Jump to content

İSLAM GİRDİĞİ HER TOPLUMU YOZLAŞTIRAN BİR DİNDİR...

Recommended Posts

1 hour ago, Buzul said:

Türküm diyen biri müslümansa Türk değildir,o artık bir müslüman bir Araptır.

Tabi, adamın anadili Türkçe, bu memleketin evladı ama müslüman diye artık Arap.

1 hour ago, Buzul said:

Ayrıca faşizm,ayrımcılık demişsin de,

Ayrımcılık falan demedim ben sadece Faşizm dedim. Sizin zihniyetinizin yanında ayrımcılık masum kalır.

1 hour ago, Buzul said:

?Senin dinin hem bireyleri hem inanıp inanmayan diye ayıran ötekileştirici bir din.Yani inanç ırkçılığı yapıyor

Allah'ın indinde bir din olması Allah'ı ayrımcı yapar mı yahu? Böyle bir mantık var mı?

1 hour ago, Buzul said:

Hem de kutsallık maskesi altında arapçılık ve arap yayılmacılığı yapan ve yaptırtan,arabın kültür ögelerini,değerlerini,kutsallarını benimseten bir din.Irkçılığın da,ayrımcılığın da,yayılmacılığın da kralı İslamın ta kendisidir.

İşte O yüzden biz 500 yıl boyunca Büyük Arap İmparatorluğu himayesinde yaşadık.

Yazınızın geri kalanı da üstte kalanın kopyası. Oraya aynı cevapları vermeye lüzum görmüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 218
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şamdaki emevi caminde namaz kılacağız,esad 3 5 ayda gider diyenler,suriye iç savaşını körükleyenler,öso ve cihatçı oluşumları destekleyenler yanlış hesap şamdan dönünce ve milyonlarca suriyeli başa kalınca,utanmadan kendileri iyiliksever olarak göstermeye başladılar.Bu ne yüzsüzlüktür,bu ne pişkinliktir.Üstelik milyonlarca suriyeliyi ülkeye alarak ülkenin etnik yapısını bozdular,toplumsal ve etnik sorun ithal eden,ekonomiye yük bindirdiler.Bir ulus devlet için etnik yapının bozulması ve böylesine kitlesel göçler çok büyük bir sorundur.Suriyelilerin Türkiyeye alınması Türkiyenin gördüğü en büyük hainliktir.Ama bu utanmazlar suriyelilere yardım ettik diye övünebiliyorlar.Bunlar da utanma yok çünkü.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Tengiz yazdı:

Tabi, adamın anadili Türkçe, bu memleketin evladı ama müslüman diye artık Arap.

Ayrımcılık falan demedim ben sadece Faşizm dedim. Sizin zihniyetinizin yanında ayrımcılık masum kalır.

Allah'ın indinde bir din olması Allah'ı ayrımcı yapar mı yahu? Böyle bir mantık var mı?

İşte O yüzden biz 500 yıl boyunca Büyük Arap İmparatorluğu himayesinde yaşadık.

Yazınızın geri kalanı da üstte kalanın kopyası. Oraya aynı cevapları vermeye lüzum görmüyorum.

Anadilin Türkçe olsa ne olur.Arabın kültür ögelerini,kutsallarını,değerlerini içinde barındıran bir dogma paketine inanıyorsun ve bunlara inanmayanları da ötekileştiriyorsun.

Faşizmin,ayrımcılığın,baskının bayrak tutanı senin dinin canım.Dinden dönenleri çoğalıp islam düzenini yıkmasınlar diye öldürten,İslamı eleştireni,El ilahı inkar edeni fitne çıkardığı gerekçesiyle öldürten,içeriğinde çarmıha germe,el ayak çapraz kesimi,öldürme,sürme gibi yaptırımlar barındıran,din El ilahın oluncaya,fitne kalmayıncaya dek savaşın diyen bir bir dini kabul eden ben değilim.

Allah yok.Allah ayrımcı arap dininin uyduruk bir tanrısıdır.Tabi Kutsallık maskesi altında her türlü ayrımcılık,yayılma,dayatma yapmakta,baskıcı bir düzen kurmakta bir sakınca,sorun yok.Ne de olsa haklılığınızı uyduruk da olsa bir Tanrıdan alıyorsunuz.Ama birisi sizi eleştirince de ayrımcılık,faşizm yapma diyorsunuz.Bu kutsallaştırılmış düşünce ve eylemlerin eleştirilemezliği nereden geliyor.Şu kafanızdaki kutsallık putunu bir kırın.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Buzul said:

Anadilin Türkçe olsa ne olur.Arabın kültür ögelerini,kutsallarını,değerlerini içinde barındıran bir dogma paketine inanıyorsun ve bunlara inanmayanları da ötekileştiriyorsun.

Bıktım aynı şeyleri yazmaktan. Avrupalı da aynı coğrafyanın ürünü bir dine inanıyor. Dine inanmak insanın sadece dini kimliğini belirler. Bana Avrupalı 12. yüzyıldan beri Türk diyor sen kalkmışsın 2017 de Arap diyorsun. Bizi beğenemezsiniz bari Avrupalının sözünü dinle.

1 hour ago, Buzul said:

l ilahı inkar edeni fitne çıkardığı gerekçesiyle öldürten,içeriğinde çarmıha germe,el ayak çapraz kesimi,öldürme,sürme gibi yaptırımlar barındıran,din El ilahın oluncaya,fitne kalmayıncaya dek savaşın diyen bir bir dini kabul eden ben değilim.

İslamda savaş hukuku üzerine başka bir yerde birileriyle tartışmıştım. Oradaki konuyu buraya taşımayacağım. Sanırım maide 33 ile ilgili bir konuydu, profilimden bakarsanız konu hakkında yazıklarımı bulabilirsiniz. Konuyu buraya taşıyıp buradaki meselenin çerçevesini dağıtmayacağım.

1 hour ago, Buzul said:

Ama birisi sizi eleştirince de ayrımcılık,faşizm yapma diyorsunuz.

Bir insan bir dine inanınca nasıl Arap olabilir? Bugün Alman hristiyan olunca Alman olmuyor mu? Bugün Çin'de yaşan 50 milyon müslüman artık Arap mı olacak? Japonya'da yaşayan hristiyanlara "siz japon değilsiniz, afaroz ettik sizi" mi diyorlar. Bu eleştiri değil ki, faşizm. Arap senin için adi bir ırk, islam Araplığa endeksli bir din, o dine inanan da Arap kadar adi. Bu kafa yapısı bana Faşizmi çağrıştırıyor.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Tengiz yazdı:

Yapmayın, bu mesele Avrupada gündeme geldiğinde "siz bizim paramızla mülteci mi bakacaksınız" diye eleştiriyorlardı bunları. Filistin sınırında o kadar mülteci açlıktan, sussuzluktan kırıldı gitti. Dünyanın öbür ucuna uçak gemileri gönderenler uçaklar dolusu yardımı mültecilere gönderemedi. 3-5 milyon Suriye'den gelen adam var Türkiye'de, neyle bakıyorsun bunlara? Çadır kentlerde kalanların harcaması kimin cebinden çıkıyor? Bugüne kadar kaç milyar dolar harcadık şu halimizle Suriye'den gelenlere. Biz öyle çok zengin, iş gücüne talip bir ülkede değiliz. Bu halimizle ekmeğimizi bölüp paylaşıyoruz. Koli koli insani yardım malzemesi gönderselerdi, bizim yetkililer alıp kolileri Suudilere mi satacaklar? Neyine yolsuzluk yapabilirsin böyle bir konuda? Zaten biz milyarlarca dolar harcamışız.

Konu başlığı ney? Türkiye. Ben çıkıp Suudiler konusunda size savunma yazıyor değilim. Milletimin kültürüne bok atıp başkasınınkine ağzı sulanana diyecek iki çift lafım vardır elbet.

Neyin kahramanlığı? Senin sınırına aç, bebeğiyle, sussuz milyonlar dayandı. Türkiye kahraman olmak için mi bunları aldı? Sınırda bunları İŞİD'e terk edip infazlarını dürbünle mi izleyecektik? Ya da sussuzluktan kırılırken duyarsız mı kalacaktık bu insanlara? Batının vereceğim dediği yardım miktarını bizim harcamalarımız çoktan geçti. Bu kayıt içi, bizim Türk halkı olarak elden verdiklerimizle birlikte hesapla birde. Türkiye iktidarını sevme, yönetimini sevme... zorunda da değilsin ancak bana Türkiyedeki Suriyelilere uzaktan bakıp yüzünü ekşiterek "paramı bu uyuzlara mı vereceğim" diyen nursuz, sıfatsız Avrupalının övgüsü yapma.

Pir Sultan Abdal bir kişi değil bir kimliktir. Bu kimliği dönem dönem birçok ozan paylaşmıştır. Farklı dönemlerde yaşadığı tahmin edilen 7 tane Pir Sultan Abdal'dan bahsediliyor. Pir Sultan Abdal'ın asılma hikayesine gelince, Pir Sultan Abdal asılırken bir anda herkesin gözü kararır ve gözünü bir açar ki herkes dar ağacında bir köpek var, Abdal uçmuş gitmiş. Bu hikaye sadece Pir Sultanda mı var? Gül Baba'nın hikayesi de Pir Sultan Abdal'ın birebir aynısıdır. Bu farklı bir edebiyattır. Resmi kayıtlarla öldürülen kim var diye düşündüm siz böyle deyince, aklıma Oğlan Şeyh geldi. Diğer yandan isyan çıkaranlar vardı. Bedrettin, Kalender Şah... Osmanlı'da, bugün yazsanız gelip sizi tevfik edecekleri o kadar eser vardır ki ağzınız açık kalır.

http://www.islamansiklopedisi.info/dia/ayrmetin.php?idno=330004

Nesimi gayri müslüm müydü? Bugün biz Nesimi'nin eserlerini avrupa edebiyatı olarak mı belliyoruz? Bu adamın yazdıkları bizim kültürümüz değil mi?

Yanı sıra devletler zannettiğiniz gibi islam uğruna falan savaşmazlar. Realist politika diye bir şey vardır. Adam çıkıp devletin resmi bürokrasisine, hukukuna uymayan laflar söylüyorsa "ulan isyan misyan çıkmasın" diye hemen başına çökerler. Devletler bunu yaparken de islam uğruna falan yapmaz, kendi çıkarları için yaparlar.

Yazdıklarınıza uzun uzun yanıt verecek zamanım yok. Gerekeni yazdım zaten, ama şunu da ekleyebilirim: referans aldığınız kaynaklar tarafsız ve bilimsel olmayabilir. Türkiyede sağlıklı bilgiye erişmek kadar zor bir iş daha yoktur. Sizin kirli bilgiyle zehirlendiğiniz yukarıdaki her satırdan açıkça okunabiliyor. Yine de bazı konularda yerinde tespitler yapabiliyorsunuz. Daha eleştirel yaklaşırsanız zamanla gerçekleri görebileceğinizi sanıyorum. Normalde sağlıklı düşünebilecek kapasiteye sahip olduğu halde İslamın yalanlarıyla, iftiralarıyla aldatılan, zavallı bir kör haline sokulan o kadar çok insanımız var ki...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tengiz yazdı:

Tabi, malız biz. Kültürünü sever mi hiç insan? Olacak iş değil.

Avrupa Hristiyanlığı kendi ürettiği için bu durum bize özgü, haklısınız.

Araplar mı? Türkler anadoluya geldiğinde bürokrasiyi, hukuku, yerleşik yaşam biçimini Araplardan değil Farslardan öğrendi. O zamanki Farslar sünniydi. Biz sünniliği de onlardan öğrendik. Madem sallayacaksın destekli salla bari.

Divan edebiyatını savunmak ne demek? Kime karşı savunacağım? Kim taarruza kalkmış? Kalktıysa divan edebiyatının hangi matematiksel formülüne kafa tutuyorlar? Ben Türklerin islamiyet öncesi edebiyatını da bilirim, aç bak Divan-ı Lügatıt Türkteki şiirlere. Kaldı gitti yürüdü, yağmur yağdı törüdü... böyledir. İncelik yoktur. Yazılı edebiyat gelişmemiş, çok basit, primitif şiirler. Türklerin anadoluya gelmesi ve İran medeniyeti ile tanışması ile birlikte bizim büyük şairlerimiz Türkçemizi ilmik ilmik işlediler. Altınlarla, incilerle bezediler. Kart, kurt etmeyen, duyunca kulakları şen eden, dimağa tad veren pek lezzetli bir bal peteği inşa ettiler. Bu da zannettiğiniz gibi Arap etkisiyle değil Fars etkisiyle oldu.

Sen daha kendi tarihini bilmiyorsun bana malumatfuruş yapma.

Avrupanın Hristiyanlığı bir Ateisti hiç mi hiç ırgalamaz.

malsan bu senin problemin benim değil. Kendine bu yakıştırmayı yapman da senin seçimin.

Türklerin Farslılar dan ve Araplardan Dinden başka işe yarar bir şey aldığına inanmıyorum. 

divanü lugati't-türk 11. yüzyılda Kaşgarlı Mahmut Tarafından Araplara Türkçe öğretilmek amacı ile yayınlanmış bir eserdir. 

Tamamen İslami olgular barındırır.   Ayrıca Bağdatta yazılmıştır. 

Mahmood türkçe isim bile değil, Arap ismi :) ghasgagsagsgasgasgsg komiksin bea. 

Ne alakası var bunun Türk kültürü ile :)) öldüm gülmekten.

Divan Edebiyatı : fuzuli gibi kişiler takkeli sarıklı şairlerdi hiç bize göre değil. 

Ateist olup Türk olmamız senin ağrınamı gidiyor ? 

Hristiyanlığıda sevmiyorum, Yahudiliğide... 

Din inanmadığımız bir hipotezdir. 

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Tengiz yazdı:

Bıktım aynı şeyleri yazmaktan. Avrupalı da aynı coğrafyanın ürünü bir dine inanıyor. Dine inanmak insanın sadece dini kimliğini belirler. Bana Avrupalı 12. yüzyıldan beri Türk diyor sen kalkmışsın 2017 de Arap diyorsun. Bizi beğenemezsiniz bari Avrupalının sözünü dinle.

İslamda savaş hukuku üzerine başka bir yerde birileriyle tartışmıştım. Oradaki konuyu buraya taşımayacağım. Sanırım maide 33 ile ilgili bir konuydu, profilimden bakarsanız konu hakkında yazıklarımı bulabilirsiniz. Konuyu buraya taşıyıp buradaki meselenin çerçevesini dağıtmayacağım.

Bir insan bir dine inanınca nasıl Arap olabilir? Bugün Alman hristiyan olunca Alman olmuyor mu? Bugün Çin'de yaşan 50 milyon müslüman artık Arap mı olacak? Japonya'da yaşayan hristiyanlara "siz japon değilsiniz, afaroz ettik sizi" mi diyorlar. Bu eleştiri değil ki, faşizm. Arap senin için adi bir ırk, islam Araplığa endeksli bir din, o dine inanan da Arap kadar adi. Bu kafa yapısı bana Faşizmi çağrıştırıyor.

Bir dini çıktığı coğrafyanın ve kültürden ayrı değerlendiremezsin,bir dini kutsal diye ayrı bir yerde konumlandıramazsın.Arabın dini İslamı ele alalım.Mekkeye kentlerin anası diyor.Kabeye,safa ve merve tepelerine kutsal diyor.İslama inanan biri Kabeye yönelerek tapınmak zorunda.El yüz sürülen hacerül esved,taştan şeytanlar bunlar hep Arabistanda yer alıyorlar.Birde bunları kabul etmeyenlere kafir diyip,ötekileştiriyor.Örnek olarak sen Kabeyi kutsal olarak görmeyen birini ötekileştirmek zorundasın.

Bir insan bir İslama inanınca müslüman bir arap oluyor.Yukarıda da bunun örneklerini verdim.İslam arabın kültür öge,değer ve kutsallarını barındıran,ayrımcılık içeren bir dogma paketidir.Sen bunları kabul etmeyeni de ötekileştirmek zorundasın,dininin buyruğu bu çünkü.Yani sen aslında müslüman olun derken,araplaşın,araplaşmayanı da ötekileştirin demek istiyorsun.Ama senin bağımlı beynin kutsallık putunu kırıp,farkındalık yaratamadığı için bu gerçeği göremiyor.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Mega Ateist said:

Avrupanın Hristiyanlığı bir Ateisti hiç mi hiç ırgalamaz.

Bu konu ney? Başlığı ney? Başlığı açan Türkleri neyle itham ediyor.

divanü lugati't-türk 11. yüzyılda Kaşgarlı Mahmut Tarafından Araplara Türkçe öğretilmek amacı ile yayınlanmış bir eserdir. 

Tamamen İslami olgular barındırır.   Ayrıca Bağdatta yazılmıştır.

Açıp bir kez okumadın değil mi? Bir kez okumadan bana bunu yazıyorsun. Seni uyardım, bilmediğin konularla bana aşık atma diye. Israr ediyorsun. Ben o eseri okudum, sen de bana anlattığına göre okumuş olmalısın. Hadi bakalım bana malum eserdeki İslami OLGULARDAN örnekler ver. Diyelim bu kitabın içinde islami motifler var, bu kitabı al çöpe at mı demek? Ben kimle neyi tartışıyorum bilmiyorum ki.

"Allah'ın, devlet güneşini Türk burçlarından doğurmuş olduğunu ve Türklerin ülkesi üzerinde göklerin bütün dairelerini döndürmüş olduğunu gördüm. Allah onlara Türk adını verdi. Ve yeryüzüne hâkim kıldı. Cihan imparatorları Türk ırkından çıktı. Dünya milletlerinin yuları Türklerin eline verildi. Türkler Allah tarafından bütün kavimlere üstün kılındı. Hak’tan ayrılmayan Türkler, Allah tarafından hak üzerine kuvvetlendirildi. Türkler ile birlikte olan kavimler aziz oldu. Böyle kavimler, Türkler tarafından her arzularına eriştirildi. Türkler, himayelerine aldıkları milletleri, kötülerin şerrinden korudular. Cihan hâkimi olan Türklere herkes muhtaçtır, onlara derdini dinletmek, bu suretle her türlü arzuya nail olabilmek için Türkçe öğrenmek gerekir..

Türklerin anadoluya gelmeden o coğrafyalara yayıldığını da bilmiyorsun.

Mahmood türkçe isim bile değil, Arap ismi :) ghasgagsagsgasgasgsg komiksin bea. 

Ne alakası var bunun Türk kültürü ile :)) öldüm gülmekten.

Mahmut Türkçe değil diye Divanı Lügatıt Türk bizim değil mi? Biz geçmişimizin dil hazinesini o kitaptan öğrendik. Yazarın adı Türkçe değil diye aldı Türk dünyasının en büyük eserlerinden birine... he kardeşim he.

Divan Edebiyatı : fuzuli gibi kişiler takkeli sarıklı şairlerdi hiç bize göre değil. 

Fuzulinin şiirleri takkeli sarıklı mı? Yuh. Yuuuuuh. Şeddeli Yuuuuuuuuuuuuh.

Ateist olup Türk olmamız senin ağrınamı gidiyor ? 

Çook. 47 kez bunu ifade ettiğim için bu anlamı çıkarmış olmalısın, seni tebrik ediyorum.

Hristiyanlığıda sevmiyorum, Yahudiliğide... 

Din inanmadığımız bir hipotezdir. 

İnan, inanma. Bana ne? Bu konu Türkler avrupanın vicdan olarak, edebiyat olarak, dürüstlük olarak gerisindedir diye zırvalayan biri sebebiyle açıldı. Tartışma oradan çıktı. Mesele hiç oraya varmadı. Daha tartışmanın çerçevesinden bihabersin.

tarihinde Tengiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Düşünün arap Muhammedin,Osmanın,Ayşenin,Ebubekirin,Alinin,Ömerin benim için bir değeri ve önemi yok desem beni taşa tutacak,beni ötekileştirecek milyonlar var.Yüklemişler İslam yazılımını beyinlerine bunların yaşama arabın ayrımcı dininin penceresinden bakıyorlar,eylem ve düşünceleri buna göre değerlendiriyorlar.

Bu ülkede Türkiyenin kurucusu Atatürke düşmanlık ettiren anlayışın adıdır islam.Kuranın içeriğinde ne yazıyorsa katılıyorum diyeceksin.Paket içinde gelen,arabın kültür öge,değerlerini,geçmişini de benimseyeceksin,Arabın mekkesine kentlerin anasıdır,kabe kutsaldır diyeceksin ki,bu araplaşmış beyinler seni ötekileştirmesinler.Düşündükçe şaşkınlık içinde kalıyorum,insanlar bunu nasıl göremezler diye .Birisi İslam arap dini değildir diyince,bu gerçeği kabul etmeyince sinirleniyorum.Adam gelmiş karşıma arapçılık,arap yayılmacılığı yapıyor,arabın baskıcı,dayatmacı dinini savunuyor sonra da utanmadan ayrımcılıktan,faşizmden,ırkçılıktan söz ediyor.Kutsallaştırılmış olanın ayrı bir yerde konunlandırılmasını,onun eleştiri dışından tutulmasını bekliyor.Arabın sinsi dini İslam çok tehlikeli.Bağımlılık yapan kutsallığıyla beyinleri kendine tutsak etmiş ve onları arap yayılmacılığına hizmette kullanıyor.

Kutsallık putunu kırmazsanız,usunuzu özgür bırakmazsanız,asla gerçeği göremezsiniz.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Buzul said:

Düşünün arap Muhammedin,Osmanın,Ayşenin,Ebubekirin,Alinin,Ömerin benim için bir değeri ve önemi yok desem beni taşa tutacak,beni ötekileştirecek milyonlar var.

Zaten diyorsun. Sen bunu dersen zaten Müslümandan öteki olursun. Bunun neyinden gocunuyorsun? Müslüman, sen çıkıp "ben müslüman değilim" deyince "olsun gene de müslüman sayılırsın" mı diyecek sana?

1 hour ago, Buzul said:

Arabın mekkesine kentlerin anasıdır,kabe kutsaldır diyeceksin ki,bu araplaşmış beyinler seni ötekileştirmesinler.

Dediği yerde bundan birkaç yıl önce bizim toprağımızdı.

1 hour ago, Buzul said:

Birisi İslam arap dini değildir diyince,bu gerçeği kabul etmeyince sinirleniyorum.

Hristiyanlar da İbrani mi acaba?

Sitelerde Paylaş
On ‎12‎.‎03‎.‎2014 at 15:59, haci yazdı:

Müslümanların çoğunlukta olduğu Türkiye hiç bir zaman ahlak, uygarlık, teknoloji, hayvanseverlik, vatanseverlik, dürüstlük ve doğruluk, özgürlük, insan hakları, demokratik ve çağdaş ilkeler, güzel sanatlar, edebiyat hatta vicdan bazında asla bir Avrupa ülkesi olamayacaktır.

İslam, insanlığın ilerlemesi ve gelişmesinin önündeki en büyük ve aşılması imkansız bir engeldir.

Müslüman Türk halkı kendini İslam'dan arındırsa bile, yukardaki konularda Batı standardına asla ulaşamayacaktır.

Batı standartına nasıl ulaşabiliriz sence ?

mesela daha çok içki, daha çok kumar, eş değiştirme partileri, daha çok domuz eti yiyerek yakalayabilir miyiz bu standartları. ?

tarihinde ahmet1405 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Tengiz yazdı:

Zaten diyorsun. Sen bunu dersen zaten Müslümandan öteki olursun. Bunun neyinden gocunuyorsun? Müslüman, sen çıkıp "ben müslüman değilim" deyince "olsun gene de müslüman sayılırsın" mı diyecek sana?

Dediği yerde bundan birkaç yıl önce bizim toprağımızdı.

Hristiyanlar da İbrani mi acaba?

Ne diyorum,arabın kültür ögelerini,değerlerini barındıran dogma paketi İslama inananlar da beni ötekileştiriyorlar.Dogma paketi içinde gelen arabın kültür ögelerini,değerlerin,geçmişini benimsemediğim için.Ben de o nedenle sen ve senin gibilere müslüman araplar diyorum.Ben de senin gibileri ötekileştiriyorum.

Osmanlı buraları egemenliği altında tuttu diye,kabe,mekke arabın dininin değeri olmaktan çıkmaz.Bunlar dogma paketi,arabın dini İslamın içeriğinde yer alan ögeler.

Hristiyanlarda ibranilerin değerlerini,kutsallarını,kültür ögelerini benimsemeyenleri ötekileştiriyorlarsa ibraniler elbette.Türkiyede de şu anda müslüman arap anlayışı yönetimde.Tüm değerleri araplarla bağlantılı,arabistandan çıkma olan bu anlayış şu anda her yere araplaştırma kurumu imam hatipler açmak da,Türk çocuklarını devlet eliyle araplaştırmaya çalışmaktadır.Aynı anlayış ümmet kardeşim diyerek milyonlarca arabı da ülkeye almış,ülkeyi araplara da peşkeş çekmiştir.Eylemlerinden,sözlerinden,uygulamalarından müslüman araplığı akmaktadır.Yine Atatürk düşmanlığı yapan bu müslüman arap anlayışıdır.Bu anlayış arap abecesini kendi abecesi sanacak,Atatürk abecemizi kaldırdı diyecek kadar araptır.Çocuklarına arapça adlar veren yine bunlardır.Ne kadar değer verdikleri olgu varsa içinde arap vardır.Özlerine,geçmişlerine araplık işlemiş bu arap kafalıların,yaşama bu pencereden bakıyorlar ve sürekli araplaşmaya öykünüyorlar.Özlerine işlemiş arabın dini onları araplaşmaya çağrıyor ve onlarda bu çağrıya kulak veriyorlar.Ki bu osmanlıya duyulan özlem de aslında araplaşmaya duyulan özlemin bir yansımasıdır.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Batı standartına nasıl ulaşabiliriz sence ?

mesela daha çok içki, daha çok kumar, eş değiştirme partileri, daha çok domuz yiyerek yakalayabilir miyiz bu standartları. ?

Böyle ulaşabilirsin arabın dinine uyan çölleşmiş beyin.

NO8JgP.jpg

Sitelerde Paylaş

PO2zMN.png

Şunlara bakın bir hele.Arabın kara taşı hacerül esvede el yüz sürmek,öpmek,kabeye dokunmak için nasıl da yırtınıyorlar.Sonra bu utanmaz arap kafalılar buraya gelip İslam arap dini değildir geyiği yapıyorlar.Bu adamlar  bunu yapmadığınız için sizi ötekileştiriyorlar.Nasıl bizim gibi,beynini dogmalara tutsak eden beyinsiz bir arap olmazsınız diye.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar,müslüman olmayanlarına mallarına ganimet diye çöküyorlardı.İnsanları köleleştiriyorlar,cariye yapıyorlar ve bunları kendi aralarında bölüştürüyorlardı.İslam anlayışına göre köle senin malındır,satabilirsin,hatta müslüman kardeşine armağan bile edersin.Yine İslam  ganimet olarak ele geçirilen cariyeyle cinsel ilişkiye de izin verir.Ama tabi bu kutsallaştırılmış hırsızlık,yağma,kutsallaştırılmış kıyım ve acımasızlık.Haklılığını uyduruk Arap tanrısından alıyor.

Sitelerde Paylaş

konu başlığı akılsızlık ürünü olmuş.

islam her girdiği topluma adaleti tesis etmiştir. Adaleti tesiste ve diğer işlerde menfaat ve çıkarlarına göre hareket edenler, imtihanlarından dolayı bu fiilleri islamı bağlamaz.

siz hiç cuma namazına gitmediniz mi :) 

Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayâsızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor. Nahl 90

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Buzul yazdı:

Yine İslam  ganimet olarak ele geçirilen cariyeyle cinsel ilişkiye de izin verir

Sen okuduğunu anlama özürlüsümüsün?; nisa 4 de cariyelerle zina mı yapın diyor. mehirlerini verip nikah altına mı alın diyor.??

işiniz gücünüz iftira be .

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Sen okuduğunu anlama özürlüsümüsün?; nisa 4 de cariyelerle zina mı yapın diyor. mehirlerini verip nikah altına mı alın diyor.??

işiniz gücünüz iftira be .

Ancak eşleri ve sağ ellerinin malik oldukları müstesna. Doğrusu onlar, bunun için kınanacak değildirler..Mearic 30

Burada sağ ellerinin malik olduğu,sahip olduğu derken cariyelerden söz ediyor.Yalnızca eşleriyle cinsel ilişkiye izin verseydi,cariyelerle evlilik dışı ilişkiyi yasaklasaydı,sağ ellerinin sahip olduğu cariyelerden hiç söz etmemesi gerekirdi.Çünkü bu gereksiz bir kullanım olurdu ve senin dediğin gibi olsaydı yalnızca şunu yazması gerekirdi.Ancak evli oldukları eşleri bunun dışında.Onlarla cinsel ilişkiye girerlerse kınanmazlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...