Jump to content

İSLAM GİRDİĞİ HER TOPLUMU YOZLAŞTIRAN BİR DİNDİR...

Recommended Posts

• İleti 218
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir toplum düşünün... Bütün dünyanın kabul ettiği bazı ahlaksal değerleri, kendisi de kabul etmesine rağmen, bazı durumlarda onları göz ardı edebiliyor.

Bu nasıl mümkün olabilir?

Bunun mümkün olabilmesi için toplumun kabul ettiği bazı değerlerin, evrensel ahlaksal değerlerden daha önemli olması gerekir.

Onların yalan da olsalar, hırsızlık ve soygunculuk da olsalar, rüşvet almak da olsalar, cinayet de olsalar,evrensel olarak kabul edilen ahlaksal değerler kadar üstün görülmemeleri gerekir.

Bu gözlem açıkça toplumun en önemli değerlerinin ahlak bazında olmadığını gösteriyor.

Tayyip itini destekleyen Türk Müslüman toplumunda bu acıklı durumu gözlemliyoruz.

Bu toplumun daha önce yaptıkları katliamları ve kendileri gibi olmayanları öldürdüklerini de biliyoruz.

Bu Müslüman toplumun inanç bazında suçlar işlediklerini de biliyoruz.

Ve işlenen bu suçları suç olarak kabul etmediklerini de biliyoruz.

Yapılan hatalardan, işlenen insanlık suçlarından ders almıyor bu insanlar. Öğrenmiyor. Kini devam ediyor.

Çünkü modern ahlağın varlığını az da olsa "hissettirmezlerse", yok edileceklerini biraz da olsa anlamalarındandır.

Sitelerde Paylaş

Dinci faşistlerin cinayetlerine bir yenisinin daha eklendiği, onbeş yaşında bir çocuk olan Berkin Elvan'ın hunharca öldürüldüğü, cinayeti protesto edenlerin üzerine hala gaz bombaları yağdırıldığı bir günde bu ilkel ve yüz karası din lehine tek kelime bile etmekten utanmayan insanların yaşadığı ülkeden ne kadar nefret edilse azdır. Bu gün bari uğursuz çenenizi kapatın ki sizi bir insan sansınlar ahlaksız vicdansız mahluklar. İnsan değilsiniz ama öyle zannedilin bari! Size yazıklar olsun. İnsanlığın sizden daha utanç verici bir yüz karası daha kalmadı...

Sitelerde Paylaş

İslam dini geleli 1400 sene gibi uzun bir zaman olmuş. İslam dini girdiği her toplumu bozuyor ise bu güne kadar nasıl ayakta kalabilmiş? 1400 senedir bir akıllı çıkıp diyememiş mi bu İslam kötü diye? Bence insanlar İslamı yozlaştırmıştır. Bunun en büyük nedenide kapitalist düzendir. Her şeyin para olduğu bir dönemde kimin parası çoksa onun dini üstün, kimin parası azsa onun dini berbat olur. Kimin parası çoksa o ahlaklı toplum, kimin parası azsa o ahlaksız toplum olur. Bazılarıda sizin gibi her suçu dine atıp işin kolayına kaçarlar.

Ne demek istiyorsun KAROAS?. Müslümanlar şimdiye kadar nasıl ayakta kalabilmişler mi diye soruyorsun?.

Çalarak, çırparak, çapulculuk yaparak, öldürerek, ırza geçerek, terör yaratarak, korkutarak, zorbalıkla, sürünerek, zar zor varlıklarını günümüze kadar getirebilmişler.

Ve geldikler bu noktada takılıp kalmışlar..Tükenmişler. Ve bu arada artık batının da insafına kalmışlar.

İnsanların İslam'ı yozlaştırması diye birşey yok. Bu çok absürd bir iddia.. Kur'an açık ve net olarak İslam'ın ilkelliğini, bağnazlığını kanıtlıyor.

Kur'an sonradan yozlaştırılmış bir dini simgelemiyor. Başından itibaren yoz olan bir dini simgeliyor. Kur'an'ı açıp okuyan ne demek istediğimi anlar..

Sitelerde Paylaş

Seçimlerde bir çok ilin seçimlerini akp kazancank en az %55 60la..................

Ama ben daha sonra pkk olaylarının yeniden alevleneceğiini düşünüyoum. Pkk ateşkesi bozacaktır büyük ihtimalle

Zırva.. Neden kazanacaklarmış. Kanıtınız nedir? Hangi bilimsel anket? Hangi bilmsel gözlem?
Sitelerde Paylaş

görünen köy klavuz istemez

Sorumsuz bir ifade.. Ne görünüyor?

Görünen Tayyip'in hırsızlığı ve ahlaksızlığı..

Siz de ona değer veriyorsunuz. Yani sizin ahlakınız da şaibeli. Bütün Müslüman ahlakı gibi..

Sitelerde Paylaş

Bir toplum çocuk katillerinin de sırtını sıvazlarsa, yolun sonuna gelmiş demektir. O halktan o aşamada sadece nefret edilir. Geriye başka bir olasılık kalmaz. Neden? Çünkü bu cinayet Berkin Elvan'ın farklı bir inançta olan anne babanın çocuğu olduğu için umursanmıyor, failleri saklanıyor değil mi? Evet. Müslüman olmadığına göre zaten ölmesi gerekirdi deniliyor değil mi? Evet.

Bu kanıyı oylarıyla onaylayan insanlara insan denilebilecek mi? Hayır. Seçime az kaldı, görürüz, insan toplumu mu, vahşiler sürüsü mü belli olur. Gerçeği bilmemiz de iyi olur. Vahşiler sürüsüne boşuna insan gözüyle bakmayalım, eğer sonuç bu olacaksa. Seçim sonucu ne olursa olsun, biz kazanacağız. Ya insanlara insan gözüyle bakmakla boşa umutlanmadığımızı anlayacağız, ya da vahşiler sürüsüne insan gözüyle bakamayacağımızı anlayacağız. Gerçek ortaya çıkacak. Biz de zaten gerçeğin peşinde değil miyiz? Biz gerçeğe biçim vermeye çalışmayız. Olduğu gibi görmeye çalışırız. Gerçek acıysa da, tatlıysa da amaç, gerçeği olduğu gibi görmektir. Gerçeğin bir kırıntısı, evren dolusu yalandan daha değerlidir.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Biz burada genel İslam kültüründen ve ahlaksal değerlerinden bahsediyoruz.

Müslümanları bireysel olarak teker teker ele almıyoruz.

İslam'ı bir toplum dini olarak değerlendiriyoruz.

Müslümanlar bir araya gelince İslam dini kendini bütün gerçekliği ile tezahür ettiriyor.

Tezahür eden gerçek çok çirkin, hatta iğrenç.. Bireysel olarak bu çirkinlik gözlemlenemeyecek kadar tartışmalı ve muğlak.

Ancak bireyler bir araya gelince gerçek doğasını gösteriyor.

İslam'ı bireyler simgelemiyor. İslam yalnız toplum tarafından simgelenebilen bir din.

İslam bir cemaat dini.. Bu din bireyleri kullanarak varlığını sürdürüyor.

Sitelerde Paylaş

Hiç bu kadar keskin ve belirgin bir dönemece gelmemiştik. Katiller ve hırsızlar müslüman oldukları için iyi midirler sorusudur halkın önüne gelen. Hiç bu kadar net bir soru anlamına gelmemişti hiç bir seçim. Halkın önüne konan soru net ve açıktır. Bu yüzden vereceği yanıt bu halkın bundan sonra insan toplumu mu, vahşiler sürüsü mü olduğunu net biçimde ortaya koyacaktır.

Sitelerde Paylaş

Hiç bu kadar keskin ve belirgin bir dönemece gelmemiştik. Katiller ve hırsızlar müslüman oldukları için iyi midirler sorusudur halkın önüne gelen. Hiç bu kadar net bir soru anlamına gelmemişti hiç bir seçim. Halkın önüne konan soru net ve açıktır. Bu yüzden vereceği yanıt bu halkın bundan sonra insan toplumu mu, vahşiler sürüsü mü olduğunu net biçimde ortaya koyacaktır.

Toplum olarak Türk halkından beklentilerim çok az. Bu Müslüman güruh diğer Müslüman toplumlardan daha farklı davranacak değildir.

Bütün Müslüman toplumların ortak tek bir özelliği vardır. O da İslam'ın kendilerine dikte ettiği çağ dışı, ilkel ve bağnaz ahlaktır. Bu toplumun davranışlarını az çok öngörmek mümkündür. Muhammed'e küfreden bir yazı bu toplumların hepsinde aynı tepkiye neden olacaktır. Buna Türk toplumu dahildir.

Cinayetler ve hırsızlıklar İslam adına yapılmışsa veya onları yapanlar Müslümanlar tarafından seviliyorsa, iyi ve yararlı etkinlikler olarak kabul edileceklerdir.

Bu yeni bir eğilim değil. Öteden beri böyle.. İslam ahlakı her zaman kötü.. Sonradan kötüleşmiş falan değil.

Sitelerde Paylaş

Çok bile kaldın. Hiç bir kelime etmesen daha iyi olurdu. Bu arkadaşın neyi savunduğunu, neye karşı çıktığını bir anlayan oldu mu? Bana da anlatsın. Ben biraz geri zekalıyım, anlama güçlüğüm var.

Türkçesi biraz zayıf olduğu için kendini iyi belirtemiyor.. O nedenden arada bir çelişkiye düşüyor.. Bağışla abisi..
Sitelerde Paylaş

Tayyip Türk toplumunda mevcut ahlaksal değerleri sınava tabi tutuyor.

Ortaya oldukça çelişkili bir manzara çıkıyor.

Herşeyden önce kendisi yaptığı hırsızlıkların, ahlaksızlıkların üstüne gitmekten korkmuyor... Çekinmiyor. Ben hırsızlık mı yaptım diye soruyor.

Çünkü biliyor ki kendisini ahlak bazında düşkün bir kesim olumlu olarak değerlendirecek. O kesimin azınlık mı yoksa çoğunluk mu olduğu kesin belli değil.

Ama öyle bir kesim var ve o kesim az da değil. Bu kadarını biliyoruz.

Bu şekilde bir toplumun ahlaksal değerlerinin sınanması dünya tarihinde bir ilk olabilir. Kuzey Kore'de sınanmış mıdır bilmiyorum.

Şimdiye kadar böyle bir yüzsüzlükle karşılaşmadım. Olacak şey değil bu. İnanılmaz bir küstahlık ve alçaklık.

İlginç olarak bir kesim bu küstahlığın tuzağına düşüyor. Çünkü onların ahlaksal değerleri Tayyip'in beklediği ve umduğu düzeyden daha iyi değil.

Malını biliyor Tayyip.. Hırsızlığı ifşa edildikten sonra onlara sığınıyor.

Sığındığı Müslümanlar en azından onun kadar ahlaksız..

Böyle bir toplumun üyesi olmaktan utanıyorsunuz, değil mi?

Sitelerde Paylaş

Dinci faşistlerin cinayetlerine bir yenisinin daha eklendiği, onbeş yaşında bir çocuk olan Berkin Elvan'ın hunharca öldürüldüğü, cinayeti protesto edenlerin üzerine hala gaz bombaları yağdırıldığı bir günde bu ilkel ve yüz karası din lehine tek kelime bile etmekten utanmayan insanların yaşadığı ülkeden ne kadar nefret edilse azdır. Bu gün bari uğursuz çenenizi kapatın ki sizi bir insan sansınlar ahlaksız vicdansız mahluklar. İnsan değilsiniz ama öyle zannedilin bari! Size yazıklar olsun. İnsanlığın sizden daha utanç verici bir yüz karası daha kalmadı...

Bende bu halktan bir şey olmayacağını söylüyorum ancak böyle nefret de duymamak gerek. Halk inanılmaz cahil ve bunu kullanıyorlar. Eğer mücadele etmek için yanıp tutuşan varsa bu satranç oyununa dahil olabilir. Siz de bir toplum mühendisliği yaparsınız ve halkı kendinize çekebilecek en uygun görünümlü, o an için en uygun ideolojiyi savunan kişiyi bulursunuz, ateist bile olsa rol yaptırırsınız ve sizde halkın cahilliğini kullanarak iktidara gelirsiniz daha sonra halkı aydınlatma çalışmaları yaparsınız eğitim sistemini değiştirirsiniz, eğitime teşvik edersiniz vs... Böyle gelmiş böyle gitmez diyorsanız, başlangıç olarak sizde halkı kandırmalısınız. Nasıl ki bir hayvanı yuvasına sokmak için bazen yere yem atarak onu oraya çekmelisiniz, bu durumda da aynı şeyi yapmalısınız.

Sitelerde Paylaş

Çok bile kaldın. Hiç bir kelime etmesen daha iyi olurdu. Bu arkadaşın neyi savunduğunu, neye karşı çıktığını bir anlayan oldu mu? Bana da anlatsın. Ben biraz geri zekalıyım, anlama güçlüğüm var.

which part of what i just said you did not understand?

you want to deal with islam? here's a way for you to deal with it. How about making yourself a fully developed human being

capable of understanding what your possible solutions might be? How can you think about possible solutions if you have no

fucking idea about what those solutions are? Are you going to come to this forum, and whine about your life while sitting

on your ass? Why is it so difficult for you to understand, that whatever solution that you have applied so far in the name

of fighting islam ... has basically failed? Are you going to keep doing whatever you were doing? Thats insane!

All you people here are idiots as long as you dont do anything about it in the real world around you. You want to find a

way to counter the effects of islam? show me a proven way that accomplishes that. you have none? then how can you know

what works if you are not willing to test anything in the first place? without it all you are going to end up with is more mess

on top of what you already have.

people around you are not the problem. you around other people are the problem. other people dont care about what you feel

or care about. as far as they are concerned, you are just a minor blip in their lives who causes inconveniences. and they

are happy to get rid of people like you as quick as possible. they enjoy watching people like you getting killed durng

protests. in their eyes, you are nothing. you are a bug who needs to be squashed as soon as they can.

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O arkadaş bizim gibi nispeten bilinçlilerin, birlik olup mücadele etmesi gerektiğini savunuyor.

Sitelerde Paylaş

ancak böyle nefret de duymamak gerek.

Televizyonda Berkin Elvan'ın cenaze törenini izlerken çok duygulandım. O yüzden bu akşam aşırı tepkiliyim. Ben daha şurada beş altı sene öncesine kadar nefret nedir bilmiyordum. Nefret ettiğim kimse ve şey yoktu. Hiç hoşlanmadığım şeyler elbette vardı ama nefret etmiyordum. Nefret çok ağır bir sözcüktür. Gündelik hayatta sıklıkla dikkat etmeden kullanırız ama, anlamı çok ağırdır. Onu sürekli taşıyan için de çok ağır bir kavramdır. Bunu taşıyarak insan yaşayamaz.

Fakat maalesef ben de nefreti öğrendim. Ve ne kadar ağır, taşınması zor bir duygu olduğunu öğrendim. Nefret dünyada insanın taşıyabileceği en ağır duygu. Bunu hissederek öğrendim.

Bir tek bu çocuk cinayetini bile bu halk oyları ile onaylarsa, bir nefret suçu işlemiş olacak ve nefreti hak edecek. Artık bu halktan nefret etmek meşru hale gelecek. Ne yazık ki durum bu noktaya geldi. Diğer cinayetleri saymıyorum bile. Bu son damla, bardağı taşırdı. Ekmek almaya giden bir çocuk, başına gaz kapsülü isabet ederek öldürüldü. Gaz kapsüllerinin hedef gözeterek ve nişan alınarak başa isabet ettirilmeye çalışılarak fırlatıldığı, taammüden cinayet olduğu belgeli.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...