazlarsa, kendilerini yataklarda yalnız bırakın. Yine dinlemezlerse (hafifçe) dövün. Size itaat ettikleri taktirde kendilerini incitmeye bir bahane aramayın. Çünkü Allah çok yücedir, çok büyüktür.

allah görüldüğü üzere bazı şeylerin oluşması için öğüt ve yatağından ayır uslanmazsa hafifçe döv.  

şimdi seni karın aldatacak sen ona çok iyi yaptın karıcım mı diyeceksin. pardon ama siz domuz eti yiyordunuz dimi :)

30 dakika önce, haci yazdı:

Kadınların insanlık hakları yoktur.

kadınlara kuran kadar insanlık hakkı veren başka kitap yoktur. bu kadar saçma bir cümle olamaz :) hele en basitinden şu mehiri araştırda gel ...

33 dakika önce, haci yazdı:

Kurban kesmek vahşettir

demek sizin eve etler bir hayvanın eti kesilmeden giriyor .. vay beee...

34 dakika önce, haci yazdı:

Hacer-i esved taşını öpmek ne demektir

kacerül esved kutsal bir taştır. insanların hac yapmasına sebep olması açısından önemlidir. o taşı öpenlerin niyetinin asla putlaştırma olmadığını Allah bilir. allah kalplerde olanı bilir. Müslümanın putlarla falan işi olmaz.

ben bunları yazıyorum da anlar mısın pek emin değilim

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

cinselliğe ilgisi olan bir erkek  yolda mine etekli dekolteli birine mi bakar, örtünmüş birine mi?

kuran da evllilik yaşı belirtilmemiştir.

Yetimleri, evlenme çağına gelene kadar deneyin; onlarda olgunlaşma görürseniz mallarını kendilerine verin.

Müslüman olmayanları öldürün diye bir tane ayet gösteremezsin.

Allah 4 kadınla evliliğe bazı şartlara uygun olursa izin vermiştir. bunların içinde adalet büyük önem arz eder. ve bir de mehirler.  4 evliliğe kadar izin verilmesi farz veya vacip değil değildir.  ne kadar çok evlilik o kada yükümlülüktür. ilgili ayette 4e kadar izin verilmekte görüldüğü üzere islamın tavsiyesi sadece bir evliliktir. o ayeti okuyup bunu anlamamak ahmaklık olur. ayrıca islam evrensel bir dindir. tek bir zamana hüküm vermez. bazı dönemlerde savaş vesaire durumlarında kadın sayısı erkek sayısını fazlaca aşar. kadınların muhafaza,geçimlerinin sağlanması ırzlarının koruma, yer yurt edinme ihtiyaçlarını karşılama amaçları da göz önünde bulundurulur. örneğin tam tersi bir durum yok niye hiç düşündün mü? 4 erkekden doğacak çocuklara kadının gücünün yetemeyeceği için mesela. daha çok sebepler varda....

kadınları dövün diye bir ayet yok. sen sadece cımbızlama yapıyorsun ayet şu şekilde.

Erkekler kadınlar üzerine idareci ve hakimdirler. Çünkü Allah birini diğerinden üstün yaratmıştır. Bir de erkekler mallarından harcamaktadırlar. İyi kadınlar, itaatkardırlar ve Allah’tan çekindikleri müddetçe, kocalarının gıyabında ırz ve mallarını muhafaza ederler. Fenalık ve geçimsizliklerinden korktuğunuz kadınlara gelince; önce kendilerine öğüt verin. Sonra uslanmazlarsa, kendilerini yataklarda yalnız bırakın. Yine dinlemezlerse (hafifçe) dövün. Size itaat ettikleri taktirde kendilerini incitmeye bir bahane aramayın. Çünkü Allah çok yücedir, çok büyüktür.

allah görüldüğü üzere bazı şeylerin oluşması için öğüt ve yatağından ayır uslanmazsa hafifçe döv.  

şimdi seni karın aldatacak sen ona çok iyi yaptın karıcım mı diyeceksin. pardon ama siz domuz eti yiyordunuz dimi :)

kadınlara kuran kadar insanlık hakkı veren başka kitap yoktur. bu kadar saçma bir cümle olamaz :) hele en basitinden şu mehiri araştırda gel ...

demek sizin eve etler bir hayvanın eti kesilmeden giriyor .. vay beee...

kacerül esved kutsal bir taştır. insanların hac yapmasına sebep olması açısından önemlidir. o taşı öpenlerin niyetinin asla putlaştırma olmadığını Allah bilir. allah kalplerde olanı bilir. Müslümanın putlarla falan işi olmaz.

ben bunları yazıyorum da anlar mısın pek emin değilim

Ahmet. Sen Müslüman olduğun için ahlaksızsın ve ahlaksız olduğunu bilmiyorsun. Senin ahlaksal değerlerin çağ dışı.. Hatta insanlık dışı... Bedevi ahlakını yaşıyor ve yaşatıyorsun.

Seninle din konusunda yapılacak tartışmalar verimsiz olacaktır.. Sen başka bir dünyada ve zamanda yaşıyorsun..

Ahmet sen ayrıca kıvırıyorsun... Yalan söylüyorsun.. Kur'an açıkça kadınları dövün diyor.. Sen et yemekle kurban kesminin farkını bilmiyorsun. Hayvanları insani bir şekilde öldürmekle, bir ritüel olarak öldürmek arasındaki farklardan bihabersin. Çünkü İslam aklını dumura uğratmış.. Kur'an'da 3 aylar çıktıktan sonra Müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün emrini nasıl bilmezsin? Sahtekar seni.. Sen karını dövüyor musun? Kız çocuğunu örtüyor musun? Onu seks objesi yapıyor musun?

Sitelerde Paylaş
On 15.11.2017 at 03:01, haci yazdı:

Yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil. CHP bir çok konuda, bu arada eğitim ve bilimde de, iyi muhalefet yapamıyor. Çünkü CHP milletvekilleri arasında da evrime karşı olanların olduğunu düşünüyorum.. Daha önce yazdıklarımı tekrar yazıyorum.. Biz ahlaksız bir milletiz...

Aslında sorun o karşı olanlar değil,bilenlerin yeterince iyi savunamamasıdır,bu konu beni feci şekilde yaraladığından,aklıma takıldığından,evrimi bilen,eğitim komisyonu üyesi olan İzmir milletvekilimiz Balbay'a yazı yazdım hem biyoloji hem de felsefe müfredatı konusunda,sitesinden atılamıyordu sayfadaki sorundan dolayı,ben de yazıyı kaydedip Twitter'dan attom ona,yazı şu;

YENİ MÜFREDAT HAKKINDA

Merhaba Sayın Vekilim,

Biliyorsunuz,hükümet yakın zamanda eğitim konusunda anayasal ilkelere,tarafsızlığa,akılcılık ve de bilime zıt düzenlemeler yaptı.Ben size yazdığım bu yazıda biyoloji ve felsefe müfredatında yaptıklarını eleştirip,sizin bu konularda hem hükümeti uyarmak,hem de halkı bilinçlendirmek için TBMM’de bir konuşma yapmanızı rica edeceğim.Bu konuşmalardan biri evrimin/evrimsel biyolojinin müfredattan çıkartılması hakkında,diğeri ise felsefede farklı görüşte birçok önemli filozofun çıkartılması hakkında olacak.Yeni müfredat taslağı içinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılında sadece 9.sınıflara geldi,diğer sınıflarda henüz değişmedi,bu yazdıklarım o sınıflara ait kavramlardır.Özellikle evrimsel biyolojiye ifadesine vurgu yapmanızı rica ediyorum,çünkü maalesef hükümet ve halkımız bu konulardan habersiz,yapmanızı istediğim konuşma şu şekildedir;

EVRİMİN VE EVRİMSEL BİYOLOJİNİN ÇIKARTILMASI HAKKINDA
Bu yapılan açıkça bilim düşmanlığıdır,evrimi çeşitli kaygılarla müfredattan çıkarmanın,Galileo’ya dine aykırı şeyler söylüyor diye zulüm edenlerden bir farkı yoktur,kimyadan atomu, çıkarmak neyse evrimi de biyolojiden çıkarmak odur, evrim bir gerçektir,bir doğa yasasıdır(bu yasayı evrim teorisi açıklar delil ve mekanizmalarıyla,tıpkı atomun yapısını atom teorisinin açıkladığı ya da yerçekimi yasasını yerçekimi teorisinin açıkladığı gibi),evrim modern biyolojinin temeli,modern bilimin de yapıtaşlarındandır,her ciddi bilim kurumunda,gelişmiş,-hatta birçok gelişmekte olanda(İran bile)-ülkelerin zorunlu müfredatlarında öğretilir(hatta bu konuda OECD ortalaması 15 yaştır http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/egitim/785158/Evrimde_OECD_ortalamasi_15_yas.html ),delil/mekanizmalarıyla açıklanır ,çok geniş bir araştırma alanına sahiptir evrimsel biyoloji moleküler biyoloji gibi,mesela bakterilerin direnci kısa zamanda evrim geçiriyor,ilaçları yenilemek zorunda kalıyoruz,dünyanın en iyi üniversitelerine bakın,evrime dair birçok bölüm ve çalışma alanı vardır,evrimsel biyoloji,insan evrimi biyolojisi,evrimsel genetik,evrimsel psikoloji vb;

Evrim düşüncesini tarihte Aristo,Farabi gibi düşünürler de dile getirmiştir.Ayrıca MEB bazı yerlerde evrimi öğretmede Lamarkçı evrimi Darwin’in evrim kuramına bir rakip gibi göstermekteydi,oysa bu da yanlıştır,Lamarkçı evrimin günümüzde bir değeri yoktur,Darwin’inki modern biyolojinin temeli iken.Ayrıca MEB,az da olsa,tamamen şahsi inançlara dayalı,bilimsel bir yönü olmayan yaratılışçılığı da alternatif olarak sunmaktaydı 12.sınıfta evrimi anlatırken,ki bu da çok yanlıştır,bilimin dinselleştirilmesidir.

MEB’e önerim evrimin sadece 12.sınıfta olması değildir(12.sınıfta en son konu olması nedeniyle birçok yerde fiili olarak işlenmiyordu)çünkü 11 ve 12'de sayısal alanda olmayan öğrencilerimiz fen dersini görmemektedirler,evrimin 8.sınıfta ve de 9 veya 10.sınıfta temel düzeyde öğretilmesidir,dünyada neredeyse bütün ülkeler evrimi az ya da çok öğretirken,bizim bu derece geri kalmamız çok üzücü bir durumdur.

Trajikomik biçimde ise evrim teorisiyle iç içe olmadan düşünülemeyecek mutasyon, doğal seçilim ve adaptasyon kavramlarına dokunulmamıştır.Bu yanlış 2013 yılından beri 8.sınıf müfredatımızda da yapılmaktadır. Evrime ait,evrimle açıklanabilen bu kavramları evrim olmadan anlatmak,atom olmadan elektronu,protonu anlatmaktan farksızdır.

FELSEFE MÜFREDATINDA ÇIKARILAN FİLOZOFLAR
Yeni müfredatta Darwin, Freud, Marx,Thales, İbn-i Rüşd,Pisagor, Sartre, Adorno gibi filozoflara yer verilmemiştir.Dönem filozofları verilirken teoloji ve mistisizm ağırlıklı filozoflar ön plana çıkarılmış, eleştiriyi ve aklı ön plana çıkaran filozoflar önemsenmemiştir.

Bu yapılandan da açıkça çocuklara objektif bir felsefe eğitimi vermek yerine,açıkça belli görüşlerin dayatılması anlamına gelir,oysa ki eğitim objektif olmalı,birey nasıl düşüneceğine kendi karar vermelidir bu isimler felsefe tarihinin en önemli isimlerindendir,bunları,farklı görüşleri öğrenmeden asla sağlıklı bir felsefe eğitimden söz edilemez,çocuğun kuşkuculuğunu, yaratıcılığını besleyen nok­talar çıkarılmaktadır..

Eğitimle ilgili çalışmalarınızdan dolayı size teşekkür eder,saygılarımı sunarım sayın vekilim.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, haci yazdı:

Ahmet. Sen Müslüman olduğun için ahlaksızsın ve ahlaksız olduğunu bilmiyorsun. Senin ahlaksal değerlerin çağ dışı.. Hatta insanlık dışı... Bedevi ahlakını yaşıyor ve yaşatıyorsun.

Seninle din konusunda yapılacak tartışmalar verimsiz olacaktır.. Sen başka bir dünyada ve zamanda yaşıyorsun..

Ahmet sen ayrıca kıvırıyorsun... Yalan söylüyorsun.. Kur'an açıkça kadınları dövün diyor.. Sen et yemekle kurban kesminin farkını bilmiyorsun. Hayvanları insani bir şekilde öldürmekle, bir ritüel olarak öldürmek arasındaki farklardan bihabersin. Çünkü İslam aklını dumura uğratmış.. Kur'an'da 3 aylar çıktıktan sonra Müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün emrini nasıl bilmezsin? Sahtekar seni.. Sen karını dövüyor musun? Kız çocuğunu örtüyor musun? Onu seks objesi yapıyor musun?

klasik ateist zihniyeti cevap bulamayınca, demogoji yapma.

tartışılıcak biri değilsin. anlamayarak beni şaşırtmadın.

geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...